Jsou polodupačky vhodné pro novorozence?

tyf
24. únor 2015

Chtěla bych se zeptat na Váš názor. Starší dcera jako miminko nesnášela dupačky a proto jsme hned od narození dávali polodupky. Až do 4. měsíce trpěla na opravdu kruté bolesti bříška a jedna známa mi zpětně říkala, že kalhoty do pasu (i když nejsou upnuté) nejsou pro takhle malé děti vhodné, že se mají dávat, až když dítě má vyvinutější břišní svaly, že z toho pramení právě i ty bolesti břicha...... Pátrala jsem, ale nikde jsem už podobnou informaci nezískala. Teď čekám druhé mímo, mám zásobu polodupaček a nejsem si jistá, jestli mám dávat, nebo raději tentokrát ne... Co si o tom myslíte?

sasi2222
24. únor 2015

Mám z rodiny uplně stejnou zkušenost, používala bych overalky nebo dupačky ... ale polodupačky opravdu ne, ono to bříško je citlivé a měkoučké a tahne to .. Ale určitě vám tu spousta lidí napíše že ano ... je to hold teď moda a mě se to taky líbí, ale miminku bych to nedala stejně jako legínky či ryfličky 🙂

palkovaadela
24. únor 2015

Podle mě je to blbost, aby mimčo mělo bolesti bříška kvůli tomu, že má tepláčky nebo polodupky... Já osobně dupačky nesnášela a malému jsem je nedávala skoro vůbec míval jen tepláčky a polodupky jen jsem hlídala, aby nám nebyly malé a netáhly a nebyl s tím absolutně žádný problém... A navíc koliky jsou u většiny miminek docela normální a je fuk co jim oblékate 🙂

zuzik24
24. únor 2015

Tak já naopak měla polodupajdy se zvýšeným pasem raději než klasické dupačky a ani jedno moje dítě na bolesti bříška netrpělo, takže bych to do souvislosti moc nedávala. 😉

ladie
24. únor 2015

Záleží. Syn trpěl na šílené koliky a cokoli přes břicho mu je ještě 100x zhoršovalo, takže první tři měsíce nosil jen dupačky a overalky.
Naopak dceři je fuk, co má na sobě. Ale stejně pro svůj klid dávám z 90% opět oblečení, které není do gumy v pase. Aspoň do těch tří měsíců.

petule12
24. únor 2015

Meli jsme polodupky s tim sirokym pasem a v pohode 😉

veri0007
24. únor 2015

když jsou polodupky s vysokým pasem, nemůže to mít vliv na koliky. To je přece nesmysl... Ještě chápu, když je guma ta úzká, co se zařezává, že to mimču vadí.

nikollita
24. únor 2015

já jsem synovi dupačky moc nedávala, bylo to nepraktické. Brzy jsem narazila na polodupačky a ty byly super. Ale měla jsem jen ty s širokým pasem, fakt se nezařezávaly. Na bříško ale nikdy netrpěl, tak nevím.

scruffy
24. únor 2015

Taky dupačky nemám moc ráda, polodupačky jsou při přebalování i převlékání jednodušší, dávala jsem je už téměř od narození, ale vždy jsem dávám pozor, aby byly přes bříško volné.

lenkavd
24. únor 2015

Nepoužívala bych. Jsou děti, kterým to vadit nebude, ale jsou děti, kterým to vadí a případné problémy to akorát zhoršuje. Za mne je cca do 3 měsíců ideální overálek, případně zavinovací body a na to dupačky.

sasi2222
24. únor 2015

Podle mě i ty se širokým pasem nejsou výhra, tlak na bříško tam je tak, či tak ... i když samozřejmě furt lepší varianta než s klasickou gumou ... první 3 měsíce utečou jako voda a v té době je bříško nejcitlivější a nejnafouklejší, tak myslím, že ta chvíle jde vydržet i bez nich 🙂

sarka11
24. únor 2015

Dávala jsem klukům od narození, na přebalování jsou super, měla jsem ale všechny v pase na široký úplet, nijak je to netlačilo, spíš bych řekla, že ho stejně měli až nad bříškem, a na nějaké velké bolení bříška netrpěli ani jeden. Za mě jedině polodupačky 😉

elana
24. únor 2015

tak když máš výbavu z polodupaček, zkusila bych a uvidí se, buď sednou nebo ne a pak se dají dupačky či overálky dokoupit vždycky, dneska je všeho všude plno. Osobně jsem dupačková (overálková ne, overal je pro mě oblečení na noc 🙂 ), na miminku se mi dupačky přes den líbí a nějak mi k nim "patří", 90% jich má dnes rozepínací rozkrok, takže přebalené je to stejně snadno (možná dřív) než stahovat polodupačky a pak je zas nandavat, ale když je nemáš a máš polodupačky, tak bych honem neměnila, určitě zjistíš hodně brzo co a jak.

kucirlib
24. únor 2015

Nelze srovnávat volné polodupky s upnutymi leginami či riflickami. To souhlasim je zvěrstvo, protože se v tom dítě nemůže pořádně hýbat, ale na polodupkach s vysokým pouze napletovym pasem nevidím nic špatného. Vždyť to dítě ma pres bříško i plinu a ta ho taky nesmí škrtit 😉

zuzik24
25. únor 2015

@kucirlib Přesně tak, rifličky a kalhoty s klasickou gumou jsou pro novorozence naprosto zbytečné, ale na polodupkách nevidím nic špatného.

mafeska
25. únor 2015

střídala jsem je s overalama, dupačkama a punčoškama a žádný problém jsem nezpozorovala. kupovala jsem polodupky s širokým nápletovým pasem 🙂

smardik
25. únor 2015

záleží na dítěti podle mě, syn polodupačky neměl v životě na sobě, býval pořád prakticky v overalku-to se mi zdálo nejlepší a břicho ho trápilo hodně, 20 hodin denně dokázal řvát. mladší to samé a na prdy netrpěl vůbec

klaarka
25. únor 2015

@tyf Dcera trpěla taky na bolesti. Měla jsem jí jen v dupačkách. Jakmile jsem jí dala něco do pasu (tepláky), okamžitě mi prořvala pár hodin, než jsem na to přišla. Pro synka jsem dostala pár polodupaček, hrozila jsem se toho, ale tam je jen zesílený pas, žádná guma. Neměla jsem s ním takové problémy. Takže pokud je to jen zesílená, volná látka, nevadí. Tepláčky, kalhoty do pasu vadí.

radunda
5. únor 2016

polodupačky ano, pohodlné jsou jen ty s širokým nápletem nad bříškem, ten střih je takový, že to malé mimi stejně nemá v pase ale nad ním nebo skoro až v oblasti prsou. Nesmí to mít miminko těsné, já třeba upravuji a našívám tyhle pružné pasy i na tepláčky atd.

oveckakaja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz