Finance do začátku pro miminko

neuspech
2. dub 2018

Ahoj holky, čekám první mimi a chtěla bych se zeptat na kolik vyjde kompletní výbava včetně kočárku ATd kdyžtak i napište za kolik jste měli kočárek 🙂 kolik je tak optimální mít nasetreno bokem ? Rikala jsem si tak 50tis ?

normalnimatka
17. kvě 2018

@bayt nechápu proč bych měla kupovat dopředu i kapky do očí, rektální rourku a odsávačku.... to přece nemusí bejt vůbec potřeba. jediný, co má fakt smysl mít doma je dezinfekce po úrazech, aby byl rychlej zásah.

katkatomaskova
17. kvě 2018

@normalnimatka Na rtuťový nic nemá, to se shodnou laici i odborníci. Ale ten digitální je jistější, než bezdotykový. Z praxe pamatuju spoustu odchylek v měření mezi těmahle dvěma 😕

zuzineckah
17. kvě 2018

@normalnimatka rektální rourku jsem potřebovala mnohem dřív než desinfekci (tu jsem naopak u mimina nepotřebovala nikdy) 😉 když bylo nutné rourku použít v noci, byla jsem ráda, že je po ruce, protože žádné mastě, kapky ani nic podobného se na ní prostě nechytají při problémech s kolikou. Také jsem ji měla v "povinné výbavě" předem a doporučuji to každému, kdo se zeptá 👍

normalnimatka
17. kvě 2018

@zuzineckah rektální rourka je mučící nástroj, ke kterýmu by rodič měl sáhnout po selhání všech možností PŘEDtím.

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@zuzineckah sama jsem nezkousela ale vim od ostatnich ze je ucinna,jenom se musi pouzivat fakt vyjimecne protoze streva si na to zvyknou a ditko se pak bez toho nevykaka

zuzineckah
17. kvě 2018

@normalnimatka
@zelenaesmolda není to ani mučící nástroj, ani si střeva nezvyknou🙄tyhle mýty už jsou dávno vyvrácené... Mám 15 letou dceru, která jako mimino šíleně trpěla, rourka byla na denní pořádku několik měsíců a ujišťuji vás, že kadí sama a naprosto bez problémů 👍 stejně tak syn, kterému je 5 let👍n Nejmladší dcera to samé. Při správném používání se není absolutně čeho bát.

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@zuzineckah tak ja jsem nikde nerekla ze je to mucici nastroj,rekla bych ze vetsi muka je ta kolika.Nebo zubar :D

normalnimatka
17. kvě 2018

@zuzineckah strkal ti někdy někdo něco do zadku, pokud nepočítám sexuální hrátky?:D
jako jasně, dítě bolí břicho, tak mu do prdele strčim rourku...to je teda řešení tvl....

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@normalnimatka a co udelas?nechas ho rvat treba nekolik hodin nebo mu radsi behem par minut pomuzes?

jade85
17. kvě 2018

My neměli nějak zvlášť našetřeno nic, spolu s prvním dítětem jsme řešili rekonstrukci domu, takže tam ty peníze lítaj, že nějaký tisícovky si člověk ani nevšimne, výbavu jsem nakupovala a nakupuju průběžně, vůbec netuším, kolik nás to celkem stálo, počítám že několik desítek tisíc asi padlo 🙂 Hodně věcí jsme dostali darem - kočárek, chůvičku, nějaké oblečení...

esufi
17. kvě 2018

To záleží.. máte auto? Budete látkovat nebo chcete jednorázovky? Chcete zkusit kojit? chcete nosit děcko v šátku/nosítku?
V základu na novorozence, pokud nemáte auto, stačí postýlka s matrací, pleny (já mám třeba staré kvalitní čtvercovky po sobě + 3x svrchní PUL a asi 10 vkládaček + jedno erár balení odboroutelných jednorázovek), kočár a z oblečení tak sedmero bodýček, nějaký svetřík, dvě čepky, něco na nohy (tepláky + fuselkle nebo polodupačky či dupačky - stačí troje). Oblečení závisí na ročním období, kdy se narodí. Přebalovat můžete kdekoliv a na čemkoliv, monitor dechu ti půjčí v porodnici, odsávačku mlíka a lahvičky má smysl řešit až ve chvíli, kdy zjistíte, jestli je/není problém s kojením, teploměr vám stačí dospělácký, dudlíky až poté, co bezpečně zvládá techniku sání, mýt se doporučuje zpočátku stejně nejlépe jen převařenou vodou... Zbytek dle aktuálních potřeb. Spousta věcí se dá koupit z druhé ruky a prakticky každá z nás má určitě v okolí někoho, kdo děcko měl a spousta věcí mu zbyla.. Takže ta první výbava nemusí stát skoro nic. Židlička, talíř, hrnek - to jsou věci, který je naprosto zbytečný kupovat dřív, než na ně vůbec přijde řada...

esufi
17. kvě 2018

@zelenaesmolda laktobacily, nahřát a rozmasírovat bříško. Proč hned strkat rouru do zadku, na komára taky nejdu rovnou s raketometem 😀

katkatomaskova
17. kvě 2018

@esufi 😂😂😂😂 Tak ten dodatek mě fakt pobavil 😂😂

esufi
17. kvě 2018

@katkatomaskova s tou židlí a tak? 😀 znam x praštěnejch, co jsou schopné kupovat do novorozený výbavy i barefoot botky a div ne i první aktovku...

duhovakony
17. kvě 2018

@zelenaesmolda ja myslim ze nikdo z nas na neco v zadku jeste neumrel

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@duhovakony neumrel ale nic prijemneho to nebude,vy taky neumrete kdyz vam bude zubar rvat zub bez umrtveni ale radsi si to umrtvit nechate ze?

veronicka89
17. kvě 2018

@esufi prevarena voda me dostala ☺

esufi
18. kvě 2018

@veronicka89 zvláštní, ale budiž 😉

duhovakony
18. kvě 2018

@zelenaesmolda myslim ze trhani zubu a spicka teplomeru v zadku se neda srovnat... spis sem to myslela ze pro nektere maminky je urcite min financne narocne dat 200kc nez 1000kc,ono vlastne tady v teto diskuzi o nic jineho nejde,mlada pani se ptala na financni vydani a jelikoz to vypada ze ma s tema bezkontaktnimy teplomery zkusenost neni nad cim premyslet.
Tady je videt dalsi typicky priklad chovani lidi jako ovci...nejaky jouda si vymysli ze je to nejlepsi ze to miminkum nezpusobuje trauma a ja nevim co jeste vymysli.,parkrat to pusti v tv jako reklamu a reklamu v nejaky ruzovy ordinaci,vymysli neskutecnou cenu a pak si mne ruce,jak to lidi kupujou protoze on to ma taky

duhovakony
18. kvě 2018

@duhovakony ls: s tou zkusenosti s tema bezkontaktnima teplomery tu mela jina pani a ne pani dotazovatelka...se omlouvam za překlep

zuzineckah
18. kvě 2018

@zelenaesmolda
@normalnimatka udělejte si to jak chcete, holky😉 Já jsem nikde nepsala, že rektální rourka je první řešení, ale že rektální rourka rozhodně z mého pohledu patří do první výbavy 👍😉

katkatomaskova
18. kvě 2018

@esufi Ne, s tím raketometem na komára... 😂😂 To jsem se fakt z plna hrdla zasmála 😂😂 Jinak přece nemá cenu řešit před narozením dítka něco, co pro něj bude aktuální na roce, dvou...

katkatomaskova
18. kvě 2018

@duhovakony To budu asi já.. 😀 Jo, ty bezkontaktní jsou vážně k ničemu. Používáno v nemocničním prostředí (jsem zdravotník) - a fakt je rozdíl, jestli to dítěti naměří teplotu správnou, nebo chybnou, zásadní rozdíl, co se týče zdravotního stavu... 😕

katkatomaskova
18. kvě 2018

Ženy.... Fakt tu srovnáváme špičku teploměru v konečníku novorozence, a zubní vrtačku v ústech jedné z nás???? 😂😂😂 Dejte už pokoj 😎 Co člověk, to názor

zelenaesmolda
18. kvě 2018

@duhovakony tak ja rozhodne nepatrim mezi ovce co kupuji vsechno bezhlave protoze je to v reklame ale sama si jako dite pamatuju jak jsem nenavidela mereni teploty a to bylo jenom v podpazi tak to prece nebudu svemu ditku delat taky kdyz nemusim 🙂

duhovakony
18. kvě 2018

@katkatomaskova myslim si to same...zajímavé kam az ty diskuze vzdy dojdou☺

katkatomaskova
18. kvě 2018

Já už ji asi opustím, dostaly jsme se trošku (dost) mimo mísu 😀

bayt
18. kvě 2018

@zelenaesmolda nejsou tak presne

bayt
18. kvě 2018

@normalnimatka nevis, co mluvis, malej trpel na brisko a koliky a ver, ze pri zavadeni rourky se rehtal (a to umi dat velmi jasne najevo nesouhlas) a jak se usmival a byl v pohode, kdyz se vyprazdnil

zelenaesmolda
18. kvě 2018

@bayt ja si taky myslim,ze je lepsi pouzit rourku nez nechat dite treba hodiny trapit