Dudlík. Jaký vám nejvíc vyhovuje?

alterna
1. kvě 2008

Ahoj, chtela jsem se zeptat s jakym dudlíkem máte doboru zkušenost?

majenka
16. kvě 2008

Žádný...zkoušela jsem několik druhů včetně MAM, ale dudlík v puse malou spíše rozzuří...takže máme místo dudlíku prso 😝 ...no jsem zvědavá, co budu dělat a hlavně, jak bude malá usínat, až nebudu kojit 😎

jitka83
17. kvě 2008

Ahoj, my máme NUK. MAM taky vzal, ale je divně vykrojený a tak ho tlačil do nosíku. Proto jsme ho vařadili.

petra.vavra
19. kvě 2008

Jedině silikonový NUK, nic jiného do pusy nevezme, asi jí to opravdu připomíná tu spláclou bradavku jako při pití a pouze s ním usínáme, pak ho sama vyplivne a to je pro nás známka toho, že spíme opravdu tvrdě 🙂 a rodiče si mohou oddechnout 😎

susik77
21. kvě 2008

Nam Avent

pavlina05
21. kvě 2008

....holky jak jej převařujete????

susik77
21. kvě 2008

klasika, stejne jak lahvicky, asi 5 min.ale momentalne uz neprevaruji, uz to nema smysl 😎

paolin
21. kvě 2008

zacinali jsme na latexovym od Babynovy. ted Nuk. holt jeste na spani dudlame...a mrnousek ma klasickou kyticku od Babynovy. taky latexovou. laktacni poradkyne nam rikala, ze vykrojene Nuky kazi kojeni. co je na tom pravdy netusim, ale je fakt, ze bradavka taky neni pri kojeni vykrojena, ale placata. no, hlavne, ze jsou miminka v pohode a nehulakaji nam, ne? 😵

Pavli a vyvarujeme ho v hrnci ve vode. 2 minutky 🙂

pavlina05
21. kvě 2008

díky 😉
A máte na dudlíky nějaké krytky, obyly?
Nevím jestli to nemám manželovi nachystata, až za náma pojede do porodky...aby to chudík nemusel vyvyřovat ...???

janicka.ziv
21. kvě 2008

Já mám na dudlík pouzdro od Canpol Babies. Je to celkem dobrá věc 😉 aby se to někde jen tak neválelo.

elischqa
21. kvě 2008

Tak náš mlaďas dudlá výjimečně.. a když, spokojí se s tím, co najde 🙂 Dudlík, nevyžaduje, odnaučila jsem ho to.. 😉

pavlina05
21. kvě 2008

Díky moc 😉 Já bych jej také nerada používala, ale asi to závisí na miminku, ne?

zusma
21. kvě 2008

Já byla taky zásadně proti dudlíku,ale po 14 dnech šíleného řevu jsme ho malé dali a mooc se to zlepšilo.Takže předsevzetí šlo stranou. Nedávám jí ho pořád a automaticky. Jen když vidím,že je nevrlá. Dudlík ji pak uklidní.

pavlina05
21. kvě 2008

😉

klara.t
25. zář 2009

Holky, jakým dudlíkem máme začít? Kdy se poprvé dává?

romankav
25. zář 2009

Pokud kojíš, tak je ideální dát dítěti dudlík nejdřív ve třech měsících. Když dáš dřív (třeba v porodnici) připrav se na velké problémy s kojením (dudlání, vyplivávání prsu atd.). U dítěte na UM je to jedno. Ale myslím, že je lepší pokusit se naučit dítě uklidňovat se jinak než dudlíkem (viz témata na batolatech - děti závislé na dudlíku ve třech letech).

kacka.va
25. zář 2009

klara: záleží na dítěti, naše malá má dudlík, co jsme přišly z porodnice a nikdy problém nebyl. Byla jsem odpůrcem dudlíku, ale když jinak nešla zklidnit, hned jsme na něj najely. Jinak pořád lepší dudlík, než aby si cumlalo dítě prst.

atreides
25. zář 2009

taky jsem chtěla vydržet bez dudlíku, ale malá byla hodně plačící jako miminko, tak jsem jí ho na konci 6nedělí dala (mmch v porodce mi sestřička řekla, abych vydržela s dudlíkem aspoň do toho 6nedělí). Jí je jedno co dudá, první měla NUK a pak jsem najela na Avent, páč bylo jedno kterou stranou jí ho tam dám - hlavně v noci. Dneska jsme už bez dudllíku

romankav
25. zář 2009

kacka.va: souhlasím s tebou, že některé děti to zvládají. Bohužel některé ne. To je podobné jako když kombinuješ kojení s lahvičkou. Jsou děti, které když se napijí jednou z láhve, už si prso nikdy nevezmou (je jich málo, ale nikdy nevíš, jestli to nebude zrovna tvoje dítě). Určitě je lepší, když dítě cucá dudlík než palec, ten už si cucají větčinou větší děti (ne od narození).

leonik
25. zář 2009

Ahoj, já jsem začala dávat dudlík už v porodnici, hned druhý den. S kojením jsme neměli problém, při používání dudlíku. Máme MAM, jsme s ním spokojení. Na první dítko jsem měla NUK, a nakonec jsme taky přešli na MAM 🙂

pipet
25. zář 2009

Latexový MAM... Majda má dudlík od 5.měsíců. Dřív spala zavinutá, pak už byla větší a dokázala se vymotat, nemohla usnout pořádně. Tak jsme zkusili dudlík - do té doby ho nechtěla. Vzala hned a zas usíná pěkně sama v postýlce. Sice s dudlíkem, ale aspoň ji nemusím nějak složitě uspávat.

kacka.va
25. zář 2009

romanka: no naše si strčila prstík do pusy už během prvních dvou měsíců v pohodě. 🙂

schwarzovka
25. zář 2009

tak mě nevyhovuje žádnej, 😀 ale malej preferuje NUK

jmisa
26. zář 2009

Náš malej vezme do pusy jen MAM dudlík a lahev preferuje taky od stejné značky.

zmuzle
26. zář 2009

Ahoj, tak mylsim, ze nasemu Kubikovi je jedno, jaky ma dudlik. Jen kyticku nevezme, je to na nej veliky. Mel MAM, Nuk i Avent. Nakonec nejvice davam Avent, ze ma to putko a v noci se dobre nasazuje. Oproti Nuku, ktery muze byt jen z jedne strany se a Avent dat tak i tak. U MAM mi vadi, ze neni to poutko.

zmuzle
26. zář 2009

Ahoj, tak myslim, ze nasemu Kubikovi je jedno, jaky ma dudlik. Jen kyticku nevezme, je to na nej veliky. Mel MAM, Nuk i Avent. Nakonec nejvice davam Avent, ze ma to putko a v noci se dobre nasazuje. Oproti Nuku, ktery muze byt jen z jedne strany se a Avent dat tak i tak. U MAM mi vadi, ze neni to poutko.

senja
26. zář 2009

NUK silikonovy. Pouzivam i savicky na sklenene lahvicky.
Ze zacatku hned po porodnici malemu sice vypadaval z pusinky. Zkouselii jsme i Nuby, ktery jsme dostali jako darek, no hruza. Tak jsme mu davali Avent 0-3 mesicu.

soanpe
29. zář 2009

my jedeme v Canpol-savičky a lahvičky LOVI, dudlíky kolekce Safari-ortodontické silikonové a v noci svítí 😉
jinak dudlík a kojení... ségry prcek dostal dudlík už v porodce a s kojením neměli problém.byl kojený do roka.takže to,že dudlík naruší kojení je podle mě jen zažitý předsudek 😎