Jak začít naučit miminko spát bez zavinovačky?

veronikahappy
27. únor 2017

Maminky prosím o radu, nevím jak naučit malou spát bez zavinovačky. Se zavinovačkou je to super v 19,00 zabalím a ráno v 7,00 rozbalím. Krásně spí, v noci nepřebaluju vůbec není potřeba. Jenže už se do zavinovačky nevleze, když si vystrčí ruku či nohu tak dlouho sebou šije a kroutí dokud jí to nezpravím. Vůbec si nedovedu představit jak ji uložit bez.... asi se nevyhnu nákupu spacího pytle nebo tak něco že?? Prosím o vaše názory a moc za ně děkuji.

lenka062017
27. únor 2017

@veronikahappy Tak pokial je v nej tak spokojna a spi tak luxusne, tak by bola skoda ju odnaucovat. Raz ju sama prestane chciet. Kupte vacsiu zavinovacku radsej🙂

ivannka92
27. únor 2017

Ja to delam tak, ze malyho dam do polstare (tam hezky zapadne), pres nej deku a z obou stran tu deku vsunout pod ten polstar. Prcek je tak spokojenej, muze se hybat, ale je hezky obklopenej tim polstarem a dekou 🙂

eofab
27. únor 2017

Mám to trochu podobně. Syn spinká v péřové zavinovacce krásně, ale už je mu malá a myslím si, že v pytli už to nebude takové. Spinká tedy od půl 11 do půl 6. Ale ráno ho budím já na krmení, jinak by asi spinkal i dál🙂

lucie_vavi
27. únor 2017

podle mě si třeba zvykne ? ve 3,5 m byla juž zavinka malá, orvně jsem jí tedy vázala jen na boky a nohy nechala volně, pak už to nešlo, kroutila se, tři noci trvalo, než si zvykla a pak už usínala krásně bez ní. Chce to čas, jo a žádnej spací pytel jsem nepořizovala

konik_mischel
27. únor 2017

ahoj, není třeba kupovat nic speciálního, ani pytel ani nic jiného, malou balím do peřiny. Peřinu dám do postele na šířku, položím malou a peřinu zabalím do kříže přes ni. Beru ji tak i na kojení - s peřinou, ani se nevzbudí.

jitka_zowie
27. únor 2017

my pouzivame spaci pytel, jenze ten by sam o sobe nezabranil pohybu rucicek a jak hybe rucickama, tak mava tak dlouho, az si vyhodi dudlik a bouchne se do nosu a zacne rev. Tak jsme zacali u spacaku vtahovat rukavy dovnitr a rucicky davat dovnitr, kdyz se to pak zapne na zip az ke krku, tak se v tom mrskat nemuze. Predtim jsme jeste pres to davali zavinovacku, aby to mel tesnejsi, ted uz ji nedavame, jednak proto, aby mu nebylo horko a druhak nam povyrostl, takze uz ten spacak je mu tesnej dost, aby tema rucickama mlatit nemohl.

lavenderl
28. únor 2017

Zdravím, my zavinoval syna do sedmi a půl měsíce, tedy jen ruce, takzvaně do ,,housky". Asi od 6 měsíců, to už vážně nevím přesně, jsem mu zavinovala už jej jednu ručku. Zní to divně, ale on si už sám tu druhou vždy v noci po čase vytáhl a učil se to postupně - nejdřív jsem ho musela v noci převinout, jakmile ji vyndal a hned zase spinkal, pak vydržel třeba dvě hodiny tak spát a tak se to postupně prodlužovalo, až spal bez problémů s jednou rukou venku, ale druhá musela být stále zavinutá, to by se budil. Jak sílil a chtěl si lehnout do jemu pohodlné pozice, tak si časem vymotal i druhou ruku a už nemá cenu mu ji zavinovat, protože je hned venku a spí už v pohodě i tak. Taky jsem to chtěla zkusit naučit, ale nemá to cenu, musí na to přijít a připravit se sám. Naučila jsem se to tak se vším, dítě si to řekne samo.

veronikahappy
autor
4. bře 2017

Všem moc děkuji za rady !