Jak nakupujete oblečení pro miminko?

dockysbazar
9. dub 2017

Postupně nakupuji oblečení pro miminko. Nechci utrácet majlant a nemám nic proti pěknému, ale už nošenému oblečení. Když si to ale člověk propočte, tak člověka skoro vyjde levněji nakoupit třeba v HM než na internetovém bazárku. Jak co samozřejmě, ale člověk zaplatí jen jedno (někdy žádné) poštovné a ještě to pak často aspoň za polovičku prodá. Kdežto věci z bazárku už ne plus to poštovné za všechno. Jak jste nakupovaly vy, když jste věci neměly šanci podědit.

misulinka44
9. dub 2017

Měla jsem vše nové,kupovala jsem postupně ve slevách a akcích v kamenných obchodech...Na internetu výjimečně. Tak to nebyla taková částka a v pohodě se to zvládlo...Hodně Lidl, Tesco, c&a, hm, Kik, pepco ...

luska__
9. dub 2017

Ja taky vybavuju. A kupuju i z druhé ruky. Nové, dražší, levnější, v akci ze secondhandu( krasne ulovky)
Včera jsem treba koupila puncosky v Lidlu 59,-

dockysbazar
autor
9. dub 2017

Mě právě přijde, že už se to z bazarů z internetu ani nevyplatí. Každou chvíli mají někde slevy a často to pak vyjde na pár kaček. Párkrát jsem nakoupila tady v bazárku, ale určitě jsem tím ve finále neušetřila.

misa1106
9. dub 2017

@dockysbazar Taky mi přijde, že se to z bazárku moc nevyplatí. Chce to buď najít ve svém okolí nějaký pěkný secondhand, což se ale například mně zatím nepodařilo, anebo sledovat různé akce. Například lidl má příští týden moc pěkné věci jak pro těhulky, tak pro miminka 🙂

chimneysweeper1
9. dub 2017

Zatím jsem vše dostala a podědila nebo mám zapůjčeno. Ale oblečení cca od půl roku jsem koupila od známé po jejím synovi. Cokoli mi bude chybět, zkusím nejdřív bazárek, který máme kousek přes ulici a pak asi Kik a Pepco, jsou nejblíž. Pokud bych chtěla něco kvalitního a značkového (zimní bundu apod.), mrknu na FB bazárky, tam se dají ulovit pěkné věci. Většinou si zadám filtr pro Brno, abych si věci mohla osobně vyzvednout, tím ušetřím poštovné i případné zklamání z kvality zboží.

heduska82
9. dub 2017

Kupovala jsem jen to, co deti aktualne potrebovaly a unosily, zadne zasoby, posledni vystrelky mody, ktere vezmou na sebe kolikrat jen jednou... a na tom se velmi usetri!

mafeska
9. dub 2017

@dockysbazar nakupovala jsem vše nové, časem jsem si oblíbila pár eshopů kde měli dobré ceny a nakupovala jen tam, když dcerka vyrostla z obleček z oblíbených eshopů, přesměrovala jsem se na mimibazar, kde nakupuju taky jen nové a vlastně doteď . v kamenném obchodě minimálně, a když už tak do Kiku nebo teď jsem nakoupila krásný trička s krátkým rukávem za 79,- v Takko

linbrno
9. dub 2017

Pro miminko jsem koupila balík oblečení 0-9m z místní bazárkové skupiny, takže jsem si dojela jen 3 zastávky autobusem. ty větší věci pak jak co, něco nové (HM, CA, Tesco), něco sekáč, něco bazárky. Kupuju jen to, co opravdu potřebuje, na módní výstřelky je času dost.

barbara04
9. dub 2017

@dockysbazar ja jsem na fb bazaru našeho okolí a to je super - zamluvim, zajedu, kouknu.... jsou to lidé co jim deti uz vyrostly a maji cele sety... takze neberu 1ks ale zreba 6 bodycek a tak.....ja tedy bazarove ano, ale opatrně, s rozmyslem a po více kusech... takze chce to hledat. nove mam minimum... js zadavam na bazaru i znacku, h&m nebo next vydrzi a vypadají pekne i použité....
pak tedy beru v lidlu a boty nove ....

janickajana
9. dub 2017

Pokud chceš mám věci po malé. Můžu nafotit a poslat. Je tedy rozená v říjnu. Ale zima moc nebyla. Nechci na tom vydělat. Ale zase dávat to na půdu a nebo úplně zdarma mi je líto. Mám věci po dceři. Nic neopraného. Hodně dbám aby věci byly bílá bílá a růžová růžová 😊

kopretinak
9. dub 2017

Původně jsem měla v plánu koupit vše nové, ale kamarádky mě odradily, že nemá cenu kupovat nové, když to mimčo z toho třeba do měsíce vyroste. Koukla jsem na bazárky, tam jsem si tedy vůbec nevybrala a nakonec jsem zůstala věrná vindetu. Nekupuju ovšem po jednom kousku, který se mi libí, ale vyberu si maminu, která toho má víc, co by se mi hodilo a tím dost ušetřím. Nejlepší je nakupovat celé sety. Maminky většinou sami nabídnou ještě něco navíc, co nemají v nabídce za dobrou cenu. Ano stane se, že v setu je něco, co je na max.domácí nošení, ale když je cena za kus třeba jen 15 Kč, tak je mi to jedno. Dá se takto sehnat i nenošené značkové oblečení za nízkou cenu. Nenakupuju jen bazarové věci, ale koupím občas i něco v akci v Tescu, Lídlu, Pepku nebo CA.

dora13
9. dub 2017

U prvniho jsem mela miliardu veci, nove, bazarove, ruzne znacky, i takove ty levnejsi jako Pepco, Kik, tak lepsi jako Lindex, Next -- a spoustu veci maly vubec neunosil, veci z Pepca se rozpadly za par prani a byli jsme furt zavaleni hadrama. U mladsiho ted razim heslo "min je vic" a ma fakt pomerne malo veci (vsechno se mu vejde do jednoho vetsiho supliku), ale nosi uplne vsechno a ja z toho mam fakt dobry pocit. Tim, ze toho nema moc, tak kupuju "drazsi" obleceni, Lindex, Next, HM (drazsi davam do uvozovek, aby mi nekdo napsal, ze jsou i mnohem drazsi znacky -- mam na mysli treba v pomeru prave k Tescu ci Pepcu), ktere jsou kvalitnejsi a vydrzi. A taky vidim jako vyhodu, ze vsechno krasne vynosi, takze se nemusim trapit s prodejem a resenim, kam s tim.

katulinka07
9. dub 2017

Holky nakupoval nekdo na Ali expressu? 🙂

dora13
9. dub 2017

@katulinka07 jednou jsem tam neco koupila a nikdy vic, nekvalitni material, vubec nesedela velikost. Ale mozna jsem jen mela smulu🙂

kecalka2
9. dub 2017

Já asi do půlroka syna měla vše z bazárku.Kupovala jsem po velkým aby se vyplatilo poštovné.Do prvních příkrmů jsem to neřešila.Věci byli díky tomu v krásném stavu.Pak jsem začala v Pepco,tesco,kik.Ted kupuji oblečení na bazárcích jen bundy,oteplováky,svetry.Ostatní nové nejvíc v tom pepcu jelikož jak dítě roste tak už má to oblečení na dýl a baští normální jídlo.Já ale nebyla nikdy taková ta máma co musí mít vystajlované dítě a mít ho ve značkovém.Koukám hlavně aby ho to zahřálo,nestálo to majlant jelikož jsme nejvíc na dvorku tak aby mi pak nebylo líto že si zničil bundu za nehorázný peníze.Hodně se mi osvědčil mimibazar,něco jsem kupovala i tady na MK.

kecalka2
9. dub 2017

@heduska82 taky to tak mám kupuji převážně to,co potřebují aktuálně.Je tedy pravda že letos jsem koupila zbytečně moc oteplováků asi 4 ale vím pro příště.Na modu si taky nepotrpim a nechci se dotknout některých maminek ale co vidím v okolí i u kamarádek tak k čemu jim to je mít vymoděné miminko.Jedna nechá nejvíc peněz každý měsíc za oblečení pro dceru a pak brečí že nevystačí.Musí mít vše sladěné.Nehledě na to že pak to těžko prodá za slušnou cenu i když to mělo dítě jen jednou na sobě.Dá se dělat paráda i z bazarových věcí zatím.Na větší děti zatím nevím kde budu schánět

g_m
9. dub 2017

@katulinka07 Já sem tam něco na Ali objednám. Teď jsme měli dost věcí, ale už tam mám vyhlédnuté bodyčka a kalhoty. Na Aliexpressu je třeba číst recenze a hodnocení, tam je většinou napsané, zda velikost sedí, jaký je materiál nebo jsou tam reálné fota, co lidem přišlo atd. Zatím mám doma jen ponožečky a šátky (bryndáky) a jsem hodně spokojená. Uvidím, jaké přijdou ty bodyčka, ale nebojím se toho.

dockysbazar
autor
9. dub 2017

V Pepcu maji krásný barevný věci, ale taky si nedělám moc iluze že to nějak vydrží. Navíc mi to zas tak levný nepřijde. Teď jsem koukala měli bodyčka za 79 Kč. To když v HM narazím na akci tak mám sice 2 body za 200 Kč, ale vydrží a ještě celkem slušně prodám. Důležitý je se těma hadrama nezavalit, aby se to vůbec využilo. U toho prvorozenýho to je ale docela těžký ukočírovat :-/

dandaa
9. dub 2017

Cekame prvni a planujeme vic deti,proto nakupuji vse nove ,ale vzdy si pockam na ruzne slevy .Na eshopech si hlidam dopravu zdarma a v obchodech minimalne slevu 15% .V jednom mensim meste kam jezdim pracovne jsem objevila skvely sekac a obcas tam koupim krasne veci-body 20kc,svetr 55kc atd .Jako bazar na netu doporucuji Vindet kde se daji ulovit pekne veci za slusne ceny-next 3xoveral 200kc atd.

