Kdy začít připravovat postýlku a další věci pro miminko?

molicova
30. črc 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kdy asi začnete připravovat postýlku pro miláčka. Zatím mám povlečení a další věci vyprané a schované ve skříni, ale už se moc těším, až budou peřinky povlečeny a bude krásně načančaná postýlka. Nechci to dělat zase nějak extra moc do předu, ale jen by mě to zajímalo, kdy jste začali s přípravami vy.
Díkymoc Míša 😀

iivusja
31. črc 2008

My jsme postýlku složili cca 2 mesice pred terminem, abysme si zvykli, ze o ni budeme "zakopávat " 😀 Dala jsem do ní i povlečení s tím, že před termínem převlíknu... ALe převlíkala jsem až po příjezdu z porodky, malej se narodil kapánek dřív... 😀

ssaara
31. črc 2008

Já měla povlečení vypraný a vyžehlený,schovaný ve skříni,postýlku manžel dal dohromady,když jsem byla v porodnici a povlékli jsme ten den,kdy jsme dorazili z porodky domů. Není kam spěchat... 😎 🙂

miselin
31. črc 2008

Ja som si to nachystala asi 6 týždňov pred termínom, lebo som sa už malej nevedela dočkať 😀 😀 😀 😀

lauretka01
5. čer 2012

@xena22 podle toho jaký baldachýn, my jsme dali malé od sestry baldachýn nad postýlku, který má v létě i prosti mouchám jako moskytiéru ( http://www.krasaprozeny.cz/detail.php?zbozi=368... ) =) Myslím že je to užitečná věcička... ale normální látkový baldachýn bych taky nad postýlku nedala..

iv45
12. srp 2012

no my měli postýlku složenou dva měsíce předem a v ní narovnané ostatní věci, přebalovací podložku, látkové plenky a nachystané osušky a povlečení atd, přikryté prostěradlem a po příjezdu z porod. jen vyndali na přebalovák a hurá do postýlky. bylo to dlouho ale mudr hrozil předčasným porodem nebo nemocnicí takže jsem chtěla mít všechno nachystané 🙂

mafeska
19. říj 2012

my postýlku složili asi měsíc a půl před termínem, do ní jsem dala zabalenou matraci v igelitu, vaničku a sedačku do auta, ostatní věci jsem měla připravené ve skříni a povlíkla jsem až když jsme přijely domů.

cicacica
19. říj 2012

Tak my jsme jako vždy vše nechali na poslední chvíli. Postýlku jsme skládali týden před termínem a všechno se vpohodě stihlo 🙂

wendulka25
12. pro 2012

tak já jsem měla postýlku nachystanou od 32tt 🙂 a všechny věci i vyprané a vyžehlené od 34 🙂

kapljhgf
21. led 2013

@schnek radši tu postýlku připravím tak měsíc před porodem protože můžeš rodit o týden či o 2 týdny dřív a nebudeš pak připravená a snad manžel dokáže vzít hadru s vodou a těsně předtím než se vrátíš s mimčem domů tu postýlku otřít

mthr
26. led 2013

Ahojte baby, viete mi prosim Vas poradit ci sa oplati kupit toto? Je to set na postielku zlozena z 10 kusov. Popripade, ak viete o niecom lacnejsom, poslite mi link. Dakujem Mthr

http://www.e-baby.sk/product/10-dielna-sada-so-... ?

romcovaklarka
26. led 2013

@mthr Tak cenově neporadím, pač mám skoro vše poděděné nebo z 2. ruky, ale můžu ze zkušenosti říct, že zavinovačku jsme nevyužili vůbec, prostěradlo vřele doporučuju nepromokavé z adema.sk, kapsář jsme neměli a nechyběl a baldachýn jsme sice měli (tak tři čtyři měsíce...?) jen díky tomu, že jsem ho dostala zdarma k postýlce, ale k ničemu to venkoncem není a ještě to hcytá prach. Takže bych zvážila, jestli se to vyplatí opravdu kupovat celou takovou velkou sadu. Vím, že to vypadá pěkně, ale praktičnost je pak někde jinde podle mě.

jarkalada
26. led 2013

@mthr je to sice hezké. Souhlasím s názorem výše.
Pokud musíš trochu víc počítat, tak ti bohatě stačí prostěradlo, pod to příp. jen nepropustná podložka. A tedy my od nějakého 3.měsíce, kdy se začli víc pohybovat, využili mantinel kolem celé postýlky.

romcovaklarka
26. led 2013

@mthr @jarkalada Jo pravda, na mantinel jsem zapomněla. Hodily se mi dva, protože jeden vyšel kolem půlky postýlky a jak se tam malej vrtěl, tak bylo šikovnější mít to kolem dokola.

mthr
27. led 2013

Dakujem Vam za rady, urcite to teda zvazim, aj ked sa mi to strasne paci ... len sa bojim ze ked to budem kupovat separatne tak to vyjde cca tie iste peniaze... Tiez by som sa chcela este spytat ci pouzivate nejaky specialny praci prostriedok vhodny pre deti, alebo iba klasicky?

kacena4
27. led 2013

@molicova zalezi od toho ako si na tom zdravotne. mne ked hrozil predcasny porod tak sme mali pripravene vsetky veci (okrem kocika) uz od 32 tyzdna 😝 posledne som prenasala a tak sme nic nepripravovali extremne vopred tak mesiac aby som sa aj ja vyhrala v klude poprala najmeniu velkost pripravila postielku az ked som v porodnici, lebo napada na to prach len som mala v skriny pripravene oblecko do postielky co potom dal 😉 😉

mthr
27. led 2013

No tiez nemam skoro este nic pripravene, iba sa zacinam rozhliadat a mam z toho obrovsku hlavu. Ani s kocarom este nie sme rozhodnuti, s vecickami som tiez na vazkach ze ake velkosti kupit lebo ta 50 mi pride strasne malicka tak neviem. Nemam s tym skusenost :( Strasne sa mi paci ten baldachyn ale baby vyssie hovorili ze to nie je moc dobre lebo na to sada prach. A ozaj, kolko navleciek a plachiet treba mat v zalohe? A mam kupit nepremokavu plachtu a na nu dat normalnu?

myrer
27. led 2013

@mthr Ahoj, co se týká baldachýnu, je krásný, ale přijde mi zbytečný, jak ti radily holky, sedá na to prach a je zhoršená manipulace s dítětem, prostěradlo s volánkem, jsem taky měla, ale jen jedno, jakmile se sníží postýlka o patro níž, jen zavazí, pak už jsem měla normální prostěradla, kapsář na postýlku, neměla jsem a ani nebyl třeba, rychlozavinovačky se u nás vůbec neosvědčily, syn byl živější, hned se z toho dostal ven, lepší byl spací pytel sladěný s povlečením. Pokud jsem ho potřebovala zavinout, tak byl ve velké pleně. Oblečení jsem kupovala rovnou 56, jen pár věcí, více pak 62 a 68, pokud budeš rodit cca v termínu 50 mi přijde zbytečná. Dále u oblečení nekupovat mikiny a svetry s kapucema, je to velmi pěkné na věšáku, ale nepraktické, miminko, většinou jen leží a spí, kapuce se plete kolem krku a pod hlavou. Nepromokavou plachtu jsem koupila, ale nevyužila, údajně zbytečně zvyšuje teplotu pod miminkem v postýlce. Ale každé dítě je jiné, někomu ty rychlozavinovačky třeba vyhovují.

mthr
27. led 2013

@myrer Dakujem Myrer, mam pocit ze to je vsetko strasne zlozite 😝 a nechcem spravit chybu. Asi vsetko pojde pokus omyl. Len nechcem na vsetko minut horibilne ceny.

maladama
27. led 2013

@mthr pokud budeš mít hodně ublinkávací dítě, tak nepromokavou podložku pod prostěradlo užiješ určitě. My bychom to bez ní nedali.
Co se týká baldachýnu, my ho měli a byl velmi užitečný - ale to bylo tím, že postýlku jsme měli v nohách naší postele a přímo proti dveřím do ložnice - baldachýn tak blokoval světlo z chodby, když se otevřely dveře.

Co se týká mikinek s kapucami, co se neosvědčily @myrer, tak ty bych naopak já doporučila - ne teda v nějakém velkém počtu, ale na podzimní a jarní cestování v autosedačce byly super - naše dítko totiž už odmalička dost nesnášelo čepičky 🙂

50 velikost, pokud budeš rodit normálně v termínu, nepotřebuješ, maximálně bude ta 56 velká - a kdybys porodila drobečka, tak to někdo z rodiny či manžel stihnou dokoupit, když budeš v porodnici.

acllan
22. čer 2014

to je dobře já složím postýku za 2O minut 😅

vadehr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz