Jak vysoké máte dětské postýlky? Záleží na výšce?

eatygrenee
6. bře 2009

Ahojky,
jak vysoké máte holky postýlky?Já všude viděla něco mei 80-90cm, ale já si chci zrenovovat starší postýlku, která má 104 cm, není to už moc, přemýšlím, zda ji nezkrátit? Jsou lepší vyšší postýlky nebo na tom nezáleží?díky za tip.🙂

pospecka
6. bře 2009

ahoj, já zatím neporadím zkušenosti, mimčo teprv čekáme, ale jsem na tom podobně. Koupila jsem na inzerát starší postýlku, která se mi moc líbí a když jsme byli koukat po nových postýlkách, protože nastávající tatínek chce novou a mou krásnou retro odmítá. 😒 Tak jsem zjistila, že ta moje "retro" je o hodně vyšší než ty novodobý. Mě osobně si líbí víc ta vyšší, ale až bude mrně čiperný a bude z ní šplhat ven (byla to specialita nastávajícího tatínka, salto přes bočnici na zem), tak to bude horší, protože poletí z větší výšky. 😖 Mě se ta výška jinak líbí. Ty nový mi připadnou divný, jak jsou malý, ale narozdíl o těch starých mají super prvek a to vyndávací šprušle, což by zamezilo pádu přes bočnici při snaze postýlku opustit prostě proleze dírou ven. Pokud by se podařilo při renovaci dvě šprušle upravit tak, aby se daly vyndávat, tak si myslím, že by staré vyšší postýlce nic nebránilo. Toť nazor nezkušené těhule. 😀
Doufám, že něco napíšou i zkušené mamky, mám dilema jestli bojvat za retro postýlku nebo se podvolit tatínkovi a pořídit novou nižší, dražši. 😒

tereziep
7. bře 2009

Ahoj, já mám postýlky dvě. Jednu v kuchyni - to je stará po mně, takže už skoro 30 let. Ta mám postranice vysoké 100cm a rošt na nejvyší byl v 63 cm od zemně. Ta nová je v ložnice - ta je vysoká 85 cm a rošt má v 50 cm od zemně. Já jsem chtěla mít postýlku i v kuchyni a proto jsem kupovali novou do ložnice, jinak jsme se starou na 100% spokojená - teda na 99,9% - ona totiž, když jí sundavám postranici tak hrozně skřípe. Jinak bych v tom problém neviděla. Pokud se vám postýlka líbí tak není co řešit - jestli je stará nebo nová.

pikkumyy
7. bře 2009

myslim, ze vyska ty postylky je dulezita pri vyndavani ditete z postylky a pri ukladani... a taky asi hraje roli jak vysoko se da umistit rost a jak ty jsi vysoka - predstav si proste, ze tam budes ukladat desetikilovy lezici-spici dite, tak abys tam v klidu dosahla🙂 my mame postylku cca tech 85 cm vysokou a ted mame rost na stredni poloze a je to tak akorat, az bude rost uplne dole, tak se bojim, ze uz budu mit jen tak tak (ale ja mam jen 160 cm)
... jo a my jeste pres tu postylku davame prebalovaci pultik, tak kdybyste neco takovyho planovali, tak si taky zkus, abys tam pekne dosahla a videla
(btw. samozrejme kdyz jsme postylku kupovali a nic z tohodle jsem netusila🙂)

eatygrenee
autor
10. bře 2009

No my právě máme postýlku 105 cm vysokou a já jsem 164 cm vysoká, tak jsem přemýšlela, nechat si ji skrátit alespon o těch deset čísel.

terezap5
6. říj 2014

Ahojky. Holky a kolik má postýlka na výšku i s nebesy? Přemýšlíme nad ní ale máme v ložnici šikminy (podkroví) a police zrovna tam kde šikminy nejsou. 😠