Doporučená výbavička pro miminko. Je potřeba všechno?

tetadolly
21. črc 2008

Ahoj všem, nevím jestli už jste tohle téma probírali, ale zajímal by mě něčí názor. Hledala jsem na netu nějaké věci pro miminka a otevřela jsem stránku s doporučenou výbavou pro naše ratolesti, protočili se mi panenky, nicméně jsem to dočetla do konce, byla to fuška 😀 a přišlo mi, že některé věci potřeba nejsou, myslím si že každá mamina má jasno co pro svoje mimi nejvíc potřebuje, co myslíte? 😎

kacka.va
21. črc 2008

já většinu věcí taky nepotřebovala, ale vyhledej si tu diskuze o výbavičce, už tu nějaké jsou

campi
21. črc 2008

Koukni sem: to je vylozene pro zimni miminko - https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Je dobry si nejaky seznam stahnout z netu a pak obejit kamaradky s detma, ktery maji podobny zivotni styl jako Ty, a zeptat se na zkusenosti. Treba vcera mi jedna rikala, ze vubec nemeli vanicku, ze pouzivali pradelni kos bez direk, umyvala ji na stole a velmi brzy zacala holcicku koupat v klasicke vane s lehatkem, to by me nenapadlo....

tetadolly
autor
21. črc 2008

tak jsem na to mrkla, dost se tam probírali velikosti na novorozence do porodnice, tak jsem se rozhodla, že výbavičku do porodnice si koupim 14. dní před porodem, to si budu moct odhadnout jek shruba bude velké 🙂 . Ale mám obavy, že to bude obr, když v 8tt+1 mělo 6,8cm. Jinak mám s holkama u nás na vesnici docela problém, tvrdí mi, že to jsou milimetry a ne centimetry a to jsou holky po dvou dětech 😀 já se s nima nehádám, mají dvě děti a ani nevědi kolik má mimčo správně měřit na konci 3m, tak se bojim jít k nim i pro radu ohledně výbavičky a doma se zase dohaduju s mužem, že jestli by nebylo lepší koupit úplně novou autosedačku, než sedačku z bazaru 😒 on chce prostě novej kočárek a sedačku z bazaru, přitom můžeme mít od sestřenky půl roku starej kočárek za 17.tis. ještě v záruce za darmo, co byste udělali vy?

janeyzelvicka
21. črc 2008

Ahojky, ještě jeden odkaz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ale taky jsme uvážili co potřebujem a co ne...
A bacha s tím 14 dnů předem - aby se ti pak nenarodilo o 14 dnů dřív 😉 U nás v porodnici dávají svoje, takže eventuelně kdyby byla nějak moc malá, tak pošlu manžu dokoupit tu nejmenší velikost 🙂
A do autosedačky bych šla určitě do nové, ono se všude píše, že po nehodě se může poškodit a není to viditelné a pak když ty máš nedej Bože nehodu, tak neplní správně svou funkci... a v bazaru nikdy nevíš, kdo a proč ji tam dal... A pokud kočárek zadarmo, tak jestli se nerozpadá, tak do toho bych určo šla 😉

campi
21. črc 2008

To je tezky s nakupama pred porodem - hodne kamaradek mi tvrdi, ze na to neni potom spravna nalada a ze byly unaveny, ze na nakupy byl optimalni tak 6. mesic. A nezapominej, ze muzes rodit predcasne a ze budou Vanoce (ale zase po novym roce slevy...). A chodit po obchodaku s brichem v teplym kabatu, nevim, nevim.
Ja to teda nemam vubec vymysleny - vlastne spoustu veci koupim od sousedky, ale ta ma letni miminko, takze kombinezku pujde koupit manzel po porodu, ja obstaram nejakej svetrik, cepici a rukavice a zbytek on.

Autosedacku povazuju za jednu z nejdulezitejsich veci, bych koupila nejakou, ktera byla hodnocena v testech novou - stejne jako matraci do postylky (kvalitni, novou). Teda jestli hodne jezdite a na delsi cesty - mimco to musi mit hodne pohodlny, bezpecny, snadny vyndavani a nandavani do auta... Ale jeste jsem to moc nezkoumala.

Jiny veci muzou byt z druhy ruky. Aspon mi to tak vsichni tvrdi.

janeyzelvicka
21. črc 2008

Souhlas s campi - autosedačku a matrac novou, zbytek může být starší (my taky máme některé oblečení, vaničku, hračky od kamarádek, prostěradla a postýlku ještě po nás 😀 )
A nákupy před porodem? Dejte pokoj... Já mám do termínu ještě týden, a už před týdnem jsem začla počítat s tím, že by to eventualně mohlo přijít... no a nákupy? fuuuj... jsem furt unavená, nejradši bych pořád spala, připadám si jak vorvaň i když mám malé bříško, a měla bych panickou hrůzu z toho, že mi někde uprostřed Tesca praskne plodovka 😀 trapas 😀

campi
21. črc 2008

Janey: nezavidim ti to cekani 😖 . Dari se ti spat pres den nebo mimco zlobi? A kolik mas kilo, jestli to neni tajemstvi? Doporucovali mi zakoupit pro dny pred porodem nafukovaci kruh na sezeni v aute a u PC, ze cloveka boli zadek, jak je tezkej a sedi si na nem.

janeyzelvicka
21. črc 2008

Spát se mi daří úplně v pohodě, což je skvělé, i přes den, i přes noc. A nabrala jsem cca 6 kilo, což se taky dá 🙂 . Teda o nafukovacím kruhu jsem neslyšela, ale obešla bych se bez něho, spíš mě začínají bolet záda... A mimčo občas zlobí parádně, nějaké ubývání pohybů jsem teda vůbec nepostřehla...

berunka
21. črc 2008

holky je tu docela dobre tema zkusene maminky radi zacinajicim mamiinkam.tam najdete hodne veci i o vybavicce. tak neni potreba zakladat nove tema,je tu v tom pak zmatek 😉

tetadolly
autor
21. črc 2008

Holky, díky za radu, sice moc autem nejezdíme, spíš k mojí mamině a za bráchou, všechno je max 50km, ale stejně i obyčejná cesta na kladno od nás je sice 10.min, ale fakt nikdy člověk neví co se může stát, budu skrz tu sedačku do něj hučet a vezmu si kočárek od setřenky, je ještě v záruce, takže kdyby cokoliv dá se stím něco dělat. díky 😀

janeyzelvicka
22. črc 2008

Nima zač, držím palce, však chlapa přemluvíš 😉

campi
22. črc 2008

Stát se může něco jenom po cestě do obchodu - jednou mě vezla klientka, vyjížděly jsme z parkoviště asi dvacítkou, na parkoviště najížděla ženská v bavoráku asi šedesátkou, já ještě nebyla připoutaná a když do nás narazila, hezky jsem se praštila hlavou o palubní desku a křuplo mi za krkem...

petule.h
22. črc 2008

Ahoj, první výbava na mimi mě stála kolem 50.000,- a více, tudíž te´d jsem ráda, že vše už mám...nejhorší pro mě bylo sepsat a nakoupit drogerii..podložky pod mimi..apod...ale bylo mi porazeno a je dobré si to napsat vše na papír a všechno to do porodu nakoupit postupně, pak najednou je to hukot v peněžence, i včetně lékárny 😖

olis81
25. čer 2021

Holky, jestli řešíte výbavičku, doporučuju www.nasdarecek.cz ❤️
Ušetří vám peníze a přetvařování, vašim blízkým čas a přemejšlení a ještě tím pomůžete mámám v nouzi🙏