Jaký teploměr pro miminko?

lucinkamaminka
1. únor 2013

Existuje rada podle čeho vybírat
Vaše zkušenost s teploměry.
Co používáte Rychloběžku a nebo Digitální teploměr.
Kde měříte teplotu u nininek aby to bylo nejřesnější.
Prý se naměřená teplota odečítá je to pravda?
Maminky odmítám měřit teplotu teloměrem v zadečku.
ohodil sebě, mě, čisté oblečení, přebalovací pult a koberec.

.čím vyčistit hovínko z koberce bojím se aby nezůstaly fleky
namočila jsem to vodou s jarem.
Stává se to často u dětí já abych věděla
prř se nemá měřit v zadečku mimi samo nekajdí zvykne si že mu maminka pomáhá
to je blbost nebo ne.

michaela.g
1. únor 2013

@lucinkamaminka Najpresnejšie meranie telesnej teploty je v konečníku. Tu ale musíme ešte odrátať od nameranej hodnoty pol stupňa Celzia.

http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

eimuska09
1. únor 2013

ja som kúpila VISIOMED THERMOFLASH LX-26, ktorý meria vnútrotepnovú teplotu a tá je najpresnejšia. Nie je dotykový , teplotu meria zameraním na miesto, kde chcem zmerať a čo je najlepšie, že môžem kontrolovať deťom teplotu aj keď spinkajú a nemusím ich zbytočne budiť. Meria aj teplotu nápojov a vody, keď chcem kúpať malú. Podľa mňa je super.

kobrtko
6. únor 2013

my máme taký s ohybnou špičkou...dieťatku tak v riťke nevadí, dá sa nakrémovať (aby lepšie vkĺzol 😉 )a teplota zmerať, teplotu zmeria za pár sekúnd...jaj, som si až teraz prečítala, že taký odmietaš, no ,tak dobre vyzerá tento vyššie

irennn
13. únor 2013

@eimuska09 Když vidím tento teploměr,musím se smát... v nemocnici na oddělení jsme ho měli...teplota se měla měřit na čele nad pravým okem...když jsme ale změřili trošku víc vlevo,byla teplota jiná.......takže mě třeba někdo jenom tak blikl a měla jsem 37,3 a pak na druhém místě a měla jsem 36,6....tak si pak vyber. 😀 Byl to krám,který stál tisíce a firma nám ho chodila stále kalibrovat a stejně měřil zase blbě.

kkristyna
13. únor 2013

a

babula1405
13. únor 2013

@irennn
Mam tento teplomer uz viac ako dva roky a som s nim maximalne spokojna. Pozerala som do navodu, ale nikde som nevidela, ze teplota sa ma merat nad pravym okom. V navode su presne urcene body, kde treba teplotu merat a aj kedy moze dojst k jej diferencii. Ak sa nieco pouziva, treba citat navod.

kinna
13. únor 2013

digitalne su uplne na figu, kolkokrat zmeriam, vzdy ukaze inak a to sme mali rozne znacky...naj je klasicky, sice to trocha trva, ale zmera presne a treba odpocitat 5 dielikov, ked sa meria v ritulke

rom4nka
13. únor 2013

Teplomer,ktorý spomenula eimuska, nám odporučila moja detská lekárka a sme s ním spokojní. Musím sa priznať,že zo začiatku som bola veľmi skeptická,nakoľko sme už jeden digitálny teplomer doma mali a ten nebol presný,a preto som vždy teplotu,ktorú sme namerali visiomedom ešte kontrolovala klasickým ortuťovým teplomerom. Údaje sa mi vždy zhodovali. Ale samozrejme,tak ako to spomenul niekto vyššie , je potrebné si prečítať návod na použitie a aj sa ho držať.

adelkav
13. únor 2013

My používáme nějaký bezdotykový a je super. Když byl mimino, tak jsem měla digitální a měřili jsme teplotu v zadečku, to nám vydrželo do první angíny, kdy měl horečky kolem 40 stupňů a nechtěla jsem ho budit často na měření teploty, tak jsme hned koupili bezkontaktní.

irennn
13. únor 2013

@babula1405 Nemyslím si,že by v nemocnici na intenzívní péči někdo "nečítal" návod....já jen říkám,že byste se diviliyjak rozdílné by teploty byly,kdybyste měřily něčím jiným. Jako orientačně to stačí, zvláště,když je dítě bez teploty. Ale nám Dr. tyto slavné teploměry zakazovali...kde si ho necháváš kontrolovat a kalibrovat?

