Je nějaký nočník na učení lepší než ostatní?

cesminka
24. říj 2010

Ahojte všem!
Mám 9-měsíční holčičku a chtěla bych ji začít zkoušet vysazovat na nočník. Je to brzy nebo tak akorát? Máte zkušenost, že by byl některý nočník na učení lepší než ostatní? Myslím tím, jestli je rozdíl mezi klasickým nočníkem a nějak vylepšeným (melodie, atd.). Děkuji za každou radu či názor.

janinac
24. říj 2010

Ahoj, určitě to můžeš zkoušet 😉 My jsme začali od nějakých 7-8 měsíců - nejdřív jen každé ráno, ale brzy se to naučil a pak měl pravidelný, že každý ráno pravidelně kakal.
Doporučuju klasický nočník u toho hracího je problém, že hraje pořád, když je mokrej - tzn. že hraje i když ho chceš třeba jenom vymejt - pak ho musíš pokaždý vysoušet do sucha a na to fakt pokaždý nebyl čas 😉

kammka
24. říj 2010

prý se líp učí stolička než močení..je teda pravda, že maminka si spíš všimne, že dítko tlačí..takže fofrem sundat plínku a posadit..ale lze si všimnout i zamyšleného výrazu při vědomém čůrání. prostě je potřeba aby si dítě uvědomovalo, že se zrovna vyprazdňuje. ale je hlavně důležité, aby samo sedělo a samo se taky posazovalo..já to u dcery v devíti měsících ani nezkusila, ani náhodou, ještě skoro ve dvou letech , když jsem ji v létě svlíkla, byla si schopná pos... paty a běhat tak po dvoře a bylo jí to fuk..pak ale nastal zlom, samo ve chvíli, kdy se fest ochladilo...doporučuju v době, kdy víš, že malá kajdí, ji posadit na jakýkoliv nočník a pokud se zadaří (jako pomoc využij veškeré své dramatické schopnosti 😀 😀 naznačit tlačení, zvuky atd) tak strašně chválit, jak v té reklamě..já tančila s rukama nad hlavou 😀 😀 😀 a zařadit tuto akci do denního režimu, prostě denně po snídani posadit...naše malá se dodnes občas počůrá ve spánku, doktorka je v poho, prej má na noční pomočování čas do čtyř let....a když je navíc nastydlá a já ji nalejvám čajem, tak to neřeším vůbec..

ladybugie
24. říj 2010

ahojky, dceři je necelých osm měsíců a na nočník jsem ani nepomyslela. Nechávám Anetě volný režim vývoje, tzn. žádné opírání o polštář, aby seděla a tak. Až se sama posadí, tak začnu o nočníku uvažovat. Anetku jsem dodnes nezkusila posadit, dle doktorky je špatně, když matka nutí dítě sedět už v půli roce. Že prý mají čas do devíti měsíců. Naše Any dostane nočník od ježíška a pak to začneme nějak řešit. Kamarádka měla hrací nočník a malá ji na tom nechtěla sedět, takže používaly naprosto ten nejobyčejnější. Švagrová zase měla velký nočníky ve tvaru psa, auta a tak. Tak blbě se vylejvaly, že člověk snad pokaždý něco rozlil 🙂
A kamarádka je úplněj extrém, vysazovala malou na nočník od 3. (!!!!) měsíce.
Přeju hodně štěstí při učení.

dana3262
24. říj 2010

Ja myslim, ze je to brzy. Do nocicku mozna neco vykona, ale rozhodne ne vedome, takze to je k nicemu. Myslim, ze davat na nocnik od tak utleho veku je trapeni pro obe strany. Kdyz zacnete davat na nocnik dite, ktere to chape (myslim tak 1,5-2roky) budem uceni rychle za vami a budete mit radost jak vy tak detatko.

mataharyy
24. říj 2010

Ahoj,
tak u nás je nočník týden a zatím slouží na vše možné jen ne na svůj účel, ale hádám k tomu dojdeme časem, nechci ho nutit aby nezanevřel. Jen k tomu nočníku je dobré vybrat takovej na kterej se dítko případně dostane samo (větší dítko) Adrián má totiž problém nočník je moc širokej, tak si na něj sám nesedne 😉 Takže budem pořizovat jinej, ale normální žádnou super vymoženost 🙂

dadous
24. říj 2010

taky jsme už začly davat na nočník, zatím jen před koupaním, pže vím že se ve vaně vždycky vyčura, nedopadne to každej den, ale když se podaří tak to je doma chvaly 😅 nemyslím si že je problem začit tak brzo, a hlavně ji tam nenecham sedět pul hodiny, vždycky než se napustí vana a to stačí.nejlepší je davat děti hned jak vstanou, pže to čuraj a pak chvíli po jídle, jde hlavně o to aby se s tím nočníkem seznamily 😵 v roce a pul mi to příjde už docela pozdě, to už jsou děti moc akční a radi z něj utíkaj 😀

martaska78
24. říj 2010

Ahojky, já jsem ještě malou na nočník dávat nezačala, ale po předchozí zkušenosti se synem jsem koupila úplně obyčejný nočníček. Protože ten můj prďola, vždycky když to začalo hrát, tak se postavil a začal zkoumat 😀 . Tak jsem koupila obyč a největší odměna byla, když ten svůj výtvor mohl sám spláchnout. 😀

jesterka01
25. říj 2010

Tak my jsme začali nočník zkoušet asi před měsícem, ale podotýkám, že Kačka se sama posadí a sedí od šestého měsíce (my jsme vůbec ve všem trošku extrém) ...začala jsem jí tam dávat vždy po odpoledním spaní, když se napila, a hezky se vyčůrala, nemyslím si že by nechápala co se po ní chce, protože když jí posadím na nočník, začne i tlačit a tak dvakrát do týdne se jí to i podaří🙂 chválím tleskám a pak to jdeme spolu spláchnout..nenutím jí do toho a taky hned jak se vyčůrá tak sama vstává a už tam sedět nechce, prostě to co se po ní chtělo už udělala a déle tam sedět nebude....je teda fakt že u ní musím sedět, dám jí do ruky jeden kolíček a druhý si dám na nos a tlačíme spolu 🙂 jinak nočním máme úplně obyčejný (po někom jsme ho podědily) a vyhovuje nám protože je maličký a tak se jí s tou malou dupkou dobře sedí 🙂
ale jinak to nějak nehrotím, prostě jsem ráda že víc co je to nočník už teď a že si na něj zvyká...aby pak v roce a půl nekoukala jak z jara že má sedět na nočníku... 🙂

luckahr
25. říj 2010

ja nechapu, co maminky vede k tomu, davat dite na nocnik nejlepe "hned, jak zacne sedet". Urcite neudelaj potrebu vedome, pisete, kdy je nejlip vysazovat, jako po spani, po jidle, takze jasne, vycuraj se tak jako tak - do pliny ci do nocniku, o zadnym "umeni" jit na nocnik to opravdu neni. Proste az k tomu dite dospeje, tak zacne curat do nocniku ci na zachod bez zbytecnejch x mesicnich treninku............

heresta
25. říj 2010

Naše malá nočník ignorovala ale začla kolem 1,5 roku chodit normálně na velkej záchod 😀 Takže jsme ji koupili malý prkýnko a chodí tam 😉 asi je to tim že tam viděla nás 🙂 ted se už vyčůra i do nočníku a osobně jsem pro obyč.. ty hrací mi příjde jak cirkus 😅 😅 můj názor

zlatouch
26. říj 2010

ahoj, myslim, ze typ nocniku vliv nema, ale co se nam osvedcilo je tahle sikovna nalepka: http://www.myweefriend.com/How-It-Works-page-of...
Ale nalepila jsem az kolem 18m, ackoli jsme nocnik zkouseli skoro hned, predtim by to nemelo ten spravny efekt 😉 Cca za mesic velkeho jasani nad kazdym prasatkem to pochopila a zacala si rikat 😉

alfice
26. říj 2010

Bude nám rok a půl a možná nyní začíná chápat, co bych tak po ní chtěla, dokud se ale nezadaří na nočníčku něco vykonat, nebude tušit, co ta máma vlastně chce, kor v devíti měsících, kdy jsme snad samy ještě ani neseděly, myslím bez opory a bez posazení. My si vyčkáme do dvou ročků, až bude tepleji a budeme moc chodit s kalhotkama a klidně si je pročůrat 🙂 , nyní je na takové učení zima.

alcatko.j
26. říj 2010

cesminko, opravdu je to brzy...dite se ma posazovat na nocnik(vycetla jsme to, ale mam i vlastni zkusenosti) az ve chvili, kdy je na to dostatecne zrale...nekdy mezi 13. - 15. mesicem nejdrive. A i tehdy to nemusi byt uspesne... Dite musi napred trosku chapat a musi aspon trosku ovladat svoje sverace. Tzn. ze musi dokazat, s plenou, zadrzet vetsi mnostvi moci. Takze tak, ze po urcite dobe bude mit suchou plenu a pak se vycura hodne a plenka bude naducana, nesmi ucrcavat. A pak taky trosku rozum, az bude zvladat jednoduche ukoly( jdi do kuchyne a na zidlicku poloz jablicko, treba), musi pochopit, ze neco po nem chceme. Pak muzes trenovat.
Ona se ti do nocniku vycura, treba i vykaka, ale nespoji si to a bude to spise nahoda. Muzes u ni zbytecne vyvolat blok a strach a nechut k nocniku...
Neni zadna ostuda, kdyz ma 2,5 lete i starsi dite plenu. Proste na to jeste neni zrale... a neni to o tom, ze by bylo hloupe...

Co se tyce nocniku, ja nedoporucuju s melodii😅 nejak se nam zasekl kdysi davno a vyhraval dlouho do noci, ac byl vysuseny😅
Taky mrkni na veliskot prdylky tvoji holcicky, my jsme koupili nasi hubenire nocnik a ona do nej jeste ve dvou letech propadavala😅

w_h
26. říj 2010

zkousime sedet na nocniku cca od 10. měsíce, zatím vetsinou 1x denne pred koupanim, prohlizime si knizku, povidame, vcelku rychle se vycura a pak uz taky nechce sedet.

brisalek
3. říj 2011

Pokud jde o uceni na nocnik nechala bych to opravdu az na tech 16-18m. Okolo sebe mam zkusenost, ze pak to jde opravdu rychle.

Ale pisu hlavne kuli nocniku. Protoze jsme si nechali koupit Fisher Pric a jsme maximalne spokojena. Je totiz vetsi nez ostatni a dceri se na nej krasne seda a zase z nej vstava. Z ostatnich nemohla driv vstat a nelibilo se ji to. Ale dcerka je od narozeni vyskou na 90-97 percentilech. Pokud jde o melodii tu jsme vypli, protoze nam dodali nocnik s nemeckym zpivanim misto cesky a uz to neslo vratit.🙂

ellaell
11. pro 2011

My máme úplně obyčejný nočník z roku 1981 🙂 a jsem s ním spokojená. Synovi je 13 měsíců a posazuji ho na něj od 8 měsíců a opravdu od samého začátku vytlačil vždy alespoň 10 kapek 🙂 Asi to, co po něm chci pochopil ku mé velké radosti velice rychle 🙂 Od 10 měsíců chodí bez plen i venku. Teď v zimě pro jistotu plenku na ven dávám, ale nikdy ji nepočůrá.
Na roční prohlídce nás paní doktorka velice pochválila, že už chodí na nočník. A od roka si sám říká když chce na nočník. Samozřejmě se ho občas zeptám, jestli nepotřebuje, ale to se ptáte i 2 letého dítěte.
Každé dítě je ale samozřejmě jiné.
Jen tak mimochodem ptali jste se svých maminek a babiček od kdy jste byli bez plen? 🙂 Zkuste se zeptat, stojí to za to! 😉

veruska007
12. pro 2011

Mame hraci nocnik a nedoporucuju. Zpocatku se maly parkrat vycural, ale jednou se strasne lekl te pisnicky, je to rok a od te doby ho na nocnik nemuzu dostat za zadnou cenu 😖 . Asi bude prvni dite, ktere pujde do skoly s plinkama 😔

mirkson
12. pro 2011

9 mesicu je moc brzo. Baby bjorn, hlavne bez melodie. Baby Bjorn prkynko na zachod je taky nejlepsi. Dobre sedi a hlavne se nehybe - moc dulezite, ze je stabilni.

hehena
12. pro 2011

hodně záleží na dítěti a jeho vyzrálosti a to je opravdu tak rozdílný, až se někdy nestačím divit.
zkoušela jsem prcka posazovat v 11m, jen tak, aby se s tím seznámil, nic jsem nečekala, ale to, co předvedl mě docela zaskočilo 🙂)) on si na nočník odmítl sednout a pokud jsem se pokusila znovu nastal řev, později propínání (to už mu bylo 15m) a nešlo to prostě ani heverem. po scénách jsem dávala dlouhou pauzu, než jsem se pokusila znovu. měli jsme obyč nočník z ikea a pak jsme ze zoufalství koupili dražší chicco, ale NIC! chvíli to vypadalo, že dřív začne chodit na záchod (koupili jsme NUK redukci), to mu vadilo míň, ale taky jen dočasně, pak se začal opět vzpouzet... on totiž nechtěl sedět na ničem, ani na hopsadle, odrážedle, NIC a to není nijak super akční dítě - prostě to tak měl a kdybych na to chtěla přijít, tak bych se stejně nedopídila.... postupně začaly pokroky, začal jezdit na motorce a s tím přišla i ochota sedět na něčem jiným, i na nočníku, sice pár vteřin, ale už to nebyly scény.... šlo to pomalu a jde pořád. doma je bez plín, ale na noc a ven je ještě má, i když musím říct, že dneska se třeba venku počůral a dost špatně to nesl, že teda má tu plínu a vadilo mu to - kňoural a tahal se za svetr, kroutil se, že to chce dolů, tahal nás pryč, jakože na záchod a chudák nedovedl pochopit, že jsme někde, kde není ani záchod, natož, že bysme potkali nočník 🙂)))

jednoduše do chce čas - jako u všeho. některý děti jsou ochotný na nočníku posedět a tím pádem na to přídou i rychleji, některý prostě nechtějí, protože jen nechtějí. na našem prckovi to vyloženě bylo vidět, on už věděl, co se tam dělá, ale kroutil jen hlavičkou, že ne.... říkala jsem si, že s druhým začnu dřív, aby z toho pak nemělo takový šoky, jako měl první. a taky doporučuju začít hned po probuzení a po jídle... .)

jo a nočník s melodií pořídila babička a měl úspěch - sice to bylo až po tom, co už doma čůral do nehrajícího, ale myslím, že mu to pomohlo, měl z toho větší radost 🙂)) někdy dost hlasitou, i si tleskal 🙂)) u nás spíše prcka zděsilo naše hlasitý rozradostnění, že se to do nočníku konečně povedlo - to se fakt lekl a pak jsme museli zase 14 dnů počkat s dalším pokusem 🙂))

cervena_vila
12. pro 2011

U nás boduje nočník z tesca (bohužel nevím, jestli je nějaký tesco - unifikovaný, nebo co je to za firmu, má na sobě nálepku s medvídkem), je tak oblý, že z něj moje malá není vůbec otlačená, i když tam sedí dlouho (což ona někdy chce), pak jsem zažila další typy, třeba křesílko, to mělo ostré okraje, že si sedla jen jednou, akutně na "bobo" a hned tam měla červený kruh, pak už tam nikdy nechtěla. Čím oblejší hrany, tím lepší.

lienka4343
13. pro 2011

ahoj chcem ti napisat odpoved na tvoju otazku a neriesit to co ine mamicky ale predsa musim nieco napisat. Ze je brzo davat dcerku na nocnik???Vobec to nieje brzo.Ak ostatnym mamickam nehovori nic bezplenkova metoda tak tieto deticky od 4-5-6mes. su na nocniku a nehovorim o inych temach.Skus si vyhladavat slovo nočnik kolko tem ti vyjde a kolko starosti a otazok ohladom davania na nocnik. Precitaj si:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kedy-die... Pani:ellaell alebo
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ako-malu...
Mam rovnaky problem s dcerkou...takze viem co pisem...Pocula som ze dieta si samo urci ten svoj nocnik.My mame s melodiou ale nezabera asi kupime ten tesco. Vraj pomozu knizky kde sedia deti na nocniku alebo chvalit ked sa do plienky pocika a pokaka aby malo pocit ze je to dobre a nemusi sa za to hanbit. To cital priatel na nete-skus vyguglit 😉

garzonka
13. pro 2011

V 9 měs je to dle mne normální že se díte čas od času na nočník posadí, i když tam nic neudělá "vědomě"....a postupně bude sedat častěji...jde proste o to, aby si dítě zvykalo i na nočník, tak jak si zvyká, že se posadí do jídelní židle a ne na klín.
myslím, že klasický nočník by stačil, my jsme neměli žádný extra ...ale moje zkušenost je že ze začátku nám vyhovoval nižší a pak po 1,5 roce trochu vyšší nočník (aby se pohodlněji sedělo). teď máme 2 roky a používáme z Ikea a vyhovuje 😉
P.S. moje švagrová používá látkové plínky a její syn v 8 měs začal sedávat na nočníku a už v 11 měs si sám říká když chce kakat 😵

kooblich
13. pro 2011

my sme koupili ůplně obyč s kačenkou, ale náš mladej jako by se toho bál nebo co. Nesedne na něj ani za boha. Jednou se stalo že si ho sám vytáhl, sednul si na něj a chvilku seděl, ale od té doby nic. Podle mého názoru sou na prdlačky takové ty fajnové nočníky od Fisher-price co hrajou. Stojí hafo peněz a dítko se akorát naučí si s ním hrát.Nevím , moná je s ním někdo spokojený. Obyč nočník je optimál. Mě příde že sme ho koupili zbytečně a náš Picin bude rovnou chodit na záchod s nástavou 😀

kutcher
14. pro 2011

@cesminka tak hrající máme a po 2 dnech jsme vytáhli baterky - totálně to kazilo učení na nočník ale vím určitě, že na většinu nočníků nechtěl sedat, nakonec vyhrál nočník od FP královské křesílko s malým oválným otvorem - na velký kulatý jako u klasických nočníků by prostě nesedl.