Elektrická odsávačka hlenů. Je výkon dostačující?

fridininka
27. črc 2009

holky poraďte mi prosím. Malý má plný noc zaschlých soplíků. Mám klasickou odsávačku, 2 hadičky a tahej!!! Je to na prd, vůbec to nejde ☹ . Slyšela jsem, že jsou dobré na vysavač. Nechce se mi kvůli tomu vždy vytahovat vysavač a hlavně mám lekavé dítě. Co je hlučnější, toho se bojí. Nechci ho stresovat. Napadlo mě pořídit elektrickou odsávačku. Nebude dělat tolik hluku a je to malé. Nemáte někdo zkušenost, zda je ten výkon dostačující. Je to dost drahé, tak to nechci kupovat jen tak, aniž bych o tom něco nevěděla. Díky 🙂

mousunek
28. črc 2009

fridininka - zkus hlen pred odsavanim zredit morskou vodou ve spreji pro kojence

fridininka
autor
29. črc 2009

děkuji za radu. Já mu to vždy nechám trochu napučet Libenarem a potom se snažím odsát ☹ . Ale touto odsávačkou to fakt nejde ☹ . Tak jestli někdo nemá zkušenost s tou elektrickou 😅

mousunek
29. črc 2009

me to tou hadickovou taky poradne neslo vzdycky se to taahlo tou ouzkou hadickou proto je lepsi ta od otrivinu tu nestrkas do nosanku kouze na dirku a je rozsirena tak se to lepe dostava do nadobky

mousunek
29. črc 2009

nebo mi doktorka radila polozit na brisko a odsat, ale to bych musela malyho asi svazat aby chvilku nejak drzel 😀 😀 😀

boobinka
29. črc 2009

mame elektrickou, nebot balonkem nam to neslo, vysavace se boji do ted a jeste si neumim predstavit zapinat vysavac treba ve tri rano 😒 Proto jsem zainvestovala a poridila tuhle: http://www.biomamma.cz/cz-detail-105650.html
ze zacatku jsem nadavala co jsem to koupila, ze to je snad horsi nez ten balonek, ale pak jsem prisla jak na to. Jednu dirku ucpat a jakoby zatlacit nahoru a odsavackou nezajizdet moc do nosu... to nam to slo krasne. Takze osobne max. spokojenost.

fridininka
autor
29. črc 2009

Děkuji za info ohledně elektrické odsávačky. Nikde právě není napsané, kolik to tahá, jestli ten tlak není malý.

kacii
8. bře 2011

ahojte, obnovuju tema...nemate nekdo zkusenost? mame obri vysavac a hrozne rve a na rucni akumulatorovy to nejde nasadit....tak premyslim co poridit.... 😉

vosa92
1. bře 2013

Já mám s odsávačkou na vysavač zkušenost špatnou, protože se malá hrozně bála kraválu, když jsem ho spustila. Teď už smrká sama, a pro změnu řve, když luxuju - připomíná jí to odsávání z nosu. Také se s vysavačem dost špatně cestuje (k doktorce, na dovolenou, prostě kamkoliv). Doporučuji nějakou odsávačku na baterie - mají stejný výkon, ale bez kraválu. Já jsem nakonec používala odsávačku LivingLAb, sousedka si nedávno pořídila na internetu odsávačku Plus Comfort ... ta se mi zdá ještě o něco lepší (a taky levnější) ... když potřebuje odsávání přerušit, tak se dá dobře postavit na stůl ve svislé poloze (LivingLab má zaoblený konec, takže se dá leda položit - unudlaný nástavec se pak válí po stole .... 😠 ) Zcela nedoporučuji Cleanoz - při každé rýmě musíte dokupovat balónky, do kterých se odsává hlen! ) Ivana

veruska007
1. bře 2013

Ja mam klasickou odsavacku, moc teda neodsava. Ale bylo mi doporuceno detem sopliky odsavat co nejmene, protoze se tim drazdi sliznice a ryma se tim zhorsuje. Nejlepsi je jen polohovat + se mi osvedcila aromaterapie (eukalypt). Nosik jen vytiram vatickou. Rymu jsem parkrat zazila u obou deti, i kdyz byli malinci (cca ve 3 tydnech) a jinou odsavacku jsem nikdy nemela a nepotrebovala.

momaminkaa
8. bře 2013

@fridininka No tak to mi máme jedině bateriovou (Plus Comfort) a maximální spokojenost. Zezačátku mi to moc nešlo, ale natrénovala jsem na sobě 🙂 Chce to zacpat druhou nosní dirku a uděsnit v nose a trochu jako pohybovat, než to chytne tah. Tah to má opravdu velký, nedovedu si představit, že by to mělo větší, to by už pak bylo asi nebezpečný. Za 3 vteřiny je z nosu venku, co jde a to kdykoliv a kdekoliv. Chce to rozkapat, kdyby to nešlo ven, to je jasné, je to jako se smrkáním, když je to husté, tak se nic nevysmrkne. No a s tím, že by se nemělo odsávat vůbec? To dost pochybuji. To jedině že by člověku nevadilo, že pak miminko nemůže dýchat a brečí a brečí.Miminko umí dýchat pusou jen když brečí a proto když má plný nos, tak brečí a brečí prostě proto, aby dýchalo. Dost hrůza. Takže rozhodně peněz nelituji! Budu mít odsávačku i pro druhé mimi, jestli někdy bude 🙂 Přijde mi odsávačka tak nutná jako např. plína 🙂 Mějte se holky!

