Dvojčátka - výbavička a rady 💕. Kdy pořizovat?

grefite
7. led 2022

Hezký den Vám všem,
chtěla bych se zeptat, kdy jste si začali pořizovat výbavičku pro dvojčátka? Nechci nic uspěchat, ale zároveň vím, že dvojčátka se mohou narodit dříve...kdy je tedy podle Vás ten výhodný čas?

Dále by mě zajímalo, co za výbavičku (myslím speciální pro dvojčata) doporučujete? (např. 1 nebo 2 postýlky...?).

Rady, jak to zvládnout hned po porodu?


Děkuji Vám!!!

PS: prvorodička, hned dvojčátka, 17+6 😊

zatrepalkova
7. led 2022

Předně gratuluji! U nás doma teď běhá páreček, 4,5roku. Vhodný čas - tak to je hodně individuální, já jsem v podstatě to nejdůležitější měla vyřešeno co nejdříve, neboť jsem počítala na konci těhotenství s komplikacemi. Takže kočárek, půl roku dopředu vybrán a rezervován, manžel vyzvedával, když jsem byla v porodnici. Postýlky- někdo preferuje jednu, já měla pro oba monitor dechu, tak aby se vzájemně monitory neblokovaly, tak raději dvě postýlky...
Měla jsem seznam, co chci pořizovat a ukládala jsem si odkazy a nakupovala až byl čas.. hlavní bylo, že jsem už měla představu a i vyřešeno kde kupovat, takže je pak člověk klidnější a "nezmatkuje".

zatrepalkova
7. led 2022

spousta otázek se vlastně vyřeší až po porodu, já jsem byla přesvědčena, že budu používat látkové pleny, nějaké jsem i nakoupila včetně kalhotek a nakonec použité nebyly, v porodnici byly jednorázovky a doma po příchodu z porodnice byl taký chaos, že jsem se snažila si práci co nejvíce ulehčit, takže asi tak... stejné to bylo s kojením.. přes veškerou snahu se nezadařilo, tak se narychlo kupovaly lahvičky a UM... něco zkrátka člověk neovlivní, důležité je se z toho nehroutit " samo o sobě dvojčátka jsou dar, ale i pěkný zápřah", takže doporučení, projděte si možnosti co může nastat a mějte varianty řešení, budete pak více v klidu a až to nastane, tak více v pohodě... teď máte čas, pak nebude 😉

zatrepalkova
7. led 2022

@grefite
pokud budete mít dotazy, klidně piště do zpráv, ráda, pokud budu vědět zodpovím...
jinak jsou i web stránky pro maminky dvojčátek a vícerčat a tam se probírají různé otázky, a jsou tam hlavně užitečné rady teď nejpovolenějších- " maminek dvojčátek"

sorboni30
Autor odpověď smazal
Zobraz
sorboni30
7. led 2022

@grefite ahoj.. mam doma dnes slavici 7 lete kluky dvojcata. Jednovajecne.. Narodili se 36 tydnu.. Vybavicku jsem zacala kupovat na konci 6 mesice, tim myslim obleceni.. Kocarek dva mesice pred terminem jsme si objednali se "zamluvenim" Domu se dovezl kdyz jsem byla v porodnici. Jinak postylky jsem mela dvě v loznici, jednu pres den dole v obyvaku. Mame dum na dve patra. V loznici byly dve velke maxi postylky (ne klasika 120/60),tam lezeli v noci kazdy ve sve, protoze.meli monitor dechu. Bohuzel nam na začátku nekolikrat piskal nez jsme zjistili a to si dej pozor, ze matrace byla moc hruba a monitor "necitil" miminko takze plasil. Každopádně ho doporučuju, zachranil mi 2x syna kdyz prestal dýchat..dole v obyvaku pres den v maxi postýlce byli spolu.. Jak pak zacli byt vetsi, dala se postylka k rodicum.Dole do obyvaku pozdeji jsme koupili ohradku na zem, podlozenou penovymi puzzle a dekami. Tam si prckove hrali kdyz se varilo atd. A my radi lezli dovnitř. Byla velka..Takze dospely si tam lehl pekne cely a kluci se po nas valeli.. Jinak latkove pleny jsem nepouzivala na prebalovani. Jen do kocarku,utirani po krmeni.. Krmila jsem co dve hodiny i v noci, nekojila jsem nesmela jsem.. kluci byli na Sunaru. Z porodnice jsme sli s Nutrilonem, po nem nepribirali, pak Beba, kvuli rustovenu spurtu nyli stale nedokrmeni. Az sunar pomohl zasytit a byli spokojeni. Rika se, ze kluci maji radsi sladsi umele mleko 😀 a u nas to sedlo. Jednorazove pleny jsme meli bile Premium Pampers,protoze kluci byli alergicti. V porodnici se osypali po slavnem krému Bepanthen. Sedl jim Sudocreem a pouzivame na vse dodnes. Na opruzeniny super i rybilka, v nemocnici v zacatcich.Jinak se setri a opatruj. Do 22tt je stále riziko. 🙏

