Jaký nočník vybrat? Nějaký hrací, zábavný?

pucik
25. kvě 2008

Ahojky, nevíme, jaký vybrat 1. nočnk, jestli obyčejný nebo nějaký hrací a zábavný, ale mám obavy, aby to našeho divocha nerozptylovalo. Moc děkuji za rady a zkušenosti prověřené vašimi ratolestmi 🙂 😉

elly
25. kvě 2008

Puciku, tak ja jsem koupila uplne obycejny....no nevim, zda ted zabavny je dobry napad...to by ti spisi poradily maminky co ho vyzkousely 😉

cherub
25. kvě 2008

tak my máme obyčejný, ale malá ho absolutně odmítá a jakmile se k němu přiblížíme okamžitě začne plakat 😒 možná se ji na něm blbě sedí a tlačí ji to do nožiček. Proto chci vyzkoušet takovou tu židličku a uvidíme. Hrací nočník nechci, protože bych Niku nechtěla naučit čůrat nebo kakat za odměnu 😅 co když pak budeme někde, kde hrací nočník není a ona nebude chtít jít 😅 😝

kajule
25. kvě 2008

Puciku, no tak Pata dostal od dedy k Vanocum obycejny nocnik. Byl na nem parkrat zatim teda a kdyz se vycural, tak z nej proste slezl a hotovo. 🙂 U toho dedy ma ale nocnik, ktery privezla jedna znama, nehraje teda nijak akorat je jako motorka na tom se mu desne libi akorat bych teda rekla, ze v nem nevidi to, ze se proste vycura a hned jde dolu. 🙂 Moje mamka vyhrala nocnik, ktery kdyz se mimi vycura tak hraje, to se mu desne libi, ale kdyz se vycura, tak zase sleze. 🙂

niega
25. kvě 2008

My máme Ikea, líbí se mi, že má protiskluzovej podstavec. Ale Edík to vůbec nechápe a nechce na něm sedět. Prostě ho tam posadím a on odejde 😒 . No nic, času dost...

bimonka
26. kvě 2008

Ahoj puciku.
My měli obyčejný a myslím,že to stačí.
Jen až ho půjdete koupit tak vybírejte klučičí,některé mají ve předu malé zobáčky.My to tehdy nevěděli a tak toho bylo občas víc na podlaze než v nočníku. 😉

malovani
27. kvě 2008

My máme, stejně jako Niega, obyč nočník Ikea... Nevidím důvod, proč hrací nočník... Vyčůrat, vykakat a jde se, žádný hraní...

pucik
autor
27. kvě 2008

holky diky moc za rady,koupíme obyčejný
malovani: já bych samo koupila obyčejný, ale manža začla hned spekulovat, jakej mu koupíme a co všechno a jaký tvary a tak ,no prostě hračička 🙂 😉 😉

krista
16. únor 2009

mysulka • 1d • Včera ve 20:34
Ahoj maminy, dovedete nějaká poradit, zda je lepší hudební nebo klasický nočníček. Nebo jak se vám osvědčily nočníčky podobné nějaké hračce, nebo úplně ty klasické?

Tématech o tom, jak mrňouska naučit jsem našla hodně, ale nějak tam samotný nočníček moc neřešili.

Děkuji za názor.

ssaara • 1d • Včera ve 20:39
Ahoj! Já zatím zkušenost nemám,ale každopádně pořídím úplně klasický,obyčejný,nehrací. Slyšela jsem spoustu případů,kdy se dítě melodie při vyčůrání leklo a pak mělo s vyprazdňováním do nočníku problém 🙂

Já mám vyhlídnutej tenhle http://www.slune-cz.cz/chicco-nocnik-s-operkou/

milik75 • Včera ve 21:38
Ahoj, me vsechny kamosky doporucily jen obyc. nocnik, protoze hraci pry motivuje jen doma, stejne tak podobne nejake hracce. Tak koupili o Vanocich obyc z Ikei, ale ani ted v 18ti mes nemame sanci se na nej posadit. Nevim, co s tim, asi jen pevne nervy, ach jo.

