Existuje univerzální postýlka?

emca29
7. dub 2015

Chtěla bych se prosím zeptat těch, co mají už zkušenosti, existuje nějaká univerzální postýlka? Netuším, jak velkou postýlku nebo postel potřebuje které dítě. Našla jsem postýlku, která mě uchvátila a moc se mi líbí představa, že mimi se mnou bude a nebude v posteli. Ale bojuju s tím, že to je postýlka zřejmě na dost krátkou dobu. Je to tato.
http://www.capavrana.cz/pristavne-postylky-pino...
Pak jsem našla ještě jednu, která je už o něco větší a též by mohla fungovat stejně, mimčo těsně vedle postele. Jenže už je to o dost větší investice a nevím, jak dlouho by dítěti vydržela? Do kolika let by ji cca mohlo mít? Není tady nějaká duše, která jí měla nebo má a dokáže mi říct, jestli se to vyplatí? Nebo jaký názor na to máte vy ostatní?
http://www.hmnabytek.cz/index.php/nabytek/2227-...

konidana
7. dub 2015

@emca29 Ta druhá, dlouhá 140 cm, by mohla dítěti vydržet klidně do 7 let (pokud by v ní stále chtělo být 🙂 ). Klasická dětská postýlka má délku 120cm -používá se pro děti zhruba do 3 let, ale vejde se i starší ( až 5let). Ta první(90cm) by byla, odhaduji, maximálně do roka dítěte.

petule12
7. dub 2015

@emca29 ta první je určitě na chvilku. Ta druhá je moc pěkná, ale moje skoro 5 letá dcerka má nyní postýlku 160x70 a teda počítám tak maximálně do těch 6 let. Ani ne tak na délku, tam je to OK, ale na šířku při jejím stylu spaní 🙂 Jinak pozor ohledně postýlky, druhá dcera totální bojkot, takže v postýlce spala asi tak 5x 😉

krystalka
8. dub 2015

@emca29 - my jsme koupili klasickou postýlku 120x60cm, měli jsme ji přiraženou těsně k naší posteli, malej ale spal stejně tak půlku noci v naší posteli...tak jsme pak sundali jednu postranici a nechali přisunutou těsně k naší posteli...někdy spal na té svojí, někdy u nás, někdy tak napůl 🙂, ve 2 letech jsme zařizovali pokojíček a dali mu tam rovnou velkou postel 90x200 se zábranou, nejdřív tam spal jen po obědě a na noc měl postýlku u nás v ložnici...a ve 3 letech se jeden večer sebral, že jde spát k sobě do té velké a od té doby spí tam 🙂 ....takže mně ty různé další postýlky přijdou spíš jako vyhozené peníze, které se dají využít k něčemu užitečnějšímu 🙂

krystalka
8. dub 2015

@emca29 - vlastně, když teď tak koukám na ten první odkaz, co jsi sem dávala, tak jsme to měli úplně stejně, jen ta postýlka byla větší...ale přesně takhle z jedné strany otevřená a přiražená k naší posteli, výškově to vyšlo akorát, že matrace byly ve stejné rovině 🙂. A postýlka nás nová vyšla na 2000,-, sloužila celé 3 roky a ještě jsme ji pak v perfektním stavu prodali dál 🙂

rencatupa
8. dub 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Ahojte,
mě ještě zajímá, jestli si myslíte, že má nějaký význam stahovací bok, tak, jak to bývalo dříve u starších postýlek. Já mám vyhlédnutou tuto http://www.funbaby.cz/eshop/na-doma/postylky-ohradky/postylky/puppolina-postylka-samuel-vyndavaci-pricky-col-borovice s vydělávacími šprušlemi na boku, ale nemá to stahovací dno, tak nevím, co raději preferovat.... každá kamarádka mi tvrdí něco jiného ☹

konidana
8. dub 2015

@rencatupa se staženým stahovacím bokem se právě dá přirazit k velké posteli. Nastavitelné dno spíš mít bude, ne? To je zas aby ses nemusela k malému miminu moc ohýbat.

krystalka
8. dub 2015

@rencatupa - ahoj, my měli obyčejnou dřevěnou postýlku, bez stahovací postranice a dokonce i bez vyndavacích příček...ani jedno jsem nějak nepostrádala 🙂 , ale dno měla nastavitelné do 3 poloh - nejvyšší nahoře jsme měli ze začátku, než se začal přitahovat, pak šlo dno o patro níž a pak když jsme se rozhodli odmontovat tu postranici a přirazit k naší posteli, tak jsme to dno dali úplně nejníž a vyšlo to akorát, že jeho i naše matrace byly na stejné úrovni...zároveň tím odpadl strach, že postýlku přeleze a nepotřebovali jsme ani ty vyndavací příčky, protože si mohl bezpečně slézt přes naší postel 🙂

emca29
autor
8. dub 2015

Holky moc díky za reakce, pomohlo mi to hodně v rozhodování.
@krystalka tak nějak jsem to chtěla udělat, mít postýlku přiraženou těsně k naší posteli, jen aby byla větší. takže myslíš, že to jde udělat s klasickou postýlkou? U všech půjde sundat ta jedna strana tak, aby se to dalo přišoupnout? A pak ve 2 nebo 3 letech prostě koupit velkou postel už...To by bylo bezva. Já si jen neuměla představit takhle malé dítě v té obří posteli 🙂

krystalka
8. dub 2015

@emca29 - my jsme měli tuhle postýlku a u té to šlo bez problémů, prostě jsme jednu tu postranici odšroubovali, drželo to dobře i tak, nijak se nehýbala.... http://www.rothwell.cz/Detska-postylka-Bara-S10... , myslím že to půjde asi u všech....jinak s tím malým dítětem v obří posteli....to jsi myslela to 2-3 leté? No, mně zase pro něj tak obří nepřišla 🙂 , v nohách měl velikého plyšového medvěda, na polštáři kolem hlavy měl vyrovnané další plyšáky, po straně měl do půlky udělanou zábranu, měl tam velkou peřinu, takže už konečně nebyl pořád odkopaný a napůl venku z postele...spalo se mu tam mnohem líp....když měl špatnou noc, tak jsem tam v pohodě spala s ním, nebo večer při čtení...

emca29
autor
9. dub 2015

@krystalka díky za odkaz! No jasně, přišlo mi že dvouleté dítě je moc malé na dospěláckou postel 🙂 Ale je pravda že když se to zahází plyšákama, tak to bude asi v pohodě. No jedině dobře, aspoň nebudeme utrácet za různý mezi-postele...