Jaký teploměr používáte na měření teploty batolátkům?

judit22
23. lis 2010

Chci se zeptat, jaký používáte teploměr na měření teploty, zda rychloběžku, digitální anebo dražší digitální čelový teploměr a kde měříte teplotu?

Dříve jsem používala rychloběžku, ale před blížící se zimou bych ráda pořídila nějaký lepší teploměr, uvažovala jsem o koupi dražšího multifunkčního teploměru, kterým se dá měřit teplota více způsoby. Ráda uslyším Vaše zkušenosti.

kaktusik007
23. lis 2010

digitalnym s ohybnou spickou a meriame sa v zadocku... ale my sme este malicky 😉

ivasad.
23. lis 2010

Já používám rychloběžku, (ale mám tedy ještě kojence),rychloběžka je podle mě nejpřesnější. Digitály si měří většinou jak chtějí, ale rychloběžka funguje na základě fyzikálního zákonu, a ten se jen tak neoblbne 😉 Jinak pokud budeš kupovat nějaký digitál, tak určitě nešetři, ty levné jsou fakt dost nepřesné 😉 Jinak my máme doma digitál Hartmann, kterým se měříme normálně my dospělí, když jsme nemocní, porovnávala jsem naměřené teploty rychloběžkou a digitálem a měří to kupodivu celkem stejně.

alfice
23. lis 2010

My se měříme bohužel digitálem, ale také vím, že rychloběžka je nejlepší, ovšem již se neprodává 😠

el267
23. lis 2010

Já měřila cca do roka digitálním v zadečku. Pak se malá začala bránit, tak měřím normálně. Ale jelikož čekám další, tak začínám silně uvažovat, že koupím takový ten bezdotykový, co se přiloží třeba k čelu a je to hned změřený, třeba i v noci, aniž bych děti budila. Prý je používají už i u nás v nemocnici.

kjajule
23. lis 2010

Tak my máme digitální bez ohebné špičky Termoval a ted měříme už normálně jako u dospělých v podpaží, malej si to vetšinou nechá vysvětlit a když tu teplotu má tak ani neprotestuje protože mu není dobře...Když je mu jooo ouvej tak je mu jedno kde měřim, klidne i v zadečku což by mi normálně už nedovolil a kroutil by se u toho...
Se skleněným bych se v tom podpaží bále že ho rozbije a něco se malýmu stane. 😉

trpaslikg
23. lis 2010

máme kombinaci ušního s čelním, převážně měříme v uchu, a dceři se to dokonce i líbí, pokud jí bylo hodně zle tak se vzdy rozplakala, že jí omezujeme...ted je to pohoda...

kocicinka
23. lis 2010

My máme klasickou rtuťovou rychloběžku(tu jsem používala, když byl úplný mimino) a pak bezdotykový Thermofocus, ten používám více nyní a nemůžu si ho vynachválit.

shaula
23. lis 2010

Zatím digitální rychloběžkou v zadečku. Mám i ušní/čelní teploměr, ale ten můj je úplně na prd, měří blbě (ve 3 pokusech za sebou změří rozdíly i v řádu stupňů!). Takže až si nenechají měřit teplotu v zadečku, zkusím jako Kjajule normálně v podpaží.

pindruska
23. lis 2010

My jsme měřili také klasickou rtuťovu rychloběžkou, když byl maličký, tak to ještě šlo, ale postupně dosával hysterický pláč, bránil se a bylo mi ho opravdu moc líto a dost ho to stresovalo. Ve zdravotních potřebách jsme koupili čelový / ušní teploměr Thermometer Dual Mode (stál kolem 800,-) a jsme spokojeni. Známá říkala, že oni mají také ušní / čelový, ale to že u doktorky nemůže říct, že to doktoři nemají rádi. No a my když jsme byli na pohotovosti, tak malého tam normálně měřili digitálním čelovým.

iluss
23. lis 2010

My jsme doteď měřili v zadečku digitálním s ohebnou špičkou. Ale poslední dobou se mnou malá dost bojovala, tak jsem se bála, abych jí nějak neublížila, tak jsem koupila bezkontaktní digitální teploměr, který se měří na čele. A jsem s ním fakt spokojená!

berynka
23. lis 2010

taky jsem měřila rychloběžkou v zadečku, ale od určité doby to pak už prostě nešlo 😅 . Tak jsem pořídila normální digitální teploměr a měřím pod levou rukou. Jen ručičku tu chvilku podržim, aby to mělo smysl 😉 .

crca
24. lis 2010

Když byli malinký tak digitálním v zadečku,teď asi od 1 roku digitálem,ale v podpaží 😉 Ručičku jen přidržím a oni koukají jak tam nabíhají čísílka 😉

meleri
25. lis 2010

právě řeším že synovi už se nedá měřit teplota v zadečku, a mi to nikdy nebylo příjemné to takto měřit, slyšeli jste někdo o dudlíku s teploměrem? jestli ho někdo máte tak jste s ním spokojeni?

kolca
25. lis 2010

Já má digitální - jde do ucha a na čelo a je super.

