Kdy začít s nákupy pro mimi?

licina
11. led 2008

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, kdy jste začali nakupovat nebo kdy máte v plánu nákup věciček pro mimi?????

noangel
22. led 2008

anka. mas to tam. 100H 😲 a me desilo mych 90D

gaba3
22. led 2008

Gepi kojící podprda jo? 😀 😀 😀 a holky, já mám 80B (před těhu 75B) 😅 H je ale dobrý, to by měl můj manžel radost 😀 😀 😀

noangel
22. led 2008

gaba3: tak manzelovi pribliz jak by pak vypadal po kojeni ten zbytek z 100H 😉 at je rad za 80B

koblizek84
22. led 2008

Tak ja jsem na tom s vybavickou tak ze mam vse hotove a pripravene 🙂 vlastne az na kocar,ten teprve pujdu objednat a pak zustane u rodicu.Jinak mam uplne vse a uz pomalu nakupuju veci do porodnice pro me,na posledni chvili jeste nechavam kojici podprsenku,kdyby "holky" jeste narostly 😀

Kupovala jsem vse priblizne od toho 17tydne,po tech tripple testech a pak vzdy neco kdyz jsem sla od doktora a bylo vse OK a hlavne kdyz jsme meli na 100% potvrzene pohlavi,aby to bylo jednodussi 😉 V lednu jsem vse vyprala a vyzehlila a je vse pripravene na mrnouse.Jsem rada na vse pripravena,aby jsem pak neplasila 🙂

Drzim vsem pesticky a prijemne vybirani vybavicky,je opravdu z ceho vybirat 😉

anka.
22. led 2008

noangel_dík za IP a to 100H jsem jen tak tipla 😀 😀 😀 (zatím se k tomu ještě neblížím) 😀 i když... 😀 😀 😀

anka.
22. led 2008

...ale vyvolalo to u vás pěkné reakce 😀 😀 😀

robi
22. led 2008

ahoj holky,

muzu Vas uklidnit, asi jsem na tom nejhur 😖
mame doma vanicku, prebalovaci pult a kabelu bodicek a obleceni na mimco a to vse od segry po jejim synovi, vanicky a pultu se chtela zbavit, ze ji to zavazelo. jinak teda vubec nic. (nepocitam knizku detskych rikadel k Vanocum, to mi asi moc v porodnici nepomuze). taky jsme pri navsteve kamosky dostali balik pampersek a nekolik balicku vlhcenych ubrousku. jinak nic. asi budu muset zacit nakupovat, ale nejak porad neni za co a taky jsem porad v praci a v tydnu po praci se mi nikam nechce, jsem rada ze jsem doma.... to se ma nase mala na co tesit 😲

nadik
22. led 2008

ahojjy robi: to jsme natom stejně a dnes mi manžel řekl,že si nepřeje, abych něco kupovala ne dřív jak v 7 měsíci..... věří na pověry a dnes se otom s někým bavil, to mi to takhle řekl.... takže i s kočárkem zatím počkám až tak do poloviny února aby v březnu už byl. on by čekal až na poslední chvíli.....

pavlina05
22. led 2008

nadik u nás je to podobně. Já teda nic moc nekupuju, jen co se mi zalíbí. mám jen pár bodyček z Tesca a MM už vyšiluje ať neblázním, že je čas. Takže musím nakupovat asi potajmu nebo později. Třeba kočárek a postýlku ještě neřeším. mě to připadá opavdu ještě brzy.

e.k.t
23. led 2008

tak včera jsem s manželem po jeho práci vlítla do tesca a dokonce se nechal přemluvit a koupil dvě sady bodyček 7 ks za 190, ve dvou různých velikostech, že se podělíme s kamarádkou, ta je o 6 týdnů dál. tak to mu připadlo dobrý, ale jinak jsem měla pocit že je fajn že mám termín v červnu, nějak jsem nenarazila na něco co bych měla pocit to určitě chci. Ale ještě je čas. Tak postupně, stejně jsem manželovi slíbila že budu v kludu přibližně do února, ale sám viděl ty pálky a doufám že pochopil, že není na co vyčkávat, úspory nejsou tak s tím musíme něco udělat. asi bude kukuč po výsledcích z amnio a zároveň utz. třeba to zafunguje.

