Jednorázové plenky, je třeba koupit ještě něco k nim?

jkur
25. srp 2014

Dobrý den,

chci se zeptat koupila jsem si dva balíky suchých jednorázových plen velikosti 1. Je třeba koupit ještě nějaké kalhotky na to (třeba kvůli kyčličkám nebo jiného důvodu) nebo stačí plínka a můžu normálně oblékat?

mysonek
25. srp 2014

@jkur pokud bude mít miminko kyčle v pořádku tak stačí plínka. Někteří ortopedi doporučují ještě přes plenku dát klasickou čtvercovou plenu naširoko složenou.

kaculinek1
25. srp 2014

jak bylo řečeno pokud neřekne ortoped jinak na plenku už nic nepotřebuješ, ovšem je do dorré pod plenku namazat prdílku bepenthenem nebo sudocremem 😉

jkur
autor
25. srp 2014

jj komesmetiku a vlhčené ubrousky samozřejmě mám, šlo mi skutečně o tom zda shánět nějaké kalhoty přes papírovou plenu, mockrát děkuji za komentíky

eliska_z
25. srp 2014

@jkur Místo vlhčených ubrousků doporučuju omývat zadeček pod tekoucí vodou. U nás se na ubrousky (i ty sensitive) objevila alergie a mastičky nepomáhaly. Jinak stačí běžné plenky, pokud jsou kyčle v pořádku 😉 Na namazání po uzdravení po alergické reakci se nám osvědčil bepanthen a v případě opruzenin Imazol krém-pasta.

vesele_pleny
25. srp 2014

Já používám pratelnou přebalovací podložku, Mycí olej na zadečky Medvídek jako levnou a zdravou variantu vlhčených ubrousků... Oboje mi ušetřilo spoustu peněz... Vřele doporučuji, mrkněte k nám na inzeráty, nebo pište, ráda poradím...

maci34
10. zář 2014

které pleny jsou nejlepší pro miminko myslím značku dekuji

vesele_pleny
21. zář 2014

Já mám nejraději látkové... Pokud jednorázové pak mám ráda značku Babylove z DM...

suzanna123
21. zář 2014

@maci34 záleží na miminku. My byli spokojení s Pampers Premium Care i Active baby, Tesco, Rossmann, a po DM se malá oprudila. Přitom spousta maminek je doporučuje. Takže je to opravdu o vyzkoušení. Ale u miminka bych začala těmi Premium Care.
Taky za sebe můžu doporučit látkovky (jednorázovky jsme používali ze začátku a pak na výlety a na spaní)

maci34
23. zář 2014

dekuji moc látkové pravě nechci použivat

denca1988
24. říj 2014

@maci34 ahojky,taky mám termín v listopadu...my sme nakúpili pleny DADA....známe ich používajú a v porovnaní s Pampers mi prídu oveľa kvalitnejšie a za polovičnú cenu....skúmala som práve na návšteve a fakt poznateľný rozdiel...inak mám nakúpené prebaľovacie podložky a samozrejme obrúsky na utieranie...to som kupovala z DM....4 balíky za 120 kč... inak krém na opruzeniny..... 🙂

sedmiteckas
24. říj 2014

Záleží na miminku, jak bude mít citlivou pokožku, my používáme jednorázovky a malá snáší všechny plenky, co jsme použily, zatím dobře, nemá jedinou vyrážku, klep klep. To samé vlhčené ubrousky. Nejlíp se mi osvědčily Pampers premium care. Krém na opruzeniny skoro nepoužívám, když žádné nemá, ať pokožka aspoň trochu dýchá, když už jsme na 1rázovkách 🙂