Jaké boty na ven na jaro/léto pro 20-ti měsíční dítě?

janazzz
27. bře 2015

Jdeme kupovat synovi botičky na jaro/léto. Na podzim měl kotníčkové boty Essi. Byla jsem rozhodnutá koupit opět kotníčkové, plné, ale říkám si, že za chvíli bude teplo a v nich bude mít zapařenou nožičku. Není lepší koupit nějaké nižší botičky něco jako kecky s vystuženým opatkem? Jestli takové vůbec dělají, jestli zpevněné opatky nemají jenom ty kotníčkové? Děkuji.

petule12
29. bře 2015

@janazzz tak my to kombinujeme, běhání bosky, plátěné nízké tenisky, sandálky a i kotníčkové boty máme. Je pravda, že to leze do peněz, ale já mám také více bot na nošení dle situace a i výměnu během dne. Jestli je to ve vašich možnostech, klidně bych koupila na teď kotníčkové kožené a k tomu nízké pláťáky na běhání na písek apod. + určitě budete mít nějaké letní sandálky, když bude horko 😉

kajalka
29. bře 2015

@luciamala1979 Zdravé kyčle?!

luciamala1979
29. bře 2015

@kajalka no ano, mala som na mysli kontrolu kyčlí u novorodenca, 3x a následnú korekciu prípadne samozrejme.. 😉

kajalka
29. bře 2015

@luciamala1979 Nechápu souvislost s fixací zdravých kotníků botou.

calabasa
29. bře 2015

Tak já se připojím k táboru "měkké boty". Máme LBL, od Baby řady na ven, teď u starší toddlery, mladší ještě Squeaky. Teď mladší (21měs) vyzkoušela lehoučkou a širokou Nike, co jsme podědily... Ty jo, to je fakt rozdíl, ona to neohne, a to mi přišlo, že by to s nimi mohlo jít....

luciamala1979
29. bře 2015

@kajalka nechápeš, nakoľko preferuješ len volné nožičky. Ja som popisovala istú kontrolu nad tým držaném kotníčka. Jako som písala, preferujem strednú cestu, nech si nožička skúsi aj aj.. aj voľné držanie, spevnenie, nech tam funguje propriocepcia, rovnako nech je tam aj opora. Nakoniec si celkom neviem predstaviť aké kupujete botičky na von na zimu, tiež sú asi vyššie, nie? To by bol dotaz teda na Vás holky. A ano, kyčle sú už o niečom inom, ale tiež sa istým sposobom kontrolujú, už keď si ich spomenula. A viem, že aj dnes existuje veľa matiek, ktoré balia naširoko preventívne, jako sme boli balené my, aj keď tomuto teda neholdujem už Tam je tá súvislosť. Ale nemyslím, že zakladatelka sa pýtala na toto, nezaujímajú ju argumenty, hádky a pod. skor hlada povedzme - optimálne botičky. Tak to nechajme 😉 pekný večer!

luciamala1979
29. bře 2015

holky, já se jenom zeptám, měli jste někdy v ruce ecco botu? Já se teď dívam na ty preferované LLB a neměnila bych tedy..

petule12
29. bře 2015

@luciamala1979 my máme už několikáté Ecco a za mě spokojenost a holkám se v nich také dobře chodilo. Teda alespoň to tak vypadalo a vypadá 🙂 Teď máme superfitky a také super.

luciamala1979
29. bře 2015

to stejné moje detiská 🙂 práve preto nechápem, čo komu nesedí na takýchto botách, sú fakt lahučké mekkučké ohybné.. ecco začalo robit ale biom, na moj vkus su uz moc uzke na spicke a robia ich dokonca pre male mimi, infant ale zase su o dost lahsie jako klasicke mimic.. superfity jednoznacne kus od kusa, zase.. je potrebne ich skusit, aj jako sadnu aj model, nie každý je lahky..

svendula
10. dub 2015

V Brně je zítra odpoledne osahávárna LBL botiček. Dají se tam vyzkoušet a koupit na místě se slevou. Ale musí se tam hlásit přes web Pluspromaminky. Je to zadarmo.

