Jaké botičky koupit při vtočených kotníkách?

moda08
21. únor 2010

Mám syna 14M a dnes jsem ho pozorovala jak chodí a zjistila jsem, že při pohledu zezadu má jakoby kotníčky dovnitř (byl zcela bos i bez ponožek). Co dáváte svým dětem za botičky doma,aby se mu toto nedělalo? Nechci aby mu to zůstalo. Já ho nechávám doma dost často chodit jen v ponožkách a třeba tak na hodinu mu dám kotníčkové bačkůrky (takové ty klasické). Díky za názory

dagina
28. únor 2010

No právě kdoví jak to s tou žirafkou doopravdy je, nevím co si o tom mám myslet 😖 . Prý spoustu dobrých značek ani žirafku nemá.
Třeba Shaula bude vědět víc 😉

shaula
28. únor 2010

Dagi - žádné oficiální informace o žirafce nemám, takže všechno, co níže napíšu, je jen a jen můj osobní názor.
Když u nás v MC měla fyzioterapeutka přednášku o botičkách, tak říkala, že viděla i botičky s žirafkou, které byly absolutně nevhodné a nesplňovaly to, co splňovat měly. Naopak i botičky bez žirafky můžou být výborné. Takže já na to až tak moc nehledím - když má žirafku, OK, ale kdyby se mi bota "líbila" (tj. splňovala vše, co botička splňovat má), tak bych koupila i bez žirafky. Pokud vím, tak atestaci na žirafku si musí výrobce zaplatit (tudíž proto pak i vyšší cena botičky), takže některé firmy do toho neinvestují, i když jejich botičky mohou být stejně kvalitní. Slyšela jsem i to, že prý žirafku dostane výrobce, nikoli konkrétní botička, takže proto prý i botka s žirafou může být nevhodná. Pak jsem ale zase četla, že to není pravda, že se uděluje konkrétním vzorům botiček, takže fakt nevím 😖
Právě proto, že z toho mám takové smíšené pocity, tak víc než na žirafku hledím na vlastnosti - pevný opatek, pružná podrážka, střih boty, materiál,... A když vybraná botička jako bonus má ještě žirafku, tak OK 😉

moda08
autor
28. únor 2010

shaula - a na co vše hledíš při kupování botek, já právě žádné takové informace nemám a tak nevím, na co se mám vlastně zaměřit (klenba?, střih?....). Už nás to taky čeká - kupování botiček,tak abych nenakoupila špatně. Nyní jsem objednala sandálky od Santé (jak už jsem psala) a pak budu muset koupit nějaké pevné botky na jaro. U těch pevných mi přijde, že nemám jak odzkoušet, kde má paleček (jak máme ty zimní, tak to nejde promáčknout).

shaula
28. únor 2010

Moda - nejdůležitější je pevný opatek (tedy ta zadní část boty, která drží patu a kotník) a pružná podrážka, zejména v první třetině, tam, kde se noha při chůzi ohýbá (botička by měla jít s nohou, ne aby byla tvrdá jako lyžáky). Pak materiál, klenba by být buď neměla vůbec nebo jen velmi měkkoučká, aby jsi ji lehce prstem stlačila. No a pak po zkušenostech budu koukat na střih hlavně v místě, kde je napojený jazyk - když jsou boky botičky našité na jazyk, tak jde obouvat lépe, než když jsou boky vystřiženy do tvaru U a jazyk je našitý zevnitř na ně (popisovala jsem to na předchozí stránce, snad to nějak pochopíš, neumím to popsat srozumitelněji 😅 ).
Ono to vypadá jako velká věda, ale tak složité to není, zatím jsem kupovala troje botičky a stejně jsem vždycky něco zapomněla zkontrolovat 😀 Zásadní věci jsou ten opatek a podrážka.

shaula
28. únor 2010

Jo a ještě co se týká stříhu, tak by měly být vepředu kulaté, aby mělo dítě dostatek prostoru pro prstíky a nemělo je utlačené. Ale tohle je tak nějak samozřejmé, ještě jsem neviděla špičaté dětské botičky 😀
A pak záleží na takových věcech, jako jestli nemáte vyšší nárt a podobně, ale to už jsou celkem speciality a musí se ta botička akorát dobře vyzkoušet.

