Jaké mastičky pro mimi mám koupit?

sorini2
10. dub 2011

ahojky děvčata, nevím jestli náhodou toto téma tady někde není, pokud ano budu ráda jak mě na něj někdo odkáže.
chtěla jsem se zeptat, opravdu nevím, asi budu vypadat jako bl... ale čekáme první miminka (dvojčátka) pomalu nakupujeme věcičky a nevím co vše si máma koupit pro ně, mám na mysli různé mastičky, jejich názvy a na co se používají.. atd... děkuji za každou radu..

iluss
10. dub 2011

ahoj 🙂

tohle jsou velmi dobré stránky a mě hodně pomohly. Najdeš tam úplně vše, co se týká těhotenství a miminka:
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vybava.html

kosac
10. dub 2011

ja zase jela podle tohoto seznamu 🙂
http://www.hracky-vybavicky.cz/64-vybavicka-pro...

honzulka
10. dub 2011

Mohu doporučit Bepanten mast-je dobrá na opruzeniny,bolavé bradavky a..Rybylka se u nás taky osvědčila-je levnější a na opruzeniny nám taky pomohl...A k mastičkám je dobrý doma mít Řepík čaj..Ten je dobrý na potničky,opruzeniny,bolavé bradavky... 😉

benjik
10. dub 2011

Mě dala seznam doktorka,když jsem se byla ptát,jestli mi malou vezme do péče. Ale jinak jsem si to tak nějak poskládala tady z diskuzí a ze seznamů v časopisech.

asaka
10. dub 2011

no hlavne to neprehanet 🙂 plati cim mene tim lepe 🙂

-myt se nemusi nicim, staci jen voda
-mazat po koupeli slunecnicovym olejem (kupuje se v lekarne, "nejedlá" varianta) lahvicka 100ml stoji asi 20kc ;)
-zadky mazat rybilkou, pro pripady nejakych opruzenin je dobre mit doma bepanthen (na bezne mazani zadku je dost drahej)
-v zime obliceje infadolanem proti mrazu (stoji par korun a poslouzii uplne stejne jako drahe kremy s nalepkou "pro deti proti mrazu" :-P (co je pro deti, tehotne a na svatbu je vzdy superpredrazene)
-na leto kvalitni detsky UV krem s fyzikalnimi filtry, ale samozrejme na slunicko miminka vubec nepatri (ale i ve stinu je UV zareni) napr. daylong baby (tady se holt clovek placnout pres kapsu musi)
- neco na teplotu (panadol cipky..) kdyby bylo v noci potreba..
-do oci- pri zanetu nejlepe kapnout matersky mliko, kdyz neni, tak ophtalmoseptonex kapky

tak vic me nenapada.. mejte se krasne a preju pohodovy porod!

margeta
10. dub 2011

Nezvladli bychom bez odsavacky na vysavac. Na zadek se mi osvedcil z DM baby love ultra sensitiv. Ma panthenol, takze krasne hoji. Rybilka je na prd a bepanthen nam taky moc nepomohl.

eriska
10. dub 2011

tak u nás bepanten cuper, za nás můžeme doporučit..skvělý je i sudokrém a kalciová mastička..do vody jsme nic nedávali a ani nedáváme, po koupačce mažeme vazelínkou..jo, do nosu je dobrá mořská voda, např. kapičky Libenar (ty jsme ale kupovali, až když bylo potřeba 😅 )toť vše, co jsme my měli v té "základní" výbavě..zbytek se dokoupil kdyžtak za jízdy😉

petasa
11. dub 2011

Ahoj,rozhodne masticky na zadecek,dobry je bepanthen a nebo sudokrem,s tim opatrne staci fakt malicko.Urcite cajik na prdiky nebo kapicky,nejlepsi je asi ta bio gaia ale to jsou probiotika a nevim od kdy jsou,my davali baby calm na radu lekare a spokojenost.Nejvic nam ale pomahal odvar z fenyklu.Pak urcite neco do koupele,my meli od johnson a johnson olejicek pro dobre spani a taky mydlo tekute v takovym hruskovitym obalu a zinky urco jednu na zadecek a druhou na telicko.Pak na namazani tela mam taky johnson nocni pece A KDYBY BYLI MIMISCI NACHYLNEJSI TAK EXCIPIAL A VZDY NA NOC OPATRNE MAZNOUT CELE TELICKO.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladybugie
11. dub 2011

Já používám Rybilku na prdelku. Když je hodně opruzená, používám Imazol ( možná je na předpis, nevím ☹ ) taky se mi osvědčil Bepanthen, ale to jen ze začátku, když jsem kojila. Na bradavky nic nepomáhá lépe. Teď hodně používám i Infadolan. Dá se použít snad na všechny kožní problémy. Dávám na opruzenou prdelku i na odřený nos od rýmy 🙂 Na mazání celého tělíčka používám už od porodnice Lenienskou mast. Prodávají ji váženou v lékárně. Je to to nejlepší pro prcka a hlavně levnější než leckerá kosmetika z drogerky. Hlavně to není parfémované a není po tom alergická reakce. Slunečnicový olej jsem taky párkrát zkusila, ale je na nic. Strašně dlouho trvá, než se vstřebá a všechno oblečení je od toho opatlaný.
Používali jsme i mastičku Pupík.Je proti větrům a kolikám. Nevím, co pomáhalo víc, jestli samostná mastička, nebo to, že jsem s ní to bříško masírovala.
Do koupele máme Sebamed. Pokud má hodně vysušenou pleť, tak mažu Expicial. A na růst zoubků je výborný Calgel. Snad jsem na nic nezapomněla 🙂
Ono nakonec stejně poznáš sama, co miminkům bude a nebude vyhovovat 🙂

stazina
11. dub 2011

AHoj , tak já používla taky rybilku a používám dodnes...dobrý je ale i Sudokrem, Bepanten( ale drahý - ale zas ho využiješ na prsa a další odřeniny, popáleniny atd) a Imazol - kdžy je nejhůř....
Ted už se moc nedoporučuje děti mydlit, ale jednou za čas můžeš používat pěnu od Johnsnnu na tělo i vlásky...děti to nepálí v očích a příjemně a jemně to voní....mýdlo jsemnepoužívala vůbec..
Mazala jsem tělovým mlíkem pro dobré spaní ....taky krásně voní....,a le ted taky doporučujou mazat jen záhyby a né celé tělo olejpvat, tak si pak vyber..
Do šestineděl jsem doma žádné léky pro děti neměla...protože kdyby cokoliv, jela bych k dr....jen jsem vytírala nosánek mořskou vodou a dávala na psotýlku mokré plíny pro zvlhčení vzduchu...
Pro mě bylo celekm zbytečný nakoupený jednoráový podložky na přebalovák, bylo to často umazaný a pak to člověk může vyhodit..to jsem tam radši dával normální látkovou plínu..
Jo a kdybys kupovala dudlíky, tak si kup od Aventu....klukům jsem dala dudla asi v měsíci a uplně zapomněli ,ajk se má sát..pak jsem zkusila avent a bylo to v pohodě...neničí techniku sání z prsa..
Takže tak..kdyby tě ještě něco zajímalo,kliděn písni IP, já jsem toho taky hodně pochytila z koníku, taky jsem si připadala jak lb, ale brzo se do toho dostaneš!hodně sil a vydrž co nejdýl!
Jo a ještě jedna rada....já měla vše připravená( vyprané, vyžehlené) a nakoupené 6 - 7 měsíci....a byla jsem ráda, pak už jsem musela jen ležet a nemusela jsem se u toho ležení stresovat tím, ž e ěnco nemám... 😉 tak držím palce

micka1
11. dub 2011

Ahojky tak my používáme od narození kosmetiku z DM baby love. Na zadek se nám osvědčila nivea na opruzeniny a když už byl malý hodně opruzený tak jsem měla kalciovou mastičku. Nám se bepanten a ani rybalka neosvědčili. Dudlíky jsem měla avent ty byly super.

k.jolanka
11. dub 2011

Ahoj, tak já napíšu, co používáme my už od narození a co nám vyhovuje..jinak asi každý používá něco jiného, takže bude těžký výběr 😅
takže: na zadeček nejdříve rybilku, pak se hodně osvědčil Sudokrém, malý je věčně opruzený z plenek a ten hodně pomáhá, pak po koupeli a do koupele používáme kosmetiku od Weledy, na tělíčko občas Excipial, malý má hodně suchou kůži, v zimě na suchá místa modrou indulonu, teď na suchá místa a na obličej Robátko. na pupík jsme měli líh - myslím přímo na ten pahýlek když odpadl, pak jsem koupila borovou vodu do očí, ale tu jsme nevyužili, pak jsme měli mastičku od Justa na prdíky..no a dál už si nevzpomínám, asi to bude všechno 🙂

marecek4
11. dub 2011

tak jestli můžu i já svou trošku do mýna-na zadeček pokud nepomáhala normální mastička-měli jsem kulatou od johnsna,tak jsem dala obyčejný pytiol,po některých příkrmech se nám ze začátku zadařilo po kakání být opruzení a holčičkám se může namazat i fialka,pěkně vysušuje,to mi zase poradila dr,když mi vrátili Terezku z nemocnice opruzenou až do krve
v zimě jsem mazali obyčejným krémem z DM,jestli mají i na léto nevím,to jsem pořídila dětský opalovák s vysokým UV filtrem
na koupání a po koupání jsme měli zase z DM
stejně doporučuju vyzkoušet,protože v dnešní době alergií je možné vše,jako že se mi malý začal po jedněch ubrouscích zničeho nic červenat,tak je nesmím použít na pusinku,a doteď byl klid,samozřejmě jsou to ty co jich mám ve skříni momentálně ještě asi osm balíků🙂

janovkov
11. dub 2011

ahoj, kosmetiky pro miminko není potřeba mnoho. Při jejím vybírání bych se vyhnula parfémovaným věcem. Měli jsme třeba zpočátku na vyzkoušení vzorek Welledy a ten se nám vůbec nesovědčil. Na tělo používáme Niveu pro děti, na koupání zprvu nic a teď od roka Johnson, na zadeček se mi osvědčila Rybilka. Dříve jsme používali na větší opruzeniny Bepanthen, ale je drahý, tak nám na běžné používání opravdu stačí ta Rybilka. A teď jsem od doktorky dostali Imazol - na takovou vyrážku (pupínky) na těle a oprauzeniny. Doktorka se vyjářila tak, že se dá používat na všechno (a fakt pomohl elmi dobře), ale v návodu je, že by se neměl používat déle než 14 dní a pokud potíže pžřetrvávají déle, tak navštívit lékaře. Ale nám opravdu ta vyrážka i opruzeniny zmizely za 2-3 dny, takže 14dní používání nehrozí. Je bez předpisu, stojí tak 90 Kč.A další věc: neosvědčilo se mi používání vlhčených ubrousků na zadeček, idkyž jsem používala ty bez parfémace nebo minimálně parfémované. Omýváme při přebalování jen čistou vodou. Po delší době používání vhlčených ubrousků se našemu malému vždy oprudil zadeček.

beruska1989
11. dub 2011

ahoj. my používali na zadeček rybilku, ale jednou jsme se oprudili a nepomohla, zkoušela jsem bepanthen, imazol, sudocrem, pak i pytiol a nic nezabralo. pak jsem vyzkoušela z dm krém proti opruzeninám babylove (zelená kulatá dozička a byl pokoj), od té doby používáme jen ten. jedno balení 150ml nám vydrží 3 měsíce. a stojí to pár korun.

asi do 8 měsíců jsme myli jen čistou vodou, a ted máme johnson baby time a intenzivní hydratační koupel
na mazání jsme použivali obyč červenou indulonu, a ted hydratační krém johnson

a v létě seba med dětský opalovací krém

a pak na praní po příkrmech nedoporučuji lovelu, vypere prd☹, ale z dm žlučové mýdlo, nebo ďáblíka na skvrny, vypralo mi to i zaprané🙂

snad ti to pomůže🙂

laska.nezna.hranic
11. dub 2011

my od záčatku (tedy od té doby, co koupeme, zprvu jen otíráš. a my museli koupání odložit, protože se nám nehojil pupíček) používáme jen Hipp, jak do vany (pěna, gel na mytí), tak na tělo (mléko po koupání, příp. krém na zadeček) a spokojenost. osvědčil se, tak nebyla potřeba hledat dál. zadeček jsem normálně vůbec nemazala, snižuje se tím savost plenky, navíc když není problém, tak je to zbytečné. pokud se mi malý náhodou oprudil, mázla jsem Bepanthenem a za chvíli bylo po problému. na bradavky do krve byl taky úžasný. nevoní mi, ale je účinný a to je hlavní. jinak cena vzhledem k naší spotřebě mi tak kritická nepřijde, malému budou dva roky a máme teprve druhou tubu ještě nespotřebovanou... ale jinak opět doporučuji krém na prdelku od Hippu, když už nějaký. myslím, že i obyčejná Indulona bude fajn. Rybilku jsme dostali vzorek a teda nic moc, Sudocrem jsem ani nerozbalila. ale záleží na citlivosti miminka, frekvenci přebalování a později i příkrmech... každý ti doporučí něco jiného, třeba vyzkoušet.
na pupík nám doporučili Cutasept, tak jsem používala ten, ale mně teda neskutečně smrdí, takže ošetřování pupíčku pro mě bylo za trest. ale co už 🙂

permonik7
11. dub 2011

Není špatný ani krém Pupík - na masáž bříška při nadýmání, kapičky už tady holky psaly - my měli Bio Gaia a kombinovali se Sab Simplexem při každém kojení. Určitě nějaké nůžky na malinkaté nehtíčky, teploměr, který se nebudeš bát strčit miminku do zadečku ( máme s ohebnou špičkou), rektální rourka není od věci, když nic jiného na prdíky nepomáhá ( někdo to dělá i teploměrem). Do koupele Linolla asi nejlepší, případně měsíčkový olej, na mazání do zimy Infadolan ( neobsahuje žádnou vodu, jako mnohé krémy "do mrazu" a tím je supr). Určitě si pořiď odsávačku hlenů ( za sebe doporučuju tu na vysavač Baby-Vac nebo bateriovou, ale ta je dost drahá). Na léto postačí faktor 30, stejně na sluníčko mimi nepatří a budeš je muset chránit před přímým sluníčkem😉 Taky jsme potřebovali 60% líh na pupík ( dá se doma použít na kdeco😀) Napadá mě toho moc, ale už tady toho hodně zaznělo, tak ať se neopakujeme😉 Přeji příjemné těhulkování a ať je vše v nejlepším pořádkux.)

avantgarda
7. únor 2014

U nás se osvědčilo pár značek - jako první bych doporučila BEPANTHEN - na bradavky, na prevenci opruzenin (pokožku nevysušuje, vysušit je potřebné až opruzenou pokožku), když vznikne opruzenina tak jsme používali SUDOCREM nebo RYBILKU. Koupali jsme jen ve vodě bez nějakých mýdel a sprchových gelů. Teď, když je syn starší, tak používáme NIVEU nebo sprcháč od BUBCHEN (snad si název dobře pamatuji). Když je mráz tak tváře mažeme WELEDOU nebo BEPANTHENEM - co je zrovna při ruce. V létě mažeme opalovacím krémem DAYLONG.
Na bolavé bříško v prvních třech měsících jsme mazali hřejivý gel PUPÍK.

