Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaké hračky pro novorozence?

amenophus
18. zář 2018

Úplně na úvod se chci zeptat - mají vůbec cenu nějaké hračky pro novorozence? (Vidí na 30 cm a celý svět je pro ně taková exotická hračka.)
Dle vašich zkušeností - od kdy a jestli vůbec mají smysl třeba takové ty závěsné hračky, chrastítka, kačenky do vany, plyšová dečko-zvířátka apod.? Dík

cuuza
18. zář 2018

Určitě ano, stačí malá lehká chrastitka, využiješ u polohovani na bříšku a při fixaci očního kontaktu.

eviicka
18. zář 2018

Jinak moc jsem tomu nevěřila, ale malého začalo opravdu hodně brzy zajímat cokoliv černobílé. Měli jsme polštářek na kterém byl nakreslený fotbalový míč, to bylo něco 🙂 (samozřejmě ne hned u novorozence, ale tak po šestinedělí už myslím určitě).

neria55
18. zář 2018

Po šestinedělí nějaká jednoduchá černobílá hračka. U nás měly úspěch úplně obyčejné plyšové
černobílé kostky co jsme vytáhli z auta, jak se zavěsí na zrcátko, dokázal to pozorovat strašně dlouho. Dřív to spíš nemá cenu. Pak hračky od 3 měsíce už třeba nejoblíbenější zicherka/špendlík to je hračka, kterou miluje každé mrně.

ariadna12
18. zář 2018

Za mne ano - po narozeni muchlacek/usinacek, mensi chrastitka, nejake zavesne chrastitko do kocarku /tzv. had zavesitelny nahoru, do autosedacky, pozdeji treba kolotoc nad postylku, zvazit lehatko pro mimi s povesenymi hrackami.

emamaira
18. zář 2018

Zavesne hračky klidně hned nebo po sestinedeli. Cokoli kontrastniho, ideálně černobílé, co dobre vidi, mají děti rádi. Muchlacka začal vnímat až tak ve čtyřech měsících, ale větší úspěch měla obyc látkova plinka ideálně s obrazkem🙂

strajitka
18. zář 2018

Kojenci zpočátku vnímají černou, bílou a potom červenou barvu. Měli jsme v těchto barvách hrací deku s hrazdičkou, knížky a nakreslili jsme jednoduché černobílé obrázky - třeba jen geometrické tvary. Brzy vidíte pohyb očí, jak tyto věci sledují.

amenophus
autor
19. zář 2018

Díky moc! Takže pro začátek jdeme koukat po něčem pěkném černobílém 🙂