martinka79
23. led 2008

tedy dámy dostali jste mně s tou fešnou leopardí košilkou a do toho taková prsiska. 😀 No já jsme ráda za to co mám. Zatím mám80C/D , ale ono to po kojení zase spadne na 75B. A budu ve své normě jen aby mně malej nevycucl úplně. 😝
Nákupy tak ty snad doženu během měsíce. Když chodím s dcerou na kroužek tak mám hodinku času a tak je využiji ve prospěch malého. Jen aby kasa nezůstala prázdná 😀 to by se tatínek divil. 😕

alcatko.j
23. led 2008

Ahoj holky, taky patrim mezi ty, ktere mely respekt, a navic jsem chodila dlouho dlouho do prace a na nakupovani nezbyl cas, ale uprimne..v 8. mesici jsem byla totalne mrtva z lidi a z ruchu v obchodem a nedelalo mi to dobre, navic jsem porad blila, to taky nebylo on 😅 Takze ted podruhe bych to udelala tak, ze bych asi nakupovala driv, ja totiz vse porizovala az na materske, tedy po 34. tydnu 😅
Jak uz tu nekdo psal, je dobre si to tak zhruba vsecko napsat na papir, co budu potrebovat.A ty moje seznamy jsem hodne porovnavala s ostanima seznama od holek a pak jsem si to tridila, takze jsem nekupovala zbytecnosti 😉

martinka79
23. led 2008

dobrý nápad 🙂

noangel
23. led 2008

zeny skoda ze nejsme z jednoho mesta by sme zavedli novou modu leopardich kojicich prsenek v porodnici 🙂

nadik
23. led 2008

Holky máte některá takový seznam věci co je třeba pro novorozence??? Já to fakt nevím 😀

martinka79
23. led 2008

mám něco dostala jsem to v jednom obchůdku. 😀

martinka79
23. led 2008

mám něco dostala jsem to v jednom obchůdku. 😀

alcatko.j
23. led 2008

Holky, kun blbne, uz vam 10 min se snazim neco skopcit, strpeniiiii 😅

alcatko.j
23. led 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tady je toho spousty zajimaveho, staci procist 🙂

kristi
23. led 2008

mne to taky blbne

alcatko.j
23. led 2008

Holky, berte to s rezervou, prave si to musite pretridit, popremyslet, co ocenite, co se vam hodit bude, co naopak ozelite apod🙂

Když má přijít do rodiny miminko, je třeba podniknout spoustu příprav – a jak se budoucí mamince pomalu zakulacuje bříško, tak se rodičovská odolnost proti miminkovským věcem v obchodech neustále zmenšuje.

Jak nakoupit a neprohloupit?

Na něčem se vyplatí ušetřit a danou věc buď jen vypůjčit od známých nebo ji úplně pominout, někde se naopak šetřit vůbec nevyplatí. Doufáme, že následující seznam výbavičky pro miminko Vám pomůže s výběrem toho nejpodstatnějšího, co je potřeba koupit ještě před narozením Vašeho děťátka. Některým potřebám jsme věnovali samostatné téma, protože k jejich zakoupení budete potřebovat více informací a také financí – vyplatí se být při nákupu řádně informován o tom, jaké jsou na našem trhu možnosti.

Seznam potřeb jsme rozdělili do třech sekcí:

1. Nábytek, koupání, cestování a ostatní potřeby

2. Lékárna a drogerie

3. Oblečení pro miminko

1. Nábytek, koupání, cestování a ostatní potřeby:

Kočárek a autosedačka

Viz samostatná témata

Postýlka a matrace

Nejdůležitější je bezpečnost postýlky a výběr správné matrace – viz samostatné téma.

Mantinely a nebesa do postýlky

Záleží na vkusu rodičů a také umístění postýlky v bytě, zda je potřeba miminku stínit či ho chránit před chladem od zdi apod. – tyto položky nepatří mezi nezbytné. Na nebesa je potřeba zakoupit také držák nebes, většinou je kovový.

Cestovní postýlka

Je výborná na cesty s miminkem. Dá se rozložit i venku, pokud je hezké počasí. K cestovní postýlce se pro novorozené děti kupuje i zvýšená podložka tzv. závěsné lůžko. Pro starší děti je také výborný boční průlez na zip. Většinou je součástí i cestovní taška na složenou postýlku.

Ohrádka

Tento kousek nábytku není nezbytný, ale např. dřevěná ohrádka s výškově stavitelným dnem a látkovým polstrem může posloužit velmi dobře jako prozatímní postýlka pro kojence např. v obývacím pokoji nebo ve Vaší pracovně či kuchyni, pokud chcete mít dítě stále na očích, navíc vydrží i pro starší děti. Do ohrádky se můžou zakoupit také různé hrací deky aj. hračky, aby se dítě zabavilo.

