Kalhotky na plenky

romikkeiko
29. dub 2019

Ahoj všem, v různých soupisech základní výbavičky pro miminko narážím na položku kalhotky na plenky. Chtěla jsem používat u svého miminka jednorázové plenky, ne látkové, takže pokud tomu dobře rozumím, tak tyto kalhotky v tomto případě plní funkci hlavně kvůli kyčlím, kde se do nich ještě vkládá látková plena. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda se do takovýchto kalhotek dá vložit ta klasická stará látková plenka, co jsme v nich byly ještě my nebo musím kupovat nějaké speciální a případně, jaké kalhotky byste mi doporučily, děkuji.

andelka
29. dub 2019

Pokud chceš používat jednorázové plenky,tak žádné kalhotky nekupuj. Používají se až když je potřeba široké balení,a to ti řeknou na kontrole kyčlí ( u nás je 3x, v porodnici,v 6 týdnech a ve 3 měsících), a tam ti i vysvětlí všechno. Obyčejné látkové plenky se používají na rameno na odříhnuti nebo pod hlavičku.

andelka
29. dub 2019

A i do těch kalhotek na široké balení,ale to nemusíte mít. Moji tři kluci mají kyčle v pořádku.

hany_bany
29. dub 2019

Ano, u jednorázových plen tyto kalhotky potřeba nejsou. Co se týče kyčlí a širokého balení, tak to vám pak řekne ortoped. Ačkoliv od širokého balení se teď spíš opouští. Nám tenkrát ortoped doporučil složit jednu klasickou plenu na třetinu pod bodýčko...

ange_de_la_morte
29. dub 2019

Dopředu to nekupuj, kdyby jste dopadli špatně s kyčlemi tak dokoupíš i v lékárně 🙂

olga_
29. dub 2019

A k těm kyčlím si přečti toto, abys nevyhazovala peníze. Teď máš na čtení navíc i čas 😀: http://www.jansa.cz/problematika-vyvoje-kycli-u...

butikova
1. led 2020

@romikkeiko takový způsob rovnání kyčlí se používal dřív, dnes už se to ani nedoporučuje

ryba85
10. únor 2020

já jsem viděla že T-tomi vyrábí ORTOPEDICKÉ ABDUKČNÍ KALHOTKY