Dudlík s krátkou savičkou. Je možné sehnat? Co Bibs?

madamas
12. říj 2021

Prosím o radu. Je možné sehnat dudlík s kratší savičkou? Dcera (9 týdnů) je kojená, mám drobné bradavky, a zřejmě proto dceru jakýkoliv dudlík nadavuje. Utěšuje se pouze prsem, což je při procházce v kočárku dost nepraktické. Sem tam v polospánku toleruje ten nejobyčejnější s ,, třešňovou" savičkou, ale jak prozře tak se jí opět nadáví. Placaté, např Mam, Avent atd netoleruje vůbec, ani ty speciální pro novorozence. Přemýšlela jsem nad bibs, ale nevím zda mají tu savičku kratší. Prosím ne rady a komentáře ohledně vhodnosti dudliků. Od mého předčasného porodu spolupracuji s laktační, nedělám nic jen tak z momentálního nápadu. Děkuji 😉

cikitkapb
12. říj 2021

Promiň, ale to se musím smát. Žádná LP, která za to stojí, nikdy nedoporučí dudlík ke kojení. 😉 Klidně si dej malé dudlík, však je to tvoje dítě, ale nešiř tu, prosím, nesmysly. 🙏

madamas
autor
12. říj 2021

@cikitkapb Šířit nesmysly? Laktační doporučila dudlík? Kde to prosím píšu? Naopak píši že si nepřeji komentáře tohoto typu..Četla jste to vůbec?

jjasmina
12. říj 2021

@madamas mě malá neakceptovala žádný dudlík a dnes jsem za to i ráda

madaki31
12. říj 2021

@madamas S bibs zkušenost bohužel nemám.
Nám pomohl Difrax natural - 2/2
A co se týče dudlíku, nadavuje se leckdy i nekojené dítě 😊
Někdy prostě neví, co s tím mají dělat 😊

anabel321
12. říj 2021

Zkuste s mrknout na značku mimijumi. Nemám s ní zkušenost, ale kamarádka si savičku chválila

hezz17
12. říj 2021

Starsi dcera nechtela zadny dudlik. Respektive mozna by ho chtela, ale kazdy ji z pusy vypadl. Mladsi syn vzal klasickou kyticku, pak jsem vymenila za ortodonticky. Kojene byly obe stejne, pausalizovani, ze dudlik znici kojeni nemam rada. Naopak jsem byla fakt rada, ze mladsi dudlik mel, protoze presne v tom kocarku treba se dokazal ududat sam. Ten ortodonticky je tenoucky, treba by pasoval dobre..?

alilali
12. říj 2021

Asi tě zklamu, doma mám přes 20 dudlíku, od retro, Avent, bibs, no name, Tommy, MAM, pro nedosone děti, atd... A malá nechce žádný. Vše ji nadavuje, a to i přes to, že prso i lahvičku od Aventu si normálně vezme. Nenaděláš nic, buď jej vezme na milost později a nebo vůbec. Aspoň nebudeš muset odnaučovat. 😘

alilali
12. říj 2021

A jen že zajímavostí, mohu se zeptat, loklo si tvé dítě plodové vody ?

zrzeckas
12. říj 2021

Zkusila bych Avent 0-2 mesice, ale už si nepamatiji, jak velky mel tercik, ale segrina mala ho mela v roce a v pohode

rendulik82
12. říj 2021

@madamas my máme Bibs a ty jediné dcera asi na 20 s přijme 😁 jinak nechce žádný, a nadavuje se i u Bibs. Ale mě to nevadí, předchozí dvě děti taky neměly dudlík, takže jí ho necpu. Kojím plus někdy UM.

madamas
autor
12. říj 2021

@rendulik82 taky to tak mám, kojím + občasný dokrm lahví, s tou nemá problém. Dudlík na 20s a pak jakoby ,,Aha, dudlík, bleee" 🙈

madamas
autor
12. říj 2021

@alilali Ne, nebo o tom nevím 🤔

madamas
autor
12. říj 2021

@hezz17 to je právě problém s kočárkem, ten se jí už sám o sobě nezamlouvá, takže v něm pláče a možná jak ji to ,,stresuje" tak začne pusou hledat.. doplním že šátek mám, ten se také nesetkal s úspěchem, pomalu zkoušíme, na co si zvykne dříve, jestli kočárek nebo nošení.

madamas
autor
12. říj 2021

@alilali to je pravda, syn se odnaučil sice celkem v klidu, ale u malé to tak být nemusí...taky mám doma slušnou zásobu, bych si mohla otevřít krám 🙈

rendulik82
12. říj 2021

@madamas Linda byla první měsíc hrozně urvana tak jsem chtěla aby měla dudlík, ale teď už je v pohodě, takže jsem i ráda, že ho nemá. Flašku vzala taky dobře. 🙂

blka
12. říj 2021

Malý je i z DM Babylove 0-2 měsíce. Ale tvar má stejný jako Mam.

me_druhe_ja
12. říj 2021

Hlavně se prosím tě neomlouvej a nevysvětluj, proč dudlík dáváš. Dneska je holt hrozně moderní dudlík nedávat. Syn přijmul bibs/kytku někdy po měsíci, mají podobnej tvar. Ale dcera?? Ta nechtěla nic. Nic. NIC. Nakoupila jsem snad všechno na světě a všechno plivala nebo se dávila.....Až v 5,5m přijmula LOVI. Teď je jí 8m a má ten lovi na spaní a občas v kočárku nebo autě. Ale stejně ho nijak extra nechce ....Některým dětem ten dudlík prostě nenarves. Vím, jak je to náročný. Moje malá byla strašně náročná ze začátku a já bych dala nevím co za to, aby vzala dudlík. Ale smůla no.

zuzroko
12. říj 2021

@madamas měli jsme stejný problém a nebyla schopná se uklidnit ničim jiným než prsem. Sedl az dudlik od Lovi ma to v sobe i takove drazky 🤔 ale kdyz je jo zle musim na to kapnout espumissan a pak teprve zacne cumlat, jinak se ji taky dost casto navalovalo ze vsech ostatnich.

marta_kovar
12. říj 2021

Syna nakopávaly snad všechny dudlíky. Nakonec mu přišel na chuť asi až ve 4-5 měsíci. Jediné chtěl od Tomme Tippe. Tyto svítící na noc. Nemají tak dlouhou ani placatou savičku. ☺️

https://dudliky.heureka.cz/tommee-tippee-dudlik...

lentilkah
12. říj 2021

Dcera ma skoro 4 mesice a taky zadny dudlik nevezme.
Me napadl nejaky dudlik pro nedonosence, ze by byl mensi, ale nezkousela jsem.

madamas
autor
13. říj 2021

@zuzroko espumisan jí dávám, můžu to zkusit..Zkoušela jsem nakapat i mateřské mléko ale to neklaplo, zřejmě proto že když si chce dumlat tak mléko prostě nechce..je to tak i s prsem. Když si chce jen dumlat a začne to téct tak se rozčiluje 🙈 Jenže miminku nevysvětlím ať zkusí ten dudlík, že si může dumlat a nebude jí obtěžovat tekoucí mléko 😀

madamas
autor
13. říj 2021

@lentilkah já jo, dcera je nedonošená, ale výsledek negativní 🙈 Vzpomínám si že syn dudlík přijal kolem čtvrtého měsíce. Jenže od 3m nebyl kojený a i před tím byl dokrmovaný lahví odsátým mlékem takže nebyl zvyklý vyset na prsu. U dcery jsem chtěla kojení za každou cenu vybojovat, takže prso měla kdykoli chtěla, takže pořád. Výsledek je že třeba hodinka v kočárku bez prsa je pro ni příliš dlouhá 😏

fouskovi
13. říj 2021

@madamas zkus z DM drogerie pro novorozence ty dělají hodně krátkou tu savicku

madamas
autor
13. říj 2021

@fouskovi ten jsem ještě nezkoušela. Ten nám ve sbírce chybí, a ještě Lovi.. takže jak pojedu do DM tak naši sbírku rozšířím 🙈

lentilkah
13. říj 2021

@madamas Neboj, ona pak bez prsa vydrzi dele, malou jsem jeste nedavno kojila co hodinu a ted uz si to trochu natahla. Presne jak rikas...v lete hodka spanku v kocarku, rev, nakojila jsem a spala dal 🙈
Jinak u nas ani ten dudlik z DM nemel uspech. A striknout mm jsem taky zkousela.

lentilkah
13. říj 2021

Jeste tenhle jestli by neprosel, ale nevim, jestli zase nebude tezky 🤷
https://www.feedo.cz/tommee-tippee-siditko-c2n-...

madamas
autor
13. říj 2021

@lentilkah no jo no, to kojení je někdy ,,peklo". Doma nic udělané, hlavně že prso🙈 Navíc máme Mudr. ,, ze staré školy", jinak tedy skvělou, ale zastává názor interval nejméně 2 a půl hodiny, u prsa 15 min a pokud se za tu dobu nenají tak dokrm 😏 jenže i po dokrmu si malá chce prso dudat a jelikož je zaplaclá dokrmem tak se vzteká že prso teče 🙄 pro mě je teda jednoduší často vytahovat prso než po kojení dokrmovat, odsávat, umývat, sterilizovat.. chtěla jsem si ten koho maraton alespoň tím dudlíkem trochu ulehčit. Ale asi ne no, asi je to můj osud, žít s prsem neustále venku 🙈

lentilkah
13. říj 2021

@madamas Na dokrm se vyprdni, koj tak casto jak je potreba. Taky mi v porodnici rikali, ze ma jist mala vic a mit vetsi intervaly...tak jsem se smala a rikala jim, at ji to vysvetli 😂
A sice to trvalo, ale ten interval si opravdu sama natahuje.
Dudlik by byl fajn v tom, kdyz chteji opravdu jen dudat a vztekaji se, ze jim to porad tece. Nebo vecer mala dlouho duda, nez finalne usne a necha se prehodit do postylky. Nebo az polezou zuby, na uklidneni. Ja obcas zkusim nabidnout, ale uz jsem se "smirila" s tim, ze bude bez dudliku.

madamas
autor
14. říj 2021

@lentilkah přesně tak to máme s tím dudáním, i ten večer před spaním. To mě ale až tak netrápí. Spíš přes den bych chtěla i něco udělat, jenže jak malou od prsa odpojím tak chvíli dudá pusou na prázdno a po chvíli začne plakat. Šátek to také neřeší, je ještě malinká a nejde uvázat tak aby mohla mít celou dobu prso v puse, stejně bych tak nic neudělala. Celé šestinedělí jsme spolu proležely, vše se tomu přizpůsobilo. Ale mám ještě kluka - prvňáčka a musím se mu věnovat. Manžel pomáhá, ale abych pravdu řekla tak už mě to sezení na gauči frustruje. Už se i těším až budu moc pořádně vydrhnout celý dům 😆

lentilkah
14. říj 2021

@madamas Taky mam jeste ctyrleteho syna, takze chapu. A nechci ti brat iluze, ale barak jsem poradne nevydrhla doted....delam po kouskach 🤷
On ti ani ten dudlik nezaruci, ze mimco nebude chtit pozornost a kontakt. Mala uz ted chvili vydrzi koukat na kolotoc nebo pod hrazdou. Ale presne vim, jak to myslis a jak se citis.