Jaký typ či značky kočárků jsou kvalitní?

maruskateruska
13. pro 2016

Ahoj holky jak se tak nudim začínám koukat po kočárcích,urcite nebudu kupovat nový prijde mi to zbytečné na tu chvíli,ale přesto bych chtěla poradit jaký typ či značky jsou kvalitní?? Děkuji...abych věděla ze to neni nejaky šmejd 😀😀😀

majaaa82
13. pro 2016

@maruskateruska Ahoja, ja nedam dopustit na Jané (cti Chané). Mam model Nomad, ten uz se sice nedela, ale i ostatni jsou dle me fajn. Lehoucky, dobre ovladatelny a hlavne, ma vycvakavaci korbicku, coz vyuzivam hodne. Jenom zmacknes cudlik a korbicku vytahnes. Super na navstevy treba. Je v trojkombinaci s vajickem o sportakem. Nove stoji tak od dvanacti tisiv vys, z druhe ruky sezenes kolem peti tisic 😉

kaja2016
13. pro 2016

@maruskateruska to jde asi o to kolik chces investovat. Ja mam mutsy evo po jednom diteti a jsem spokojena. Pro nekoho mozna ale smejd🙂

mrazulkav
13. pro 2016

Určitě i záleží co od něj očekáváte. Budete jezdit ve městě, v terénu, využívat mhd, často přejíždět autem? 3 nebo 4 kola, odpružení, přehazovací rukojeť, ruční brzda...?
Každý očekává něco jiného...
Jinak my máme DorJan Danny sport z druhé ruky. Jezdíme spíš v terénu, občas autem...

maruskateruska
autor
13. pro 2016

Tak určitě chci jeden bytelnejsi spise do terénu cca do 5 000 z druhe ruky, hlavně trojkombinaci,a na nakupy atd se mi zacal libil model ABC trojkolka ,prej je lehčí a skladnejsi ..

wendie
13. pro 2016

Hrozne vam zavidim tyhle starosti /v dobrem/.vyzkousela jsem mnoho /ai nechci pocitat/ kocarku a jak pise prvni pisatelka Jane Nomad a Jane Slalom jednoznacne pro me nej.paradoxne jsem prvni Nomad prodala abych zkusila kdeco a pak se k nemu vratila.bydlim na vesnici.kocar prakticky denne do auta.takze lehkost slozeni a vycvaknuti korby nebo autosedacky hralo prim.plus do terenu spise slalom.kdyz byl maly starsi vozila jsem c aute britax agile-skladny,prostorny, pouze do mestskeho provozu...po dvou detech bych dnes asi volila jen dvojkomb-hluboky a autosedacku a pak teprve sportak treba jine znacky.hodne stesti pri vyberu,trh je velmi rozmanity. 🙂

majaaa82
13. pro 2016

@wendie Ahoja, jj, Jané má fajnový kočárky. Já jen, kdybych ho vybírala dneska, vzala bych asi Jané Muum, kterej má sporťák na obě strany, jak po směru, tak proti směru... ale to jsem vůbec netušila, že existuje, když jsem vybírala. Kamamrádka měla Nomad, tak jsem šla už taky jen po něm...

maruskateruska
autor
13. pro 2016

Tak děkuji holky,ja už se doma tak nudim že koukam na kočárky,je sice ještě brzo,ale tak aspon vse pročtu,a zvážim..jinak jsem z vesnice ,a máme zahradu takže se bude hodit kočárek do terénu ☺

babuna
14. pro 2016

@maruskateruska ahoj já mám dobré zkušenosti s kočárkem Tako Acoustic, je to taková klasika - velká kola, pevný podvozek, klasický drátěný košík na věci. Cena nového byla 9 999... máme ale dvojkombinaci neb vajíčko máme do auta půjčené a ono je to ke kočárku malé a mimčo z něj brzo vyroste. Z druhé ruky se dá trojkombinace kolem té 5tky pořídit. Jezdíme hodně autem, do terénu máme chalupu tak i na zahradu, teď jsem byla na bojové ukázce u Slavkova a ta bylo mokré poorané pole - kočár v pohodě projel. Auto máme malé - Suzuki a v pohodě se vejdeme ....

