Golfky od cca 7. měsíce, co si o tom myslíte?

sirael4
4. led 2012

Naše malá bude mít na konci května osm měsíců a uvažuji, že bychom přes konec jara a léto používali golfové hole, kvůli lepší skladnosti, jezdíme na výlety.
Znamenalo by to ale, že bychom golfky využívali výhradně, sporťák bychom vytáhli zase na podzim. Nemůže to dceři nějak uškodit? Je to bezpečné i na delší dobu v kočárku? Případně jaké golfky jsou v tomto směru kvalitní? Preferuju spojenou rukojeť, ale dokážu to oželet 😉

marooshka
4. led 2012

@sirael4 myslím že klidně můžeš dát malou na léto do golfek, většina je polohovatelných do lehu jako sporťák, takže to mimču neublíží a může v nich být celý den. Kamarádka má kluka narozenýho v listopadu a na léto už byl taky v golfkách (měla Maclaren) já vozila malýho v golfkách od roka. Já jsem měla golfky Casualplay citta, ty ale nemaj tu spojenou rukojeť. Je jich ale spousta a určitě vybereš 😉

sirael4
autor
4. led 2012

@marooshka díky za názor 😉 a nevadí třeba to natřásání, pro golfky typické?

terkytka
4. led 2012

do golfek a sporťáku se dává dítě až když opravdu samo sedí, aby se nekřivila páteř. Moje dcera seděla v 10ti měsících, takže doporučuju žádnej spěch. Pak už tam klidně být může. Předpokldádám, že výlety budete dělat na betonovém povrchu, protože na lesních cestách a štěrku je to s nima dost otrava. 😉
Každej, kdo dává nesedící dítě mimo korbu, tak křiví páteř dítětě, i když vada nemusí být na pohled znatelná, ve třiceti se bolestmi zad projeví. žádný golfky či sporťák nejsou 100% polohovatelné.

luciferdik
4. led 2012

My jsme měli malého v golfkách od 9 měsíců, už teda sám seděl, ale myslím, že ty golfky by šly i dřív. Máme Inglesina Zippy free, byl otočený směrem ke mně, kočárek se dá dát do téměř úplného lehu, myslím, že je tam nějaký sklon o 5 stupňů oproti rovině. Ale on byl napolohovaný i v hluboké korbičce, aby nebyl rovně, protože hodně blinkal a pořád, takže bysme ho do rovného lehu ani nedávali. Že by to nějak extra hrkalo, pokud nejezdíš přes kořeny a přes kameny, tak bych ani neřekla a na velkých terénech natřásá i odpružený sporťák s nafukovacíma kolečkama. Ale za ostatní golfky samozřejmě mluvit nemůžu. My jezdili všude, hodně po dlažebních kostkách a štěrkových cestách a všechno v pohodě.

verapa
4. led 2012

mysím že kyž nandeš takový kerý mají pevný záda, ne jen hadru a určitě polohu na ležáka tak neubližíš, ........ starší mládě chrnělo právě jen dyž koč co nejvíc drncal... já mám mladší ve spotovním od půl roka páč se nevešla už do korbičky.. taky naležato a spokojená...

ivular
4. led 2012

@sirael4 To záleží jak na tom malá bude s psychomotorickým vývojem. Pokud v té době už poleze, tak by neměl být průšvih dávat ji do golfek, protože už bude jakž takž zpevněná. Pokud ale bude teprve na bříšku (maximálně pivotovat), tak z pohledu rehabilitačních terapeutek je jakákoliv pasivní vertikalizace vysloveně zapovězena. (tou vertikalizací se má na mysli nejen posazování ale i třeba chování ve svislé poloze). Já bych s tím raději počkala - přece jen platí, že kojenecký věk je určující v tom, jestli člověk bude mít celý život problémy se zádama.