Dudlíky a lahvičky. Je lepší NUK nebo AVENT?

crawler
4. led 2010

Ahoj holky,

pomalu chci začít dávat dohromady základní výbavičku a chtěla bych se zeptat na vaše názory a zkušenosti s těmito značkami a jejich dudlíky, savičky, lahvičky, apod.
Nebo jakou jinou značku případně preferujete? Díky

broucek2
4. led 2010

ahoj, mám doma i věci od MAM a myslím, že třeba lahvičky mají dobré. Používá tuto značku i bratrova žena a nestěžuje si

kacka.l
4. led 2010

Tak já mám zatím ozkoušené jen cumle nuk a avent a u mě vede avent- je to jediný, který malý chtěl, te´d už občas zkousne i nuk, ale má po něm celou otlačenou pusinu- teda jako okolo, to z aventu ani náhodou. Taky se mi líbí, že avent má na savičku tu krytku, když třeba kojím někde venku, cumel vytáhnu zatrčím do krytky a hodím do tašky.

katunka82
4. led 2010

Ahoj... nam NUK vubec nesedel, maly dudlik nechtel, jen AVENT.
Dale mame vynikajici zkusenost s AVENT lahvickama, odsavackou, davkovacem mleka..

A ty antikolikove lahvicky asi maji vazne neco do sebe, protoze na koliky netrpme, nevime co to je. Z lahvicky pije od prvniho mesice.

AVENT je u nas jednicka!!!!

mauska
4. led 2010

My jsme to teda měly a máme namixováné (avent, MAM, babylove, Tesco, ...) ale největší spokojenost je se značkou MAM 🙂
u NUK dudlíku měla malá taky otlačenou celou pusu jak je baculatá, to jsme zrušily
Já jsem si třeba lahve koupila všechny se širokým hrdlem (snadnější údržba) a pak se dají jednotlivé savičky krásně kombinovat.

crawler
autor
4. led 2010

díky, takže NUk dudáky radši nee🙂

terezita
4. led 2010

tak my treba jedeme jen v NUKu. mala zase nebrala jiny dudlik 😉
rozhodne toho moc predem nekupuj, pak te treba prcek prekvapi a bude bezdudlikovy 😉 nebo bude chtit jen tu obycejnou kyticku.. 🙂

crawler
autor
4. led 2010

já právě chtěla domů koupit jen 1 dudlík, ale důležitější mi přijdou spíš ty savičky a lahvičky, když bych náhodou musela dokrmovat, tak aby vzalo ješě potom i prso - a vím, že dělají ty savičky jako ženskou bradavku a s nějakým systém, že se nenalokají vzduchu ale zase...nechci kupovat nějaké obchodnické tahy propagované reklamou, ale pokud je to opravdu lepší než obyčejná plastová lahvička, tak samozřejmě investuju..😉

verisek
4. led 2010

ahooj craw: ja taky porizuju vybavicku, koupila jsem dudlika asi od 4 znacek, Avent, Nuk, Mam a jeste jednu, to ted nevim.. uvidime.. kazdy rika neco jineho, ale myslim, ze zalezi na prckovi co se mu bude libit, takze odzkousime a uvidime.. mam i jeden latexovy kdyby nechtel silikon

mauska
4. led 2010

my jsme teda střídaly kojení s MAM i Avent a v klidu, neměla problém, ale každý mrně je jiný.
Hodně si chválí lahvičky a savičky Tommee Tippee 🙂

terezita
4. led 2010

crawler, tak ja musela odsavat a krmit z flasky hned od navratu z porodnice. tam mi doporucili avent, ale ten tekl strasne rychle, i kdyz to byla savicka pro novorozence. odsavacku jsem mela medelu a na ty jejich flasky sly dat savicky od nuka, tak jsem je vyzkousela a mala byla spokojena. takze jsme zustaly u nuku a nic jineho dal uz nezkouseli 😉

ulidark
4. led 2010

Ahoj. Já mám doteď jenom Avent. Šidítka jsme měli jedno do 3m a další do 6m a má ho pořád. Odsávačku mám Avent manuální s Via pohárky. Bohatě mi to stačí, odsála jsem jeden pohárek v noci naráz za cca čtvrthodiny, teď odsávám 100ml každé ráno na kaši a je to v pohodě. Pořídila jsem ji na mmb ještě s účtem a zárukou do dubna. Ale prodávat nehodlám, protože jsem s ní fakt spokojená a plánuji další mimi. Jinak je dobré vychytat akce v lékárně, kde prodávají Avent (u nás na poliklinice, kde sídlí většina gynekologů) a oni ti dají lahvičky s dudlíky nebo via pohárky na vyzkoušení. Do 3m malá pila z lahve (zase Avent), pak už nechtěla žádnou, tak jsem ji netrápila.

vercak.
4. led 2010

Ahoj, já si teda nemůžu vůbec stěžovat na značku MAM. Lahve od nich jsou super, mají šroubovací dno, kterým odchází pryč vzduch, takže se dítě jen napije mléka a ne vzduchu. Dudlíků jsem měla docela hodně, nakonec vyhrál ten od MAM a to jen na 2 měsíce, od té doby jsme bezdudlíkoví 😉
Myslim, že do začátku stačí fakt koupit tak dvě lahvičky, jenu na trošku čajíku a druhou na mlíčko, kdyby nešlo kojení. A dudlíky bych koupila max. dva, každý jiný 😉 😉

londra
5. led 2010

Ahojky, my máme dudlík od Aventu a přijdou mi nejlepší i kvůli té kritce. A taky, že miminka si brzo dudlík umí dát do pusinky sami a je dobré , aby nebyl ten sražený, to nikdy neví jak ho tam má dát a tak ho vyplibne a chce jinej.
Lahvičky jsou od nich asi dobré, ale jsou moc široké a nevejdou se do připravenejch kapsiček v taškách na kočárek. My měly od Suavinexu- ty hubené- mají moc hezký designe a k tomu sladěné i dudlíky. Ale hlavně počkejte na miminko, co mu bude vyhovovat....

helcenka
5. led 2010

Ahojky, my jsme začínali s Nukem, dudlíkem, savičkou i lahvičkou. Pak jsem ale koupila v lékárně obyčejnou českou anatomickou savičku (rozdíl s Nukem bych nepoznala, teda až na ten nápis), stála půlku a byli jsme naprosto spokojený, vzhledem k tomu, že jsem měla dvě a každý měsíc koupila novou. To jsem dělala i s nukem, i mi to v lékárně doporučili z hlediska hygieny. Pak jsem kupovala také obyčejný, ale anatomický dudlík za pár kaček z obchodu pro miminka a taky jsme byli spokojený. A lahvičku jsem šikovně rozbila, takže jsme koupili Babynova a dobrý. To samé bylo s čajem, tam jsme koupili ale lahvičku plastovou, aby mohl malej pít sám a nebyla tak těžká. 😉

broucek2
5. led 2010

Lahvičky mám taky MAM, super je to šroubovací dno, dobře se vymývají. Ještě uvažuji o Tommee Tippee, mají ho za dobrou cenu třeba na aukru. Dále jsem se dívala, že některé hrníčky máme od Babynovy. Savičku mám zatím 1 od NUK a další se asi uvidí po narození malé. Každé dítě má rádo jiný dudlík a i jiný tvar, takže to nechce přehánět

crawler
autor
5. led 2010

ahojky🙂 moc vám děkuju za odpovědi! dnes jsem se hrabala mezi dudlíkama v tescu a nakonec jsem vybrala jeden silikonový s průduchama a ortodontickou savičkou - jen průhledný, bez obrázků, apod.

