Fusak do vajíčka. Používáte ho i jako zavinovačku?

jituli84
6. lis 2019

Holky chtěla bych se zeptat k čemu tenhle fusak, používate ho i jako zavinovačku? V obchodě mi řekly, že to nedoporučují do vajíčka, nemá žádné atesty apod. Tak přemýšlím, jestli ho vubec pořizovat. děkuji za veškeré reakce

pajamo
6. lis 2019

Lepší, než mít dítě navlečené v bundě. Nevím jaky myslíš, ale na doma se mi to zdá teplé

jituli84
autor
6. lis 2019

juuu nenahrala jsem fotku, ale je jen ilustrační

fouskovi
6. lis 2019

Do autosedačky super lepší než nabalit a na doma už je to moc teplé

jituli84
autor
6. lis 2019

@fouskovi jako tenhle vyfocenej? Jako my fusak máme na zimu , koupily sme klasiku teplej 5v1 a pevnej, odrazovaly mě, pokud do autosedačky a při rychlejším zabrzděním by si mimi mohlo hnout pateří, krkem apod
, že nemá žádnou stabilitu

pajamo
6. lis 2019

Nevím, co by to mělo mít za atesty, o fusaku jsem nikdy neslyšela, že by měl mít nějaké testy nebo parametry. Ten fusak dítě nedrží

fouskovi
6. lis 2019

@jituli84 vždyť je tam miminko zupnute pásy a tohle má jakoby pod sebou dirami prostrcis pásy zapnes mimco a zabalis do deky nevím na co nějaké atesty

emamaira
6. lis 2019

@jituli84 měla jsem stejný, do vajíčka se mi osvědčila víc deka na prikryti. Ale byl super jako teplá zavinovacka do kočárku, syn se narodil v lednu, tak pak na jaře jezdil v něm.

jituli84
autor
6. lis 2019

Děkuji já samozřejmě vím jak se používá, jen mě překvapilo, že ho tak moc nedoporučují, prakticky mi řekla, že bych ho mohla použít do kočárku když bude chladněji

cuuza
6. lis 2019

Do vajíčka jsem dávala v zimě dvě deky na přikrytí, jednu na přeběhnutí do auta a jednu normal. A absolutní spokojenost, ono v samotném tom vajíčku je dost teplo...

ellias
6. lis 2019

Já jsem ho u malý použila asi 6x, takže na druhý pořizovat nebudu, deka je lepší, ale opravdu se nedoporučuje dítě do sedačky balit, tzn. kombinézy tlustější než tenký fleese, bundy neno cokoliv co nedovolí pořádně utáhnout pásy. Já mám malou v lednu a často jezdila jen v punčočkách a slabý mikince a po připoutání jsem na ní dala deku, takže záleží kdy máš termín a jak moc máš možnost si třeba dopředu nastartovat auto (chápu, že třeba v paneláku to není uplně ideální) a podle toho bych volila jestli ten fusak využiju nebo ne 😊

jituli84
autor
6. lis 2019

@ellias No mám termin v unoru, popravdě nějaký silný kombinezy se mi doma sešly, ale spíše od příbuzných

lennus
6. lis 2019

@jituli84 Zakryla jsem jen dekou a za chvíli je auto stejně vytopené, za mě zbytečnost

ellias
6. lis 2019

@jituli84 ty klidně použij do kočárku, ale do vajíčka ani do pokračovacích sedaček by se dávat neměli 😊 neutáhneš pak dobře pásy, což je samozřejmě špatně s navíc se ti v tom bude dítě potit.. 😊

jituli84
autor
6. lis 2019

@ellias jde mi o cestu z porodnice a ted když na to koukám, tak mi ty kombi přijdou zbytečný, když už mám velmi teplý fusak s kožešinou, asi by to spíš chtělo nějaký jen fleecovy overal ne?

motylcice29
6. lis 2019

@jituli84 tak to autosedačky je to určitě mnohem lepší varianta než jakákoliv bunda, nebo kombineza. Hlavně proto, ze ty pasy vedeš pod fusakem přímo na těle miminka a lépe je dotáhnes. Na doma je to moc teplý, spis třeba jako náhradní do kočárku (hluboké korbicky).

