Kde sehnat oblečky na nedonošeňátka?

majkulkaaa
24. črc 2018

Prosim o radu kde se dají sehnat oblečky pro nedonošená miminka 44 -48 vel...

kac9
24. črc 2018

Ahoj 🙂 Něco málo jsem viděla v Kiku 🙂

emamaira
24. črc 2018

Ahoj, v C&A.

1nelinka
24. črc 2018

Ja nakupovala na dvojcatka.cz jinde jsem takhle male oblecky nenasla..sem tam se obevi neco v kik..a jestli si z prahy tak tak ted maji v detskem raji na praze 9 oblecky pro nedonosena mimink..

radecka1
24. črc 2018

Občas i Tesco. Z mojí vlastní zkušenosti není nutné toho moc kupovat. Kluci narození v 29+0, porodní váha cca 1,3 kg a šli domů s 50 a stačila i zahrnutá 56. Stejně jsme dlouho nikam nechodili (byli cca 3m jen v pyžámkách/overálcích), protože jsem se bála infekce (kromě k povinným doktorům). V porodnici jsou dlouho jen v plínce a pak oblečení půjčují. Pokud se děti narodí hodně brzy a malincí, tak často v porodnici zůstávají dlouho a dorostou. Spíš bych řekla, že je problém u dětí, které jsou téměř donošené, ale s nízkou porodní váhou (pod 2 kg), které často nemají takové problémy a pouštějí je brzy.

tetta
24. črc 2018

@majkulkaaa 44 určitě nekupuj, 48 některým chvilku vydrží, záleží na dítěti - nejen na váze, ale i na poměru délka váha. Nejlepší mi přijde Tesco, Kik sice ty velikosti má, ale je to větší, mívá i HM a CA. Nebo bazar, tyhle malinké věci nebývají vůbec onošené.

kkubikula
24. črc 2018

Syn narozený v 26+6 a z nemocnice ho pouštěli s váhou 3520 a 51 cm. V cca termínu porodu. Takže nám stačily normální velikosti.

olga_
24. črc 2018

dvojcatka.cz a bazarově

majkulkaaa
autor
25. črc 2018

@kkubikula tak nás pouštěli normálně dcera narozená dříve , 2500 a 50 měla velké .. tahle má být ještě menší tak jsem se chtěla aspon trošku připravit 🙂

majkulkaaa
autor
25. črc 2018

@tetta 48 jsem uvažovala spíše, to je pravda 44 už je fakt malinke 🙂 já chtěla jen pár oblečků kdyby náhodou je mi jasné že v porodnici nám dají jejich 🙂

majkulkaaa
autor
25. črc 2018

@olga_ děkuji kuknu :¨)

1nelinka
25. črc 2018

@kkubikula teda to je zvlastni a v jake porodnici jste rodila? Ja loni porodila dcerku ve 35tt a po tydnu nas pustily mela 2kg a vel 44,48 jsme unosily docela dost🙂

iveee
25. črc 2018

Maly se narodil o 2 mesice drive (1450g, 40cm) a kdyz ho propousteli par dni po terminu porodu,tak nosil max 48 a tu pak jeste nejakou dobu. Kupovala jsem hlavne v Tescu. Tyhle velikosti byly i hodne ve slevach. On je teda hubenour,takze ted ve 2 letech nosi na delku vel.80, ale na sirku mu sedi i nektere 56😅 takze ma z kojeneckych kalhot 3/4 kalhoty.

radecka1
25. črc 2018

@1nelinka Mě to přijde normální (paní rodila v 26tt, ne 36). Děti které se narodí opravdu brzy (24 - 28tt) jsou v porodnici často až do termínu porodu, případně i déle, protože mají třeba problémy s dýcháním nebo něco jiného. Já byla v porodnici s dětmi 60 dní a šli jsme zhruba 3 týdny před plánovaným termínem porodu, ale byli tam maminky třeba i přes 100 dní.