Peřinka a polštářek

Polštářek zpočátku potřeba není, ale většina rodičů si ho kupuje stejně s peřinkou, peřinka může být klasická péřová nebo z jiných např. hypoalergenních materiálů.

Podložka na matraci

Dá se koupit igelitová, ale i speciální z voděodolných materiálů, na kterých se miminka nepotí. Podložka zabraňuje prosáknutí matrace. Vkládá se obvykle mezi matraci a prostěradlo.

Prostěradlo a povlečení

Prostěradla jsou nejpraktičtější napínací froté, je potřeba mít alespoň 3 kusy, protože je budete muset v postýlce často měnit. Z povlečení zatím postačí pouze povlak na peřinku, ale stejně se dají většinou zakoupit sady již s povlečením i na polštářek. Až budete kupovat povlečení, změřte si rozměry peřinky, neboť výrobci povlečení se v rozměrech velmi liší a každý má vlastní názor na to, jak velká by měla být peřinka pro miminko.

Kolotoč nad postýlku případně spirála na postýlku apod. hračky

Sice nejsou potřeba hned od narození, ale pro děti tak od 2 měsíců jsou to velmi užitečné hračky, které podporují vnímaní a navíc krásně vypadají apod.

Kapsář na postýlku

Výborná věc na drobné potřeby, látkový kapsář jednoduše připevníte na postýlku a máte pro miminko vše po ruce. Na kosmetiku je také šikovný nějaký odkládací koš např. proutěný s látkovou výplní, který lze jednoduše vložit do přihrádky přebalovacího pultu nebo komody, police apod.

Přebalovací pult nebo komoda

Velmi užitečná věc – dále viz samostatné téma.

Nad komodu nebo pult je dobré zakoupit poličku na drobné předměty a hlavně lampičku, aby se v noci mohlo rozsvítit jen na přebalování a vše bylo po ruce.

Přebalovací omyvatelná podložka

Na přebalování opravdu šikovná pomůcka, měla by být dostatečně měkká, omyvatelná a z netoxických materiálů, které se vlivem vlhkosti neuvolňují z povrchu podložky! Na trhu jsou různé rozměry podložek. Vyplatí se zakoupit větší podložku, protože při přebalování může dojít k různým miminkovským kakacím aj. příhodám a odstraňovat tyto nečistoty z okolního nábytku nebo koberce není zrovna příjemné. Pokud chcete mít komfortní přebalování připravené na více místech v bytě, budete potřebovat i více podložek.

Koš na použité plínky

Nejlépe je ho umístit hned vedle přebalovacího pultu, prodávají se speciální koše na plínky, které pomocí speciální kazety každou použitou plínku samostatně zabalí. Poslouží Vám však i obyčejný odpadkový koš se sáčkem na odpad – tento se musí častěji vynášet, aby se z něj v místnosti nešířil zápach.

Dětský pokoj

Velmi moderní je zařizovat dětem hned od narození celý dětský pokoj v jednom designu, tomuto tématu se věnujeme samostatně.

Vanička nebo koupací kyblík

Tvarované koupací kyblíky dávají miminku příjemný pocit relaxace jako kdyby bylo u maminky v bříšku, jsou vhodné od narození max. do 6 měsíců. Prostor na koupání je v kyblíku poněkud omezený. Vaničky jsou prostornější, k dispozici jsou různě tvarované, různých rozměrů, někdo ocení i stojan na vaničku či kyblík. Záleží také na umístění vaničky v bytě. Některé vaničky již mají zabudovaný teploměr vody, odpadá tak nutnost kupovat teploměr zvlášť.

Pokud máte v koupelně omezené prostory, lze zakoupit přebalovací a koupací sety, které šetří místo. Vanička s přebalovací podložkou jsou většinou na speciálním kovovém podstavci, umisťují se na běžné vany pro dospělé a dají se složit do relativně malých rozměrů.

Teploměr vody

Není úplně nezbytný, ale pro nezkušené rodiče jistě výborná věc.

Žínky

Někdo raději omývá miminko jen rukama. Pokud budete kupovat žínky, tak počítejte, že se ze začátku používá na každý den čistá.

Lehátko do vaničky

Pro bezpečnější, pohodlnější koupání. Bývají různě tvarovaná a rodičům usnadňují držení miminka při koupeli.

