Kdy začít nakupovat výbavu pro miminko?

neominka
4. črc 2013

Ahoj🙂
Maminky, kdy jste zacaly pomalinku nakupovat vecicky pro miminko??? A co je tak potreba vse nakoupit? nechtela bych to prehanet samozdrejme s mnozstvim - co jsem slysela, kdyz se hoooodne nakupuje, tak pak spoustu veci mimi ani nevyuzije...

dorinek
4. črc 2013

@neominka - já začala v prvním těhu až po 20TT. Ale nenechávala jsem to zase na poslední chvíli, co kdybych náhodou rodila dřív. Co je všechno potřeba nakoupit určitě najdeš na netu, existují různé stránky, kde mají úplné seznamy, co koupit. Určitě se nevyplatí nakupovat bezhlavě každou "vymoženost", kterou pak třeba nevyužiješ - např. sterilizátor lahviček. Naopak se vyplatí koupit na první dva měsíce víc bodýček a dupaček. Nemusí to být ty nejmenší velikosti, klidně třeba až od 62, to nevadí, že to bude miminku chvilku velké. Ale z vlastní zkušenosti vím, že v tom šestinedělí jsem miminka pořád jen přestrájela. Vždycky jsem nakojila, odříhli si, ublinkli si, tak jsem přestrojila, páč byli totálně mokří. Jakmile jsem je přestrojila, tak jsem zas kojila, jelikož si předtím ublinkli skoro všechno mlíko. Jen jsem dokojila, tak jim to šlo spodem a jak to bylo řidký, tak to teklo i mimo plínu, tak jsem zase přestrájela. Jak jsem s nima manipulovala, tak se poblinkali.... tak to šlo pořád dokola 😀 Jen jsem kojila, přebalovala, přestrájela....takže na začátek určitě 15 bodýček užiješ. Pokud jsi rozhodnutá kojit stůj co stůj, tak se ti určitě neztratí odsávačka, alespoň na počáteční rozjetí laktace, na uvolnění mléka apod. To je investice, která se myslím vyplatí.
Taky nemá cenu kupovat zbytečně moc kosmetiky. Mě snad každý dal nějaký ten krém na opruzeniny a olejíček. Naopak se zásob plínama a ubrouskama. Ty se neztratí. 😉

mangold
4. črc 2013

Já koupila první dupajdy hned, když jsem zjistila, že jsem těhu. Pak jsem čekala do prvního screeningu v 12tt a to nám vlastně hned řekli, že čekáme chlapečka. No a pak jsem hned začala nakupovat výbavičku postupně. Kočárek mám doma už od pátého měsíce a tak nějak vše jsem měla komplet v sedmém měsíci. Teď už jen čekáme každým dnem na to naše zlatíčko. Musím říct, že jsem ráda, že jsem to takto nakupovala, bylo to vše v klidu a pohodě, žádný stres atd. Příště bych to udělala taky tak 😉

andynka2
4. črc 2013

Já taky začala nakupovat až po 20. tt, po druhém screeningu. Mám kamarádku která v 5. měsíci musela na potrat, netvořila se jí plodová voda, takže jsem nechtěla nic uspěchat, ale tak do toho 30. tt jsem měla výbavičku nakoupenou.

ange_de_la_morte
4. črc 2013

Měla jsem několik málo wěci už před otěhotněním ( strašně se mi to líbilo a prostě jsem to musela koupit i kdybych to pak měla někomu podarowat) ale wýbawičku jako takowou jsem začala dáwat dohromady cca 3 měsíce před termínem, poslední wěci jsem dokupowala ještě 2 týdny před porodem, oblečení jsem měla nachystané cca 2 měsíce před porodem, plínama jsem se nijak nezásobila, a jsem ráda protože ne každí plíny nám wyhowují a s welikostma je taky těžké to ohandout. Oblečení mám hodně, malého furt přewlíkáme, ze začátku byl hodně poblitý nebo prokakaný , teď je nejčastěji skypaný čajem, jídlem nebo se prostě poblije, semtam se pročůrá skrz, od každé welikosti jsem měla určitě min 15 bodyček. Nekupowala jsem každou blbost co je natrhu ale některé wěci oprawdu oceňuji - sterilka do mikrowlnky mezi ně rozhodně patří ( i když někdo twrdí že je to blbost) ... omlouwám se za ,w,

