Jak vyřešit spinkání miminka v malém bytě?

magdanaty
15. zář 2016

Ahoj holky, tak jsem tu zas s dalsim dotazem. Resim spinkani pro nasi holcicku. Aktulne bydlime v najmu ve 2+kk, s manzelem planujeme stavbu baracku cca za dva roky. Do te doby chceme vydrzet zde. Mame loznici a pak kuchyn s obyvakem dohromady. Puvodne jsem zamyslela koupit klasickou drevenou postylku na koleckach do loznice vedle nasi postele s tim, ze kdyz budu v obyvaku/kuchyni, postylku s malou si premistim. Problem je, ze se dost spatne protahne dvermi, takze denni manipulace by byla celkem dost problemova. Manzel navrhuje koupit cestovni skladaci postylku, ktera se beyproblemove presune do druhe mistnosti a da se vyuzit i na cesty. Mamka radila dat si do loznice jednu mensi postylku/kolibku na spani a do kuchyne s obyvakem tu drevenou vetsi...jja bych to udelala spis opacne, vetsi postylku v loznici a neco mensiho do kuchyne, aby to nezabiralo tolik mista...mamka mi ale tvrdi, ze mala urcite bude potrebovat pres den vic prostoru...ze v necem mensim by cely den nevydrzela. ..takze bych tam tu drevenou postylku z loznice stejne pak musela dat. Nejak se nemuzu rozhodnout, postylka podle me patri do loznice, ne do kuchyne 🙂 Navic potreby kazdeho ditete mohou byt jine...tak si rikam, ze mozna nejdriv koupim neco mensiho, co pujde dobre premistovat, libila se mi treba tahle kolibka: https://www.malvik.cz/Postylky-a-doplnky/Kosiky.... Tam by mohla vydrzet cca do pul roku, pak koupime tu klasickou drevenou postylku do loznice a v kuchyni/obyvaku by se udelala treba nejaka ohradka nebo tak neco...co myslite vy? Myslite, ze v te kolibce dite vydrzi cely den az do tech 6 mesicu, nebo hrozim ze to budu muset resit daleko driv? Ta kolibka co mam vytipovanou mi prisla oproti jinym dost velka, tak by to snad nemel byt takovy problem...Dekuji za nazory 🙂

andysek2512
15. zář 2016

@magdanaty ja mela pro malého košík ale už ve 3 mes bych ho tam nedala ptz člověk nikdy nevi zda ss neotoci, a do 6 mes si myslím ze do kolíbky nebude vejit těžko říct. Ja to původně měla tak, že jsem mela dřevěnou postýlku v ložnici a cestovní v obýváku..... Nakonec stejně spí s nami v posteli, takže cestovní jsme sbalili a dřevěnou jsem měla v obýváku a v loznici žádnou.... Ted mám dřevěnou zas v ložnici aby mi malý nespadl z postele a přes den když usne tak spi na gauči a jinak je na zemi kde si hrajem🙂))) ja bych pořídila dřevěnou postýlku a pokud mas malý byt tak max nějaký košík ale nevím přijde mi to zbytečný. Dávala bych ho klidně spát i do ložnice a nebo pak jsem měla vibrační lehátko a když jsem vařila mela jsem ho v tom:+))))

andrisek123
15. zář 2016

My máme taky 2kk a máme v ložnici jednu postýlku a v obyvako-kuchyni druhou. Synovi je pul roku a treba do kolibky ani do kosiku uz bych ho nedala, protoze by z toho vypadl :D takze doporucuji do loznice klasickou postylku a do kuchyne tu cestovni 🙂

milius
15. zář 2016

Já bych koupila na spaní v noci i přes den normální dřevěnou postýlku a když je vzhůru, tak bych prcka měla na zemi!! Na dece nebo koberečku, je to bezpečnější, nikam ti nespadne. pak mu můžeš koupit nějakou hrací deku nebo hrazdičku a až se bude pohybovat tak malou ohrádku. Na každé spaní bych ho dala do postýlky a pustila chůvičku, když jsi v kuchyni.

