Který houpátko byste vybrali?

neuspech
29. kvě 2018

Jsem nerozhodna 🙂

hojda
29. kvě 2018

Mají oba pratelné potahy? A jsou do stejné váhy?

xxx3d
29. kvě 2018

Parametry jsou myslím stejné, u obou, co se týká nosnosti a pratelnosti, takže já bych zvolila první výrobek, Bright, protože má ty zvuky přírody.

jankol
29. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@neuspech Já bych nevybrala asi ani jednu, podle mě je to dost peněz na krátkou chvíli. Řekla bych že je to tak na půl roku, pak se mimčo bude chtít hýbat a nebude tam chtít být. Ale to jen můj názor.

2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz
2hanah
Autor odpověď smazal
Zobraz
2hanah
29. kvě 2018

@neuspech My koupili tohle, vibruje, houpá, má hudbu, za hrazdičku můžu přenášet a slouží až asi do dvaceti kilo (dvou až tří let) pak jako houpací křesílko pro větší děti, plus jde i zabrzdit a samozřejmě polohovat záda podle velikosti miminka a potřeby, stálo 1209,-Kč nové. Jinak mně se líbí víc to první, ale volila bych to druhé, zdá se mi, že jde houpat i manuálně bez baterií, ale celkově si myslím, že jsou dost drahá na to, jak krátce je užijete, ale to už je jen Vaše věc.

xxx3d
29. kvě 2018

@jankol a máš pravdu, jenže kdybys mi to řekla, tak bych tomu nevěřila a chtěla ty zvuky přírody pro miminko 🙂 🙂 🙂

luciklim
29. kvě 2018

@neuspech Ani jedno 🙂 mimco se do toho spravne ani davat nema..takze my koupili uuplne obycejne lehatko a uprimne? Byl v tom asi 10 x na par minut 🙂 ted je mu pul roku a davame na pudu, jelikoz uz leze.. ale kdyby jsme to nekoupili, prd by se stalo. Vystacili jsme si bez toho a to jsme nesatkovali atd..hodne stesti pri rozhodovani 🙂

martiniquest
29. kvě 2018

Ani jedno, je to predrazeny kram vyuzitelny par tydnu. Koukni spis na Fisher Price - maji taky lehatka s hrazdickou, ktera vyuziji i vetsi deti jako houpaci kresilko. Maly se v nem rad houpe i ted, bude mit dva roky.

lajochova84
29. kvě 2018

Jak píšou maminy výš... Jsou to vyhozené peníze. Jde to i bez toho. Teda, já to využila, ale třeba při vaření, že jsem ji měla v tom, v kuchyni. Párkrát jsem pustila vibraci, což se mu asi tak desetkrát líbilo.ze začátku ti stejně většinu času prospí v postýlce nebo kočárku. V tomhle fakt nemůže být dlouho (píše se max dvě hodiny denně) a jakmile se začne otáčet na bříško - cca v pěti měsících, nebude ti tam chtít být. Ale jestli ti to kvůli čtyřem měsícům stojí za to, kup to s prirodnima zvukama. Ja v tom ještě chvíli krmila, ale to ti může posloužit stejně autosedačka nebo prostě koleno. Takže já koupila bazarový za 1000,-(původně 3500,- a po jednom dítěti = jako nový) a furt mi přijde, že za ty peníze využité nebylo. Jo, je to hezký, ale taky se o to krásně zakopává.

evakaspar
29. kvě 2018

Nejsou to vyhozené peníze, já koupila od Fischerprice podmínka byla aby bylo samohoupací a mělo i vibraci. Po zkušenosti se syny kdy před 12 lety nic takového nebylo nejstaršího sem mela v autosedacce a houpala, nemohl ležet kvůli refluxu takže jasná volba pro mě autosedačka. U druhého syna o tři roky později jsem si už koupila taky od Fischera houpací lehátko s vibrací vibrace mě spasili kvůli kolikam pro změnu, malému to dělalo strašně dobře takže ten byl zas pořád v tom lehátku a houpala sem, chybelo mi to samohoupání. Takže teď o 9 let později jsem pro naši malou koupila multifunkční. Určitě do toho jdete, je to pomocník k nezaplacení už se těším až jo použiji 😍

leneee
29. kvě 2018

Mne lehatko pomahalo,davala jsem do nej cca od 4 mesicu,kdy syna zacinalo zajimat deni kolem a nestacilo mu uz jen lezet na zemi pod hrazdou(rval a chtel se nosit). Vibrace ani zvuky jsme nevyuzili,zato houpani a hrazdicku s hrackou ano.mam Bright Starts,spokojenost,takze tuto znacku doporucuji.

jirina58
29. kvě 2018

Nase mala ho vubec neuzila, nechtela v nem byt. Houpani, vibrace, zvuky, hrazdicka, nic ji nezaujalo.

normalnimatka
29. kvě 2018

ani jedno...tohle je pro mě ujetý a zbytečný....
jasně, mimino chce nosit a houpat, tak ho místo ležení na zemi pod hrazdou přemístim do vibrační a houpací 3,14čoviny. fakt nefandim těmhle "odkladištím" dítěte. když už, tak obyč hrazdička nad deku, ale i to je aktuální tak na 2 měsíce, ne-li míň, takže fakt nemá cenu to pořizovat, obzvlášť nový.

jujatko
30. kvě 2018

My měli něco obdobného jako na fotu - také od Bright Starts, ale do více kilo (do 20?) a pro mne super. Využili jsme ho cca 2 roky. Šlo dát do třech poloh. Vibrace, melodie jsme tedy nikdy nevyužili, ale malá se tam pohupovala sama. A byla spokojená, že na mne vidí, když jsem třeba vařila. Nedávala jsem ji do toho pořád, jen právě třeba u vaření. Na dece být nechtěla, to plakala - neviděla na mne tak dobře. Pak jsem hojně využívala na krmení. A pak to malá měla prostě jako křesílko. Kupovali jsme na bazaru za pár korun, takže ta mne palec nahoru. Ale ty, co máte, vybrány Vy, mi přijdou zbytečné. Jsou jen na pár měsíců a je otázka, zda se to mimču bude vůbec líbit.

zelenaesmolda
30. kvě 2018

@normalnimatka mala se chce hodne nosit a nekdy mi usne na rukach ale jakmile ji polozim nebo prestanu pochodovat po byte tak spusti jekot takze docela chapu ze obcas by bylo fajn ditko takhle "odlozit". jinak s tebou ale souhlasim,miminko se chce chovat u maminky a ne byt nekde odlozene

babanci
30. kvě 2018

My měli něco podobného a krmili jsme v tom malou docela dlouho. Připadalo mi to jako pitomost, dokonce jsem to dceři rozmlouvala a nakonec jsme to užili hodně.

normalnimatka
30. kvě 2018

@zelenaesmolda hele jako jo, taky jsem první měsíce skoro furt jen nosila...ale jakmile tenhle krám máš doma, tak prostě tě to svádí to používat až moc. viděla jsem to u známý, sice hrozná fanynka kiedroňový (volnej pohyb nanahato na tvrdší podložce atd...) a druhý dítě bylo neustále odložený v houpátku....ani se nebylo co divit, že začal pořádně líst až v roce...taky si umim představit těch 15 minut slávy, že bych jako uklohnila oběd, ale většina dětí i jako normálně spí, tak se to dá zvládnout i jinak.

martinato1989
30. kvě 2018

Já lehatko mám i když vím ze by se moc používat nemělo. Určitě bych, když už, nekupovala nějaké obyč. Jedno takové máme u našich a radši ji tam nedávám, je v něm tak divné zlomena a vibrace se při miminko nedoporučuji už vůbec. Mám lehatko nuna, je dražší ale nesedí v něm, je v takovém pololehu a miluje ho. A hloupé se do strany

zelenaesmolda
30. kvě 2018

@normalnimatka tak na to,kdy dite zacne lezt nebo chodit ci sedet asi lehatko moc vliv nema,znala jsem mimco ktere zacalo v 10 mesicich teprv sedet a lezt zacala neco kolem roku

normalnimatka
30. kvě 2018

@zelenaesmolda tak jasně, že má. protořže dítě nemá bejt odkládaný do lehátka, ale má bejt na zádech, otáčet se na břicho a postupně se vzpřimovat...v lehátku toho opravdu moc neposílí.

kkaatte
30. kvě 2018

Měli jsme podobné, levnější. Malá měla do půl roku široké balení, takže nám to bylo k ničemu

evakaspar
30. kvě 2018

@normalnimatka nemá na to vliv, syn byl v lehátku pořád a to měl do roku široké balení a i přes toto se mi v 7 měsících postavil a v 9 lítal jak torpédo nezastavilo ho nic. Lítal i se širokým balením doktor na kontrole málem spadl ze židle když si do ordinace nakracel. A starší syn byl do 6 měsíců v atosedacce kvůli reflexu a chodil v 10 měsících. Sami se začali posazovat v ukončením 5 měsíci. Zato můj brácha ležel v postýlce atd. A neseděl ještě v 7 měsících a chodit začal až po 15 měsíci. Lehátka a podobně na toto fakt vliv nemají.

evakaspar
30. kvě 2018

@kkaatte my měli balení do roku a i tak syn v lehátku byl, ortoped s tím problém neměl. Vždyť tam téměř leží.

dominika1986
30. kvě 2018

Mám nuna leaf jako @martinato1989 a jsem nadšená. Sice větší investice, ale vzhledem k tomu, že se dá využít v podstatě i pro předškoláky (starší už v ní asi chtít sedět nebude), tak se myslím rozhodně vyplatí. Základna je hodně stabilní, pohyb padajícího listu přirozený a vibrace bych ani nechtěla.