dandaa
9. dub 2017

@dandaa oprava Vinted

riakuk
9. dub 2017

Já jsem spoustu věcí na dcery podědila, pár věcí jsem kupovala v Lindexu, Lidlu, ... a také na brumla.cz (vše OK) a aukru (balíky oblečení - pro starší). Nyní čekáme chlapečka, takže budu shánět 🙂 Teď mají zase pár věci v Lidlu, tak něco málo pokoupím.

dockysbazar
autor
9. dub 2017

Lidl se mi taky zdá moc fajn. Teď ve čtvrtek budou mít nějaké věcičky? Myslíte, že jsou lepší polodupačky nebo tepláčky (když takhle koukám na ten lidl leták)?

riakuk
9. dub 2017

@dockysbazar Já jsem používala hodně overaly a pak body a polodupačky. Tepláčky až pro starší (zhruba rok)

jujatko
9. dub 2017

Dcerce uz jsou tedy tri roky, ale jako prvni vybavu jsem koupila balik obleceni ve vel. 56,62 za 500 Kč 50 ks. Věci to byly moc pěkné. To mimčo to nemá jak zničit. Horší je to pak u staršího mimča, když se plazí, leze atd. Těch věcí je opravdu plno, takže ten balík za 500 Kč je poměrně běžná cena. Ještě jsem k tomu dostala hračky atd. Něco jsem podědila, pár věcí koupila. Tepláčky jsou fajn, ale je docela problém sehnat ponožky, které pěkně drží, ale zase neškrtí. Já jsem dávala hodně polodupky, overálky. Ale i ty tepláčky a pod to třeba punčošky. Někdy mi ty polodupky přijdou takové hodně široké, volné. Tepláčky dělají často jakoby slim, že pěkně sednou. Lidl je fajn,a le tepláčky s ehodně vytahají v pase. Za mne super vyprodeje HM a Tesco, CA ...

martinka_33
9. dub 2017

@dandaa touhle naivní představou, jak budou děti po sobě dědit, jsem trpěla taky, ale u oblečení to moc nejde ☹ I když si naplánuješ děti např. 2 nebo 3 roky po sobě, nemáš jistotu, že to další dítě nebude větší, syn měl ve 4 měsících velikost, co dcera v 9 měsících, takže mi oblečení absolutně nevychází léto/zima ☹

normalnimatka
9. dub 2017

v kamennejch sekáčích nejvíc.... občas po netovým sekáči, občas v lidlu...
záleží, za kolik si bazarový oblečení kupuješ. podle mě se teda o hodně vyplatí víc, enž nový byť ve slevě v HM apod.... mně ty ceny přijdou příšerný... jediný, co se dá, je kik, lidl...nejsem ochotná dát za jedny tepláky třeba 300, když to dítě to stejně za chvíli proděraví...

fullera
9. dub 2017

Já vzala dost věcí z Lidlu, mám něco z H&M a vychytala jsem krásné věci se slevou v F&F...
Včera jsem byla v bazárku a tam nakoupila 2 obří tašky pro malého (ale už na pozdější věk... cca 12 - 18 měsíců), tam jsem se dostala s průměrnou cenou na 45,- / kus.
Měla jsem kliku, že jsem dostala dost bodyček na prťouska od kolegyňky.
Ale i tak když to sečtu, je to hodně peněz.

normalnimatka
9. dub 2017

@dockysbazar polodupačky jsou dobrý, dokud dítě neleze, není moc na kolenou.když už jo (to bejvá od 8. měsíce +-), tak radši tepláky. ty z lidlu jsou ale bohužel většinou moc tenký...resp. ty nejlevnější. občas maj i silnější materiál.
polodupačky jsou většinou tenčí a taky slejzaj, když dítě leze (ale to teda ponožky taky:D¨)
jinak bacha, lidlácký velikosti jsou trochu větší, než udávaj.... přijde mi, že jejich 62/68 odpovídá spíš 68 až 74. takže polodupačky aa jejich tenký tepláčky bych tam koupila jen ty nejmenší úplně.

fullera
9. dub 2017

@katulinka07 Já zkoušela těhotenské oblečení. Kvalita až na výjimky horší jak u Vietnamců (ale třeba podprsenky naopak super!). Horší je, že mi 2/3 věci přišlo až po 3 a více měsících ☹

normalnimatka
9. dub 2017

@jujatko nemáš tip, odkud ponožky neslejzaj?