ellias
6. lis 2019

@jituli84 jako fusak do vajička máš teplý? Já jsem si malou vezla v body, tepláčkách, slabém overalu a na to deku a bylo to uplně dostačující a to byla nedonošená a relativně zmzlík 😊 pokud už máš fusak a teplý, tak bych dala jen body, tepláky a maximálně slabou mikinu a v autě netopila aby se ti mrně neupeklo 😊 záleží samozřejmě na jeho porodní hmotnosti a schopnost termoregulace, ale možná se potom poraď v porodnici co mu dát, aby to nebylo moc 😊

kejt29
6. lis 2019

Ja jsem poridila nepadaci deku, ma vice uplatneni. Davam ji na vajicko, do kocarku a taky na nositko. Mam radsi veci vic univerzalni.

jituli84
autor
6. lis 2019

@ellias No dřív si to mohl člověk tak nějak naplanovat, ale ted? listopad, za chvili vanoce a venku skoro žádná zima 😀 no se uvidí jak bude no, asi se zeptám v porodnici pak, děkuji

fouskovi
6. lis 2019

@jituli84 já rodila v únoru a šli jsme domů v body polodupacky ponožky mikinu čepičku teplejší overal a rukavicky a pak přes něj deku a v autě jsem odkryla

telicka
6. lis 2019

@jituli84 moje maminka mi vždy říkala že dítě se má obléct jak dospělého ,že když nám není zima tak miminku taky ne myslím si že na tom bude něco i když jsem mladá tak nemám takové zkušenosti.

jituli84
autor
6. lis 2019

@telicka na tom taky něco bude, ono každej to stejně říká jinak 🙂 Jako třeba mamka se musela smát, když jsem jí řekla, že bez vajíčka z porodnice nepouštějí ..

similenka
6. lis 2019

@jituli84 A mně se zase líbil. Využili jsme dost a pak i do sporťáku.

kejt29
6. lis 2019

@telicka ma se davat vrstva navic. Je potreba myslet i na to, ze se miminko nehybe jako my a ze hlavne ty nejmensi nemaji jeste termoregulaci 😉To oblikani podle sebe aplikuju az u chodiciho ditete 😉

janule0123
6. lis 2019

@jituli84 taky jsem to hodně řešila... nakonec protože termín máme v prosinci raději jsme fusak do autosedačky koupili...je na něm přímo ze je do vajíčka nebo do roku do kočárku (lodger minibunker)když se podíváš na fotky jsou tam díry na prostrceni pasu...potom když je auto vytopene tak odepnes vrch fusaku a není nutný dítě odvazovat (samozřejmě kombinezky apod na kterých jsou pasy nejsou bezpečné jak tu už padlo...). Kdyby mělo být bejbo už větší tak řešíme přehozenim deky,ale u tak maleho nebudeme na ty přechody riskovat ...

jituli84
autor
6. lis 2019

@janule0123 My sme nedavno koupily fusak s kožešinou 5v1, prej je až do 3 let , tak snad to bude stačit 🙂

tervi
6. lis 2019

@jituli84 Já ho v autě používala. Dítě se pěkně zabalí, bezpečnosti to nevadí. Naopak, ty díry jsou přímo určené pro sedačku, takže mi to přijde lepší než deka, která může cestou spadnout... A přehazovat fusak z kočáru do sedačky a zpět třeba každý den se mi fakt nechtělo. Takhle jsme měli v kočáru poradny fusak a v autě tenhle. Chvíli jsem ho používala i na jaře v kočáru, když už bylo na zimní fusak vedro a ještě jsem neměla jarní.

jituli84
autor
6. lis 2019

@tervi jj tak pokud budete jezdit autem často tak to jo, my to máme bna cestu jen z porodnice, jinak budu chodit pěšky, v Brně se v centru pomalu nikde parkovat nedá, všude se platí apod. a doktorku mám 5 min od baráku 🙂 Takže fusak bude spíš permanentně v kočárku než v sedačce 🙂

janule0123
6. lis 2019

@jituli84 velký fusak máme taky do kočárku, ale ten nás je použitelný až do te větší autosedačky ...na vajíčko je moc velký ...

jituli84
autor
6. lis 2019

@janule0123 aha no my kupovaly ted, a ta spodní část se dá oddělat právě

astyna88
6. lis 2019

Ja jsem dite oblekla j na doma a prikryla dekou. Tot vse. V aute se topi,nepotrebuje byt ve fusaku jako napr v kocarku...