grefite
autor
8. led 2022

@sorboni30 moc děkuji za vyčerpávající odpověď, jste hodná! 🙂

sorboni30
8. led 2022

@grefite neni vubec zač.. Mit dvojcatka je neco překrasneho a kdysi jak nekdo rekl, ne kazda matka dostane tento dar 😉 Začátky jsou těžké všude i jen s jedním miminkem když je první.. s dvojcaty je to jen dvojnásobně. Obcas jsem padala na hubu, byla jsem totalne unavena, vyčerpana, ale musis vydrzet a zatnout. Hlavne v tom nebud sama. Požádej o pomoc. Nech si treba miminka alespon chvilku povozit venku nekym znamym, rodinou at se natahnes a odpocines si.. Ono se to nezda, ale delat vse dvakrat je proste náročné 😉💕 Jinak ja jsem dostala pak par vychytavek od sestrenic.. kdyz kluci oba plakali, ze maji hlad, tak jsem jim lahvicku podeprela polstarem takze jsem nemusela drzet. Zkus se s tim pohrat urcite na to přijdes.. postupně jsme si zvykli a kluci byli nadseni, kukali na me jak na se ne smeju a oba pekne bumbali z lahvicky a me nebolely ruce 😝 Jinak jsem deti uspavala venku (byli lednovi) na terase s tim, ze jsem jim pustila cd ukolebavky hodinove. Dost nahlas.. a to proto, ze kdyz pak usinali treba vecer nebo i venku nekdo zacal rezat drevo, nevzbudili se, protoze byli zvykli na "kraval".. Hodne stesti preji a kdyby jsi nekdy neco potřebovala, klidne napis.. 💕

sherryel
9. led 2022

@grefite : doporučuji fb skupinu dvojčata, super kolektiv a je tam i lékařka z neonatologie co má mateřskou a moc ráda poradí. Hodně podpory, rad a vychytávek ... Já teď 35+5 a opravdu čerpám už teď ...❤️❤️❤️ Držím palce

loylii
9. led 2022

@grefite gratuluji moc. Prvorodicka má výhodu v tom, ze nemá s čím srovnávat😂 já vstupovala do 3.trimestru s úplně dramatickýma scénářema, jak to bude šílený, nebudu nic stíhat, každý mě na to přípravoval. A ze určitě budou nedonoseny atd.
Výsledek? Prosila jsem doktory, ať už je teda v 38.tt vyndaj, když jsou dopeceny, apgar skóre 10-10-10. Při CS jsem byla vzhuru a byl to nádherný zazitek. Prisli jsme domu, deti jsem dala do hnizdecek a furt jen spaly a spaly. Bylo leto, venku nádherne a cely dny jsme byli venku, v parku s knizkou a na prochazkach. Nic mě nebolelo, hodila jsem na sebe stahovací prádlo, saty a bylo mi krasne.
Vybavicku a tašku do porodnice jsem měla připravenou od 30.tt. Postýlku do 3 měsíců jen jednu v ložnici a po bytě jsem nosila v hnizdeckach. Na gauč, koberec deku a spali v nich. Přes ně jsem taky měla jen lehkou deku, aby se cítili zachumlaný.
Neměla jsem - monitory dechu, sterilizator lahve, chuvicku, prebalovaci pult, koupací kyblik/vaničku. Chtěla jsem si to koupit po příchodu z porodnice a zjistila jsem, ze nakonec netřeba.
Bez čeho bych se neobešla - stahovací tilko, kalhotky, leginy. Nasadila jsem hned po příchodu z porodnice. Pak bych nemohla existovat bez hnizdecek (používáno na spaní i celonoční na návštěvách a dovolených), držáky na lahve, abych je nemusela držet, ukrutně mě z toho bolely zada. Odsavacku na mléko jsem si koupila hned v porodnici. Držím palce😇 Za mě to bylo mnohonásobně jednodušší než jsem si jako těhotná predstavovala⭐️

grefite
autor
11. led 2022

@loylii děkuji 😊

grefite
autor
11. led 2022

@sherryel zkusím se do skupiny připojit, děkuji