Jakou velikost oblečení vzít do porodnice?

petullka927
10. črc 2016

Maminky, prosím o radu, v jaké velikosti jste odjížděli z porodnice? chtěla bych miminku koupit setík oblečení (vyloženě nový do porodnice) a nechci aby mi v tom miminko moc plavalo. Vím že se ve většině případů doporučuje vel. 56 ale nebude to příliš velké? děkuji za vaše odpovědi 🙂

tergabmimi
18. črc 2016

Mala mela 3200/51cm a obleceni vel.56 byla jeste velka,takze urcite beru zase 56,doma kdyztak nachystam manelovi i 62 kdyby nahodou,ale myslim ze to nebude potreba. 🙂

terezasm
18. črc 2016

Syn se narodil a mel 52cm a 4052g a 50 jeste tak 14 dni mozna i tri tydny unosil. Ono jak ktery vyrobce ma velikost. Syn byl vcelku obrik a 50 mu sedela dobre 🙂.

ladylass
18. črc 2016

JÁ měla u prvního sebou vel 56 a 62 a navlíkla jsem ho v pohodě do 56 a ještě to bylo větší, menší bych ale radši nekupovala

promar
18. črc 2016

Z mé zkušenosti by bylo nejlepší něco pěkného vyhlédnout a pak poslat manžela nebo babičku koupit a připravit dle velikosti miminka. Já porodila o měsíc dříve a 56 mi byla na nic. Začínali jsme na 48 pak měsíc na 50 a pak teprve 56. Malý měl 46 cm a 2.7 kg při narození. Vše ale statečně doháněl a dneska má asi 11 kg v téměř roce. Ty rozdíly ve velikostech podle značky jsou taky pro maminku prvního dítěte k popukaní☺mám vyzkoušeno, že větší jsou malinko z Lidlu, Tesca. Naopak značka scamp, krtek nebo autex jsou tak akorát. Teď třeba má malý z Lidlu 74\80 a od scampu a z HM velikost už 86. Z počátku se mi osvědčila značka Queen, koukněte někde v obchodech, mají totiž i velikost 52 a jiné mezivelikosti narozdíl od jiných výrobců. Tak přeji ať vše dobře vyberete. Ono jde spíš o to v čem nosit miminko k doktorovi, doma už si nějak poradit i v malinko větším oblečení jde. Případně rychle dokoupite velikost co bude potřeba. Určitě koukněte i na bazar, dají se tam sehnat hezké kousky za pár kaček.

tery_s
3. srp 2016

Ahoj, taky doporučuji vzít do porodnice něco v té 50 a něco v 56, třeba body v 50 bude určitě sedět a svrchní dupačky/kabátek nebo kombinézku v 56. Někdy se miminka do 50 nevejdou od narození, my jí nosily ještě 3 týdny doma - body a overaly, jinak 56 plandala. Pokud čekáš na podzim, připravila bych v té 50 body dl. rukáv a v 56 svrchní oblečky.