Jaký prášek používáte pro praní oblečků novorozence?

karculka
10. lis 2012

Ahojky,možná už tu nějaká diskuze je a já s jí nevšimla. Chtěla bych znát Vaše zkušenosti jaký prací prášek používáte na výbavičku? a použiváte nějakou aviváž? slyšela jsem, že nejlepší jí používat ocet místo aviváže, ale nevím,, děkuji

lv
10. lis 2012

Batole, Persil sensitive...cca od 3měsíce i aviváž Silan sesitive - prostě všecky, na kterých jsou na obalu mimina...ale je pravda, že nemám ani jedno děcko alergický.

alejuska
10. lis 2012

na první měsíce jsem používala mýdlové ořechy, marseillské mýdlo nastrouhané, a od prvních příkrmů persil sensitiv a žlučové mýdlo, které odstraní opravdu všechny skvrny🙂 ( kromě rzi). Aviváž v prvních měsících vůbec, teď občas naleju silan, ocet je dobrý, opravdu změkčí prádlo a není cítit, stačí málo do dávkovače na aviváž ( asi 2 polévkové lžíce)

citun
11. lis 2012

@karculka Já používám jen Ariel a Persil,nejlépe ty,bez přidané aviváže.Všechny děti mám alergické a tyto prášky naprosto vyhovují.V prvních měsících jsem dávala máchání navíc a aviváž používám jen na svetry apod. 🙂 🙂
Jinak podobných témat je tu hodně.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze...

marecek4
11. lis 2012

@karculka batole,prášek i aviváž-ale jen bílou,ta modrá nám smrdí,u velkých ještě baby obzor,ale teď jsem ho tady u nás neviděla

maladama
11. lis 2012

do cca 6m jsem používala Lovelu a místo aviváže ocet (ten dávám i na naše prádlo, pokud neperu něco čistě akrylového, to pak elektrizuje). Od 6m Persil sensitive, protože Lovela na bahno a mrkev nestačí.
Teda, ne že by ten Persil taky něco moc zmohl, žlučové mýdlo to jistí.

rasha
11. lis 2012

Já používám od narození prací prášek Rex Almond Milk nebo Lovelu,z tekutých Woolite na barevné prádlo a nikdy jsme neměli problém.Z aviváží cokoliv Sensitive (Silan,Lenor,Batole).

mochenkaa
11. lis 2012

tekuty Persil Sensitive. Peru v nem i nase pradlo. Avivaz bud nic nebo ocet

karculka
autor
12. lis 2012

moc Vám děkuji za rady!!!!!

kitinka76
12. lis 2012

Ariel a Persil, po všem jiném se mi dcerka osypala 😉

kika24a
14. lis 2012

my pouzivame tez persil sensitive, lovelu a teraz batole, po nicem se zatim neosypal

jenny.kay
14. lis 2012

Lovela, Batole, žlučové mýdlo

silvapokorna
9. pro 2012
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já používám od narození Lovelu, i aviváž. Občas to prostřídám něčím voňavějším, ale na skvrny je ideální žlučové mýdlo. V DM mají takové šikovné tekuté i s aplikátorem za pár kaček a seženeš tam i Lovelu a často v akci. 😉

janahoub
9. pro 2012

U obou dětí jsem používala Batole, hrozně příjemně mi to voní, aviváže vůbec žádné. Staršímu synovi jsem později začala prát s naším prádlem v Arielu a neosypal se.

adelinka1981
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mafeska
10. pro 2012

Od narození peru v lovele, na poblinkaná trička stačí, později se zavedením příkrmů jsem zjistila že nevypere absolutně nic a chystám se na persil sensitiive.

maladama
10. pro 2012

@mafeska no, zas tak moc si od Persilu neslibuj, oni v reklamách moc dobře vědí, proč používají samé takové nudné skvrny, jako je tráva a červené víno - dát tam mrkev nebo banán, tak je to reklama na "a co nevypere ani náš prášek" 🙂

dripik
10. pro 2012

@adelinka1981 trapná reklama...na to máš mít profi profil

wendulka25
12. pro 2012

Od narození peru v prášku v kterým peru naše prádlo, buď Persil nebo Rex. Aviváž používám Silan sensitive. A žádný problém 🙂

pitruskaskarolinkou
12. pro 2012

@karculka Dreft senzitiv 🙂

marecek4
12. pro 2012

jen batole a aviváž bílý batole-a peru si v tom i prádlo,tu vůni jsme si zamilovali a i když jsou malému už tři pryč tak zůstáváme věrní 🙂

pisisvori
27. lis 2014

ahoj chtěla bych se zeptat jak perete pokakané oblečení. Dcera kaká i 3x za den , má předpisové kakání = míchaná vajíčka🙂, ale často se pokadí až na záda🙂 Vždy to opláchnu a namočím do studené vody, pak v normálním prášku vyperu v ruce a dám prát na 60 (dlouhý program) s práškem Mimino a mám na tom stále žluté fleky☹☹. Co s tím? Já si už delší dobu myslím, že ta naše pračka (mimochodem v Dtestu výborná) moc nepere☹.

nonnni
27. lis 2014

@pisisvori peru na 40 v persilu sensitive, vypere to spolehlive.

pavlinpaj
27. lis 2014

Batole prášek i aviváž. Ale Aviváž jen bílou. Modrá smrdí i nám. 🙂

pisisvori
27. lis 2014

@nonnni ale já jsem v tom miminu prala i dceři před 5 lety a nikdy problém nebyl

espada
27. lis 2014

@karculka Prášek Denkmint z DM na barevné prádlo. Na plíny ten samý, jen na bílé prádlo a občas vyvařím plíny ve žlučovém mýdlem teže značky. Žlučové mýdlo používám i na těžko vypratelné skvrny. Ale krom mrkve mi všechno vypral prášek.

espada
27. lis 2014

@pisisvori Vždycky to hned namočím do dost teplé vody a skvrny přetřu žlučovým mýdlem. Po cca deseti minutách to přeperu v ruce a vždy to úplně pustí. Pak nechám uschnout a dám do pračky až s více věcmi. Myslím, že když to dáš do studené vody, nepustí to. Zkus tu nejteplejší, co teče z kohoutku a to žlučové mýdlo. Nikdy mi to nezůstalo žluté.

smardik
27. lis 2014

u staršího syna jsem koupila lovelu-řeči jak by dítě mělo mít dětský prášek a to byl děs, nic to nevypere nemohla jsem se dočkat, až se jí zbavím a začla prát v persilu a peru pořád. mladšímu už v persilu rovnou

jana_ul
15. pro 2014

Já používala Persil Sensitive (gel). Byla jsem s ním spokojená, hezká vůně a fleky z příkrmů taky v pohodě mizely 🙂

miruskapivonka
26. led 2015

také souhlasím s Persilem sensitive a Lovelou.. a aviváže speciálně pro dětské prádlo ;) A na skvrny, které prášek nevypere je nejlepší žlučové mýdlo, to odstraní snad všechno 🙂

happylenulka
26. led 2015

ecover prací gel na choulostivé prádlo. peru v tom vše. aviváž od feel eco 🙂