wasu
4. črc 2013

Já jsem 31 týden těhu a krom kočárku jsem začala teď, jasně jeden overalek mám už dýl a jedno bodýčko taky, ale vypráno a vyžehlíno vůbec nic, nechtěla jsem dopředu, abych toho třeba pak nelitovala.... tenhle týden jsem koupila balík plen 2-5 kg tam jich je 30 a jeden balík 3-6 kg tech je tam asi 60 tak to by nám do porodnice mohlo stačit a doma chci používat nádherné látkové pleny... ale od ostatních co jsou na papírovkách mám zkušenosti že nakupovali do zásoby větší plínky když byly za dobrou cenu, aby si pak až je potřebovali trochu ulehčili, ale je taky pravda že né každému dítěti sedne každá značka.... ale třeba vlhčený ubrousky jsem teď taky kupovala, když je neoteřu tak vydrží dlouho...

marses
4. črc 2013

Já jsem dnes 25+0 a koupila jsem si první věc - bodyčko. 🙂 Jinak nemám ještě vůbec nic, i když nějaké věcičky už jsem si vyhlídla. Pracuji jako porodní asistentka a proto vím, že ne každé těhotenství skončí porodem zdravého miminka v termínu. Před hranicí životaschopnosti jsem si nepořídila nic už z principu. Většinu věcí se chystám ponakupovat až po 30. týdnu. I tak na to budu mít 2 měsíce, což je v době internetu až až. A kdybych náhodou porodila předčasně? Miminko by stejně muselo zůstat v nemocnici beze mě, tak bych aspoň nějak smysluplně využila volné chvilky. Ale na tuhle variantu raději nechci myslet... ☹

atrami
4. črc 2013

Z mojej skúsenosti, v momente ako som oznámila, že som tehotná, všetci začali blázniť a kupovali všetko 😉 . Čo som potrebovala, tak po 20 t.t.. Tašku do porodnice, som mala pri dverách od 28 t.t. Kupovať praktické veci, žiadne zbytočné ozdoby, ako písala @dorinek prezliekali sme stále. Za deň aj 10 krát. Mala som podobné farby, aby to mohlo ísť spolu do práčky. Keď som opravala, ožehlila a chcela obliecť, zistila som, že nám to je malé. Osvedčili sa mi polodupačky, bodynka. Kozmetiku sme testovali postupne. Dobrý je mať zoznam. Určite sa budú pýtať, čo budeš potrebovať. Plienky, utierky, podbradníčky, ponožky tých nieje nikdy dosť. Postieľku sme kupovali novú, ale dá sa aj na bazáriku a dokúpiť len nový madrac.

mafeska
5. črc 2013

opravdové nákupy jsem začala až ve druhém trimestru, drobnosti jako zavinovačku po každé úspěšné kontrole u dr nepočítám 🙂
Oblečky jsem nakupovala ve velikosti 56 a 62, s množstvím jsem to nepřeháněla. Malá miminka nemají rády když je něco škrtí takže hlavně bodýčka, košilky, kabátky, dupačky, overaly, polodupky jsem kupovala s širokým pasem,.. postupem času si oblíbíš svoje kombinace a budeš používat jen to co ti vyhovuje. dále pak postýlka, matrace, peřinka polštářek, povlečení, prostěradla, deky (těch není nikdy dost). Vanička, lehátko, plenky jak látkové tak jednorázovky jestli chceš používat (radím nenakupovat obr množství, nemusí sednout). Kosmetika na koupání po koupání, mast na prdelku, bepanthen mast, modrou indulonu (pomohla než se malá vyloupla u odlupující kůže), hřebínek vat tyčinky vlhčené ubrousky. Na cesty autosedačku, kočárek. Hračku jsem koupila jen jednu, spoléhala jsem se na to že jich po narození dostane kvanta a taky že jo. Pro případ nouze jsem koupila lahvičku na umělé mléko a dudlík. Na vymoženosti dnešní doby si nepotrpim. Co si tak pamatuju tak jako poslední jsem nakoupila kosmetiku. Na netu najdeš spoustu odkazů s výbavičkou, jensi to upravit k obrazu svému dle ročního období 🙂 snad sjem trochu poradila.