- projeli jsme terénem i kolem Hranické propasti .... jinak kombinuji to s nošením - s Manducou když potřebuji nakoupit vezmu jen nosítko a vajíčko do auta a kočár neřeším 🙂

kaja2016
14. pro 2016

@maruskateruska tak to ten mutsy evo urcite ne, to je takove chrastitko🙂 Ale zase je malicky a dobre skladny i do mensich aut.

kaja2016
14. pro 2016

@babuna Ja to taky kombinuju s manducou, nedokazu si predstavit normalne fungovat s kocarkem🙂 Manduca, batoh na zada a jdu🙂

astyna
14. pro 2016

My kupovali Babydesign lupo - nafukovací kola projedou cokoliv, za 2kombinaci jsme dávali 8tísíc. Nevýhoda je sporták - sice bytný, velká nosnost, ale za to sám o sobě váží 16 kg, takže jen např. do roku dítěte. My budeme kupovat lehký valco sport s nafukovačkama také, ale o 10 kg lehčí.

hojda
14. pro 2016

Inglesina, Teutonia - ten má spešl UV 50+ takže nevyšisuje, když jsem ho vytáhla na druhé dítě,tak se všichni ptali jestli máme nový kočárek🙂

petuik
14. pro 2016

Já mám Britax go a nemůžu si vynachválit. Sice za něj chtěji dost peněz, ale lehoučké ovládaní snadno přehoditelné korbičky a sporťák se skládá spolu s celou konstrukcí🙂) Já si myslím, že z druhé ruky by mohl být levnější🙂

petuik
14. pro 2016
maruskateruska
autor
14. pro 2016

Jj růžový kocarek ten musim mít ..

eliskaxox
14. pro 2016

@maruskateruska tak kazdy si asi pod pojmem kvalitni kocarek do terenu predstavujem neco jineho. My mame Concord Wanderer a to je pan kocarek. Do terenu nejlepsi to si takovy Slalom ani neskrta, mela jsem oba tak muzu soudit 🙂 a pouzity sezenete kolem 8tis trojkombinaci. Doporucuju stranky Kocarky Concord na fcb, ted zrovna tam 2 maminky prodavaji. Jinak ten Britax go je urcite taky skvely ale cenove uplne mimo, kouknete po starsim modelu Brio Go, je to to same.
Vzhledem k vasim predstavam o cenne vas tady ale stejne uvrtaji do nejakeho polskeho kocarku 🙂

lucizal
14. pro 2016

Take je to hlavne o tom,jake mate pozadavky. Ja treba chtela kocarek vysoky (jsem vysoka a manzel ma 2m),velkou hlubokou korbicku a aby byl do terenu. Vybrala jsem si dorjan danny sport a nedam na nej dopustit. Spoustu kamaradek mi rikalo, ze je to smejd. A podle me neni .... ani jednou se mi neporouchal,projela jsem s nim vsude a syna jsem v hluboke korbicce vozila 8 mesicu 🙂

babuna
14. pro 2016

@maruskateruska :D já barvu vybírala z ohledem na město - v Ostravě světlý kočár nejní vhodný nápad :D

ehm když růžový ....😅

wendie
15. pro 2016

@eliskaxox máte pravdu, že Concord Wanderer do terénu super. ale za mě opravdu top Slalom.... tady je přesně vidět, že každému vyhovuje něco jiného. a proto se jen těžko něco doporučuje 🙂 třeba mojí sestře bych nedoporučila ani jeden, má X-landera a jak si libuje (a to na moje doporučení). zkrátka jsme každý jiný...

zazana81
15. pro 2016

Bebecar, super kvalita.