eimuska09
13. únor 2013

No som rada, že som niekoho pobavila 😀 Teplomer ktorý používam mi doporučila magistra v lekárni a myslím, že tiež ako ja tak aj ona chcela poradiť to s čím má dobrú skúsenosť. Našťastie mám deti zdravé a používam ho tak 2-3 krát do roka.Verím, že sa určite nájdu ľudia, ktorí nemajú s týmto výrobkom dobré skúsenosti. Veď o tom to je. Ja ale nemôžem písať, že je zlý, keď som s ním spokojná. Je to vždy vecou výberu a tým že každý má iný vkus a skúsenosť vyberie si to čo mu vyhovuje. Ja som čítala mnoho diskusíí na veci, ktoré sa mi nepáčia, alebo ich považujem za nepraktické, ale nikoho za to nekritizujem. Ja som sa sem iba zapojila so svojou skúsenosťou a určite som to nemyslela zle. Nie som dílerka ani neobchodujem s týmto sortimentom. Chcela som iba poradiť s niečím s čím som ja sama spokojná. Je slobodná voľba každej z nás, či sa preto rozhodne alebo nie. Iba ma trochu mrzí, že som svojim príspevkom vyvolala emočnú búrku, ktorá tu nemá čo hľadať. Máme si pomáhať a nie sa urážať.

simca06022011
13. únor 2013

@irennn ja mam rovnaku skusenost s bezdotykovym teplomerom, kupila som si jeden z drahsich a meriam teplotu aj 10x, kym si urobim z toho aky taky priemer.. aj ked sa mi stalo ze chytim horuce dieta a tento teplomer ukazal 36,2.. no haha.. vyzliekla som ju, dala normlany digi teplomer do zadocku a bolo z toho 38... cize pouzivam ho orientacne, ale ked sa mi nezda pouzijem obycajny teplomer... zatial sa mi stalo len raz toto ze ukazal uplne zle ale aj tak... 🙂)

petrusew
13. únor 2013

@eimuska09 Tak tímto teploměrem měřila mudra Anetku u šesté nemoci, on a nenaměřila nic, já doma naměřila 38,5! A pak si vyberte...
Já mám obyčejný digitální teploměr z lékárny.

petrusew
13. únor 2013

@lucinkamaminka malé měřím zásadně v konečníku a ještě jsem neslyšela to, že se jim nemá měřit teplotu v konečníku. Je to nejpřesnější měření - má se odečítat 0,5 stupně.

helavis
3. dub 2013

Ahoj, tak my jsme pořídili teploměr Thermoval Duo scan a jsme spokojeni. tento teploměr měří na základě infračerveného záření a jenom přiložíš. Měří na čele (přiložíš a jedopo čele směremke spánku) nebo v uchu. Teplotu změří velmirychle- Když postupuješ podle návodu, takje to jednoduché. Odpadne ti to svlékání. Mohu doporučit.

dana3262
3. dub 2013

@lucinkamaminka my mame 7 druhu teplomeru a stridam je. Některý jsou orientační některý přesný (rychlobezka nebo rektalni digitální) taky jsou výborný traxit papírky, ale blbe se shanej.

sabuse1
3. dub 2013

my od začátku používali digitální do zadečku, ale bylo to čím dál horší a v době kdy měl malej 40ky a k tomu hroznej průjem sem se rozhodla pro bezdotykáč od Medisany a jsem s ním spokojená, hlavně v noci je ideální,že se děti nevzbudí. Asi fakt záleží na typu a značce

jtinacz
11. čer 2013

@petrusew ano, v zadečku je to velmi přesné, s prvním prckem jsem měla jen rychloběžku, ale tenkrát ještě tyhle digitální zázraky a infra technologie a spol. nebyly. A hlavně to bylo tak trochu utrpení pro nás pro oba - prcek měl v 5ti měsících zánět ledvin, vysoké horečky a měřili jsme pořád - a ono stále svlékat, strčit teploměr do prťky a pak oblékat a půl hodiny uklidňovat nás prostě celkem vyčerpávalo. Pak jsem pořídila nějaký noname z Makra, ale nebylo to teda nic extra, o přesnosti se moc mluvit nedalo, ale to už byl prcek větší a orientačně mi to tak nějak stačilo - ve smyslu - má horečku/nemá horečku....ale když jsem teď čekala druhý, tak to bych si neriskla. Teď mám celkem krátce Thermoval duo scan, na doporučení, vyzkoušela jsem ho u kámošky - chce to trochu cvik, tyhle teploměry na principu infračerveného senzoru měří velmi přesně, ale musí člověk vědět jak na to. Určo jsem teď ráda, že nemusím v noci rozbalovat, měřit, zabalovat a uklidňovat - já změřím, prďolka spí...prostě je to jednodušší pro nás pro obě 😎

elilly
14. čer 2013

ahoj, tiez mam Thermoval duo scan 😉 a musim povedat, ze som maximalne spokojna. Dcera ma diagnostikovany syndrom PFAPA (nevysvetlitelne teploty trvajuce niekolko dni a objavujuce sa v pravidelnych intervaloch - u nas kazdych 6 tyzdnov) a teda teplotu meriame naozaj casto. Vyskusali sme rozne typy a znacky az sme ostali pri thermovale. Je naozaj dolezite ako sa s infracervenym teplomerom meria a viem si predstavit, ze si niekto neprecita navod .. Ale ak si tu namahu date, zistite, ze pri spravnom merani (plynuly pohyb od oka az ku spanku aby sa chytila tepna) meria rychlo a presne. Treba merat stale na tom istom mieste, a idealne splnit aj podmienky popisane v navode 😎 btw.: aj s novym telefonom sa musime naucit pracovat, ale ak to raz zvladneme, telefon nam sluzi bezchybne 😅 tak drzim palce