pindrusice
5. črc 2013

Oblečky jsem začala kupovat tak od 5. měsíce. Stejně tak výbavu pro látkování. Ale jinak nemám nic. Ani kočárek, ani postýlku atd. Zatím čtu rezence, když jedu někde kde mají větší výběr, jdu si je prohlídnout, abych měla představu jak to vypadá ve skutečnosti. Ale zatím nic nekupuji, až na konci prázdnin nebo v září. Pár oblečků jistě přibude od babiček a kamarádek. Seznam pár látkových plech, masážních olejů pro mě i pro miminko a šátek mám otevřený na liště v internetovém obchodě. S postýlkou a komodou/přebalovacím pultem taky čekám až na září a s fusakem, zimní kombinézou a zavinovačkou na "zimní" kolekce. Jinak se snažím každý měsíc něco drobného přikoupit, aby to najednou nebyla taková částka. Nosítko-houpátko vyberu až po narození, podle toho jestli bude víc vyhovovat vybrační nebo houpací.

avantgarda
6. črc 2013

Já nakupovala asi od šestého měsíce. Ale hodně oblečení jsem do začátku měla půjčených od kamarádek. Z oblečení se mi výborně osvědčila zavinovací bodýčka - ta jsem měla ve velikostech 56 a 62. Od velikosti 68 už jsem měla klasická body. To už je pak dítě dost pohyblivé a je spíše za trest ho obléknout do zavinovacího bodýčka.
O pořízení "užitkových" věcí pro miminko jsem se radila s kamarádkou a dostala jsem od ní seznam věcí, které se jí osvědčily.
Seznam je tady http://hananadovolene.blogspot.cz/2013/06/vybav...

ratatooy
6. črc 2013

u prvniho sem začala asi 3roky před těhu a pak už jsme nemusela nic kupovat hlavne oblečky delám v třídirně sekáče,a ted tak jak mi co přijde pod ruku s dobrou cenou
@pindrusice tak vybrační lehátko neni pro děti vůbec vhodné,protože jsou v lehatku v dobe kdy ještě neumí sedet a spí š tam tak polosedí/leží ba přímo vysí na páteři a ještě vybrace k tomu???to mu zadelate do budoucna na peknej problém

blanka084
15. črc 2013

Ahojky 🙂 ja zacla hned jak jsem se to dozvedela ze cekame miminko 🙂 ted jsem v 9tt a uz mam asi 3 igelitky obleceni 🙂

jasminecek
23. črc 2013

Já jsem 32 tt a už mám vše.

elastiq
5. zář 2013

Výbavičku jsem začala dávat dohromady od šestého měsíce těhotenství, nejprve jsem si protřídila věci, které jsem dostala, od kamarádek, známých, z rodiny a potom jsem si dokoupila, co mi chybělo, nebo nějaké hezké nové.....

kopretina77
4. říj 2013

já začala nakupovat asi v šestém měsíci,kočárek až těsně před porodem a hlavně jsem to nepřeháněla,malý z toho rychle vyrostl.

silvapokorna
10. led 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Holky já taky tak nějak nakupovala průběžně, co mi padlo do oka, co mi kdo poradil. Před porodem jsem si zařídila hlavně postýlku, kočárek a základní oblečení. A ostatní jsem přiznám se řešila až po porodu operativně, co jsem potřebovala. V dnešní době to už není problém. Snad nic není, že by se nedalo sehnat. A zeptám se, jak jste řešili vložky po porodu? Používali jste klasické na MS nebo speciální na inkontinenci? Nebo nějaké univerzální?

sarkar
10. led 2014

začala jsem nakupovat někdy kolem 6. měsíce a kdybych tenkrát nenakupovala, tak se taky nic nestalo, protože jsem toho dostala strašlivě moc ke konci těhu a po narození malé (té je dnes necelých 11 měsíců a stále jsem nemusela nic moc kupovat - hadříky ještě máme od těch, co mi darovaly po svých dětech, kosmetiku zase nosily návštěvy a hlavně mám teď obavu, že ty zásoby nezvládnu spotřebovat do expirace, přece jen těch mycích gelů apod. nespotřebuješ na mimčo tolik). Předem jsem si kupovala chůvičky, o těch jsem věděla, že je na 100% využiju, pak jsem měla ten základ, i když ten byl taky darovaný (kočárek, postýlku, autosedačku, vaničku-tu jsem moc nepotřebovala apod). a pak pár kravinek jako dudlík, jednu lahvičku, Tummy tub, ergonomické nosítko (nakonec docela vyhozené peníze)...

