Jak obléci miminko na cestu z porodnice? Únor/březen

pajulettag
28. únor 2016

Ahoj holky, váhám co vzít synovi do tašky až pojedeme domů z porodnice. Do čeho ho obléct? Prosím o radu či foto. Zatím mám jen bodýčko, dupačky, pletený svetřík, čepičku capáčky a kombinézu. Díky moc za odpovědi 🙂 😉

blecha94
28. únor 2016

Dceru jsem si vezla z porodnice 2. března minulý rok, měla na sobě body, ponožky, polodupky, svetřík a kombinézu (s krýtýma nohama i ručkama) + čepičku. Venku bylo cca 8 stupňů, jeli jsme autem, takže venku byla jen při přenášení.

nika82
28. únor 2016

ja si myslím že ti to aj bude stačiť tu minutku čo bude vonku než ho date do auta a potom z auta domov mu neuškodi, pripadne látkovú plienku cez tvár a v aute aj tak budete kúriť

kocour1
28. únor 2016

Rodila jsem na Vánoce, počasí zhruba stejné, jako v březnu🙂...měla jsem overálek, kombinézku a fusak do vajíčka. Samozřejmě čepičku, popř. ponožky. U první dcery jsem to hrozně řešila - nějak jsem měla v hlavě, že je to důležité,v čem dítě jede domů - asi pozůstatek z doby, kdy nás tatínkové a příbuzní dříve než na cestě domů nemohli vidět🙂...u druhého už jsem to neřešila, stejně už všichni byli na návštěvě a viděli ho, takže jsem ho prostě jen teple oblékla a jelo se. Doma jsme stejně byli jen my a nám bylo jedno v čem ho vezeme🙂...stejně tak já - u prvního jsem měla připravené slušné oblečení, u druhého teplákovku🙂

sisinka74
29. únor 2016

Já měla taky nechystané samé zimní věci, malá se narodila 10. března a za týden jsme obě jely domů a měla na sobě jen bodycko s dlouhým rukávem, dupačky a mikinu, čepičku, ponožky a deku, protože bylo takové vedro, že jsme s kámoškou vypochodovaly málem s krátkým rukávem DDD

buldrik
29. únor 2016

vic toho nepotrebujes. maximalne tak bych jeste pribalila nejakou decku, kdyby byla fakt zima. Ale na tu chvilinku to bohate staci.

aanisecek
30. srp 2020

Já bych se chtěla zeptat,jestli sestřičky kontrolují miminko v čem ho maminka odváží,aby nespustila kritiku v čem ho máme

jitkaem
30. srp 2020

@aanisecek to u nas neresili (Kladno a Ceska Lipa). Pouze jsem nesmela odnaset dite v naruci. Muselo byt v kocarku nebo v autosedacce.

yvarp
30. srp 2020

Rodila jsem v březnu, dala jsem body, dupačky a chlupatý overalek a v fusak do autosedačky. Pokud pojedete autem, tak kombinéza do autosedačky nepatří, není v ní možné správně utáhnout pásy 😉

ekou
30. srp 2020

Rodila jsem v prosinci a mala mela overalek, bavlnenou cepicku a pak svetyrek+backurky a platenou cepicku. Pak jsem ji zachumlala do deky a dala na vajicko ten "poklop" :D

ekou
30. srp 2020

@aanisecek nevim jak jinde, ale v Ostrave ve fakultce je to vubec nezjimalo v cem miminko opousti porodnici 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru