Jak vybírat bezkontaktní teploměr?

newwi
1. črc 2018

Ahoj,
rada bych poridila bezkontaktni teplomer,ale s zadnym jeste nemam osobni zkusenost. Prosim tedy o info,radu,vlastni zkusenosti... ktery vybrat a ktere znacce a typu se radeji vyhnout.
Predem dekuji 😊

leniczka23
1. črc 2018

Vyhla bych se vsem bezkontaktnim teplomerum..pokud nemas teda 5tisic a vys, zadny bych nekupovala. Meri strasne nepresne. Mela jsem a stejne letel.a vratila.jsem se k digitalu. Merim od malinka teplotu v ustech a naprosta spokojenost.

ehrdlicka
1. črc 2018

Bezkontaktní teploměr je pouze orientační měření, pokud potřebujete vědět přesnou teplotu tak bych určitě doporučila digitální teploměr s ohebnou špičkou, která se lépe zavádí do zadečku (pokud chcete pro mimčo).
Máme doma Cemio Metric 308 SMART, teď ho využívám u tříleté kluka často, když je nemocný, protože do zadečku nechce a pod paždím to neudrží, ale dělám tak 3-4 měření na různých místech na čele a pak průměr. ( nedávno jsem zjistila, že má i skenovací mód, nemusíte mačkat jen měříte, kde potřebujete). Ale horečku začínám řešit léky až když je kolem 39C, protože už vím, že nekřečuje, do té doby jen dáváme mokré ponožky, popř. zábal.

newwi
autor
1. črc 2018

@ehrdlicka zatim mame teplomer do zadecku,ale je mi jasne,ze brzy uz to s nim nejspis nepujde... tak bych rada poridila bezkontaktni... dekuji za typ... vim,ze bezkontaktni maji holky v praci,ale stale na nej nadavaji... ze meri spatne apod. Jenze jak jinak merit teplotu decku,ktere uz do zadecku nechce a vnima jako neprijemnost a pod pazdi neudrzi?!

lida9
1. črc 2018

mame bezkontaktni, presne protoze vzbudit malyho a dat mu do zadecku teplomer, kdyz zrovna usnul, bylo silene.. pri nakupu jsme si vzdycky nechali dany tip teplomeru rozbalit a zkusili 3x do stejneho mista, zda nameri stejnou teplotu... kdyz merim, ma sva specifika- na spanku vzdycky nameri vic nez na cele... nakonec mame nuvitu, uz asi rok a pul a spokojenost...

ldik
1. črc 2018

Ja mam dotykovy z lidlu. Merim na cele a na spancich a jsem hrozne spokojena. Mam vzteklouna co se v zadecku zaky zmerit nenecha a v podpazi nevydrzi. Tohle je hned a ocenuju moznost mereni ve spanku aniz bych dite vzbudila. Samozrejme ze kdyz zmerim trikrat za sebou bude nejaka ta desetina odchylka, ale to mi nevadi. Staci mi vedet orientacne a horecky srazim tak ze se ridim spis pocitove stavem pacienta.

mysicka_lb
16. črc 2018

Já mám také ten z Lidlu a jsem maximálně spokojená, přesně jak píše @ldik. Synovi jsou již čtyři a půl a používáme ho od narození. Měřím vždy třikrát po sobě na spánku a beru tu nejvyšší naměřenou teplotu, tak by se to mělo dělat. Naměřené údaje se sice o desetinku či dvě liší, ale teploměr spolehlivě ukáže, zda je či není teplota, příp. horečka.