shaula
28. únor 2010

Hm, vždycky na něco zapomenu: pokud jde o zkoušení, tak úplně nejvhodnější je, když jde z boty vytáhnout stélka. Pak dítě postavíš na stélku, mělo by stát samo bez opírání (přidržet se něčeho může, když je třeba) a podle toho vidíš, jestli je bota dost velká. Měla by se kupovat cca o 1,2 cm delší než je noha, z toho 6 mm je prostor pro pohyb nožičky v botě a 6 mm je prostor pro růst. Nové boty by se měly koupit v době, kdy zbývá jen 6 mm místa (tolik teorie 🙂 ).
V obchodě malému nožičku změří, mají na to různé měřáky, takže ti doporučí vhodnou velikost.
Není vhodné za nohu strkat prst, abys zjistila prostor, protože pak se dítě automaticky snaží nožkou uhnout, takže pokrčí prstíky a stejně se nedozvíš nic. Někdo velikost zkouší ulomenou špejlí, někdo obkreslí a vystřihne nožku z papíru.
Ale rozhodně doporučuji vyzkoušet obouvání. Mě se snažila paní prodavačka přesvědčit, že to není třeba (hlavně u prvních botiček), že stejně to dítě ještě neví, jak tam tu nohu má strčit. No, částečně měla pravdu, opravdu to chce trošku cviku, než dítě zjistí, jak tam tu nohu má strčit. Nicméně jak říkám, z vlastní zkušenosti jsem zjistila, že některé botičky se obouvají lépe, jiné hůře. Takže proč se na začátku zbytečně trápit problematickým obouváním 😉
Tak, víc už mě momentálně nenapadá, kdybys měla nějaký dotaz, klidně se ptej. Přeji šťastnou ruku při volbě botiček 😉

moda08
autor
28. únor 2010

shaula - díky moc, na tebe se člověk může spolehnout, že fakt poradíš 🙂 doufám, že se nám povede vybrat dobře. V pátek jdeme k dr. na očkování (spalničky, zarděnky...), tak se ho rovnou radši zeptám i na ty vtočené kotníčky.

dagina
8. bře 2010

Ahojky,
Moda, tak jak jsi dopadla s botkama??? Už je máš??? Jsi spokojená??? Teda malý, samozřejmně 😀 ...
Shaula, jj, no ale je to děs s tou žirafkou.. 😖 , když není 100%.

moda08
autor
8. bře 2010

ahoj,
ještě sandálky nemáme, měly by být tento týden, jsem na ně moc zvědavá a doufám, že malýmu padnou

moda08
autor
16. bře 2010

ahoj,
dagina - tak už máme sandálky doma, vel. 21, padly m pěkně a ještěže jsme koupili ty se třema pásečkama, protože má vysoký nárt a ten prostřední pásek má na poslední dírku. Takže nevím, jestli bysme ty druhé sandálky, co jsem chtěla, vůbec na nohu narvali.

dagina
16. bře 2010

Ahojky,
Moda, super, že jste spokojeni 🙂 . A otevřená špička vám tedy nevadí?? 😉

moda08
autor
16. bře 2010

ne nevadí, má tam ještě kousíček místa, takže to je v pohodě. Už taky začínám přemýšlet na jarníma botkama. Asi zase koupím nějaké od Santé,akorát nevím, jakou koupit velikost (těžko odhadnout, jak rychle mu poroste nožička).

moda08
autor
25. bře 2010

Holky,
tak teď řeším, jaké botky koupit na písek a na odrážedlo. Nějak se mi nechce mu dávat boty za 700,-, protože by byly hned zničený. Včera jsem viděla na Sama doma nějaké gumové chrániče na špičky bot, nemáte někdo zkušenost?

shaula
25. bře 2010

Moda - přesně stejný problém mám taky 😀 Říkala jsem si, že na písek koupím buď nějaké použité nebo nějaké levné. Dostali by je opravdu jen na písek, tj. na cestu by se zase přezouvali do "normálních" botek. Už jsme totiž v úterý asi na půlhodinku skončili na písku a když jsem je viděla, jak si na krásné drahé botky sypou hromady písku, tak mě omývalo 😅 A jestli budeme kupovat odrážedlo, to ještě nevím, kluky to zatím nějak nezajímá, ale pokud ano, tak na to bych asi pořídila ty chrániče (Sama doma jsem včera viděla taky).
Příští týden se chystám jít nakoupit botičky, zatím chudáci skoro ve 20 stupních nosí zimní 😅 Budu kupovat uzavřené celoroční + sandálky na doma, takže celkem čtvero botiček, to zas bude průvan na účtu... 😠

moda08
autor
25. bře 2010

shaula - my jdeme nakupovat jarní botky zítra, taky chodíme pořád v zimních 😒 No, tak to bude fakt pálka, mě se protáčejí panenky při nákupu jednoho páru, natož kupovat čtyři 🙂
Právě se chci zrovna zeptat na ty chrániče a rovnou bych je koupila.

moda08
autor
25. bře 2010