Dětské outdoor oblečení, výbava apod. od 0 věku 🙂

gepe
23. únor 2014

Ahoj, mame velmi dobre zkusenosti s RockPointem, avsak co se tyka hlavne outdoor obleceni deti, spis par eshopu shlednutych a vic nic. Jake mate zkusenosti se znackami ci eshopy, apod? Taky, na jake rocni obdobi co mate osvedcene kamkoliv v prirode, do erga i kocarku, vcetne pod stan aj 🙂 Nasi mlade ted bylo pul roku a uz chceme zacit vyrazet, jak zacina byt uz hezky. 😅
Diky 🙂

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana Merell, Asolo, Zumberlan. Vsechny drzaky na dlouho. I Keen. Divala jsi se i do Rockpointu? Jinak nevim.

konidana
4. říj 2014

@gepe Jo dívala, když mě se u všech ostatních bot (krom těch Keen Clayton, které už nemají) zdá, že mají moc zúženou špičku. Asolo jsou vyloženě úzké boty-ty mám já. Jo a taky chci šněrovací.

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana achaa, Merell nema moc uzke spicky.. taky nic?

konidana
4. říj 2014

@gepe Merell jednou měl polobotky do školky,ty byly dobrý, ale nízký na suchý zip a prodyšný tudíž promokavý. Asi neumím hledat, nemůžu najít jediný pohorky.

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana napr. ja mam zimni Zumberlan uz nekolik let, nad kotniky, snerovaci a super - kouknu, zda delaji i detsky. Jsem si vzpomela ted jeste! Reima ma celkove dobry veci pro deti, vcetne zimnich membran http://www.skibi.cz/detske-zimni-boty/

konidana
4. říj 2014

@gepe Ale já nechci zimní boty. Celoroční. Bez kožíšku a pod. Prostě pohorky na chození úplně všude terénem. Díky, za průzkum.

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana tak to jsem natvrdla, promin 🙂 ty dela Reima taky..

konidana
4. říj 2014

@gepe
tohle je můj ideál, ale kde něco takového sehnat to netuším ☹
http://www.rockpoint.cz/boty-keen-clayton-wp-k-...

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana jop, klasicka all terrain botka 🙂 pekny! Mrkni http://www.google.com/search?hl=cs&source=andro... vseobecne odkazy
Konkretne treba http://www.keenfootwear.cz/boty-keen-clayton-wp...

konidana
4. říj 2014

@gepe Já vím, jenže to je starý model a mají už jen malinký. Já potřebuju to rozhranní velikostí dětská - juniorská. Nemají je ani ve hnízdě Keen v Praze na Floře ☹ A novou kolekci jsem nevygooglila. Jestli tedy ještě něco podobného bude...

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana zamberlan - pardon za preklep. Tyhle ee? http://www.rockpoint.cz/detske-boty/?spf=60004
Chces i vibram, vid?

konidana
4. říj 2014

@gepe Vibram, nevibram, podrážky jsou různé. Oni ty keeny vždycky vyjedou a pak je stejně nemají. Tak se asi budu muset smířit a těmito inovovanými: http://www.altisport.cz/boty-detske/detske-boty...
Snad je budou mít i na tý Flóře. A snad se místo gumiček vejdou i tkaničky 🙂

gepe
autor
4. říj 2014

@konidana vypadaji dobre! 🙂 drzim pesti at maji 😉

konidana
13. říj 2014

@gepe jo, měly je, ale prodavač mi vysvětlil, že to jsou spíš sněhule.. jako bota na chození to opravdu zblízka moc nevypadalo. takže to ne, sněhule pořídím za desetinu ceny. Pátrání odloženo na jaro, kdy snad bude větší výběr.

