Kdy začít chystat výbavičku pro miminko? 🙂

hacenkaaa
2. čer 2015

Maminky, zajímá mě, jak a kdy co chystáte vy? Já jsem ve 22.týdnu a už máme pořízený koš na miminko,postýlku a komodu na mimi oblečky, zatím tedy stále nerozložené v krabici... oblečky už mám tak z poloviny pokoupené.... kdy asi tak začínáte prát a chystat vše do finále? Já si říkám, že velké praní by nám mělo stačit v srpnu 🙂

terezapetrova
4. čer 2015

@evavanda jasan 🙂 ale uplne nejhorší je pokoj matek přilehlý k intermedialu pro děti s problémy ale to Vý urcite potřebovat nebudete, proti tomu je 6 ti neděli v pohode 🙂 jinak jak mas v seznamu budeš brát papírové pleny i látkové kalhotky pro mimi? těmi latkovymi kalhotky, co ma Upmd na strankach jsou myšleny klasické papírové pleny, jinak na porodním sále ti zřejme nedovolí jist nic at uz u přirozeného porodu u Císaře vubec ale ty mince super připomínka uz stradam, ja ležela v Podoli asi 6 týdnu a fakt se hodily 🙂 mozna je tam někde i rozmnenovac peněz, pokud písnes během příštího měsíce mužů dat aktuální info - za měsíc tam rodim znovu 🙂

misar91
4. čer 2015

já začala nakupovat až když nám dr řekla co to bude takže tak od pátého měsíce 🙂 a prala jsem asi 2 měsíce před termínem.je dobré to mít hotové dřív než aby to musel dochystávat chlap 😀

akankeo
4. čer 2015

@tynkaa jestli mas partnera/manzela, tak veci do porodnice doporucuju rozhodit do 3 tasek, jednu na porod vcetne rucniku jen nato a veci co si tam bude prat plus nejake to lehci jidlo na posilneni; druhou na sestinedeli, tu muze pritel vzit z auta, az kdyz bude po a odvezt domu veci na porod a treti na cestu odmu. Cato nemajv porodnici moc mista a je to tak i prehlednejsi. Do te na sestinedeli si hlavne pribalit dost rucniku, minimalne 2, jeden na spodek a druhy na telo, ja mela jeste na oblicej, jak se clovek sprchuje furt, tak je rucniku velka spotreba 😀

evavanda
4. čer 2015

@terezapetrova Beru jen papírové pleny. Jídlo - myslela jsem třeba hroznový cukr. Jinak nějaké sušenky nebo tak až na šestinedělí. Tak za měsíc budu držet palce, ať je vše dle tvých představ, mně to čeká až na konci srpna 🙂 Budu moc ráda, když mi dáš vědět, jaké to pro tebe bylo tentokrát 🙂

jitavrtule
4. čer 2015

@evavanda je to o štěstí, jestli je (nadstandard) volný nebo ne. Já byla první noc a den na P1 šestinedělí, než se uvolnil, takže můžu srovnávat. A za mě byl prostě ten klid, soukromí a vlastní sprcha takový balzám na duši,že mi nebylo líto ani těch nekřesťanských peněz. Nejlepší investice.
Jinak PA na porodním sále super, sestřičky fajn i na šestinedělí, na nadstandardu jsem měla přidělenou svojí vlastní a ta byla taky bezvadná, vždycky večer se za mnou stavila na pokec, jak se máme, jinak jsem mohla kdykoliv zavolat (telefonem z pokoje). Personál v Podolí celkově byl super, všichni milí, ochotní, i nad rámec svých povinností, můžu jen chválit.
Na šestinedělí mi přišly fakt šílený ty společný sociálky, 2 hnusný, stoletý, otevřený kóje bez závěsů, daleko přes chodbu (na který jsou navíc od 3 do 6 nakýblený návštěvy). Nemyslím, že bych byla až taková cíťa a stydlín, ale ty první hodiny po porodu, kdy je člověk bolavý a teče z něj hromada bordelu je opravdu fajn, mít soukromí aspoň v té sprše a na cestě do ní jsem fakt netoužila potkávat cizí tatínky, babičky, strejčky a tetičky. Tuplem když tam chodíš prakticky furt, ze začátku třeba i čůrat (potože to líp jde a míň to bolí).
Asi trochu záleží, co kdo preferuje, já po porodu (pohodovém, rychlém, bez potíží) žádný splín neměla, ale taky jsem neměla absolutně chuť se s někým bavit, chtěla jsem mít klid na svoje miminko. A to mi nadstandard splnil dokonale, byl to takový náš mikrokosmos, nikdo tam zbytečně nelezl, vyjma vizity a svačinářek, fakt jsem si to užívala. Ela navíc krásně spinkala, krásně jedla, vlastně vůbec neplakala, takže pokud ona spala, žádné další miminko mi tam neječelo a já mohla spát taky. To by se mi na čtyřlůžáku asi nepoštěstilo (soudě podle zvuků, který se dnes a denně linuly z ostatních pokojů).
Jediný k čemu mám teda výhrady (hodně výhrad) je jídlo, protože to je v Podolí fakt šílený. První snídaně po porodu - dva čerstvý loupáky, první teplý jídlo - vepřový v UHO s kynutým knedlíkem. Strava pro kojící matky jak vyšitá (pokud by teda mezi kojením rubaly uhlí někde v dolech 😝 ). Takže vlastní sváči určitě s sebou a návštěvy pak zaúkolovat, ať nosí dobroty 🙂 na nadstandardu máš vlastní ledničku a mikrovlnku, na oddělení společná na chodbě.

