Domácí výroba bambusových plenek. Je to možné?

cessarea
28. pro 2014

Ahoj holky, přemýšlela jsem, jestli není lepší objednat (nebo sehnat) někde bambusovou látku, z ní si nastříhat a obšít vlastní plenky. Myslíte si, že by se mi to vyplatilo? Než kupovat 3kusy za 300Kč? Nezkoušela prosím některá z vás? Pokud ano, jakou látku jste sehnali? Děkuji.

zouzelka
28. pro 2014

já zkoušela šít dlouhé vkládačky z froté a bambusovokonopného flísu z látek ze sijemdetem.cz, bylo to o něco levnější než kupovat hotové, ale ušila jsem tenčí, míň sajou a ta práce s tím. Nakonec jsem zainvestovala do nových do SIO systému a jsem spokojená.

atinkaa
28. pro 2014

myslim, ze je niekde i tema kde kocky siju, skus prehladat, popytat sa v skupine latkoviek 😉
za seba parkrat som skusila v ramci cr-sr nechat si usit saty, s takym tym ''zachvatom'' ze to bude domace a ze budu len moje napr. z fler ci prave kvoli nejakej podpore rodiny som kupila-vydrazila takto na fb vankusiky a hracky site ala drahsie nemecke (len pre ukazku http://www.papiton.de/kaethe-kruse-greifling-mi... ) a uprimne ked na tie veci pozeram, tak sice jo su fajn ale chyby moje perfekcionalisticke oko vidi...u plienok mi to pride o to zradnejsie ze budu pretekat, nebudu dobre drzat, sat...atd, kupila by som...ja mam dovolenkovo - susickovo vyskusane ze 4 - 5 aio plienok je enough/dost - ostatne je len cisto to, ze ta to zacne bavit, kupovat, mat, skusat 😉
teda kupila by som 4-5 plienociek a...aaale uvidis mozno ta v teme sijeme presvedcia a ziskas nadsenie pre sitie 😉 kazdopadne nech sa podaria, ked sa do nich pustis 🙂 🙂

cessarea
autor
28. pro 2014

Děkuji holky 🙂

adypro
28. pro 2014

Já jsem si šila i svrchní kalhotky a s úspěchem, a to šiju tak rok. Kvalitní bambusové látky vhodné i na pleny se dají koupit od Moraviatex pletárny (jinak jejich výrobky se dají sehnat třeba i na www.unoudesign.cz. Zkoušela jsem nějaké pleny ušít, ale spíš kalhotkové a pak také nějaké vícevrstvé, ty mi přijdou lepší než ty úplně klasické čtverce a taky se dají v pohodě ušít doma a rozhodně levněji. Také mám látkovek nakoupenou většinu z bazaru, ale třeba ty svrchňáčky jsou rychlé a vyjdou mi určitě levněji než nové, navíc mě šití baví, je to relax a fajn, když se podaří něco, co dceři slouží.

adelaslaba
29. pro 2014

@cessarea Ahojky já zrovna pletu bambusové plenky podle návodu @eluska88, zveřejnila je ve skupině Látkové pleny, nebo Látkovací poradna ( nevím již přesně). Jsou z příze Panda - 97% bambus.

cessarea
autor
30. pro 2014

Děkuji moc holky 🙂 Myslela jsem spíš bambusové plínečky na blinkání 70x70. Špatně jsem to napsala.
@adypro Dívala jsem se na to http://www.unuodesign.cz/ a děkuji moc za tip. Chtěla jsem se jen zeptat, jakou látku byste mi doporučila na ušití plenek na blinkání (70x70). Děkuji moc 🙂