@silvapokorna Koupila jsem si dle chytrých rad dvě balení poporodních vložek (Batist a ještě jedny), ale kdybych je neměla, nic se nestalo - v porodnici jsem měla zdarma neomezené množství a ani jsem nějak moc nekrvácela. Takže příště kupovat nebudu, dokoupit se dají vždycky v nemocniční lékárně...

coreprincess
22. led 2014

Já jsem sice ve 14 tt ale už jsem začala nakupovat. Jsem už doma na rizikovém, takže z každé ,,výplaty" koupím něco 🙂)

dukie
3. únor 2014

Já kvůli všelijakým pověrám začala nakupovat až někdy koncem 6. měsíce, což zpětně vidím jako velikou chybu (a u druhého dítka jsem si to už ohlídala), a to proto, že jsem právě koncem toho 6. měsíce začala dost přibírat a k tomu začaly horké letní dny, otékaly mi kotníky (ale fakt šíleně), a tak jsem se vlastně tou dobou začala cítit dost zle, pohyb mi dělal potíže a běhání po obchůdkách (i když něco jsem objednávala přes web) tedy nebylo nic pro mě. 😒 Takže u druhého dítka jsem s přípravami začala hned, jak přešly nevolnosti (páč jsem zvracela nejen ráno, ale celý den), tj. někdy koncem 4. měsíce. Toť moje zkušenost...

A s množstvím... jsem to taky nechtěla přehánět, říkala jsem si třeba, že stačí 8 bodýček. Což by stačilo třeba u druhého syna, ale u prvního to nemělo šanci, musela jsem po narození dost dokupovat, protože první syn měl prostě řídkou stolici a přestože jsme vyzkoušeli různé značky plínek, žádné to nezvládly všechno zachytit, takže se minimálně třikrát za den pokakal tak, že to proteklo až na zádíčka. Takže jsem prala, ale než to uschlo, tak samozřejmě byly potřeba další a další...

Takže bych možná doporučila nekupovat třeba ani tak hromady oblečků v té nejmenší velikosti (mimochodem, do newborn se mi nevešlo ani jedno dítko, oba kluci šli rovnou do 0-3 měcíce, a to ještě jen na první měsíc a půl), ale koupit si k té nejmenší ještě sadu o velikost (nebo i dvě) větší - to nakonec stejně upotřebíš... a v nouzi se to dá miminku oblíknout, i když je mu to velké.

carrie_b
3. únor 2014

Já jsem začala nakupovat takové ty větší věci průběžně od 13.tt (než jsem něco koupila, vždy jsem strávila pěkný čas hledáním recenzí na netu), dokonce jsem pár věcí měla ještě z doby, kdy jsme miminko teprve plánovaly, z Anglie. Kočárek jsem výhodně sehnala už ve 3. měsíci těhu, spousta lidí kolem mne si klepala na čelo, ale nakonec jsem ráda, že jsem začala takhle brzy, protože nejen, že se tím ta investice pěkně rozložila a nebyla to taková palba najednou, ale od 7. měsíce jsem začala hodně přibírat, šíleně jsem zadržovala vodu a nakonec jsem skončila na rizikovém odd. v nemocnici. A popravdě jsem ke konci těhu byla ráda, že jsem ráda...stačily mi kontroly na gyndě a byla jsem ráda, že můžu jet domů, hodit nohy nahoru a o nic víc se nestarat. Oblečky jsem kupovala dle doporučení od vel. 62, pár věciček 56, no a po příjezdu domů jsem zjistila, že nemám malou do čeho obléci (por. váha 3,25 a 49 cm) .Z bodýček jí lezla celá ramínka, v overalech měla nohavice prázdné, kabátky ke kolenům🙂. Takže pro příště bych si určitě pár oblečků ve vel. 50 půjčila od kamarádek nebo koupila ve výprodeji v Tescu, pro doma větší věci asi nevadí, ale zase jsem chtěla mít holčičku vyparáděnou, když si ji chodili fotit nejbližší příbuzní🙂.
Jinak jsem si koupila třeba i jednu malou lahvičku Avent, sterilizátor do mikrovlny k druhé ruky a hodně výhodně el. odsávačku s tím, že ji kdyžtak prodám.. A děkuji bohu za to, že jsem tak udělala, protože z porodnice jsme odcházeli na UM a kdybych měla jet někam nakupovat, nebo někomu vysvětlovat, co chci koupit... 🙂
A vložkám Batist dávám 1s *, v porodnici jsme sice měly vložek neomezené množství k dispozici, ale byly moc krátké, musela jsem si tak dávat 3 a pořád se posouvaly, no hrůza, ale ty Batist jsou mnohem delší, fakt doporučuju!

madlamme
3. únor 2014

Já jsem okamžitě začala vybírat kočárek. Nakonec jsem si vybrala typ s lhůtou dodání 12 týdnů, tak jsem byla ráda, že jsem to nenechala na poslední chvíli. První oblečky po třech měsících - po prvním velkém UTZ a genetice, a pak nastalo rodeo, když jsem se dozvěděla pohlaví miminka 🙂.