loretana
13. kvě 2015

Ahojky, prosím o radu. Synovi jsou tři a půl, má ploché nožky a kotníčky dovnitř. Máme předepsané vložky a rozumného ortopeda, který říká – všeho s mírou, takže na ven boty s vložkami a jinak chodit co nejvíce bos a doma kotníčkové sandálky bez vložek (změnila jsem ortopeda, ten před tím byl pro vložky neustále).
No jo, ale jaké boty koupit??? V zimě je to snadné – jedny kvalitní na zimu s vložkou (měli jsme Superfit). Ale na léto? Aby toho nebylo málo, dost se mu potí nožka a má jí hodně baculatou, takže ne každá bota mu sedí. Navíc už dost sportuje – běhá, jezdí na kole, kope si s míčem – a to jako v kožené kotníčkové botě prostě není vhodné. Jde mi o to, jakou kombinaci mám tedy zvolit:
1. sandálky kožené s pevným opatkem na doma (dají se vzít i ven při velkých vedrech a pak umýt) – BEZ vložky
2. celokožené kotníčkové (když nebude hezky, bude po dešti) S vložkou
3. pláťenky/botasky např. Fare nebo Befado vs. Nike či Adidas (podotýkám ty opravdu sportovní, ne ty vycházkové s rovnou podrážkou!) – BEZ nebo S vložkou? a vejde se vůbec do nich? Podle mě tyto boty nemají pevný opatek, ale na léto a na sport mě nenapadá jiný varianta..
4. KEEN – ze všech stran slyším chválu – ptám se, oprávněně? Zatím se jim bráním, nemají pevný opatek… S vložkou by asi těžko fungovali, že?

Co myslíte? Jsem úplně mimo? Navrhujete jinou kombinaci? Nebo nějakou variantu vynechat?
Nezanedbatelná součást všeho jsou samozřejmě peníze – kdybych nad nimi nemusela přemýšlet, tak koupím 5 druhů bot a střídám, ale to bohužel není v mých finančních možnostech, co 3 měsíce máme jinou velikost…

Už jsem opravdu bezradná, moc děkuji za jakoukoliv radu…

xcere100
13. kvě 2015

@loretana Jééé, jako bys psala o mém synovi.Plochá nožka včetně vtočených kotníčků. Vložky máme také jen na ven. A musím Tě potěšit, že se nám to začíná pomalounku zlepšovat, a už jsem si myslela, že se toho ani nedočkám !! 🙂

Ale, nevím, co je správná varianta, ale máme to takto: Vše jedině Superfit, Fare je tragédie sama o sobě - pevná podrážka, těžko se ohýbá ... opravdu mají jen pár botiček s měkkou podrážkou. Befado nosí neteř, znám dobře, ale upřímně, nožku moc nedrží je to jako stará známá "cvička". S Nike ani Adidas zkušenosti nemám.

TAkže máme Superfit sandálky 2x (na doma, na ven). A jedny polobotky Superfit (letos v kombinaci kůže + trocha látky - takové modré jakoby kecky se zelenýma tkaničkama - mají i variantu s oranžovýma myslím). Noha se mu tam nepotí, jsou super. A když je jakoby tepleji a není to na bosou nožku do sandálky, tak mu tam dávám ponožku. No co, je to dítě. A praktikujeme tento styl letos podruhé a myslím, že super. Více botek nekupuju, už takto je to docela dost (máme děti dvě - takže 6x botky a mateřská nestačí 🙂))) ) Ale za zdravé nožky to stojí.
Nevím, co Ti poradí ostatní, ale nám toto vyhovuje. Jen mne ještě napadá, že na ven máme o číslo větší sandálky než doma a má v nich tu vložku teda 🙂

loretana
13. kvě 2015

@xcere100 Super moc děkuji za radu, jsem ráda, že na to nejsem sama a taky, že se Vám to zlepšuje. Jen mohu poprosit, snad tě tím moc nebudu otravovat, ono je spousta typů i od stejné značky - mohla bys mi prosím poslat odkaz na ty vaše botky?
My máme teď velikost 29/30 podle druhu obuvi... Ještě se zeptám - lze v těch polobotkách i sportovat - malý rád jezdí na kole, kope se, běhá, čekají nás výlety do lesa, po horách a jde mi o to, aby ta botka byla vhodná i do terénu, např. neklouzala...
Díky moc🙂

blanka.k
13. kvě 2015

@loretana pokud má vpáčené kotníky a ploché nohy (syn má to stejné už od 1 roku, teď oslavi 5), tak opravdu je nutný pevný opatek, pokud má klas. boty. Což Adidas, Keen Befado nesplňuje. 😅 Syn teď taky hodně jezdí na kole atd., ale prostě si zvykl, že nosí furt kotničkové boty, nevadí mu to.... i se účastníme běhů na 3-6km (manžel běhá maratony, tak si zaběhneme nějaký ten rodinný běh co je součástí). Co se týče sandálků, tak u nás už 2.rokem kupuju Fare, prostě jiné nemají tak pevný kotník ani nejsou vysoké, aby se tam vlezla vysoká vložka 😅 Na tůry má pohory Olang (nosil v létě na horách ke kraťasům i letos v té mírné zimě po městě 😀 ), a celoročky má teď Pegres a DD Step. 😉 A pokud máte zahradu, tak obětovat jednou za čas ponožky a nechat ho jen v ponožkách běhat (jsem se ptala fyzio, že bych mu nechala ušít kožené capáčky a prý ponožka je ještě lepší, jen teda tak nevydrží )

xcere100
13. kvě 2015

@loretana Tak celoroční máme tyto: http://www.detskeboty.cz/detske-celorocni-boty/... Jsou fakt super, ze strany mají i zip na lepší oblékaní🙂

A s těma sandálkama to bude horší, protože s plnou špičkou dělají jen do 28, takže na doma máme Superfit a na ven máme Richter. http://www.detskeboty.cz/detske-letni-boty/dets... Dělají je i ve větších číslech,a le řekla bych, že jsou o něco větší než Superfit, tak by to asi chtěla zkusit.