radecka1
25. črc 2018

@1nelinka Paní rodila v 26tt, takže je docela normální, že byla v porodnici až do termínu. Takhle malé děti se pouštějí zhruba kolem termínu porodu, kdy mají vše stabilizované. Plus, mínus pár týdnů.

bartakova_veronika
25. črc 2018

dají se sehnat úplně všude ... malá měla 42 cm a tak jsme také dokupovali 44 velikost a běžně je mají v kiku a v tescu 🙂

bartakova_veronika
25. črc 2018

@radecka1 my jsme také šli už za 3 týdny .. ale je pravda, že malá šla jenom o 16 dní dříve a plánovaným císařským řezem .. v porodnici pujčují ale těch malých oblečků moc nemají a malá už od narození byla v oblečení i v inkubátoru .... narodila se mi 42 cm a 2,15 kg takže jsme čekali jenom než bude mít 2.45 ale nakonec nám řekli že nás pustí 2,40 .. malá po propuštění nakonec měla dokonce 2,42 🙂 takže jsme šli možná tak o den či dva dřív než bylo plánováno ...

bartakova_veronika
25. črc 2018

@majkulkaaa jj malá taky po propuštění po 3 týdnech nosila cca 44-46 velikosti ... za ty 3 týdny téměř nevyrostla :D teď z hlavy nevím kolik měla ve 4 týdnech ... v porodnici mi jí měřili asi tak až po týdnu

bartakova_veronika
25. črc 2018

@1nelinka tak to závidím že vás pustili takhle brzy .... já byla taky 3 týdny v porodnici a 14 dní se vyhřívala v inkubátoru dokud neměla váhu 2,30 nebo 2.35 ted nevím a pak jsme týden čekali na váhu 2,40 aby nás pustili a to původně plánovaly s váhou až 2,45

bartakova_veronika
25. črc 2018

@iveee jo taky jsem to tak dělala že nosí běžně velikost teď v 9. měsících 62-68 ale tepláčky jsem z nich udělala 3/4 a nosí ještě 50-56 :D v pase jí jsou stále velké .. je to taky malý hubeňour

bartakova_veronika
25. črc 2018

@radecka1 i děti co se narodí ve 37+4 tam jsou dlouho .. my trávili 3 týdny než dostala určenou váhu .. kamarádce se narodil chlapeček ještě dřív a šla domu tak nějak stejně jako já ... bylo narváno jako u mě a měli jí plné zuby tak jí pustili ještě s nižší váhou než měli v plánu .. také jí řekli s váhou 2,45 a nakonec šla s váhou 2,36 :D

simona_33
25. črc 2018

@bartakova_veronika a kde jstw rodila? ja porpdila 36 plus 2, indukovany porps, euatova reateukce, 42 cm 2070 g. byli jsme tam tyden, po propusteni kolem 2150 g. syn byl zdrav jen malinky. a oblecky mu byly vsechny velke, nakoupili jsme ty before nerborn, ale je fakt ze nektere nemel nijdy na sobe...

simona_33
25. črc 2018

@bartakova_veronika pardon pisu jak prase... *rustova restrikce plodu u syna

radecka1
25. črc 2018

@bartakova_veronika Ono asi hodně záleží v jaké nemocnici jste. Jestli jste na dětském (tam moc malých nemají, protože nepočítají s takhle malými, ale už donošenými dětmi) nebo na intermediálu, tam už je to lepší, protože s takovou velikostí počítají. My šli domů až po 2 měsících (prošli jsme ARO, JIP, intermediál), zhruba 3 týden před termínem porodu. Taky měli zhruba 2,5kg při propuštění, 1,2kg při narození (a to tam byli největší).

simona_33
25. črc 2018

@majkulkaaa ja jsem z porodnice poslala tchyni ryxhle neco koupit, narosil se prcek, a prinesla hpsnw tesco a hodne mothercare, nevim odkud jste, prodejnu maji v palladiu v praze a maji tam hodne veci prp deobecky a casto ve sleve.