Ještě jsem se chtěla zeptat na lahvičky - resp. plast nebo sklo? Já se na ně dívala a to sklo mi přijde takové lepší na vymývání a že to není takové fórové, ale co je lepší pro mimi? Chci koupit jednu, max.2, takže které používáte vy a proč??? Díky za rady 😉

broucek2
5. led 2010

mám 2 plastové, jsou lehčí a hlavně jsou špatně zničitelné :o)))

crawler
autor
5. led 2010

no já zkoumala ty skleněné a to sklo se mi zdá hodně bytelné...no říkala jsem si, že mimča mají hodně síly (vzhledem k tomu, jak už po narození umí drtit prsty😉) a když už umí držet lahev, tak ta trochu vyšší váha skleněné lahve by měla být fuk, ale možná se mýlím...

Je tu někdo, kdó má negativní zkušenost se skleněnýma lahvičkama?

zabinka88
10. lis 2010

Tak dudlíky nám pasují Avent a lahvičky zase máme NUK 😉

romana29
11. lis 2010

Malá je od porodu na UM - koupila jsem lahvičku Nuk, Avent, BebeYou - z Nuku a BebeYou ji to trvalo snad hodinu, než svoji dávku vypila. Z Aventu - přestože to byla ta pro novorozence, to měla za deset minut a pak půlku vyblinkla - takže z mého pohledu Avent ne - asi mají jinak dělaný cumlík na lahvičkách.
Dudlíky nepoužíváme - nechce je, Avent jsem ale nezkoušela a už ani zkoušet nebudu.

manila421
19. říj 2011

@katunka82 Ahoj a prosim ta vies mi dat link ze ktoru flasku by som mala uplne pre novorodenca? Tolko je toho ze sa stracam

many
19. říj 2011

ahojky, tak já jsem spokojená s Nukem 😉

marketa97
20. říj 2011

Nuk pro nás nejlepší dudlíky, lahvičky této značky náš kluk ale paradoxně nechtěl vůbec. Nějak mu nevyhovovala ta dirka v savičce na její horní části. Lahvičky Avent jsme používali ty nejmenší, nevadily mu, ale nejradši měl a má doteď Tommee Tippee

marketa97
20. říj 2011

Ještě k těm lahvičkám, za nás jedině plast, ale to jen proto, že naše dítě vyhazuje všechno z kočárku nebo z jídelní židličky a nějak se nám to nepodařilo ještě odnaučit, mít skleněný, tak by bylo veselo.

mimi2510
20. říj 2011

Ahoj, tak ak môžem odporučiť, tak jednoznačne Avent. Moja malá má od narodenia aventové fľaše a aj dudliky a sme s nimi max spokojné, dokonca aj lekárnička mi sama odporučila, že aventové dudlíky sú veľmi dobré a kvalitné, len treba dodržať mesiace na ktoré sú určené 😉 Tiež sme skúsili dudlík Mam, ale s ním som nebola až tak spokojná.

enoffeffa
21. říj 2011

Ahoj, mám vše od Aventu, a Šimonovi to vyhovovalo.Byl spokojen.Když si koupíš sadu lahví třeba tak Ti to vyjde na nějakých 539 kč i s poštovným.To je krásny.Doporučuji, určitě budeš spokojená.

manila421
7. lis 2011

@enoffeffa ahoj aku sadu mas na mysli, taky ten startovaci balicek?
http://www.koldeska.cz/detail.php?id=27&nazev=a...
taketo nieco?

enoffeffa
10. únor 2012

Ahoj, omlouvám se za spoždění. Neměla jsem vůbec čas. Jo, to je ta sada.Jinak koukám , že čekáš na únor.Tak at vše dobře dopadne a at jste zdraví 🙂

eficka
14. únor 2012

😀 @crawler Ahoj mam zkusenost i s Aventem i s Nukem ale kdyz jsem shanela lahvicku nejvice podobnou bradavce jelikoz jsem kojila i dokrmovala tak se mi nejvice osvedcilo Tomy Tippe ..super savičky odobne bradavkam,lahvicky lehoučké dobre omyvatelne ..proste parada..ted u druheho pujde jen za touhle znackou...koukni na ne na net jsou opravdu uzasne.. 😎

gucci
14. únor 2012

Dudlíky rozhodně Suavinex a lahvičky Tomme Tippee 😉