kkaatte
30. kvě 2018

@evakaspar ano téměř leží, ale když má nohy v pravém úhlu k tělu, tak by musela být zlomená v pase

evakaspar
30. kvě 2018

@kkaatte syn měl dvě pleny složené na šoroko na nich ortopedické kalhotky aby mu ty nožky držely a v lehátku naprosto v pohodě i proto, že neměl zadeček vyš než zbytek tělíčka.

pratensis
30. kvě 2018

@evakaspar Neodpustím si komentář. Z toho, že nějaké dítě často pobývalo v autosedačce nebo lehátku během dne, a přesto mělo rychlý motorický vývoj, přece nejde vyvozovat, že tyto pomůcky nemají na rozvoj motoriky vliv. Třeba by tytéž děti měly ten motorický vývoj ještě o něco rychlejší, kdyby zmíněné pomůcky nevyužívaly. Přece existuje i nějaká variabilita mezi jedinci. Jeden můj syn začal chodit v 17 měsících, druhý ve 13, k oběma jsem se chovala stejně.
...
Jinak za sebe musím říct, že lehátkům a podobným věcem nefandím. Intuitivně mi přijde jasné, že když dítě, které potřebuje cvičit a rozvíjet motoriku, někam zafixuji, není to dobře. Navíc bych se bála i problémů s bolestí zad nebo vůbec hybného systému v pozdějším věku. Tam se pak těžko dokazuje, které všechny příčiny k tomu přispěly - ale když se dá některým z nich vyhnout, tak proč to neudělat. Ale to si musí rozhodnout každý sám za sebe. Naši kluci byli buď v šátku nebo leželi na zemi na dece. Při vaření v kuchyni se mnou. Než začali sedět, držela jsem je jednou rukou v klubíčku na klíně a druhou krmila. Extra pohodlné to není, ale dá se. Je to pár měsíců.

xxx3d
30. kvě 2018

Ahoj vespolek,
já teda když to tady tak pročítám, tak takový ty názory, že tyhle lehátka, houpátka, sedátka apod. slouží jako odkladiště miminek... s tím nemůžu souhlasit.
Vycházím primárně ze své zkušenosti coby matky, která si dítě přála a coby matky, která pro svoje dítě chtěla nějaké podobné zařízení (z výše jmenovaných) a nakonec neměl nic.
Chtěla jsem něco, v čem by se mu líbilo a co by umělo ty zvuky přírody.
Něco, co by mělo vyšší nosnost, než 9 kilo a něco, co by mělo vypnutelné vibrace.
Nakonec jsem objevila trojkombinaci od značky Tiny Love
http://www.tiny-love.cz/detska-lehatka-a-nositk...
líbilo se mi, že to může sloužit zároveň jako židlička na krmení, že je to variabilní, že se mnou malej bude moct být v kuchyni, a vlastně kdekoliv po bytě a nebudu muset kupovat víc věci, že to takhle pěkně sfouknu jedním vrzem, pravda, za cenu asi 4000kč.
Nicméně když jsem ho doma rozbalili a malýho do něj dali, zjistili jsme, že jsou mu ty popruhy tak tak a víc povolit nešly a to nejen mně, ale koukal na to muž, zdatnější v těchto věcech. Takže jsme to obratem vrátili a malej jakmile začal trochu víc zdokonalovat techniku plazení má volný prostor, jediný kam nechci aby "chodil" je WC, pochopitelně zatím 🙂
Místo lehátka jsem koupili židličku s nástavcem od značky Hauck, cenově stejná úroveň a v ní jsem malýho měla, jak by některé zdejší matky napsaly, odloženého, když jsem třeba vařila.
Hlavně jsem věděla, že když v ní bude, nic se mu nestane, do jeho cca 5 měsíců, pak putoval na zem a na zemi je doteď, ačkoli už pokukuje po chození, tzv. bez drža, čehož se děsím 🙂

Chci jen říct, že tyhle pomůcky neberu jako něco, co slouží jako odkladiště miminek. Vždyť i miminka potřebují svůj prostor, potřebují být sami, chvilku, ne hodiny. A postýlka by měla v ideálním případě sloužit jen na spaní.
Tak.

pratensis
30. kvě 2018

@xxx3d Já se přidám k tomu odložení. Taky máme obě děti chtěné, milované, nošené, mazlené, jako kojené se mnou spaly v posteli (určitě tu najdu spoustu spojenců, ale i tvrdých odpůrců - ale o to nejde, každý nechť dělá dle svého) … jen chci říct, že přes to všechno jsem je často táááák ráda na chvíli odložila a volně vydechla. 🙂 Při četbě vašeho příspěvku jsem si uvědomila, že nejen na deku, ale v prvních měsících jsem měla půjčený taky košík. Někde na MK jsem četla negativní zkušenost, že se někomu s dítkem překotil. Náš byl teda krásně stabilní, prostorný, pojízdný... úžasný, pozlatila bych ho. Líbilo se mi, že jak byl prostorný, tak kluky neomezoval v pohybu, tedy v přetáčení. Když postoupili k pérování na kolínkách, přestala jsem ho používat. Ale do té doby udělal výbornou službu, a můžu ho tedy doporučit jako další možnou alternativu.