Dudlík. Proč se dělají tvarované?

lucildol
20. lis 2007

Mamky, víte některá z jakého důvodu se dělají tvarované dudlíky? Nemyslím cumlík, který dítě dudlá, to je mi jasný, ale proč mají dudlíčky přes celou pusinku.
Nejdřív jsem používala obyčejné "kytičky",kteé nejsou v přímém kontaktu s kůží na obličeji. Pak jsem zkusila tyto tvarované a malý je má otlačené pod nosíkem. :(

paolin
20. lis 2007

pry lepe "padnou" mimcu na pusinku. zalezi, jakou znacku pouzivas. jsou dudliky, ktere maji ten plast mensi. treba Nuk ma hodne velky vyrez na cumacek 🙂 my jsme pouzivali dudliky od Baby nova - netvarovane s tezitkem. ty synovi fakt sedly. ale bohuzel uz je vyrabi jen anatomicky varovane

petaska
20. lis 2007

Když koukám na tohle téma, sice to není úplně totéž, ale třeba poradíte-používali jsme klasický kulatý dudlík od Baby Nova, jenže se vyrábí jen malinké, takže teď máme docela problémek... 😅 Poraďte co největší kulatej dudlan 😉

lucildol
autor
20. lis 2007

no právě že máme zrovna NUK a Pavluška má otlačené i ty dírky, tak nevím, jestli teda líp padnou 😒
Takže asi zůstaneme u starých, ale taky používáme Baby Novu, přešly jsme na tvarovaný, ty kulatý jsem větší nikde neviděla ☹

lendy1
20. lis 2007

lucidol, my máme taky NUK, taky Davča byl otlačený od těch direk, ale myslím, že to bylo tím, jak usilovně dudal, teď už to tak vůbec není a otlačení nikde. NUK je bezvadný dudlík, nám vyhovoval ze všech nejlépe.

natalien
20. lis 2007

Nám vyhovuje jedině MAM 😉 Je taky tvarovaný a má i otvory na sliny 🙂 Otlačená teda není, nikdy jsem nic nezpozorovala 😵 A výhoda je, že nemá kroužek na uchycení, tak ho může mít i když leží na bříšku 😉

ina.b
21. lis 2007

Adélce také nejvíc vyhovuje MAM. Nuk nechce, protoře jí nevyhovuje, jak je tvarovaný cumel. Jak píše "natalien", tak MAM má velké otvory, proto se malé nezapařuje pusinka, kůže dobře dýchá. Také mi vyhovuje, že nemá kroužek na uchycení, protože pokaždý za něj nemotorně zavadila a vytáhla si dudlík z pusinky - to byl potom řev 😝 😀

ina.b
21. lis 2007

opravuji: protoře = protože 😅

bramburka
21. lis 2007

no teda malá všechny plivala, nakonec máme no name a ten jí sedne, kulatej latexák...

marce
21. lis 2007

My jsme meli prvniho dudana od avent, aten byl veliky, pak jsem koupila ze suprmarketu, takovy lip vykrojeny a najednou bylo prez dudlik videt i miminko. Pak jsem zacala dudlik zapominat, jeden jsem stratila....no a kdyz dam emmince do rucicky dudana ted, tak nevi co s nim a zahodi ho. A je to 🤐