jtinacz
16. čer 2013

@elilly to je super, že tu je někdo, kdo má stejnou zkušenost s Thermoval duo scan 😀 přesně jak si to popsala....i s novym telefonem se člověk musí naučit, já když jsem přecházela na dotykový telefon, tak jsem tak zhruba týden (no možná 14 dní) měla pocit, že ho fakt prohodím voknem 😝 strašný to bylo 😎 A díky tomu, že mi kámoška ukázala, jak s tím teploměrem pracovat, tak jsem byla v klidu - ono pořád jako platí, že jednou vidět je lepší než 100 x číst že jo 😎 A já jsem na ty návody taky dost lajdák 😒 Každopádně ono se to dá dobře okouknout i na webu, na youtube mají video (

https://www.youtube.com/watch?v=pZM1F5tmMzo

tak komu se nechce číst návod, mrkněte 😎
PS: ten návod jsem si nakonec teda přečetla taky 😵

elilly
23. čer 2013

presne tak 🙂 mne to ukazala pani v lekarni a odporucila ma na web thermoval.cz, kde mam ten navod, aj ako mam teplomer cistit, tabulky s odchylkami pri merani na roznych castiach tela atd .. zaujimave informacie, odporucam 😉

silvapokorna
8. led 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@jtinacz Ahoj, tak som sa práve dobre zasmiala. Ako by si hovorila o mne. My sme dostali teplomer Thermoval Duo Scan teraz od Ježiška a musím sa priznať , že s dotykovým mobilom som bojovala asi ešte dlhšie. Najhoršie je na tom napísať smsmku, nie a nie sa trafiť na správne písmenko. S teplomerom som sa skamarátila rýchlejšie. Ako píšeš, je to o zvyku a cviku. Tiež som si našla ich stránku a pokukala pokyny a video. http://thermoval.sk/ Možno niekomu pomože. 😉

silvapokorna
13. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Holky, já jsem s Thermovalem dost spokojená. A mají ho teď na mallu v akci v dárkovém balení. Co napsat Ježíškovi? 🙂 Nevím ja vy, ale já už pomalu řeším vánoční dárky, aby to pak nebyla taková darda. 😀
https://www.mall.cz/detske-teplomery/hartmann-thermoval-duo-scan?src=sug
https://www.mall.cz/detske-teplomery/hartman-thermoval-duo-scan-darek?src=sug

martikmartik
17. říj 2014

ahoj, nejlepší jsou klasické,které hodíš do vody,je tam ryska takže pokud přesáhneš teplotu,ukáže se,každopádně by měl obsahovat řepkový olej ne rtuť,to je zakázaný..a u klasické teploty používám ten pro dospělí.. 😉

silvapokorna
25. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@martikmartik Řepkový olej v teploměru místo rtuti? A funguje stejně? Normálně k dostání v lékárně? Já jsem tedy spokojená s tím Thermovalem, měření na čele je pohodlné a rychlé. Ale docela mě to zaujalo. Ještě jsem to neslyšela.

majkylove
25. říj 2014

@silvapokorna dobrý den a vy ten bezdotykový používáte již déle?já totiž čtu více negativních názorů jak pozitivních ☹ že se teplota hodně moc liší,je nepřesná atd,docela mě to rozhodilo tak teď nevím jestli nekoupit normálně do zadečku a hotovo,ale tomu jsem se právě chtěla vyhnout :-/

silvapokorna
25. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@majkylove Ano, mám ho už cca rok. Je to hlavně o zvyku. Jako když přecházíte z klasického mobilu na dotykový. Taky mi ze začátku "blbnul" mobil, ale ve skutečnosti to bylo jenom o tom, si natrénovat zacházení s přístrojem. 🙂 Jsou věci, které je třeba dodržet a pak je to brnkačka. Například otřít orosené čelo a utírat kontaktní část teploměru utěrkou na to určenou, ale to jsou nakonec drobnosti. Zkuste se podívat na použití tady

https://www.youtube.com/watch?v=YOnviZ8iJb4

.......a třeba vám to pomůže v rozhodování.

majkylove
25. říj 2014

@silvapokorna mockrát vám děkuju 🙂

silvapokorna
25. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@majkylove Rádo se stalo. Ať se vám daří. 😵

majkylove
25. říj 2014

@silvapokorna děkuju moc,i vám 😅 přece jen to není věc za stovku tak člověk ocení každou radu ať nevyhazujem penízky z okna 🙂