minea • 1d • Včera ve 21:41
Tak hrací/nehrací jsem vůbec neřešila, jsem zastánce normálního nočníku bez přídavných opičáren. Vycházím z toho, že vyměšování je přirozený úkon, který by se měl od začátku dělat bez jakéhokoli humbuku a určitě bez tleskání a jásání typu "jéé, to se ti ale povedlo" 😅. Na nočník jsem měla kriterium, aby byl stabilní a bez hran. Máme NUK s a je naprosto v pohodě.
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=nočník+nuk

timbouctou • 1d • Včera ve 21:46
minea - jéé my máme taky tenhle. Musím říct, že když jsme se naučili posazovat malého tak, aby mu nelezl pindík přes kraj, tak je to super. Dobře se mu tam sedí, nemá ty hrany co obyčejný nočník, a jak tam jsou ty nášlapky tak se to ani nemůže převrátit. Jen se musí člověk naučit s tím nízkým krajem vpředu...

parybka • 1d • Včera ve 23:39
já chtěla hrající...vydržela jsem 3 reklamace, pak jsem chtěla vrátit peníze a asi koupíme obyč. S tím hrajícím byl problém, že buď hrál pořád (i po vysušení), nebo nehrál vůbec. Taky nehrál, když si malý jenom ucvrnkl, tedy načural jen trošku, že to nedosáhlo na čidla. Hraní se nikdy nelekl, až poslední dobou si uvědomil, že to hraje, až se vyčurá.

janica.. • 1d • Dnes v 08:01
Já jsem nejvíc spokojená s nočníkem z Ikei, stojí 49,- a je fakt vymakanej, předek je vyšší, takže šulínek neleze ven a spodní část je protiskluzová, takže neklouže, fakt super 😉

kacka.va • 1d • Dnes v 09:14
my budeme mít klasický. Já pro ty hrací nejsem, protože pak místo aby dítě vykonalo potřebu a hotovo, tak buď se toho lekne (jak už tu bylo psáno) a nebo naopak sedá na nočník jen kvůli tomu hraní. Jinak jsem slyšela názory, že ani ty zvířátka jako odstrkovadla, kde je i nočník, nejsou dobrá, že pak dítě nemá to kakání čůrání spojené s nočníkem, ale s hračkou.

acimedaca
6. čer 2013

My jsme podědili hrací nočník - malá z něho pak měla blok, bála se tohoharní a brečela a na dost dlouho dobu se zasekla a nechtěla chodit. Ted máme normální a ještě k tomu si vybrala nočník autíčko - jako motivaci pro učení se na nočník. Používá oba.

jennyska
22. lis 2013

Ahoj @pucik @acimedaca @krista @malovani @bimonka @niega @kajule @cherub @elly a ostatní maminky 🙂

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s Nočníkem pro děti na https://www.modrykonik.cz/nocnik/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂 Jak u Vás probíhalo učení na nočník, co jste vyzkoušeli, co zabralo, co nikoli a pod.

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím, kdy se snaží děti na nočník naučit a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

duck09
21. led 2014

Holky, z vlastní zkušenosti chci upozornit na nočník Disney - viz obrázek. Nám nevyhovující, měkká konstrukce, takže pod dcerou se nočník "podlomil" a dcera letěla hlavou vzad - podotýkám, že dcera váží 8,6kg - kdyby měla 15 kg, tak neřeknu ... Hudba nepřestává hrát ani potom, co obsah vylejeme a nočník vytřeme zcela do sucha. Ale to je možná obecně problém hrajících nočníků. Kryt na hudební strojek lze velmi lehce odstranit, takže když dcera nočník náhodou uzme v koupelně, tak si ten kryt hned sundává a mohla by nějakou součástku velmi snadno spolknout. Součástky ani moc dobře na nočníku nedrží, takže odstranění dětskými zvědavými prstíčky je velmi jednoduché.
Za nás DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJI a vracím se k nočníku IKEA za 39Kč.

maktijka
26. únor 2014

Ahoj všem,
my používáme tento nočník- www.nocnik-hacik.cz
Je ze dřeva v podobě pejska a vkládá se do něj takový kulatý plasťák. Malá na něj chodí ráda a dokonce i chlapeček od sousedů, který na nočníček nechce, se u nás vyčůral. Ale to je asi věcí náhody a taky každé dítě bude jiné 😉