Jaké šidítko koupit miminku?

slunickooo
27. srp 2008

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, jaké koupit pro miminko šidítko??? Ted je takový výběr , že fakt nevím. Máme koupené už jedno MAM, silikonové anatomické... a ted přemýšlím jestli další koupit taky silik. anat. nebo klidně jiné.......

díky moc za rady 🙂

hary
27. srp 2008

Sluní, ono každá ti poradí stejně jinak. Hodně holek dává Avent dudlík, já třeba nedám dopustit na Nuk. Na silikonový teda, ten druhý bych miminku do papulky nedala, fuuj už jenom jak to smrdí 🙄 . První dítko mělo ty Nuk dudlíky, jsou tvarovaný a byly fajn. Dokonce i zubařka nám říkala, že když už musí být dudlík, tak jedině takto tvarovaný. A Honzík má zuby v pořádku. Od kamarádky holka nechtěla jiný dudlajs než klasiku kytičku a vytahala si předkus.
Takže já doporučuju Nuk, ale uvidíš, co si dítko vybere, třeba ti nevezme dudlík vůbec nebo si nakonec nevezme do pusinky jiný než kytku, to se pak musí prostě vyzkoušet 😀

slunickooo
autor
27. srp 2008

Hary dík, já ted koukala máme taky Nuk - jsem to pomotala 😀 😀 - jde mi o to právě, jestli druhý dudlík mám taky koupit nuk tvarovaný silikon. nebo třeba jinou značku..... Silikon. chci určitě 🙂

hary
27. srp 2008

Jestli máš doma jeden dudlík, tak to zatím stačí. Ono stejně ze začátku když to nebude potřeba, tak bych dudlík nedávála. Honzík měl dudlík až od pátého měsíce, dřív nebyl zapotřebí a ani ho nechtěl, vyplyvoval mi ho. Jeden dudlajs stačí a další nebo jiný se dá dokoupit vždycky 😉

slunickooo
autor
27. srp 2008

jj - díky moc 🙂 🙂

chiwule
27. srp 2008

také se říká, že když se koupí jeden druh tak by se v tom mělo pokračovat, že si dítě zvykne na danou chuť a nechce jiný... ale taky bych se přikláněla k tomu koupit dudlík až když bude potřeba, lepší, když ho dítě vůbec nebude chtít 😉

slunickooo
autor
27. srp 2008

Chiw - díky 🙂 , my máme teda jeden a víc kupovat nebudu - uvidíme... 🙂

martinakl
30. bře 2013

@slunickooo Já dávám Avent. Kuba hodně trpěl na bolení bříška a Avent má takové speciální, že údajně nepolykají vzduch, tak jsem raději pořídila ty, i když nevím, jestli to mělo nějaký vliv, stejně ho to hodně trápilo. Ale zvykl si na ten tvar a teď jiné nechce 🙂 Jinak já jich mám tak 6. Vždycky nějaký zahodí někam do kouta, nebo je mám v tašce, další zahrabaný v postýlce a věčně nemůžu žádný najít 😀 Ale zatím si fakt vystačíš s jedním nebo dvěma, pak uvidíš, jestli prďola bude dudlana vůbec chtít 🙂
A taky jsem původně chtěla zkusit být bez dudlíku, ale 8. den po porodu jsme skončili v nemocnici a tam mu dělali různá vyšetření a hodně plakal, tak to jinak nešlo...

martinakl
30. bře 2013

Já se nepodivala na datum 😀 😀 😀 Tak teď už asi víš, jak to s těmi dudlíky je 😀

speedygon
8. dub 2013

Já taky kolikrát na datum nekoukám-až zpětně 😀 Tak ale třeba to zajímá i nějakou aktuální mamču 🙂 Naše Lenička nechtěla jiný tvar, než nukácký...jedno, jaká značka, lae musel být ten tvar...ještě měla takový ten, co má sploštělou savičku z obou stran(oválná nebo jak to popsat) a ten odmítala, tak jsem jej vyměnila s kámoškou. A jsem taky pro silikon(průhledná savička). Latex malá brzy prokousla a mám po ní ještě jeden a savička divně lepí(trochu), tak nevím, zda jej ještě použít. Na latexové ji bavilo, že když ji(jako o něco větší) skřípla zoubkama a pohybovala s nimi, že ta savička vrže 😀

2hanah
8. dub 2013

@slunickooo Miminku, si myslím, bude třeba vyhovovat ten silikon, ale nemusí mu sedět právě značka a tvar dudlíků Mam, já sama znám hromady miminek, které se z něho dáví a nechtějí ho, protože má větší savičku nebo jim prostě nepadne do pusinky, ještě bych si koupila do zásoby silikonový Nuk nebo 0-2 měsíce silikonový dudlíček DM drogerie, jsou taky bezva, přijdou mi hodně podobné jako Nuk, ale asi poloviční cena.

laska.nezna.hranic
8. dub 2013

u nás frčely dudlajze jen od Nuk. párkrát jsem zkusila dát jiný, ale neuspěla jsem. nej byly ty s tím plochým kroužkem, jsou lehčí, takže tolik nevypadávají

slunickooo
autor
9. dub 2013

@2hanah - našemu miminku už jsou 4,5 roku 🙂 🙂

2hanah
9. dub 2013

@slunickooo Ježkovy voči, tak to se určitě nebudete divit, když se zeptám, jaktože má ještě dudlík 🙂

julie2905
9. dub 2013

@2hanah myslím,že miminko už dudlík určitě nemá, tazatelka se ptala v roce 2008 🙂

2hanah
10. dub 2013

@julie2905 Děkuji 🙂 Já když jsem moc unavená a nevyspaná, chybí mi postřeh, přehlédla jsem datum.

2hanah
10. dub 2013

@2hanah Promiňte, nějak poslední dobou málo spím, a pak mi některé věci nedojdou 🙂

2hanah
10. dub 2013

@slunickooo Mrkněte, prosím o řádek výš, děkuji.

slunickooo
autor
10. dub 2013

😀 😀 😀 😀

jamys
27. čer 2013

my vyzkouseli 5 druhu, nakonce bez dudliku 🙂

elastiq
29. srp 2013

Mám dobré zkušenosti se šidítkem značky Avent, mají celkem výběr

niccky.z
23. únor 2014

@jamys
@elastiq holky jaky je rozdil medzi siditkem a dudlem??