Dudlíky. Který doporučíte?

alucca
12. led 2009

Chystám se nakupovat výbavičku a k tomu patří i dudlíčky. V obchodě všichni radí, že ten který je nejlepší, ale co si děvčata myslíte vy? jaké máte zkušenosti? mě se hodně líbí Bebé jou a Avent. Máte s nimi některá zkušenost?díky všem za rady

surynka44
1. únor 2009

Do porodnice jsem si vzala AVENT, tam ho malá v pohodě měla. Doma dostala NUK a AVENT mi už nechce,ale proč to netuším 😖

zdenallicka
1. únor 2009

andy, neeee, tak to neber, me jen zajimaji duvody, pac ja zadne neznam... Mozna me presvedccite, ze je to nutnost, ja to tak zatim nevidim... 😉

kalerat
1. únor 2009

Zdenalicko měla jsem na dudlíky stejný názor jako ty. Ségřiny děti dudlíky nechtěly. Neměla jsem koupený ani jeden. Ovšem když jsme byli doma z porodnice, tak mi malej začal cucat na uklidnění můj prst, tak to jsem si řekla, že než prst tak radši dudlík. Teď ho používáme jen na spaní

peta.cz
1. únor 2009

Tak malej dudllíky nechtěl do 5 měsíců, on se s nimi dávil, zkoušela jsem plno druhů a nakonec vyhrál NUK, ten mu vydržel do roka, než ho zahodil za postel a tím dudlíkový období skončilo 😀 A jsem vděčná aspoň za toho půl roku, protože přeci jen je jednodušší ho uklidnit hned dudlíkem než ho nechat řvát půl hodiny v kočárku, když na něj nic nezabíralo.
Dudání děti uklidňuje, patří to k reflexu, palečky si dudají už v bříšku, tak proč jim nedopřát tu dudací slast i venku 😀 😀 😀 Některé děti si na uklidnění místo dudlíku dudají palečky, ale to Miška nedělal, ani neměl žádnou oblíbenou hračku na uklidnění, na něj zabíralo akorát kojení, takže pro mě bylo trošku vysvobození, že se naučil na ten dudlík a hned se uspávalo líp 😉

irasek
1. únor 2009

zdenallicka: my dáváme dudlík na spaní, hned jak usne, tak ho vyplivne. Přes den ho taky nechce, ale bez něho zatim neusne 😒

zdenallicka
1. únor 2009

Holky, diky za duvody... Pevne doufam, ze nebudem mit "dudacka", ael kdyby jo, svet se nezbori... 😉

sonik05
8. únor 2009

Jeidný dudlík, který malá nevyplivávala je Chicco - ten celokaučukový. Nevypadá sice na pohled nijak nádherně, ale je zase bezpečný, protože je celý měkký.

lena27
11. únor 2009

my máme NUK, Aven nedá do pusy

frufrunka
12. únor 2009

My měli Nuk, Mama, Avent, pak nějakej další za asi 120 Kč a nakonec jediný, co malý vzal do pusy, byla taková ta klasická latexová "bakule" za 17 Kč, silikon a tvarované dudlíky jsme mu pak svázali na řetízek jako hračku. Tak jsme vydudlali dvě bakule, ve 4 měsících bakule letěla z postýlky obloukem a od té doby dudlík nevzal do pusy žádný - je prostě dítě nedudlavé, jak se píše v jedné chytré knížce. Děti tam dělí do tří kategorií - děti dudlavé, děti méně dudlavé a děti nedudlavé... 🙂 Tak my máme toho nedudlavce.