lv
15. zář 2016

taky ložnice klasika spací, velká, kuchyně cestovní, nebo košík, tak do 2-3m, nebo lehátko, spíš když bude bdělá s tebou, spát může v ložnici, přece nebudeš vedle ní lomozit. Mám byt velký, měla jsem z ložnice vysílačku a jak začala "dělat ježka" = funět, pokníkávat, před rozplakáním jsem byla u ní.

kajalka
15. zář 2016

Děti s námi spí v posteli, přes den byly na dece na zemi, či se nosily.

karlajasmine
15. zář 2016

Uvidíte podle dítěte... Mě syn spal pres den jedinne v kočárku nebo v nositku na mě.. V postýlce přes den neexistovalo aby byl. Navíc když vám bude spát přes den v postýlce tak není jedno jestli v ložnici nebo v obýváku? Necháš pootevreny dveře.. A jinak ji můžeš jako malinkou dat do košíku nebo na deku nebo gauč a věnovat se ji.. Zatím bych postylku koupila jen jednu.. Navic může spat i v kočárku, ne?

magdanaty
autor
15. zář 2016

Diky holky za nazory. Taky si myslim, ze bude lepsi koupit postylku jen jednu a pak se uvidi... mamka me prave upozornovala na to, ze dite vetsinou nevydrzi dlouho samo kdyz nespi..proto doporucovala mit postylky dve, aby dite mohlo but porad se mnou.

A co si myslite o te kolebce, jak jsem davala odkaz<

lamia
15. zář 2016

Do ložnice bych dala postylku nebo kolibku na spinkani (malej je obřík a v 5m spí stále v hacce,vleze se),ve zbytku může byt na zemi klidně na male matrací, nebo složené délce, at to ma měkčí ze začátku, potřebuje se hybat, otacet,past koniky, to jde v kolébce dost těžko. Navíc pro me když jsem mu podávala chrastitko nebo si s nim hrála bylo prijemnejsi lehnout/sednout si za malým na deku než se naklánět porad nad kolébkou. Ted je malý pres den na zemi, já vedle něj casto sedim, skládam oblečení atd.a on je rad ze tam jsem a nechá me pracovat, když už si nechce hrát jen sam.

lamia
15. zář 2016

Složené dece

slimacikmia
15. zář 2016

Tiež máme 2+kk, postieľka v spálni a cez deň bol na deke, alebo v lehátku... Spýtal vždy v postieľke a nemám ani chúcičku, v tak malom byte mi to príde nepotrebné.

slimacikmia
15. zář 2016

@slimacikmia spával, nie spýtal 😣

looneycz
15. zář 2016

My máme 2+1, v ložnici máme postýlku a pak jsme měli košík na kolečkách, kde malej vydržel do cca 4 měsíců, když byl vzhůru, a do 6 měsíců, když tam jen přes den spal. Ten košík byl dost hluboký, byl super, rodinné dědictví 🙂 Pak už začal být syn víc akční, tak jsem ho dávala na zem na pěnové puzzle, a když spí přes den, tak doteď bývá v postýlce a mám chůvičku.
Taky jsme využili ohrádku, opět rodinné dědictví 🙂

kika_21
15. zář 2016

@magdanaty Měli jsme první dceru v garsonce, večer jsme dávali nahoru sklopnou část přebalovacího stolu-pod tím byla vanička-aby dceru nerušilo světlo. Velká výhoda byla, že jsem na ni vždy viděla. Nevadilo jí to-žili jsme takto téměř do jejích 2 let. Spíše je problém, jsou-li děti zpět doma z chalupy, kde je jedna místnost-opačně nikdy ne-tak se nebojte. 😉Postel měla velkou-dokonce se dala používat až do 8mi let, bývala jinak na zemi na dece, když byla větší.Jelikož si myslím, že postýlka není prostor na hraní, bývala v ní potom pouze na spaní.

karlajasmine
15. zář 2016

@magdanaty samo vzhůru nevydrží ale bude vyžadovat tvoji pozornost at bude kdekoli, tak spíš můžeš na tu deku/puzzle, obklopit hrackama atd..My jsme měli v obyvaku kolibku a byly to vyhozené peníze.. Počkala bych až bude dítě na světě a pak uvidíš.. V dnešní době netu můžeš cokoli koupit a do dvou dnů to mas doma 🙂