soleilll
25. črc 2018

@majkulkaaa Jak bylo uvedeno výše - KIK, Tesco, CA. Ale hodně jsem je viděla i v bazarech a sekáčích - za pár korun a vypadají vždycky jako nové. Dost často jsou i ve výprodejích, protože přecejen se kupují málo. Já takto loni pořídila krásnou soupravu pro panenku dceři. 🙂

badyr
25. črc 2018

@majkulkaaa nakupovala jsem v Tescu, c&a, Kiku. V nemocnici měl erární těchto značek, domů jsem kupovala 50, bylo mu to sice větší, ale k doktorům a max do obchodu stačilo

bartakova_veronika
25. črc 2018

@simona_33 rodila jsem v Kadani a kamarádka co rodila teďkon též byla 3 týdny .. byl o kousek větší a méně gramů a dříve než my ale šli také až na určenou váhu ... rodila jsem plánovaným císařským řezem .. tedy původně měla jít 37+5 ale o den dříve mi odtekla plodová voda a tak jsem musela čekat 5 hodin na operaci neboť jsem si vklidu dala banán a napila se .. než mi tedy ta voda odtekla ... no kontrakce nesnesitelně silné a po 2 - 3 minutách ale zvládly jsme to ... do toho jsem byla ještě 2 týdny před císařským řezem v porodnici na sledování malé .. měla zhoršené průchody (ty byli jenom naštěstí trochu) a nerostla mi v bříšku ... do toho byla ještě koncem pánevním takže císař byl jistý už dříve ... bylo to nesnesitelné a to hlídání .... pak už mě alespoň nechali si jí vážit před kojením a po kojením sama abych věděla zda dát dokrm a nebo jí to stačí ...

bartakova_veronika
25. črc 2018

@radecka1 já byla normálně v porodnici protože malá měla nad 2 kg .. kdyby měla pod 2 kg tak bych musela rodit ve vzdálené porodnici která je od nás cca 50 km daleko ... pár oblečků tam malých mělo ale záleží kolik malinkatých dětí se tam narodí .. v dnešní době je to v módě mít malinkaté dětičky, protože se v poslední době takové dětičky rodí ... znám jich poslední dobou plno co se takhle maličkaté narodili a skončili v inkubátoru tak asi s tím i v porodnici počítají .... ale pouze s těmi co mají nad 2 kg 🙂

simona_33
25. črc 2018

@bartakova_veronika ja mela to same. rodila jsem v pribrami, porodila jsem 36 plus 2, porod mi vyvolali v momente kdy melo mimco nulovy prurok pupecnikem, syn idpovidal cca 32 tydnu. Ale nebyl ani c inkubatoru, byl zdravy jen malicky, kojeni bylo silene, nicmene za tyden jsme sli domu a pak se zacalo vice kojit a pribirat... ale kdyz si vzpomenu jak jsme ho dali do autosedacky tak jsem dostala hystericky zaxhvat ze dokud nebude mit 4 kg tak domu nejdu... nebyl v te sedacce ani videt
🤣

bartakova_veronika
25. črc 2018

@simona_33 jo to znám tu sedačku :D malá tam byla taky "zaprdlá" :D a teď už jsem vytáhla sesličku, nechtěla být v hlubokém i když se tam ještě vejde a tam je též "zaprdlá" horní pásy kolem ramen ani nedávám protože to má stejně přes hlavu :D nebo jak to říct .. no prostě pásy horní jsou až nad hlavou :D to se divím že nebyl v inkubátoru když byl tak maličký .. u nás je dávají běžně a běžně tam jsou 14 dní než dostanu tu váhu 2,30 .. mě naštěstí nevyvolávali mě malou vzali císařem a myslím že kdyby nebyla koncem pánevním tak bych šla asi přirozeně ... nebo tím že mají špatné průchody se přirozeně nerodí? já ani nevím .. měla jsem asi víc důvodů proč mě vzali císařem a já jsem i odmítla rodit přirozeně koncem pánevním ...