Ten dudlíkový nevím, vím, že existuje, ale zkušenost nemám.

jmisa
25. lis 2010

Já měřím od mimina pod ručičkou digitálem, i v porodnici nám řekli měřit pod ručkou. Ruku přidržím, prcek mi sedí na klíně a něco mu vykládám,teď už třeba kouká na pohádku.

pavlicka
25. lis 2010

Digitální se srnečkou od Disneyho, nemá ohebnou špičku. Oba kluci 3,5 a 1,5 roku to zatím zvládají v konečníku, je to tam nejspolehlivější. Je rychlej, až se teplota ustálí, pípne. V podpaží je ale naprd, to když jsem měřila sebe s horečkou, klidně ukázal 34,8 a podobné nesmysly... takže jsem ráda za tuhle otázku, protože mě aspoň inspirovala, kterej koupit pro nás dospěláky.🙂)

schnek
25. lis 2010

Měřím rychloběžkou v podpaží. Na obyč teploměr jsou kluci ještě málo trpělivý 😉 S digitálem mám špatnou zkušenost - měla jsem dětskej Hartman a rozdíl v měření oproti rychloběžce byl pomalu víc jak jeden stupeň 🙄 když jsem ho zkusila na sobě, měla jsem 35 a něco... takovej teploměr mi je k ničemu 😒 Takže já věřím klasice 😉

marecek4
25. lis 2010

pro malého mám digi,a pro nás velký zatím klasiku,nějak se mi nasbíraly a mám tady tři,ale zkoumat rozdíl mě nenapadlo,tak to budu muset vyzkoušet,naštěstí je tahle věcička spíš schovaná,než aby byla v pernamenci

ludva
26. lis 2010

Bezkontaktní digitální a jsem moc spokojená 🙂
Hlavně v noci děcko o měření vůbec neví, takže pohodička 😉
Sice cena celkem vysoká, ale při 3 dětech se užije až až 😀

heliik
26. pro 2010

Kupiji si taková srdíčka co se dítěti přilepí do podpaždí, a může ho mít i dva dny. Ale to používám, jen v případě, že někam jedem. Jinak mám takový ten proužek, co se přiloží na čelo, a ono se tam ukáže jakou má teplotu, když se mi ale něco nelíbí, tak jí změřím thermovalem s ohebnou špičkou do zadečku, netrvá to ani čtvrt minutky 🙂

Jinak Rychloběžku jsem si také chtěla koupit, ale v každé lékárně mi řekli, že je už nevyrábějí, protože zakázali rtuť v teploměrech.. A můžu říct, že jsem si koupila normální teploměr pro nás dospělé, a přijde mi že vůbec nefunguje.. 😠

xkacatkox
26. pro 2010

ahojky, máme digitální s ohebnou špičkou, ale mám ho jen pro porovnání, měřím, čelním digitalem, je přesný, spolehlivý, Matýsek na měření v zadečku nespolupracoval už od 3mm, a v podpaží to taky nevydrží, čelním to je šetrné a rychlé, využívali jsme ho i u nás v porodce, nevím jak by bylo vám, kdyby vám každé 3 hod strkali teploměr do zadku, nehledě na to,rychloběžka se už nepoužívá, pro půl roční děti se nám nesovědčovala, málo které u toho aspon trochu spolupracovalo

mapurka
27. pro 2010

taky čelní,mám děti neposedy a teploměr neudrží pod paží. je to pohodlné a vnoci k nezaplacení 😉

kikimaruska
27. pro 2010

Máme od miminka digitální s ohebnou špičkou a doted měřím v zadečku. Je to rychlejší a pod paží to stejně neudrží...pořád někde poskakuje...Rychloběžklu jsem sháněla tenkrát a nesehnala, že jsou vyprodané a již se neprodávají...ale snad jsou už nějaké nové, bez rtuti 😉 . Prozatím ale nechám ten digitální. Stál asi 130 kč, za 3 roky má stále jedny baterie a četla sem někde testy teploměrů a tyto vyšly uplně nejlíp a nejhůř nějaké digitální velké kolem 800-1500 kč 😕. Čelní nemáme, ale v nemocnici ho měli (čelní digitální, bezdotykový) a měřil hodně dost nepřesně a sestry nás měřily i několikrát, že se jim to nezdálo a pak nám nakonec stejně donesly skleněné....a v porodnici byly na mimi rychloběžky. V těch testech čelní nic moc...ale čelní jednorázové vyšly dost dobře (stojí asi 13 kč/ks).

silvapokorna
25. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já jsem spokojená s Thermoval duo scan. Pro rozhodování doporučuji kouknout použití na videu, třeba to pomuže si udělat obrázek.

https://www.youtube.com/watch?v=YOnviZ8iJb4

Přeji šťastnou ruku při výběru. Mně vyhovuje měření na čele.

jana_ul
8. lis 2014

Když byla dcerka miminko, používala jsem digitální teploměr s ohebnou špičkou do zadečku. Jak ale rostla, začalo být měření v zadečku téměř nemožné. Jakmile totiž viděla, že nesu teploměr, začala plakat, kroutit se a všemožně protestovat. Takže bylo jasné, že musíme pořídit jiný teploměr. Koupili jsme Thermoval Duo Scan, a jsme moc spokojeni. Dcerce jsem měření ukázala nejdříve na sobě, to se jí líbilo, a sama už se od té doby měření nebojí.