No, snad jsem Ti poradila 🙂 Kdyžtak se ještě ptej🙂

loretana
13. kvě 2015

@blanka.k Děkuji moc za radu. Také nám ty kožené Fare sandálky přišly nejpevnější v opatku... asi se k nim také přikloním, může je nosit i venku... zahradu nemáme, bohužel... Já to řešila s ortopedem, že malý dost sportuje, i chodíme na cvičení pro děti a říkal, že obuv by měla být přizpůsobena aktivitě a vyloženě doporučil KVALITNÍ sportovní obuv např. Adidas, Nike atd. Ale podotýkám kvalitní, ne ty vycházkové... Říkal, že se dnes dětská ortopedie začíná obracet trošku jiným směrem (odkazoval na přednostu dětské ortopedické kliniky v Motole), že vložky by měly být na nožičce maximálně třetinu dne... takže já se tímhle směrem také ubírám - doma kvalitní sandály s pevným opatkem nebo bos, venku botky s pevným opatkem s vložkou... ale pokud jdeme vyloženě sportovat, zvažuji právě trošku jiný druh obuvi... Ale jaké, že? Mohu moc poprosit o odkaz na ty trekové botky? Díky moc za radu...

loretana
13. kvě 2015

@xcere100 moc děkuji, ty Super fit vypadají skvěle - můžu se zeptat, do nich mátě vložky? Já si jen říkám, jestli nejsou v oblasti prstíků a nártů nízké...
Co se týká Richterů, měli jsme je a bohužel se nám vůbec neosvědčily :( Když jsme do nich dali vložku, malému se tam vůbec nevešla nožička, ani na největší rozměr. Tak jsme museli udělat další dirku, prošít to, aby je pohodlně obul. Do toho se začaly ohýbat ty kovové přezky (je to takový slabý plíšek) a malý se o to škrábal :( Kdyby měl plochou nožku nebo bychom nedávali vložku, tak by s nimi nebyl problém,ale takhle, na to že stojí 1200,- a ještě jsme si je museli přešívat, tak to už opravdu ne 😅 😅
Moc děkuji za tipy, na ty Superfity se určitě podívám...

blanka.k
13. kvě 2015

@loretana http://botickarna.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...
Mají super ohebnou podrážku, fakt krásně ohnu jednou prstem...a přitom jsou pevné a mají řádně "traktorovou" podrážku.
A jak píše @xcere100 , taky jsme měli Richter sandále a super...hodně podobný typ jak Superfity, jen měly pevnější opatek.... jen jsem je pak už v těch velikostech kolem 29-30 neviděla .:(

blanka.k
13. kvě 2015

@loretana Tak to fakt doporučuju ty Fare, jsou hodně vysoké, měli jsme třeba Santé, ty se dají pořídit i kolem 700,-, ale nejsou moc vysoké (sice kotničkové jsou, ale jak se tam dá ta vysoká vložka, tak už jsou spíš jak "běžné")

loretana
13. kvě 2015

@blanka.k ty vypadají výborně! A jsou přes nárt dost vysoké, aby se v pohodě vešla vložka? A ještě se zeptám - nebude v nich teď na jaře a v létě horko? Bojím se, aby se mu hodně nepotila nožička... Díky moc za tip...

luciamala1979
28. kvě 2015

@gingerone a neskutecne siroke ty LBM.. dnes dorazili a ja je musim vrátit Jak to probuh nosite?

gingerone
28. kvě 2015

@luciamala1979 U nás to je celkem v pohodě. Máme z řady toddler tenisky (tam jsem místo gumičky protáhla tkaničku) a balerínky (suchý zip dosáhne dobře, kolem prstů má místo, ale kolem nártu jsou akorát), zkoušela jsem balerínky z řady squeaky, ale ty jí byly opravdu moc široké všude, hlavně nárt.

luciamala1979
29. kvě 2015

@gingerone no fakt, holka to nedá a kluk jak ma šírší nožičku, taky by to nedal v její věku.. musím je vrátit a jistí to staré dobré ecco. Potřebovala jsem je hlavně jak bačkůrky, do školky pro malou, něco měkoučké, na klouzačku.. jsou fajn, jenom neskutečně široké.. a jsou to polo - sandálky tak tkanička by nám nepomohla..