kocour1
12. bře 2014

Ahoj, je normální, že člověk neví a nemá s tím zkušenosti - také jsem nevěděla a hledala na internetu co vše potřebuji🙂. Já rozhodně doporučuji koupit Bepanthen, který se mi osvědčil na bradavky už v porodnici, poté na zadeček, na tvářičky, rozpraskané rty a odřený nosánek od rýmy🙂. Je bez chemických přísad, takže zaručeně hypoalergení, takže se nemusíš bát jej použít kamkoli a na cokoli.

suzina08
12. říj 2015

Nám se odřený nos a vysušenou pusinku osvědčuje Vaseline, na internetu jí normálně seženete asi za 70 korun a vydrží hrozně dlouho.

hojda
12. říj 2015

Na tu Vaselínu u mimin pozor:

Ropný produkt

Vazelína (petrolatum) se vyrábí z ropy. Je nerozpustná ve vodě a odpuzuje vodu. Není však pohlcována kůží a nemá žádný léčebný účinek. Minerální oleje, parafín či vazelína ucpávají póry pokožky a pleti neprospívají. Vazelína pouze vytvoří na pokožce nepropustný a neprodyšný film. Udusíte tělo zaživa… Do extrémních podmínek pro jednorázové použití jako ochrana je výborná, pro pravidelné denní použití nedoporučuji.

janawei
14. říj 2015

Myslím, že nejdůležitější je si ujasnit, jestli chce člověk na miminko plácat páté přes deváté a neřešit moc složení, nebo jít cestou, kdy toho použije co nejméně, a když už, tak kvalitní, v našem případě přírodní kosmetiku. My jsme koupali v čisté vodě, max. 1 x týdně jsme přidávali Měsíčkovou kojeneckou koupel. Tělíčko jsme mazali Měsíčkovým kojeneckým olejem, později, když se u prcka objevil atopický ekzém, Zklidňujícím tělovým mlékem, taktéž od Weledy. Na příležitostné opruzeniny Měsíčkový kojenecký krém Weleda. Nepoužíváme vlhčené ubrousky, omýváme čistou vodou, čímž minimalizujeme tvorbu opruzenin. Přírodní kosmetika je sice obvykle dražší, ale připadá mi, že jí stačí málo (aspoň té od Weledy) a vydrží tedy dost dlouho. A hypoalergenní kosmetiku považuji za nesmysl, alergii můžete mít na cokoliv, tedy i na ty hypoalergenní složky.

yelowangel
14. říj 2015

Za mě obecně lékárna:
gencianová violeť - radši ji mít doma i mimča můžou mít afty
nějaké dětské tekuté mýdlo - i v porodnici doporučují tekuté (na jedné ruce budete mít mimčo a
druhou rukou ho mydlit) a minimálně zadeček se denně umývat mýdlem
musí
kapičky do nosu - v lékárně např. pipetky Libenar na čištění nosánku, při rýmě doktorem
doporučený Nasivin
Paralen čípky - sice jsou od 1 měsíce ale pokud je horečka (nad 38°C) doktor ho napíše i novorozenci
ale je lepší mít ho doma
Mastička na zadeček - skvělá je Rybilka na mazání denně, Panthenol je zbytečně drahej a i v porodnici
mě řekli že stejně jako Rybilka je to jenom prevence proti opruzeninám, na už
vzniklé opruzeniny je skvělí i když drahý Sudocrem
My používáme i dětský pudr ale některá mimča se z něj oprudí
na umývání zadečku máme na cesty vlhčený ubrousky a na doma emulzi Medvídek a ubrousky Perlička
Samozřejmostí je odsávačka a úplně stačí za pár korun v lékárně na odsátí ústy
Lékárenský slunečnicový olej
Doktor nám předepsal protože se strašně loupal glycerinovou mast ještě s čímsi ale to je na recept bez doplatku
Dětské uchošťoury - mají tlustší prostředek aby se neporanilo ouško nebo nosík
Mastička Pupík - skvělá na bolavé bříško, lepší než do mimča rvát Sab simplex nebo Espumisan, od
stejný firmy jako Rybilka, po natření se rychle uleví
To je zatím tak všechno 🙂

pavlapola
15. říj 2015
Uživatel pavlapola je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlapola.

Ahoj holky můžu se prosím zeptat..Moje malá má teď trochu opruzenou prcku a vyzkoušela jsem snad všechny krémy, nemáte prosím nějakou radu? A myslíte si, že by to mohla mít třeba z pracího prášku? Už nemá plínky a spinká normálne v dupačkách, tak mě napadlo i tohle :( jinak používám na praní klasiku Lovela a aviváž pro ni zatím nepoužívám .. Děkuji za rady 🙂

ladyhacek
15. říj 2015

Každý ti napíše něco jiného - každé miminko je jiné a třeba i dvojčátku bude sedět jiná mastička, ale za mě rozhodně sudoreme - opravu zázrak opruzený není a když náhodou ano tak namažu více a do 24 max 48h to zmizí 🙂. Zabírá i na potničky a mě na exém, který se mi občas po porodu udělá na rukách a nevím důvod ☹. Ceny sudocremu neznám, my jeje dostali zásobu od známé, ale mám to největší balení a mám ho od narození a malému bude skoro 7 měsíců a mám tam ještě 🙂 Dív jsem mazala trochu při každém přebalování teď když je pokakaný nebo občas přes den a halvně hojně na noc, protože to teďjiž nepřebaluji 🙂
V šestinedělí jsem koupala obden a jen vodu pak mazala aviril olejíčkem. Teď mám kousmetiku Hipp, mají i na prdelku,ale to nemám ověřené - máme od známé velké zásoby sudocremu.
Doma mám ještě bepanthem v porodnici jsem preventivně mazala bradavky na popraskání a žádné jsem neměla, teď vozíme v přebal.tašce (hlavně kvůli balení).
pokud se narodí v zimě tak rozhodně kup krém na obličej proti mrazu 🙂.
Co se týká třeba ubrousků na utírání tak za mě pozor na Pampers sensitive - mě se po nich právě oprudil. Nejlepší jsou Nivea Baby, ale teDˇco už v DM nejsou v akci za 45,- tak je cena šílená. Bud přecházet na vodu s medvídkem a látkové utěrky a vůbec jdu teď do látkovek.
Potřebuje vědět i lékárnu nebo šlo jen o mastičky?
my koupili odsávačku na vysavač a použili jí až teď když měl 6,5m, ale doporučuji ji mít od začátku kdyby něco. Pak mořskou vodu, třeba i nurofen/paralen.
Espumizan na prdíky a pupík mastička, ale neměla jsem jen jsem masírovala.

klarunkapus
23. únor 2016
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

Porad se v lekarne ci drogerce co maminy nejcasteji kupuji

andiienka
20. čer 2017

Já toho moc nekupovala, měla jsem výbavičku od Sebamed (mýdlo, šampon, olejíčky, krémíčky, atd) a malý se mi po tom osypal. Jediné co v naší "lékárničce" vydrželo je Sebamed na akutní fáze opruzenin a Bepanthen, který jsem měla ještě z porodnice na bradavky, tak tím jsem mu mazala zadeček. V zimě ale i třeba rozpraskané rtíky 🙂 jinak jsme pak kosmetiku přizpůsobovali jeho atopické pokožce, takže se nám osvědčila do koupele Linola, která hezky zvláční pokožku, AD Lotio Chronic na promazávání a Bepanthen sensiderm na červené flíčky způsobené alergií nebo tím ekzémem.

35_a_budu_mamka
20. čer 2017

Mě se osvědčil Purelan na bradavky (nemusí se smývat před kojením) a kosmetika Hipp pro mimi, na zadeček také Hipp a střídám se Sudocremem a nikdy nebylo mimi opruzené.