Jak měří digitální teploměr?

kachne23
29. dub 2008

ahoj,
potřebovala bych poradit, jestli máte někdo zkušenosti s digitálním teploměrem - zajímalo by mě, jaká má být kde teplota, zdá se mi, že měří divně. Jsem totiž zvyklá jen na klasickej rtuťovej teploměr (dospěláci měřej v podpaží a tam je normál tak cca 36 - 36,5 stupně, ne?), mimčo jsem doteď měřila rychloběžkou v zadečku (půl stupně se odčítá), jenže neska ráno jsem zjistila, že je rozbitá. Koupila jsem digitální, naměřila jsem mu v zadečku jen 36,3. Pak jsem to zkoušela na sobě - v puse 34,9! a v podpaží 35,5. V návodu nic o teplotách nebylo, teď nevim, jestli je to normální, jestli tomu mám věřit, nebo ho jít vrátit (když se mi zdál právě horkej - včera jsme byli na očkování..). Achjo, stará dobrá klasika, jenže oni rychloběžku neměli...

marcim
29. dub 2008

Ahoj,záleží na tom,jestli je to dig.rychloběžka.Ta by se měla odečítat,jako rtuťová v zadečku,podpaží...ještě před vytažením.Pokud je to normální digitál,pak bych se přeměřila i klasickým ruťovým a pak digitálem a pokud by byl markantní rozdíl asi bych šla do lékárny reklamovat.S tím,že obyč. naměřil.... a digitál naměřil....Ale asi to budou posílat na zhodnocení a tím pádem 30 dnů je k vyřízení reklamace. 😖

tevina
29. dub 2008

Ahoj my máme digitální teploměr,ale když pípne tak ho tam ještě nechám alespoň 2 min. a pak vyndám,protože mi přijde že pípá moc brzy a pak ukazuje jenom něco kolem 35 st.

kachne23
autor
29. dub 2008

díky, takže se mi z toho zdá, že digitální vlastně nic moc. Myslim, že mám ten obyčejnej, ne rychloběžku, tak stejně nakoupim další a uvidíme. To sem si řikala, jak to bude super jednoduchý s novym 😒

herminka
29. dub 2008

Je to divné, říká se, že digitální teploměry nejsou tak přesné jako rtuťové, ale že by o tolik? 😨 Mám doma klasický rtuťový (ne rychloběžku) a digitální Omron (ten mám na měření BT), a když jsem ten digitální koupila, zkoušela jsem měření srovnávat a vyšlo mi vždy o 2 destiny míň (tj. na obyč třeba 36,7 a na digitálu 36,5).

tevina
29. dub 2008

My máme digitální AEG asi za 100,- a taky jsem porovnávala s rtuťovým a když ho tam nechám teda o trochu dýl tak ukazuje stejně,jsem spokojená,protože fakt pípá moc brzy,jinak měří dobře.

ikke
29. dub 2008

este mozes skusit vymenit baterku... niekedy teplomer tak dlho lezi v lekarni/obchode, az je vybita baterka 😉

nensy
29. dub 2008

ahoj mi máme digitální teploměr od narození lukáše a já jsem sním spokojená.čekám až zapípá a pak ho vyndám.pro mě je lepší než normální 😀

danu
17. říj 2009

leniszka • 1d, 59tt • Včera o 22:37
Ahoj, prosím vás, byla bych moc vděčná, kdybyste mi někdo mohl pomoci rozluštit pro mě velkou nejasnost... mám Digitální teploměr ECT-3 ohebný a v anglickém návodu je napsáno, že při měření v podpaží se k naměřené hodnotě přičítá 0,5 stupně, při měření pod jazykem v ústech se nepřičítá ani neodečítá nic a v konečníku se odečítá půl stupně. V českém návodu je zase napsáno, že krom měření v ústech se vždy půl stupně přičítá (tedy logicky by se naměřená hodnota v konečníku rovnala skutečné teplotě, jestli tomu dobře rozumím). No ale na internetu jsem se dočetla, že u všech digitálních teploměrů se v konečníku ani pod jazykem k naměřeným hodnotám nic nepřičítá ani neodečítá, pouze v podpaží se má přičíst půl stupně. Tak nevím, čemu věřit ☹ Jsem z toho absolutně zmatená. Teplotu jsem si zkoušela měřit a také teplotu vody ve sklenici dvěma teploměry a digitální i rtuťový ukázaly stejnou hodnotu, ale jak je to tedy v tom konečníku? Půl stupně je hodně (např. jestli má miminko 37, 6 nebo 38, 1 to už je docela rozdíl). Vím, že o teploměrech už tady téma je, ale odpověď na mou otázku jsem tam nenašla ☹ Chjo...

cica13 • 2d • Včera o 22:42
Pri merani v konecniku sa vzdy odpocitava 0,5 stupna....je jedno ci merias digitalnym alebo ortutovym... 😵

lisounek • 1d • Včera o 22:44
jj presne tak v konecniku se odecita 0,5 stupne tim nebo tim teplomerem cica ma pravdu 😉

leniszka • 1d, 59tt • Dnes o 11:27
Díky holky, já už z toho byla fakt zmatená, ale myslela jsem si to 🙂

mirustek1 • 2d • Dnes o 11:29
aj ja vzdy v konecniku odpocitavam 0,5stupna

lul • 37tt • Dnes o 14:07
hlavne je nemerat v konecniku a vzapati pod jazykom 😉

Ale k veci - ako je to s meranim na cele a v usku?

petrunka01 • 1d • Dnes o 14:12
A v puse-pod jazykem je to jak?Tam se nic neodečítá ani nepřičítá?

sunny_face • 1d • Dnes o 14:16
Ahojte mna by tiez zaujmalo to meranie v usku.Mam doma teplomer do ucha a teraz som mala Lucku choru a teplomer ukazoval stale nad 37 aj ked bola cula a nic na nej nebolo vidno.Ja som to neriesila, lebo som bola v tom, ze do ucha je to najpresnejsie ale moje okolie mu proste neveri. Aky mate nazor vy?

erikasadek • 2d, snž • Dnes o 14:35
lul.. 😀

sunny zalezi , ci mas dobry teplomer.. ak mas braun.. tak ,je toako v konecniku aje to presne, inak by sa to ani nepouzivalo v nemocniciach v zahranici.. 😉

ja uz roky pouzivam len do ucha a ukazoval vzdy tolko ak v konecniku.; 😉
inak len treba dbat aby usi neboli velmi spinave.. 😉
a stale len to iste ucho.. najlepsie je na zaciatku vyskusat teplotu jedneho ucha a druheho a porovnat s konecnikom.; a od vtedy pouzivat len to jedno ucho.. u nas je to lave ucho. 😉

a v konecniku s avzdy odpocitava 0,5 stupna.. 😉

nobody • Dnes o 14:53
a na kterým místě se neměří teplota? 😀

reenaataa
31. črc 2015

Měli jsme už asi tři různých značek a pokaždé se po chvíli něco přihodilo, takže jsem je vyhodila a koupila bezkontaktní. Už jsem na ně neměla nervy :D