malaletajicimyska
12. dub 2013

My mame.......odsava to ano, ale popravde ji nepouzivame a to z jednoducheho duvodu kdyz mu jednu dirku zatkacim a ucpu tak ho nemam uz cim drzet a v navodu pisou ze to nemam delat v leze....takze ho ani nezakleknu......takze hold vysavac a jedem......tam ho muzu poradne drzet. Ale mozna jsem jen neschopna....ale je u nas jedno zda je to hlucne ci tiche maly dela sceny a i u vysavace je boj ho odsat protoze fakt netusim jak mu drzet hlavu, ruce, nohy a jeste odsavat 😀 ale alespon na to drzeni mam jednu ruku

silvapokorna
17. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já měla výbornou, nějakou neznačkovou, byla super na cesty, ale stačí to výkonem jenom dokud byli holky malé, tak do roka max. Pak už to nevytáhlo pořádně, tak jsem přešli na vysavač. Sice bojovka, holkám se nelíbil ten hluk a je to otrava, vytahovat vysavač, ale za to uvolnění ucpaného nosíku to stojí. Jsou to 2-3 minutky a pak 2-3 hodiny klidu. 🙂
Ale pro malé mimi je ta na baterky dobrá. To ano.

elastiq
29. srp 2013

Mám také dobré zkušenosti s odsávačkou, kterou lze napojit na vysavač, zakoupenou v lékárně, je opravdu účinná, horší použití je snad jen v noci,kvůli tomu hluku

pavlikkkk
4. zář 2013

zakoupili jsme na mladérodině bateriovou odsávačku Comfort Plus. Je lehká, tich a výkonná, můžete jí postavit a je pohodlně při ruce. Myslím že je to to, co potřebujete.

denisa1w
6. říj 2013

Za mě SUPER !!! Odsává stejně, jako Baby-vac, ale nedělá kravál. Dcerka je docela často nemocná, takže rýma je na denním pořádku .... ale jak putím vysavač, tak šílí ... za mě uděluji 1*** - je fakt super. Denisa

rohlikrohlik
21. lis 2015

Ahoj holky. Koupila jsem odsávačku hlenů na vysavač a funguje opravdu skvěle. Ale mám dotaz: manžel u ní zkoušel odsávat pusou a šlo to úplně stejně dobře. Nemůže mu tím nějak ublížit?

veruhlo
1. led 2016

Ježíšek nám přinesl odsávačku na baterky .. jsem z ní opravdu nadšená. Doteď jsme používali odsávačku na lux, ale byly to fakt nervy - mám 3 malé děti a při každém odsávání jsem v noci probudila všechny. Měla jsem si jí koupit dávno - proto to sem píšu - fakt neváhejte, ulehčí Vám život. Prodává se víc druhů. Na moje je Plus Comfort Plus a odsává dobře.

atinkaa
1. led 2016

baterkova odsavacka je super vec, ano je drahsia ale je i na cesty, nemusis budit susedov s vysavacom, ak ste zvyknuti niekam cestovat tak tiez nie vsade je vysavac po ruke...jemna, setrna, super - mali sme nemecku Olaf a bola ako v reklame.

https://www.youtube.com/watch?v=21uEDjxvlAE
bedinkaruzovka
6. kvě 2016

@veruhlo Zdravím, mohu se Vás zeptat, jak staré máte děti? Zvažuji koupi této odsávačky (Plus Comfort), kterou tady chválíte, ale zajímalo by mě, do jakého věku dítěte, je tato elektronická odsávačka ještě účinná a má ten správný efekt? 😉 a je výkon srovnatelný s vysavačem? Mojí mále bylo 10měs., tak jestli má cenu do odsávačky investovat. Díky za info 🙂

veraveravera
10. kvě 2016

Já moc díky za rady. 😉 Pomohly jste mi

veruhlo
19. kvě 2016

@bedinkaruzovka Věk dítěte myslím není podstatný, protože odsávačka je určená i pro seniory. Důležité je ale při hustší rýmě nos vykapat - například mořskou vodou. Investice se dle mé zkušenosti jednoznačně vyplatí. Věra

kasle
20. zář 2016

Zdravím všechny. Ví prosím někdo, jaký rozdíl je mezi výrobky: Odsávačka hlenů na baterie Plus Comfort a Odsávačka hlenů na baterie Plus Comfort Plus? (Tedy kromě toho, že ta druhá se prodává ve 3 barvách.) ? Používala jsem pro dceru tu původní, ..... ale někde jsme ji zašantročili a protože za 14 dní jdu do porodnice, tak řeším, zda si rovnou koupit ten novější typ, nebo víc hledat! ☹( Děkuji za případnou odpověď. Lenka

jiritemjak
7. říj 2016

@kasle
Cestovní nosní odsávačka hlenů na baterie Plus Comfort (Plus) Lime :
účinnost 55 kPa – srovnatelná s odsávačkou na vysavač

NENÍ ŽÁDNÝ ROZDÍL mezi nimi

důležité je číslo kPa a to v obou případech je stejné

obje mají:
ergonomický inovovaný design, oproti předcházejícímu modelu snadnější zacházení
větší nádobka na hlen
vodotěsná
jednodušší čištění
snažší přístup k bateriím
možnost postavení ve svislé poloze
dvě velikosti nosních nástavců
provoz na 2 alkalické baterie AA
použitelná pro děti od narození
možnost doobjednání náhradních dílů
obsah balení:

tělo odsávačky
2 velikosti silikonových nástavců
2 náhradní těsnící kroužky
manuál

misulecl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misulecl
9. pro 2016

Jsem nenapsala to nejdůležitější - jedna se o typ LivingLab😃

mafeld
17. pro 2016

@misulecl Dobry den,jen rychly dotaz,jsem tu prvne. Ta druha odsavacka navic uz je pryc? 🙂

misulecl
20. pro 2016

@mafeld mam ji stále doma. Mate jeste zájem?

ivapatka
19. led 2017

@misulecl Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je ještě k mání? 😊 Moc děkuji

pet1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misulecl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz