Jaký dudlík zvolit? Silikonový nebo latexový?

jkur
7. kvě 2014

Jaký dudlík zvolit silikonový nebo latexový? Jaké jsou vaše zkušenosti a jaký je v nich vlastně rozdíl?

speedygon
7. kvě 2014

Za mě je lepší silikon(průhledný)...podle mě je odolnější a je mi celkově sympatičtější....ale každé dítko vyžaduje jiný materiál a jinou savičku...chce to zkusit 🙂

katyxq
7. kvě 2014

Za mě - ideálně žádný ... i jen chvilkové používáni po 4. měsíci malé pokazilo přisátí k prsu, po odstranění dudlíku se zlepšilo, ale perfektní není doteď 😅.

mirusak1
7. kvě 2014

Bude potřeba vyzkoušet. Nám seděl silikonový MaM. A na prisati u nas vliv nemel, naopak malemu pomahal u bolesti briska...

blondynka400
7. kvě 2014

Já radši silikonové, ale záleží spíš na mimi. To samé, jsou vždy lepší ortodentické, ale nětkerá miminka je nechtějí a vyžadují "klasické" .
U nás rozhodně dudlík vliv na přisátí neměl, obě ho měly (druhá ještě má) vzorové. A vyřešil i dost problémů (s bříškem). Ale určitě bych nedávala třeba hned v porodnici, to může opravdu kojení pohřbít....

mrazulkav
7. kvě 2014

Myslím, že každý poradí něco jiného 🙂 já zkusila dopředu koupit latexový kulatý i plochý a silikonový plochý... ani jeden neuspěl (nijak jsem nenutila)... teď je má mezi hračkama a momentálně jsou fajn na okusování při růstu zoubků (fakt je ohryzává, takže asi dlouho nepřežijou)

denise24
7. kvě 2014

Prvnich par mesicu silikonovy,jak narostli zoubky tak latexovy 🙂

soleilll
7. kvě 2014

@jkur Jestli chceš používat dudlík, tak jednoduše pořiď jeden silikonový a jeden latexový, vel. 1. Já dudlík původně dítěti dát nechtěla, ale hnala jsem pro něj muže do lékárny hned druhý den po porodu. 😀 Používám obyčejný silikonový Nuk. (Má ortodontický tvar, ale dítě si ho stejně celou dobu cíleně otáčí vzhůru nohama.) Latexový vydrží míň - brzo jakoby zmatní a zajde, stane se lepkavým. Ale je pravda, že by se dudlíky měly často měnit, i když nejsou poškozené, takže na latexovém to poznáš, kdežto silikonový vypadá pořád skoro stejně.

barinkas
7. kvě 2014

silikonový je určitě lepší 🙂 každé dítko je ovšem jiné, každému vyhovuje jiný typ.
U nás taky vliv na kojení neměl, malá měla dudla už v porodnici 😀 a kojila se rok v pohodě... Někdo to třeba odsuzuje,a le dle mě má cumel i pár výhod...Mimčo se jim utiší, uklidní, lépe usíná. Jak je větší, nic venku nestrká do puseny 🙂. Malá má teda 21 měsíců, dudel nechce zatím dát ani za nic...ale nikdy mi nic nejedla venku, žádné kamínky či jiné dobroty, co "papá" malá od kamarádky, co dudel nechtěla nikdy...

mafeska
7. kvě 2014

mně je sympatičtější silikonový a dcerce taky, jen jsem zkoušela všelijaké ty tvary než jsem zjistila jaký typ jí vyhovuje 🙂

adriene
7. kvě 2014

Vyzkousela jsem u kluku nekolik typu dudliku od tech nejlevnejsich po ty nejdrazsi. Nejvice uspely silikonove MAM 6+. Ty levne nechteli vubec, pozdeji si s nimi spise hrali. Kazdopadne na sani u nas dudlik vliv nemel a to ho meli uz v porodnici. Kojim je dodnes a oba najednou 😉

anina32
8. kvě 2014

Oba kluci dudali už od porodnice, na kojení to vliv nemělo, oba byli 6 měsíců kojení plně a pak následně s příkrmy i dál. Podle mě má špatný vliv na kojení až když se s dudlíkem začíná později, třeba jak někdo psal ve čtyřech měsících, to už bych s ním nezačínala. Jinak i přímo v porodnici doporučují dudlík, aby se dítě učilo sát. Starší vzal za vděk prvním dudlíkem co jsem mu dala, silikonový zkosený Nuk. Mladší ten samý typ odmítal a oblíbil si silikonový Mam perfect. Oba dudali do 9-10 měsíce, pak jsem jim ho bez problémů vzala a už nedala. V té době už to nebyli takový ubrečený klubíčka jako novorozenci, ale zároveň ještě nebyli na dudlík tolik závislý, aby kvůli němu měli hysteráky, abych jim je nemohla v klidu odbourat 😉

pavlapl
8. kvě 2014

jedinej vhodnej dudlík pro dítě je prso. Nic jiného bych miminu do pusy nedala. Žádné z mích dětí dudlík nemělo a že holka byla strašně uřvaná.

jannka15
8. kvě 2014

my dudlík nemáme, máme prso 🙂

krystalka
8. kvě 2014

My jsme měli ten silikonový průhledný, anatomicky tvarovaný, myslím, že to byl Nuk, už přesně nevím 😉 .....byl to první, který jsme zkusili a ujal se, takže už jsem dál neexperimentovala....ale ten latexový mě nějak odpuzoval a myslím, že ten silikonový vydrží víc...ale záleží na dítku, některé naopak vezme jen ten latexový....