Jakou mám zvolit velikost soupravičky do porodnice?

veveruunka
27. lis 2012

Ahojky🙂 !Můžete mi prosím poradit, až si budu vybírat soupravičku do porodnice, jakou mám zvolit velikost? Takhle když koukám, tak mají hlavně 56, což mi přijde hrozně velký do porodnice. Jakou tedy velikost 50 nebo 56. Předem mooooc děkuji🙂

adelkav
27. lis 2012

My měli 56 a po dvou týdnech už nosil vel. 62. Když se narodil tak měl asi 53 cm a 4200 g.

miskadis
28. lis 2012

Já měla taky všechno vel.56, malá při narození měla jenom 47cm, takže v tom dooost plavala 😉

tadlen
28. lis 2012

50 🙂

kachna_hadi
2. pro 2012

Oba hadi 56🙂

hehena
3. pro 2012

s prvním prckem 56, ale věděli jsme, že bude spíše větší, takže menší vel. nemělo smysl kupovat. narodil se s 54 cm. pár kousků z vel. 56 mu bylo tak ty 3-4 týdny. no a s druhošem jsem nic menšího už ani nekupovala. i kdyby byl o něco menší tak i tak ta 56 bohatě postačí... .)

pejullka
3. pro 2012

56

monikabie
3. pro 2012

56. Raději větší než aby byla malá🙂

ja.na81
3. pro 2012

ja mela 50/56 (a nosi to jeste ted, ve 2,5 mesicich 😉 Teda mikinka je uz tesna, ale teplacky porad super)

maudn
3. pro 2012

Větší nevadí ničemu, stejně budeš mít mimi v zavinovačce a v peřince

pucik
3. pro 2012

Ahojky my měli 56 pro oba kluky a bylo nám to sotva a barvičku bych zvolila žlutou nebo zelenou nebo takovou kávovo béžovou, to jsou takové neutrální barvičky,přeju krásné a zdravé miminko a určitě mu bude slušet vše co mu dáš 🙂 😉

wendulka25
12. pro 2012

Ahoj, tak já měla 56, byla sice trošku větší. Ale malý měl při narození 50cm a málokteré oblečení 50 mu už bylo. 🙂

nikollita
12. pro 2012

56 ti přijde velká? Po mé zkušenosti je MALÁ 😀 Měla jsem do porodky nachystanou též 56, ale malý se narodil trošku větší, takže se mi do ní absolutně nevlezl. Bylo to fakt psycho. Manžel mi to dovezl...body jsem myslela, že budu muset nastřihnout, aby se mi do toho vlezl (nahý jet nemohl a mě nenapadlo mu nachystat 62), samozřejmě jsem mu to mezi nožkama nemohla zapnout, dupačky jsem zas nemohla zapnout nahoře, protože prostě nedošáhly, čepičku jsem mu taky nemohla narvat na hlavičku (naštěstí jsem tam měla větší, protože já jsem se narodila s velkou hlavou 😀 Mikinu mi taky neoblík, tak jsme ho zabalili do deky a šup do autosedačky. Doma jsem pak musela vyhodit většinu oblečků (všechno 56) a zůstalo mi asi 10 kousků 62, takže honem honem dokupovat. Byla to fakt sranda. Je fakt, že já měla přerostlé mimino. Ale i tak bych všem doporučovala kupovat 56, rozhodně ne 50 nebo míň. Doroste vždycky, a je lepší zahrnout rukávy než stříhat body 😀 a to jsem ještě nezmínila, že po příjezdu jsem to body musela natrhnout, protože to prostě nešlo sundat 😀

terkajesterka
22. črc 2013

záleží na velikosti miminka 😀 😀 😀 😀 někdo radí, že 56 byla malá, někdo v ní plave.....
pokud nevíš váhový odhad (a ten se dle mé zkušenosti může klidně i o 1kg lišit), tak pořiď i pár měnších kousků, když je nepoužiješ, tak je schováš na další dítě nebo je někomu, dáš, popř. můžeš darovat rovnou porodnici.
Jinak nám 56 byla malá, jeli jsme domů v 62 a i tak jsem to pak musela protřídit, obě děti byly po porodu hodně velké.

smudlinka10
22. črc 2013

Já si nachystala 62 - klidně ať je to větší a nakonec byla velká i 50 😀

elvira
22. črc 2013

Malý měl 4050 g a 52 cm, z porodnice jel v 56, ale v podstatě hned doma jsme najížděli na 62, něco dokonce 68 - ono taky dost záleží na tom, jak to kdo šije...
Váhový odhad týden před porodem jsem měla o půl kila nižší, než byla skutečnost.
Větší mimčo jsem očekávala, rodila jsem v termínu, sama jsem měla přes čtyři kila, manžel 3,5, takže drobek neměl být po kom.

medvidek
22. črc 2013

Já jsem pro 56. Když se narodila dcera, měla 3020 g a 50 cm a souprava jí byla ještě velká, je narozená 1. června a soupravu nosila celé léto. A syn je jiná kategorie, to mu byla i velikost 50 obří. Když jsme odcházeli s neonatologie, měl 2300 g.

salomee
22. črc 2013

..taky klasika 56, bylo mu to trošku volnější, ale- světe div se- na molo s tím nešel a účel to splnilo😀.

nunacek
22. črc 2013

Já měla soupravu do porodnice koupenou vel.56 s tím, že kdyby náhodou se narodil prcek (ale předpoklad na to nebyl), tak by manžel hned koupil vel. 50, vypral, vyžehlil a dovezl do porodnice.