konidana
12. kvě 2015

@texetka
@gepe
@tetta
@orchidis
@roma_ka Ahoj , trošku si zaspamuji - kdybyste věděli o někom, kdo by chtěl po dětech spacák 120cm, tak máme doma dva již nevyužívané (viz můj bazar)

gepe
autor
28. čer 2015

Holky, softshell obleceni pro mlade, v cem pozitiva? My vyrustali v bavlne nezavisle na pocasi, ted pojedeme za par dni na vodu a premyslim, zda ma smysl vubec neco ze soft. porizovat 😀

gepe
autor
28. čer 2015

Zda ma smysl porizovat, kdyz jsme nepotrebovali zatim ani na horach ci jinde v lrirode nezavisle na rocnim obdobi. Diky 🙂

eustoma
28. čer 2015

ja teda oblecenie detom resim stale. ale hlavne preto, ze maju inu termoregulaciu. nejazdime uplne outdoor, ale jazdime hodne na kole.
mam rada obceleni z decathlonu, zvlast tie ich vypredaje 😉. osvecilo sa mi littleangel.cz, hlavne prve vrstvy. dokonca ich trika decka pouzivaju aj ako dresy na kolo. dalej mam rada moiru, tu skor tie druhe vrstvy. no a mam rada aj softshel. nechavam si sit kalhoty. pouzivame aj v lete v mokrom pocasi, pripadne chladnych veceroch. spacaky mame jurek kids 135 cm. predtym decka mali fusak od little angel, ktory uz neni v predaji. prve softshelove gate mali decka okolo 8 mesiaca, vtedy zacinali chodit a vecne skoncili v mokrom na zadku.

konidana
29. čer 2015

@gepe Nevím, jsem strašná konzerva a nějak mne tyhle materiály neoslovily. My jedeme flízový mikiny a navrch buď bavlna (mikina, košile) k ohni nebo nepromokavá větrovka proti větru a dešti. Na vodu plavky, tričko a na zimu flízka, větrovka, nepromokavé šusťáky i na nohy, případně pod to silonový legíny . Také se nám hodně osvědčily takové slabé 3/4 kalhoty od číňanů. Kvůli jedný vodě bych softshell nekupovala.

gepe
autor
29. čer 2015

@konidana mame to prave obdobne jako vy 😅 onoby to nebylo jen kvuli vode, jeste cekaji letni hory, aj.
V zime to samy, jen teda na hromady snehu oteplovaky bunda, ci kombineza 😀 me prave prijde zbytecny, kor u mlady kdyz ted ma extrem rustovy skoky, kupovat extra obleceni. Diky 😅 koupim vetrovku jen, co ma tak uz ji je nejak kratsi 🙂
@eustoma takze za Tebe softshell ano? 🙂 merino zaklad mala ma a prijde mi, ze to prave staci. Plastenku a nepromo ma od didriksonu, spacak atd mame 😅

konidana
29. čer 2015

@gepe V tom samém oblečení, co jsem napsala na vodu, děti loni v zimě lyžovaly:D Bylo nad nulou a břečka.

gepe
autor
29. čer 2015

@konidana a vis ze se nedivim? 😉 s muzem i pri 14st behame v trickach, jen asi v chladnejsim pocasi by na vode mlada vypadala drsne v oteplovakach ci kombineze 😀 v zime v 10st lide chodi v perovkach, v lete pri 10st jim staci mikina, to je obcas usmevny 🙂

eustoma
29. čer 2015

@gepe ono zalezi. u nas je softshell vyuzity hodne. ako kvoli jednemu vyletu by som to nekupovala. no ja to berem ako rezervnu vrstvu. ideme na kole, pocasie nevyzera nic moc, tak proste berem budny co ak by zacalo nechutne fukat, alebo prsat. dospely Ok, ten prezije kde co. Ale o nemocne deti sa musim postaat, takze holt, v necase idu v softshelkach. ale ono je to jedno aky vrchny funkcny material mate. nemusi byt softshell. ja neznasam gumove nepremokave vrstvy, elbo sa mi v tom decka strasne potia. neviem si presdstavit, ze by v takom nieco boli dlshie ako 30 minut.
este poznamka neni sofstshell ako softshell. treba pozerat parametry.

