Jaký prášek používáte pro praní oblečků novorozence?

karculka
10. lis 2012

Ahojky,možná už tu nějaká diskuze je a já s jí nevšimla. Chtěla bych znát Vaše zkušenosti jaký prací prášek používáte na výbavičku? a použiváte nějakou aviváž? slyšela jsem, že nejlepší jí používat ocet místo aviváže, ale nevím,, děkuji

olasek
26. led 2015

Batole - prášek i aviváž. Jako jediný voní jako miminko 🙂 . Na skvrny Ariel Profesional - jen nastříkám na flíčky 10 minut před tím než to naházím do pračky a vše super beze skvrn.

versatilka
26. led 2015

Nejprve jsem měla Persil, ale po něm mi zasmrádla (podotýkám nová) pračka. Takže ten už nikdy. Teď peru v Batoleti a jsem spokojená. Žádný zápach, prádlo není příliš navoněné a je vyprané. Peru v něm i plenky 🙂 aviváž nepoužívám vůbec. Oblečky peru jen v prášku a do plenek přidávám ocet.

wercee
11. únor 2015

Lovela a Persil pro děti, s obojím jsem spokojená, jen ten Persil mi malinko víc voní 😀

dolfino
24. únor 2015

Lovela a Persil sensitive, občas dávám i trošku aviváže (Silan nebo Lenor sensitive)

zuzi.111
24. únor 2015

Lovela mi silene smrdela. Persil sensitive vypere lip, ma i o neco lepsi vuni. Ja nakonec skoncila u Arielu sensitive. Uzasne voni a vypere paradne. Uz nebudu menit.

dolfino
24. únor 2015

@zuzi.111 Lovela mi také moc nevoní, tak k ní přidávám aviváž - dostali jsme 10kg balík Lovely, tak musím sdělat... 😀 Pak už budem jen na Persilu. A také zkusím ten Ariel, díky za tip. 🙂

scruffy
24. únor 2015

Používám Lovelu. Aviváž by se pro miminka neměla používat vůbec, já jí ale nepoužívám ani pro nás, používám ocet. Mám teď prášky pro děti z DM, ty jsou ale absolutně bez parfemace, někomu by to mohlo vadit. Na skvrny používám žlučové mýdlo z DM drogerie.

guinea
24. únor 2015

Holky, poradíte nějaký opravdu účinný, ale NENAVONĚNÝ prášek nebo prací gel? Dřív jsem roky používala Ecover, nebyl skoro parfémovaný a byla jsem s ním spokojená. Pak ho brutálně zdražili, tak jsem přešla na Feel eco - ten voní sice víc, ale pořád to snesu. Ale manžel si stěžuje, že to jeho oblečení z posilovny nevypere. Tak co teprv, až se nám narodí mrňous.
Jinak ty Persily atd. nemůžu vystát, i když si třeba kamarádka půjčí tričko a pak ho vrátí vyprané ve svém prášku (ty Ariely, Persily, atd.), tak se mi z toho zvedá kýbl a musím několikrát za sebou vyprat, než se té "vůně" zbavím...

veeeraf
24. únor 2015

Já prostě miluju aviváže od lenoru, pro děti lenor sensitive, pro nás žlutý, modrý a červený. Jinak pokud neni aviváž, tak se mi osvědčil perwoll, ale pro děti nevim

espada
24. únor 2015

Mě persil a ariel přijdou hrozně drahé. Používám prášky z DM normálně ty pro dospělé a ty udělají stejnou službu a navíc moooc hezky a ne otravně voní.

summ
24. únor 2015

Taky nedám dopustit na Denkmit prášky z DM drogerie.

alcar
24. únor 2015

Holky a co se vam osvedcilo na fleky? Idealne neco jednoducheho. 😀 Mala ted furt lozi, prosmejdi kdeco, ne ze bych doma nevytirala, ale proste hneda kolena ma po kazdem dni. I po vyprani tam naznak proste zustava. Mam Ariel professional, ale namaceni ani naliti primo na flek moc nepomaha. 😒

guinea
24. únor 2015

@alcar Zkoušela jsi to potření žlučovým mýdlem? (Jinak to nalití pracího prášku na flek, to jen reklamní agentury dostaly zadání vymyslet "pobídku", jak zvýšit spotřebu pracího prášku. Proto to až tak nefunguje).

misahorackova
24. únor 2015

Já jsem prala v Dreftu na bílé a dětské prádlo a teď se ho chystám kupovat zase.

alcar
24. únor 2015

@guinea ne to jsem jeste nezkousela. Ale vyzkousim. 🙂 Diky.

alcar
24. únor 2015

@guinea a je lepsi tuhe nebo tekute? Da se koupit v DM?

guinea
24. únor 2015

@alcar Já mám tekuté z DM 🙂 Nevím, jestli tam mají i tuhé.

alcar
24. únor 2015

@guinea tekute bude urcite lepsi 🙂

espada
24. únor 2015

@alcar Žlučové mýdlo. Před praním skvrnu pořádně potřít a do pračky. Vypralo mi to i gencianu a hovínka.

glimmer
24. únor 2015

Amway

alcar
24. únor 2015

Holky, ja snad zitra poletim pro zlucove mydlo. 😀

espada
24. únor 2015

@alcar v DM mají oboje. Mě vyhovuje více tuhé. Ale stoji pár kaček, tak můžeš vyzkoušet obojí 😉

alcar
24. únor 2015

@espada a tim tuhym ten flek proste namydlis a supnes hned do pracky nebo nechas jeste chvili pusobit?

espada
24. únor 2015

@alcar Podle odhadnuté zažranosti fleku 😀 Normální fleky jsem namočila v hodně teplé vodě, vetřela mýdlo nechala 5 minut a dala do pračky. Držáky jako gencianu, banány, mrkev apod. jsem nechala namočené déle a před praním trochu přeprala v ruce, abych viděla jestli to pouští.

alcar
24. únor 2015

@espada tak to jsem zvedava. 🙂 Konecne mala nebude flekata. 🙂

sedmiteckas
24. únor 2015

Amway (dostali jsme), ale jinak Lovelu