Jaký teploměr máte? Jste spokojené?

gabour
6. únor 2011

Jaké máte teploměry a jak jste spokojené? Malej nemá rád teploměr v zadečku, tak co byste z vlastní zkušenosti doporučily? Jsou digitály spolehlivé?

salikova
6. únor 2011

Máme digitál na čelo - trošku dražší, ale jsem s ním spokojená 😉 Výhodou je, že se dá měřit i ve spánku.. Naše dětská doktorka je proti digitálům zaujatá a tak, když byl malej nemocnej, přeměřovala v zadečku a vyšlo to stejně;) Na zkoušku sem měřila teplotu sobě - digitálem pod paži, rtuťovým pod paži a tím na čelo a všechno vyšlo stejně. Já sem pro digitály - jsou prostě pohodlnější a myslím, že už i dost přesné 😉

jasekd
8. únor 2011

My teda mame digital klasickej s mekkou spickou, cili davam do zadecku. Malej to vydrzi a je to za chvilku namereny, klasickej rtutak bych mu tam tak dlouho taky hur udrzela. Pak jsou jeste rtutaky rychlobezky, ale to zas hned spadne, kdyz to vyndas. S celnima a usnima zkusenost nemam.

fim
8. únor 2011

Mame doma 3 digitály a jeden klasickej teploměr - každej kluk má do zadečku svůj vlastní 😉 a teprve nedávno jsem zjistila, jak každej měří úplně jinak. Rozptyl byl až 1,5 stupně. Tak jsem pěkně čuměla. Ale i tak bych rtuťák nechtěla, jen to chce vybrat ten digitál přesnej. Vpodstatě bych řekla, že čím je ten tplměr rychlejší, tím míň je přesný, resp. měří míň. ☹

kaatulkaa
19. únor 2011

Tak my máme sadu digi. teploměrů pro děti. Je v ní klasický digi. teploměr a teploměr v cumlíku. Těšila jsem se, jak se nebudu muset s malým prát a v klidu použiju cumlíkový, ale smůla. Malý nechce cumlíky vůbec a tak měříme digitálním pod paží 🙂

babulinkab
19. únor 2011

my máme jeden digitál, tím měřím v zadečku.
potom máme jeden ušní, tím měřím jenom synovi, dceři se do ucha ještě nevejde, ale musí se nasměrovat přesně do ucha, jinak měří nesmysly 😀

lidiab
21. únor 2011

Bohuzel zadny...mame dva infracervene a kazdy ukazuje jinou teplotu, i kdyz se jeden vzdy shodne s tim rektalnim. Jako rektalni pouzivame oranzovy Chicco, ten se nam osvedcil nejvc ze vsech. Pod pazi nam to teplomer ukazuje pokazde jinak.

babyrenka
22. únor 2011

Z hlediska přenosti měření je určitě nejpřesnější rtuťový rektální nebo digitální, protože k měření teploty dochází v uzavřeném prostoru u sliznice, nevýhodou toho prvního bývá to, že mu měření trvá delší dobu a v případě nežádoucího pohybu dítěte během měření může dojít k poranění zadečku. Tuto možnost snižuje digitální teploměr s ohebnou špičkou. Podobně přesné může být měření v podpaží, ale zase je někdy těžké přesvědčit nemocného prcka, aby teploměr držel těsně tak, aby měření bylo přesné. K největším odchylkám pak dochází u teploměrů infračervených, to je dáno také tím, že měří teplotu na jiném místě těla, obvykle chladnějším, než zadeček nebo podpaží. Výhodou těchto teploměrů, jak ušního nebo čelního, je hlavně to, že samotné měření je mnohonásobně rychlejší a také šetrnější k nemocnému dítěti, než měření na ostatních, většinou hůře přístupných místech těla. V návodu k teploměru pak výrobce vždy uvádí, jak velká je odchylka u daného typu teploměru a místu měření vzhledem k rektálnímu teploměru a tuto odchylku je třeba připočítat k naměřeným hodnotám. Také u nemocného dítěte není vždy třeba zjistit naprosto přesnou hodnotu teploty, spíš je důležité, zda teplota stoupá nebo klesá a v tom případě je infračervený teploměr pro děti i rodiče nejpříjemnější.

mones88
11. bře 2017

@salikova a jakou máte značku popřípadě který přesně máte?