kika_21
15. pro 2016

Chicco, Jané-výborné ,,jízdní" vlastnosti. Chicco dobře houpe-pro miminko byly ideální.Emmaljunga-těžká, ale dobrá stejně jako Jané reverse do terénu.

kexina
15. pro 2016

Tak hodně záleží, kolik do něj chcete investovat a jaké by měl splňovat základní parametry. Pak už je to hodně o vkusu a zkušenosti (spíš pokud možno lidí z okolí).
Já se přiznám, že jsem hodně prostudovávala i výsledky testů na dTestu (a že jsem u některých byla překvapená, co všechno se může dostat na trh...), ale nakonec jsem si vybrala DorJan Prestige P2. Pro někoho to může být polský šmejd, ale tahle značka se mi líbila od samého začátku a má ho i většina matek kolem mě, takže jsem si ho (v různých typech) mohla vyzkoušet. Akorát vzhledově je to tak trochu "traktor", ale to už zálěží na vkusu, já právě takový robustní chtěla. 🙂
Ale taky mám ten svůj jen vybraný, kupovat budeme až tak na konci zimy.

lajla
15. pro 2016

Já kočárku vystřídala tak 40 a věrná zůstávám bugaboo a stokke, doporucuji vdemi deseti

evaamy
15. pro 2016

Stokke jsem měla a max spokojenost

anniesfibis
15. pro 2016

mame inglesinu magnum a je absolutne dokonala...neni to modni hit, ale perfektni k9car pro dite i matku

eliskaxox
15. pro 2016

@wendie Me u Slalomu nevyhovovalo to skladani, na kostkach dost hrkal a ovladatelnost take nic moc. Ale souhlasim ze kazdemu vyhovuje neco jineho, kamaradka byla spokojena s Takko Balila a ja bych neotocna kola nechtela ani za nic :D

lucyp13
18. pro 2016

My meli Jane crosswalk a splňuje hodně funkci,je to terenu,ma pruzeni,krasne se sklada..cena nového je sice vyšší ale bazarový se dá sehnat kolem 10 tis.,zkratka za kvalitu se plati,u korby vam bude asi váha kočárku jedno ale jakmile presedlate na sporťák a Dítě začne Mít kolem 10 kg tak už ten polský tank vyhodíte ;) je lepší koukat na sporťák než korbu

jade85
18. pro 2016

Ahoj holky, ještě mám spoustu času, ale stejně už koukám po kočárcích 🙂 Téměř nevídám v diskuzích doporučení kočárků xlander, kterých naopak vídám docela dost v ulicích a líbí se mi. Máte některá zkušenost, ať už z vlastní nebo z doslechu? 🙂

eliskaxox
18. pro 2016

@jnade85 ja si myslim ze za cenu polskeho x landera uz se da sehnat kvalitnejsi kocarek a to jak bazarovy tak novy. Navic je to tak ze maminky se vetsinou deli tak na 3 typy. Jedny jdou zasadne po velikosti korby, ty druhe podle me chytrejsi :D jdou po kvalite sportaku a ty treti jdou ucelove po znacce- bugaboo,stokke,joolz apod. X lander nesplnuje ani 1 z kategorii- korbicky male, sportaky nanic a je to polak. Takze u nej to je bud laska na prvni pohled nebo si ho fakt nekoupite. Ale je to muj osobne vypozorovany nazor.

jade85
18. pro 2016

@eliskaxox díky za názor 🙂 těch polských značek je koukám strašně moc. Já po pravdě řečeno moc netuším, po čem mám vlastně jít. Asi bych chtěla nový, ale pokud bych časem objevila nějaký "vysněný", který by byl finančně dostupný jen z druhé ruky, principielně nejsem proti. Jinak požadavků mám spoustu - aby se vešel i do menšího auta, byl jak do města, tak do terénu...co se týče velikosti korbičky, tak jsem zpozorovala, že maminky letních miminek chtějí spíš větší, ještě jsem nepochopila proč.