Jaký typ dudlíku je vhodný pro novorozence a větší dítě?

pehamek
9. kvě 2013

Chtěla bych se zeptat, jaký typ, případně značku dudlíku mám koupit pro novorozence a potom pro větší dítě. Případně z jakého materiálu by měl být. Četla jsem, že jsou latexové a pak ještě nějaké. Které jsou lepší a víc vydrží? Děkuji

vendullka
9. kvě 2013

z vlastní zkušenosti bych nekupovala dopředu žádný, obě děti dudlík od narození nechtěly, ať byl jakýkoliv, akorát jsem je tím naštvala, že jim ho chci dát , dokoupit se dá vždy a každému mimi chutná jiný🙂

pehamek
autor
9. kvě 2013

@vendullka no nedovedu si představit, že po porodu budu někde běhat a schánět dudlík. Tatínek u nás fungovat nebude :( takže musím mít všechno obstarané do porodu.

evcounek
9. kvě 2013

@pehamek my jsme u prvního dosatli od tety MAM vel 0-6m. ten je prý ortodontický a nevadí zoubkům. máme tetu zubařku 😀 Mam jsem potom kupovala i pro větší

hav81
9. kvě 2013

já kupovala od Nuku silikonové 😉 záleží taky kolik za dudlik chcete dát peněz

anina32
9. kvě 2013

@pehamek Pro prvního jsem měla silikonový anatomicky tvarovaný Nuk. Pro druhého jsem koupila ten samý, ale nechtěl ho, asi po týdnu jsem ze zoufalství koupila takový ten uplně plochý MAM, taky silikonový a ten si vzal uplně bez problému 😉 A i když má už 8,5 měsíce tak jsme pořád na nejmenší velikosti, protože větší odmítá, je holt vybíravej 😉

speedygon
9. kvě 2013

@pehamek každému dítku vyhovuje jiný tvar: co jsem viděla, jsou asi 3 tvary(kulaté, potom sploštělé z obou stran a potom takové ty "NUK" savičky...Lenička jiný nechtěla, tak jsem zvědavá, co Tomík...ale jelikož je tu po Leničce mám ještě, tak snad mu vadit nebudou....a savičky jsou buď latexové nebo silikonové(průhledné. Za mě je určitě lepší silikon. Podle mě je odolnější. Latexový tu tedy ještě jeden mám, ale nevím, zda jej nevyhodit. Jak je starší, má takový lepkavý povrch nebo co....Akorát pozor na velikost saviček u šidítek, no...My tu nejmenší savičku máme jen jednu, ostatní jsou větší. Akorát já teda si toho nějak nevšimla a od narození měla Lenička tu větší velikost, tak snad to nemělo vliv na zoubky. Ale myslím, že třeba ty kulaté savičky, co bývaly už kdysi dávno a možná i ty sploštělé, se snad dělají jen v jedné uni velikosti....nevím, po těch jsem nepátrala....

pehamek
autor
9. kvě 2013

@evcounek
@hav81
@anina32
@speedygon díky moc. Vypadá to, že koupím od každýho jeden. Je to děsný,, ale já když byla malá, tak byl jeden dudlík a hotovo. Teď na co pomyslím, že bych potřebovala ať je to kočár, autosedačka nebo hloupej dudlík, tak si nevím rady :(

anina32
9. kvě 2013

@pehamek Holt jsou ted ty děti rozmazlenější a vybíravější 😉 😉 😉

tkanicka
9. kvě 2013

první si do pusy nevzala nic umělého a nakonec si začala cucat palec ☹ U druhého jsem nakonec uspěla s tím nejobyčejnějším latexovým dudákem z lékárny, co byly už za nás, a stejně ho nijak zvlášť ochotně nedudlá, vhodné to teda na zuby asi moc nebude (ale asi víc než palec).

zuhur
9. kvě 2013

U nás jely zase ty úplně nejobyčejnější kulaté. Jiný nechtěl. Takže opravdu to chce vyzkoušet 😉

pehamek
autor
9. kvě 2013

chjo, to jste mě nepotěšíly :( holt koupím od každýho tvaru jeden. Se nedá svítit. A taky počítám s tím, že ho nebude chtít vůbec :D

llluckaaa
9. kvě 2013

U mého prvního dítěte vyhrála klasická kytička a u druhého MUM 😉

pppxx
9. kvě 2013

Dcera ma od malicka Avent, nejdriv 0-6mesicu, ted 6-18m, jsou ortodonticke a k sehnani snad vsude.

petrusew
9. kvě 2013

U nás letěl jedině mam🙂 Nejdřív ten malinký myslím 0-3 m a potom další

paolin
9. kvě 2013

Za mě koupit pár typů 🙂 Jeden synátor chtěl silikonový placatý, druhý zase klasickou kytičku 😉

nadja73
9. kvě 2013

obe nase holky maji latexove dudliky od Sauvinaux, ktere jsou rozdelene podle veku.

hofka1
10. kvě 2013

Kupuju v DM, dva kusy v balení cca za 40. Jsou tvarovaný, silikonový nebo latexový. Silikon vydrží víc, ale starší dítě ho lehce prokousne, latex je víc "žužlací" ten spíš časem puchří a je měkčí. Některé děti mají radši ten jiné zase ten, to chce vyzkoušet🙂

lrg
10. kvě 2013

Moje holka nechtěla dudlík vůbec, ale když jsi začala cucat palec začala jsem jí ho nutit a i když mám zásobu krásný, designových, ortodontických dudáku, jediný, který vzala na milost jsou ty obyčejné s kulatou savičkou za tři pětky z lékárny 🙂

mafeska
10. kvě 2013

@pehamek do výbavičky jsem koupila mam, takový plochý, malá ho neudržela v pusince, začala jsem experimentovat a nejvíc vyhovuje canpol babies, kulatý (typ třešnička myslim že tomu říkají), silikonový, ty nažloutlé mi smrdí a do pusinky bych jí to nedala. U canpolu jsme zůstaly do teď, první byl 0-6 měsíců, za 6-18 měsíců jsem vyměnila teprve nedávno, byl na ní moc velký. U téhle značky nejvíc oceňuji držátko a praktické víčko. Stojí cca 60,-. Určitě do výbavičky nějaký kup, taky jsem na vše byla od příchodu z porodnice sama a byla jsem ráda že jsem ho měla doma připravený.

pehamek
autor
10. kvě 2013

@mafeska díky moc a můžu se zeptat, kde jsi ho kupovala? Jestli v lékárně nebo někde v klasickým řetězci typu Tesco nebo v nějakém dětském obchodě?

mafeska
10. kvě 2013

mimo lékárny všude. V dětském obchodě, v tesku i v Bambuli, prostě všude kde mají kojenecké potřeby. Když už jsem zjistila jaký typ jí vyhovuje pořídila jsem další, celkem jsem měla 3-spací, hrací a cestovní. Teď už jsem je zredukovala na dva. Postupem času doporučuju řetízek na dudlík, šetří peníze-bez něj jsme dva ztratily. To už je ale opravdu dorbný detail.

blahova_andrea
10. kvě 2013

jakou velikost si přečti vždy na balení dudlíčku. je to tam psané v měsících, tak podle věku dítěte koupíš. co se týká materiálu, tak jsou latexové a silikonové v několika tvarech, ale to si bohužel vybírá miminko, co mu "jede" a ne maminka 😉 my dudlíky dopředu nekupovali, ale dostali jsme jeden v dárkovém boxu v porodnici. ten byl latexový a jiný mi už pak malej nechtěl. nezáleželo mu na tvaru, ale vyžadoval stejný materiál. já vždy kupovala podle barev, zkoušela třeba i ty tvary (teď už jedem jen na ortodontických, protože máme plnou pusu zubů), taky podle ceny bohužel, ale na značkách malému nikdy nezáleželo. spíš se mi těžko kolikrát kupovaly ty latexový, protože všude byly hlavně silikonový a latexových malý výběr a hlavně spíš pak holčičí design.

blahova_andrea
10. kvě 2013

@speedygon jestli je dudlík lepkavý, tak ho rozhodně vyhoď. jinak se divím, že schováváš dudlíky po dítěti. všude se píše, že dudlík se má vyměnit nejpozději po 2-3měsích. já je teda po určité době vždy vyhazuji a nahrazuji novým. přeci jen jsou tam i různé záhyby, množí se tam plísně apod...

sonia79
10. kvě 2013

Za mě žádný. Už v porodnici mi malou sestra naučila na tu "blbou" kytičku, měla to tenkrát skoro přes půl obličeje, pak už jiný nechtěla a doteď těžký boj s odnaučováním ... ale to je z mé osobní zkušenosti, jinak nakoupené jsem měla taky ortodontické od MAM, mohla jsem si je ale tak akorát dudlat sama 😠

speedygon
10. kvě 2013

@sonia79 to se divím, že v porodnici Ti učili mimčo na dudlík...většinou to prý těžce odsuzují....s tím osobní zkušenost nemám, já jej v porodnici neměla...možná to byla chyba, občas jsem si užila 😀
@blahova_andrea když se dudlík pravidelně vyváří, snad by neměl být problém...podle mě je to taky zčásti o kšeftu, že doporučují tak častou výměnu....

fori
10. kvě 2013

@mafeska jo jo přesně mám tuto zkušenost..Ellinka mi plochý taky neudržela v pusince a koupila jsem ty od Canpol Babies. My teda máme ty žluté, jsou měkčí než ty silikonové a nám teda nesmrdí.... ale už jsem koupila jedem silikonový č.2. ten je od půl roku, ale na nás je teda velký....🙂

mafeska
10. kvě 2013

@fori ono je to rozdělení podle věku jen orientační bych řekal, vůbec to neodpovídá, stejně tak jako savičky na lahve.

blahova_andrea
11. kvě 2013

@speedygon no tak já ho často omývala i ho vyvařovala s lahvičkama apod. a stejně mi po čase přišel prostě měkčí, popraskanější a v záhybech měl bílé plísňové tečky, věčně se tam zachytávalo prckovi jídlo nebo třeba vlasy. jako čištění je samozřejmost, ale výměna u nás taky. a to nejsme sterilní rodina, baští se klidně i ze země, ruce se nemyjí po každém kousku jablíčka nebo sušenky, ale sama, když ten dudlík strčím po čase do pusy, tak cítím jak je jiný, horší, nechutnější...pěstování imunity je jedna věc, ale pěstování plísní a denodenní cucání prckem věc druhá. já teda nedodržuju taky striktně 2m na výměnu. dudlíků máme víc, střídá je, některé dudlá víc a jiné míň, takže životnost je různá. ale pro sourozence bych fakt neschovávala. já už vyhodila i dvě lahvičky, co se mi prostě nezdály v dobré stavu. ale souhlasím s tebou, že o kšefty výrobcům jistě jde. marketing dnes dělá hodně. masírují nás ze všech stran a každá si musíme udělat vlastní síto a názor podle čeho se řídit budeme a co už je blbost. u nás se šetří třeba fakt hodně, ale ne za každou cenu a dudlík taková investice není, když malej nevyžaduje přímo MAM 😀

mafeska
11. kvě 2013

@blahova_andrea naprosto s tebou souhlasim 🙂 já je všechny vyházela, i ty co malé neseděly (naštěstí byly jen tři) a na ty co se používaly jsem prostě koukla a když se mi nelíbily tak letěly do koše. Použité dudlíky bych neschraňovala, taky mě to zarazilo.
@sonia79 ono je to hrozně individuální, některé děti bez dudlíku neusnou, některé je odmítají od samého začátku. 🙂

pehamek
autor
11. kvě 2013

@mafeska už jsem koukala v Tescu. Je i za dobrou cenu oproti mam a aventu 🙂 jsou silikonové, tak koupím jeden ten a jeden latexový a ať si vybere co mu bude víc šmakovat 🙂