evavanda
4. čer 2015

S tím nadstandardem a společným pokojem mám úplně stejné pocity, které jsi popsala. Chci soukromí i kvůli těm sociálkám, o sprchám na šestinedělí jsem si taky už dost početla a i když taky nejsem žádná fifi, v této situaci ocením vlastní. Je super, že jsi měla štěstí na personál a setkala se s pozitivními lidmi, a že byla Elinka takhle hodná 🙂 Jídlo si nasyslím s sebou (případně pověřím přítele), radši si dám něco malého svého, než UHO s něčím (k tomu mám odpor z kantýny u nás v práci, kde se vaří stylem jak dříve na základce...).

evavanda
4. čer 2015

@tynkaa A tohle píše na svých stránkách Podolí:
Co s sebou do porodnice
na porodní sál
doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
přezutí pro oba
vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko – krátký a širší rukáv), župan
otec – lehký pohodlný oděv
pití – neperlivá voda, čaj
toaletní potřeby (jelení lůj, porodnické vložky na 3 dny – potřebné množství je velmi individuální – počítejte cca 1 – 2 bal /1 den, kalhotky ze síťoviny)
1-2 ručníky
YAL – gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
relaxační hudba – kazeta (magnetofon je na sále), CD
elastické punčochy – při problémech s varixy (křečové žíly), případně pokud doporučí lékař z jiného důvodu a při plánovaném císařském řezu
na oddělení šestinedělí
toaletní potřeby
2-3 ručníky
BEPANTHEN – mast / krém
podprsenky na kojení (bez kostice)
vložky do podprsenky (prodyšné)
pro novorozence
plenkové kalhotky pro novorozence (6-10ks/den)
je možno mít vlastní oblečení
Prosíme, vezměte s sebou do porodnice malou tašku na porodní sál a další věci až na oddělení. Prosíme, nenoste s sebou cenné předměty, ani větší obnos hotovosti. Vezměte si také bandáž dolních končetin (doporučujeme elastické punčochy; platí pro matky, které mají problémy s varixy nebo mají plánovaný císařský řez). Možno zakoupit i v ústavní lékárně za Kč 250,-.

tynkaa
4. čer 2015

Děkuji

gepe
4. čer 2015

@evavanda @tynkaa UHO jsem v Podoli ani jednou nemela. Nemluve o tom, ze manzel je na jidlo dost vybiravy a daval si se mnou. Jidlo - obedy, jsou ty same, co podavaji i zamestnancum v kantyne. Avsak, pokud nekdo ceka jidlo ala Soho, tak to se samozrejme nedocka 🙂
Tady co jsem mela ja v Podoli, stolicka byla jedna erarni, ja na super velkem dvouluzaku na P2, delily jsme se o ni. K tomu seznamu jeste balik plen, ktery jsme skoro cely po 5ti dnech vezli domu. Obleceni na malou erar, manzel privezl vlastni az pri odvozu domu. Jidlo mi stacilo, kdyztak dobre poslouzila kantyna. Klystyr jsem mela vlastni z Upmd lekarny od Baxteru, doporucily my ho tam spis nez Yal gel. Vlozky do podprsenky taky, i s klystyrem atd na prsa mam v albu lekarna, pokud by zajimalo.
https://www.modrykonik.cz/blog/gepe/album/tehot...

michalusenka
4. čer 2015

zítra začínám 20 tt a mám jen koš po synovcích a těsně předtím budu mít po nich taky hrací deku... a zrovna včera jsem si uvědomila, že vše dopředu už mít je blbé, že zbytečně běží záruční doba! oblečky budu mít pár po synovcích ty neutrální... takže jak jsem si myslela, že první budu mít nábytek atd a pak oblečky, tak to asi bude naopak :D

gepe
4. čer 2015

Jinak k tematu, vybavu jsme zacali pomalu postupne resit az po 24tt.

michalusenka
4. čer 2015

ale nabytek a kocar mam vybrany, pak staci jen objednat ....

rencatupa
23. čer 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já už mám vyprané i oblečky, jen je vyžehlit ☹ Dr. mě postrašil, že to může být i dřív, tak chci být připravená. Ale s kočárkem pořád váhám. Ach jo... to rozhodování

rulfici4
29. čer 2015
marcicek84
29. čer 2015

já myslela, že budu chystat tak měsíc před termínem, ale holky sp odobnými termíny začly rodit i o 2 měsíce dřív, no a když mi 2 měsíce před termínem dr. řekl, že se už otvírám, tak jsem rychle nachystala, takže opravdu raději nachystat dříve...

nikka7
29. čer 2015

my jsme začali chystat výbavičku cca ve 4 měsíci až když jsme měli za sebou všechna vyšetření a pak jsme se modlili abych děti donosila v pořádku. Jinak vše jsme pak chystali tak průběžně 🙂

dindonka
29. čer 2015

Ja chystam ted, 23tt. Zrovna ted jsem povesila vybavicku. Dalsi se bude kupovat behem nekolika dni. Aspon potom na konci az se nebudu moc hybat nebudu ve stresu 😀