betelgeuzz
29. čer 2015

@gepe tak softshell mi příjde široce použitelný materiál. My s manželem nosíme soft bundy už dlouho, nejen na hory. Holkám jsme je už pořídila taky, v mírném dešti nepromoknou, neprofouknou, ale zároveň dýchají, nepotí se v tom jako v nějaké šusťákové větrovce. Pořidila jsme jim i kalhoty do školky, chodí v nich i ve větší zimě, někdo je používá i v zimě do sněhu. A dnes už soft věci nejsou tak drahé, prodává to třeba i lídl a bunda stojí do 500, jsou pěkné, dají se nosit běžně.

ladik1
29. čer 2015

My na zimu pro děti už 4 roky kupujeme výhradně Columbii a velká spokojenost se vším... jinak přes léto, dcerka nesmí vůbec na sluníčko, tak necháváme na zakázku šít UV oblečení podle našich představ a do deště máme oblečení od Kiba, myslím, že dánský výrobce. Se vším velká spokojenost...

konidana
29. čer 2015

@gepe Nejdůležitější je vrstvit. Někdy si připadám fakt divně, a na děcka také učitelky koukaj -vy nemáte doma zimní bundu??? Většinu roku chodí oblečené stejně: triko(v zimě i tílko), flízka a silnější větrovka(tzn.s tenkou podšívkou). Ve městě je zima mírná a loni zimní bundu neužily ani na horách.

Na vodě by hlavně v oteplovákách šla rychle ke dnu:D Já na to byla magor, a ani jako miminům jsem jim do lodě nedávala plíny. Jen ty separační mimi plavky, místo kalhotek.

eustoma
29. čer 2015

@betelgeuzz konkretne lidl ma nic moc parametry. dast to nevydrzi, iba fakt mierny. ale co mam columbiu, alebo znacku z decathlonu, alebo reimu. tak tie vydrzia i silny dazd a nepremoknu. chce to studovat parametry.
kazdopadne uz su aj nove sustaky, aj take co su funkcne. takze ani tento material by som nezatracovala. mam dve budny na jachting, prave je to sustak, ale je super - dycha v nom telo a nepoti sa.

konidana
29. čer 2015

@betelgeuzz já se v tom právě šíleně zapařím, ale jak píše @eustoma není softshell jako softshell. Zrovna tu z lidlu jsem si neuváženě koupila a nosit to nemůžu. A kupovat kus za 2tis se mi zdá dost i pro mne, natož pro děti, který z toho za rok, dva vyrostou.

gepe
autor
29. čer 2015

@betelgeuzz v lidlu bych nekoupila a to ho nezatracuju, jen proste neverim na funkcnost 😅
@ladik1 dekuju 🙂 co mame od columbie napr na nas, tak taky spokojenost.
@eustoma decathlon jsme jeste netestli, s reimou i columb spokojenost. Jen mi prijde zbytecne to v podstate kupovat pro malou mozna ne ani na rok. Ad vetrovky, taky mame na jacht a presne jsi to vystihla, nepromokne, neprofoukne, nepromrzne a pritom nepropoti, dycha 😅 praveze by to nebylo je na jeden vylet, stale nekde drandime, jen me to ted napadlo pred tou vodou 🙂
Ona nam ted nejak zase roste, napr v breznu jsme kupovali komplet novy obuti vcetne holinek, sla z 21 na 23, no a ted uz resim zase komplet prezuti na 25 :-/

betelgeuzz
29. čer 2015

@eustoma @konidana já osobně lidlovské neznám, ale pro holky jsem bundy ušila, cenově to vyšlo na 300, kalhoty do 200. takže i tohle je možnost, nechat to ušít. Taky bych si nekoupila bundu za 2tis, ale za tuhle cenu mi to příjde lepší, než nějaká obyčejná bunda.