E-shopy x kamenné obchody, co je levnější?

bibianca
24. zář 2013

Ráda bych se Vás zkušenějších zeptala, co je levnější, zda kupovat věcičky na internetu nebo v kamenných obchodech. Jaké máte zkušenosti s objednáváním zboží přes internet?

ange_de_la_morte
24. zář 2013

Asi jak co, a taky záleží za kolik chceš nakoupit, pokud objednáš každou wěc z jiného eshopu tak to nejspíš wzledem k poštownému bude dražší jak koupit w kamenném obchodě, ale obecně se dá asi říct že wětší wěci ( kočár, lehátko, chůwičky, monitor, ....) wyjde asi lépe na netu, wěci jako kosmetika, plíny apod. nakupuju w kamenném obchodě. Ale fakt záleží i co chceš, třeba oblečení kupuju wětšinou w dětském bazárku nebo we wýprodeji w Tescu, ale pokud chceš nějaké luxusní značkowé obl. tak bude asi taky lewnější na netu a tak to bude asi se wším. Nedá se to zobecnit 🙂 ( omlouwám se za ,w,)

ckei
24. zář 2013

@bibianca já objednávám prakticky už jenom vše přes internet - oblečení, boty, vše potřebné pro syna, dárky jak na Vánoce, narozeniny....jen málokdy zamířím do kamenných obchůd. Je potřeba mít trochu přehled, zda se eshop vyplatí. Ale mně se daří zpravidla nakoupit, aniž bych musela platit poštovné a to se mi pak vyplatí 100% 😉 Ještě jsem nikdy problém s eshopem neměla. Je pravda, že jsem si vždy dopředu zjistila recenze, protože na světě je mnoho podvodníků, a bohužel nevyjímaje eshopy, takže je potřeba prvně najít recenze, když už se člověk rozhodne nakupovat přes net 😉

betysek
24. zář 2013

Nakupuju v eshopech už skoro všechno kromě potravin a bot....Tak že jinak vše od drogerie, oblečení, přes hračky, knihy, krmení pro psa...Mám 2 děti, žádné hlídání, tak že jdu nakupovat většinou jen v sobotu jídlo, když aspoň roční dítko hlídá manžel....Chce to trochu poprouzdat netem a zjistit, kde je co levnější, zrovna v aci, nižší poštovné, ale určitě se to vyplatí....e fakt, že se snažím vždycky najít eshop, kde toho nakoupím, co nejvíce, aby se poštovné vyplatilo, nebo případně nebylo....

aideen
24. zář 2013

Kupuji přes internet vlastně všechno, kromě běžných potravin a botů, i když už i to mi párkrát vyšlo. Jak píše betysek, děti na krku a s nimi se mi nakupuje špatně. Navíc jsem zjistila, že zboží nabízené v kamenných prodejnách je většinou dražší, než na internetu. To si raději zaplatím poštovné, které bych stejně dala za autobus tam a zpět (bydlíme na vesnici) nebo benzín. Poštovné mě paradoxně vyjde kolikrát i levněji. Člověk má ale strach, že se spálí. Chce to uvážit, kde nakoupit, většina internetových obchodů už je i na heuréce a tam si vždy vyhledám recenze a jaká byla spokojenost zákazníků. Musím zaklepat, ještě jsem se nespálila 🙂 Snad jsem to teď nezakřikla 🙂

veruskaala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katja77
24. zář 2013

Jen eshopy, vse mnohem levnější......tedy kromě potravin a drogerie......

mafeska
24. zář 2013

mimo potravin vše na netu, i kosmetiku pro malou a dokonce i seno pro králíka.

klara_87
7. říj 2013

Eshop nabízí možnost nakoupit vše na jedno místě z pohodlí domova a navíc za dobré ceny. A při velké objednávce často dají i nějaký ten bonus... 😉

mitote
8. říj 2013

zalezi... urcite eshopy, pokud si ale pohlidas ruzne slevove akce jako dny Marianne, nakupy s maminkou atp, muzem nakoupit vyhodneji i v kamenne prodejne. Jinak nakupy pres eshop v pohode, chce to ale overene eshopy

eleanthis
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klaire22
27. říj 2013

Z 90% jsou výhodnější určitě e-shopy. Téměř vše nakupuji přes e-shop. Když si nejsem jistá a mám možnost, okoukám někde v kamenném obchodě, ale raději pak nakoupím přes e-shop, protože i s poštovným to kolikrát vyjde opravdu levněji.

misa.brumla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dasa_82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maudn
7. pro 2013

Kupují zásadně na internetu, například na věci na mall si ráda připlatit, protože vím, ze skvěle řeší reklamace a člověk ve finále ušetří. Co se týče kamenných obchodů, tak se tam platí prodavačky a pronájem a věci jsou drahé. S malými dětmi a tehotenskym břichem budu s tezí luxovat obchody. Navíc výběr je malý, to abych jich prošla deset..

alenkanes
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarkar
14. pro 2013

Taky většinu věcí kupuju přes net, kromě bot, jídla a základní drogerie (ve vedlejším městě mají drogerii vietnamci a jsou fakt hodně levní). Pro malou kupuju přes net třeba i Sunary, které vyjdou o dost levněji (Sunar complex 2 když koupíme s kamarádkou napůl celou velkou krabici asi 10ks tak vyjde na 177Kč/ks, poštovný je zdarma. V krámě Sunar stojí kolem 250Kč/ks).
Ale když nakupuju přes net tak se vždycky hned na začátku podívám, jak je to s poštovným, když se objednává věc za 100Kč a další stovka padne na poštovný tak to už se moc nevyplatí ☹ A hodně využívám Dne dopravy zdarma 🙂

jn_m
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
muj_smisek
30. led 2014

Hezký večer, e-shop je vždycky levnější a to mohu potvrdit z vlastní zkušennosti z pohledu zákazníka i podnikatele 🙂.
E-shopy jsou levnější, jelikož mají daleko menší výdaje než kamenný obchod což je asi zřejmé.I e-shop sice majitele stojí dost a dost peněz hlavně tedy pokud v něm chce i pomáhat a nejen prodávat, což jde právě u e-shopu na internetu lépe než v normálním obchodě.
Existuje spousta srovnávačů cen heureka,zobží.cz 🙂 ,ale ne vždy je dobré vybírat podle nejlevnější ceny,koukat i na poštovné,recenze atd.
Tato odpověď není reklama jen mohu porovnat 🙂

alexinka01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vadehr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz