Jsem těhotná, co všechno koupit?

buitoni
15. bře 2016
Dobrý den ,jsem po 17 letech těhotná a chci se zeptat maminek co nejnutnější a kolik je potřeba koupit zatím se jen tak rozhlížíme tak by malá rada byla dobrá... 🙂
pratensis
15. bře 2016
Každý to má jinak, ale mně docela pomohlo pohledat na internetu (klíčová slova: výbavička pro novorozence apod.). Našla jsem hned několik stránek se seznamy jak oblečení, tak pomůcek, vybavení lékárničky apod. Ty jsem nějak skombinovala, dle vlastního uvážení proškrtala a byla jsem docela spokojená, nic zásadního nám nechybělo. 🙂
sara84
15. bře 2016
Konkretni veci jsou individualni, z me zkusenosti, je toho treba mnohem mene nez se pise. A pokud neplanujete dalsi deti, tak kupte pouzite a usetrene kacky vyuzijte treba na dovcu 🙂 a pokud s miminkem zjistite, ze neco chybi tak v prvnim lepsim krame dokoupite a nebudete smutna, ze jste polovinu nevyuzili 🙂
dominikaenk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vercavh
18. kvě 2016
Mě pomohlo podívat se na www.porodnice.cz a www.maminkam.cz, tak jsou dobré seznamy. Doplnila jsem podle rad kamarádek, které měly krátce po porodu. Nějaké oblečení nebo hračky člověk dostane od rodiny, kamarádů a známých. Část oblečení jsem nakoupila nové a zbytek v bazárcích (naposledy jsem na doporučení nakoupila na www.kindermarket.cz - dobré ceny a kvalita (často outletové věci), rychlé a příjemné jednání)...a jak píše sara84 je pár korun třeba na dovolenou 😉
dominikaenk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tyna94
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iveta93
19. kvě 2016
Kosmetika - olejíček, krém pupík, něco na opruzeniny, vlhčené ubrousky (těch můžete udělat zásobu), v létě opalovací krém/ v zimě krém proti mrazu, hřebínek, jednorázové podložky. Potom je dobrá hrací deka - nemusíte se bát, že spadne miminko od někud. Spoustu látkových plen - klidně i 40 ks. Doporučila bych i fenyklový čaj - máme od HIPPU co se může dávat už v 1. týdnu. Teploměr. Oblečení zatím kupuji z bazárků - vzhledem k tomu, že ve dvou měsících jsem vyřadila 2. krabice oblečení tak jsem ráda. Možná monitor dechu - většinou nepoužívám, ale když má rýmu nebo se mi začíná otáčet ze spaní na bříško tak jsem za něj ráda. Potom taková ta klasika autosedačka, postýlka, vanička a zbytek se dá dokoupit později kdyby vám něco chybělo. Hračky dostáváme, dobrá je investice do té kuličky na které si trénují úchopy - uměla chytat věci od 2. měsíců.

Sem začni psát odpověď...

Odešli