Seznamy orientačně najdeš na netu, jak je psáno výš. Obecně tam v 56 bývá velmi málo věcí, že z toho miminko brzo vyroste. To nemusí být úplně pravda. u nás byla 56 do třetího měsíce, jedno tričko nosí ještě i teď v pěti měsících (a vezli jsme jí v něm z porodnice... nechápu 😀).
Myslím, že každý vyjde s tím, s čím musí. Záleží na finančních možnostech nebo na založení člověka. Třeba já si Karolínku ráda oblíkám, takže k doporučovaným šesti body vel. 56 jsem si po porodu ještě jednou tolik dokupovala, abych jí mohla věci střídat a nebyla pořád oblečená stejně.
Ještě před porodem jsem měla nakoupené oblečky až do velikosti 74 a nelituju toho. Unosila zatím všechno.

Ze všech věcí, co jsme pořídili, byla zbytečná jenom kosmetika. Doteď malou myju jen vodou, zezačátku jsem ji mazala slunečnicovým olejem, jak mi doporučila dr, a dokupovala jsem kosmetiku v drogérce nebo v lékárně právě podle doporučení dr. Z toho, co jsem si pořídila před porodem, používám jen mandlový olej, kterým jsem po dvou měsících nahradila ten slunečnicový.

Taky posuď, kde bydlíš a jak pružně si zvládneš něco případně dopořídit. Já jsem z Prahy a lahvičku na UM jsme jeli koupit cestou z porodnice a nebyl to problém. Pro cokoli jsem mohla přítele kdykoli poslat. Pokud je to takhle snadné, můžeš některé věci fakt nechat až na chvíli, kdy je budeš potřebovat - zrovna třeba tu lahvičku na dokrmy apod.

Hlavně! - je úplně na tobě, kdy co začneš kupovat. Pokud něco chceš/líbí se ti, tak si to prostě kup. Jestli trpíš pověrčivostí, nebo se obáváš čehokoli, tak počkej a třeba si zatím odkládej peníze. Hlavně si nenech nabulíkovat, že "se něco dělá", nebo nedělá.

soleilll
4. únor 2014

Já začla řešit oblečení a potřeby až někdy v 6. měsíci, protože mě to nebavilo. Pak jsem si stáhla z netu jeden ze vzorových seznamů a poslala ho zkušené kamarádce se 2 dětma k okomentování. To mi hodně pomohlo a měla jsem se podle čeho orientovat. Samozřejmě pak člověk získá vlastní zkušenosti, který se můžou od ostatních trochu lišit, ale je dobrý, když tě na začátku někdo navede. Hlavně se neptat na moc názorů - urči si jen jednoho "guru" nebo v tom budeš mít guláš. 🙂 Spousta věcí se dá koupit až po narození mimina (další oblečky, dudlíky, lahvičky,...), takže to opravdu není nutný přehánět. Základ jsou body a dupačky, plíny, nějaká zavinovačka, kočár, postýlka nebo koš, autosedačka. Z kosmetiky doteď využívám jen Sudocrem, sprchový gel a velmi zřídka tělové mléko ze stejné řady. Pokud máš ale nutkání odnést si pokaždé z obchodu domů vozík věcí a máš na to prostředky, tak směle do toho. 😀

ringcoriel
4. únor 2014

Ja som kupovala vsetko az v 8. mesiaci tehotenstva. bolo akurat po Vianociach takze boli vsade zlavy a dobre ceny. nemyslim, ze by mi nieco uslo. vyhodou bolo, ze som vsetko nakupila tak, aby spolu ladilo a tiez mozem vsetko prat spolu. Pocet veci na oblecenie podla mna zavisi aj od toho, ci chces latkove plienky alebo jednorazove. Ak budes mat latkove plienky, budes tak ci tak prat kazdy druhy den, takze tolko veci nepotrebujes. Pri jednorazovych, zase nemusis prat tak casto, takze vyuzijes viac veci. Flasticky, dudliky, sterilizatory, monitory a pod. by som v tehotenstve nekupovala, vsak nikto nevie, ci nebudes uplne kojit a potom su ti tieto veci zbytocne... Ak pise niekto predo mnou, teraz nie je problem cokolvek kedykolvek kupit. tak radsej pockat a neminat zbytocne peniaze na veci, ktore Ty nebudes vobec potrebovat.

majina
4. únor 2014

Já jsem trošku magor takže já už nakupuji a to ještě ani nejsem těhu 😀 😒 Ale co, neutrální oblečky se nikdy neztratí tak můžou ležet ve skříni, proč to v obchodě nechávat, když je to za super cenu 😀

seznam je např, tady: mě osobně přijde toho oblečení málo, ale to musí každý zvážit sám 🙂
http://www.malvik.cz/Tema/Vybirame/Vybava-pro-m...

nest
4. únor 2014

U prvního jsem vzala vše nějak rychle, takže teď bych si to chtěla užít a už pokukuji🙂 Počítám, že po prvním screeningu začnu něco málo nakupovat 😀

janapavlik
4. únor 2014

Já jsem začala nakupovat až od 6. měsíce 😉 Furt jsem odpočítávala týdny, od kdy je schopné miminko přežít, kdyby se narodilo předčasně 😒 Mám za sebou zamklý potrat, tak jsem byla opatrná 😔

jtinacz
13. únor 2014

silvapokorna: s těma vložkama po porodu - u prvního porodu jsem neřešila vůbec, u druhého jsem si koupila sama (ty v porodnici mi nevyhovovaly ☹) to jsem kupovala normálně SAMU od Hartmanu, hromadu balení jsem spotřebovala, protože jsem krvácela fakt dlouho...no měla jsem pocit, že snad celé šestinedělí ☹
Ale k těm inkontinentním co jsi zmínila - po druhém porodu jsem cítila, že mám občas problém udržet moč nic dramatického, ale prostě...občas se stalo, tak posiluju pánevní dno. na webu Moliklub máš možnost si objednat DVD zadara s cvikama, i knizku k tomu poslali a vzorky inkont. vlozek Molimed, tak jsem to vyzkousela a fajn - mas pocit, ze je to normalni slipovka, ale pry to lepe odvadi moc a hlavne neutralizuje pachy.
Kdybych se chystala na treti, tak si asi poridim i inkontinentni vlozky do zasoby 🙂
Kazdopadne to cviceni na panevni dno myslim fakt dobre pomaha, jen musi byt clovek fakt dusledny.

elilly
15. únor 2014

janapavlik : Tiez ma pri druhom tehu dost vystrasili a chodila som stale na UTZ, sa nevedeli rozhodnut, ci som mimomaternicove, zamlkle alebo co .. HCG mi namerali, ale na UTZ nevideli nic :( nakoniec to bol zrejme len zle vyratany termin a maly sa vyvijal normalne, ale stale som bola opatrna a vybavicku nakupovala az na poslednu chvilu (dost veci som "zrecyklovala po dcere" 😀 )

janculinka83
15. únor 2014

Já jsem ted těhů 16 týden a 1 den a pomalinku jsem nakupovala jen hygienu pro mimi například:Johnson baby olejíček,pěnu do koupele pro dobré spaní a šampon na vlásky a taky silan sensitive měli akci tak se mi to vyplatilo 🙂 Oblečky budu nakupovat až v 7 měsíci a kočárek až v 8 měsíci takže vím co pro miminko nakupovat 🙂

teriza1
28. únor 2014

Jsem na tom podobně a také si již pomalu chystám. Ale kosmetiku, určitě čistě přírodní, budu nakupovat až jako jednu z posledním věcí, protože přírodní olejíčky bez chemie mají omezený datum spotřeby. Už na první mimi jsem si velkou většinu věcí sehnala v hracky-vybavicky . cz, z vlastní zkušenosti je to dost spolehlivý obchod a mají rychlé dodání. Musím říct, že jsem kupovala i pár věcí v 56, a to jsem měla celkem veliké mimi a stejně to bylo synovi veliké, když jsme šli z porodnice. Ale to stačí nakoupit jen fakt po pár kouscích 😎