Bavlněné (plenkové) osušky

Pořiďte si 3 až 4 kusy. První 3 měsíce se dává na každé koupání čistá osuška, dají se však použít i běžné froté osušky, některé jsou i s kapucí.

Bavlněné pleny 15 – 20 ks pro „neprdelkové“ použití, pouze na utírání pusinky apod.

Chůvička a monitor dechu

Velmi užitečné potřeby, abyste měli své děťátko vždy pod kontrolou, monitory dechu se vkládají do postýlky, chůvičky jsou vynikající na cestování i pro domácí použití. Mají různě dlouhý dosah signálu, jednocestné a dvoucestné použití, na trhu je celkem široký výběr.

Šátek (nebo jiné nosítko na dítě)

Mnoho maminek šátek nemá a nechybí jim, dá se pořídit i klokanka, babyvak nebo krosna – záleží jen na rodičích...

Lehačka

polohovací přenosné lehátko do bytu je velmi oblíbené, obvykle se prodává i se zábavnou hrazdou a hračkami nebo i možností přehrávat melodie.

2. Lékárna a drogerie

Mastička na zadeček

Na trhu jsou od různých značek, dobře hojí např. přírodní kosmetika WELEDA.

Pěna do koupele nebo různé koupelové lázně

Nedoporučuje se používat je každý den, stačí tak jednou týdně. Nejvhodnější pro miminko je čistá voda.

Olejíček nebo tělové mléko

Nedoporučují se moc parfémované výrobky, nejlépe je používat přírodní kosmetiku pro kojence.

Kartáček na vlasy

Pokud má Vaše miminko poměrně hodně vlásků, je to dobrá pomůcka.

Krém na obličej proti mrazu

Samozřejmě se Vám hodí jen v zimě

Tyčinky na čištění nosu a uší

Miminkům by se nemělo tyčinkou zajíždět až do uší, čistí se jen okraj a záhyby ušního lalůčku.

Vlhčené čistící ubrousky

Prodávají se různě velké balíčky, vydrží poměrně dlouho.

Jednorázové přebalovací podložky

Šikovné na cestování a podobné použití.

Papírové plenky

Novorozeně má velikost jedna, kupte si na miminko nejprve jeden balík a vyzkoušejte, co mu vyhovuje, některé plenky nemusí miminku sednout. Novorozeně spotřebuje i 9 plen za den, proto počítejte s velkou spotřebou.

Nůžky s kulatou špičkou, manikúra na nehty

Nezapomeňte, že i miminku se musí stříhat nehtíky.

Dětský prášek na praní

Např. Lovela apod., pro novorozené děti by se neměla do prádla přidávat aviváž, později můžete použít aviváž typu sensitive, která je i pro kojence.

Šidítko

Zatím si pořiďte 1 – 2 ks. Nevíte předem, zda bude miminko ochotné dudlík přijmout, pro novorozence jsou vhodnější silikonové, víc vydrží a jejich složení je šetrnější.

Kojenecká láhev

V případě potřeby je dobré ji mít doma připravenou. Pokud bude miminko pít umělé mléko, je třeba jich mít několik a navíc i sterilizátor na lahve vhodný do mikrovlnné trouby.

Teploměr digitální

Nejlépe ušní, teplota se s ním měří velmi rychle a šetrně.

Líh nebo Jodisol na pupík

Dle doporučení porodnice.

Buničité čtverečky nebo vatové tyčinky na pupík

Dle doporučení porodnice.

Sirup proti teplotě a bolesti

Je dobré mít připravený doma v lékárničce, např. po očkování. Nicméně je lépe se vždy před použitím poradit s lékařem.

Injekční stříkačka 5 ml

velmi dobrá pomůcka na aplikaci sirupu do úst miminka – účinnější aplikace než na lžičce.

Čípky proti teplotě

Např. Panadol, Paralen – jsou vhodnější než sirup a lépe se zavádějí, rychleji účinkují.

Opthalmo septonex nebo borová voda

Na zanícené oči.

Odsávačka hlenů

Postačí obyčejná hadičková, odsávat se vyplatí až u větší rýmy, jinak postačí nos vytírat tyčinkou.

3. Oblečení pro miminko

Normální, čerstvě narozené miminko má kolem 50 cm a 3 až 4 kg, obvod hlavičky má kolem 34 cm. Ideální je pro něho velikost 56, ale jen nakrátko, protože miminka neuvěřitelně rychle rostou a už kolem třech měsíců nosí velikost 62, kolem půl roku velikost 68, kolem třičtvrtě roku velikost 74 a konečně kolem roku už jim začínáme dávat velikost 80 - a nyní následuje dobrá zpráva, jejich růst se konečně zpomalí a miminka rostou tak o jednu velikost za půl roku.

Velikosti se odvozují od délky miminka a jdou po 6ti centimetrech - takže 50, 56, 62, 68, 74, 80, 86, 92, 98, 104... Občas se některý výrobce rozhodne jít proti proudu a začne dodávat na trh například velikost 64... To je o kousíček vetší než 62 a o dost menší než 68. Další specialita je číslování v měsících, což by nebylo vůbec špatné, ale jejich měsíce jsou takové zvláštní - nikdy velikostně nesedí. Číslování u větších velikostí v rocích je o něco přesnější, počítá s průměrným dítětem, ale to už není problém odhadnout.

Teď se zdá, že je to všechno jasné a jednoduché, ale není to tak. Není velikost jako velikost. Není výjimkou, že batole nosící průměrnou velikost 80 má jedno bodýčko velikosti 56 a další velikost 98 – a jsou mu obě akorát. Takže je potřeba získat cvik a mít velikosti takzvaně v oku. Zatímco ležící miminko může s klidem nosit věci o jednu nebo dvě velikosti větší, věci o velikost menší neobleče. Takže i když je v seznamu čtvero oblečení velikosti 56, postačí polovina – zbytek nahradí velikost 62 a 68.

Body vel. 56 4x - Spíš méně, nejlépe ze 100% bavlny, určitě s dlouhým rukávem.

Body vel. 62 4x - Spíš více, taky raději bavlněné. A o krátký, dlouhý rukáv podle ročního období - ovšem miminka snesou i v létě dlouhý rukáv – tedy mimo největší vedra.

Body vel. 68 - začnou příkrmy a bude jich potřeba hodně! Tajný tip pro velikost 68 a větší jsou tmavé barvy nebo červená, na nich není mrkev poznat!

Trička a kabátky - trička většinou užijí až chodící děti. Pro ležící a lezoucí miminka jsou lepší bodýčka/kabátky. Ovšem trička jsou k nezaplacení na nočníkování – pak jsou body zcela nevhodná – batolata si je snadno máčí v nočníku.

Dupačky nebo měkké kalhoty vel. 56 4x - Raději to s počtem nepřehánět, miminko z nich velmi rychle odroste.

Dupačky nebo měkké kalhoty vel. 62 4x - Laclové riflové nebo manšestrové kalhoty jsou sice ohromně roztomilé, ale pro ležící miminko ne pravě nejpohodlnější, takže pokud narazíte na nějaké opravdu pěkné, kupte je, ale ne menší než 80 - jsou ideální až pro chodící mimčo. Naprosto skvělé jsou vyteplené bavlněné kalhoty, pod ně ponožky a bačkůrky a nemusíte miminko trápit oblékáním punčocháčků.

Ponožky nejmenší velikosti 5x – miminka mají často studené nožičky, tak nosí ponožky i pod dupačdy. Nevyplatí se kupovat levné ponožky, bohužel nedrží na nožičkách.

Trika s dlouhým rukávem nebo mikinky vel. 56 4x – není třeba přehánět počet, miminko může hned nosit velikost 62 nebo svetřík.

Trika s dlouhým rukávem nebo mikinky vel. 62 4x - Navíc miminko může nosit i větší velikosti, takže doporučujeme hned nakoupit i pár kousků velikosti 68. Výborná jsou slabá bavlněná trika s dlouhým rukávem, dobře se udržují, jsou pružná, takže se dobře navlékají na body, a nepřekážejí pod dupačkami nebo svetříkem tolik jako tlusté mikinky.

Bavlněná čepička na miminko obvod hlavičky 34 cm 1x - Stačí jedna, miminko z ní hodně rychle vyroste. Hlavička je první část těla, která se začne zvětšovat. Miminko má při narození obvod hlavičky kolem 34 cm, v roce už kolem 46-48 cm.

Bavlněná čepička obvod hlavičky 36-38 cm 2x - Fleeceové čepičky se zdobením na temeni se vyplatí až na chodící dítě, pro malinká nejsou moc dobrá, protože ležícím miminkům docela překážejí.

Svetřík na miminko - bohatě stačí 1x - 2x – Záleží, jak budete miminko strojit, některá miminka svetříky nenosí vůbec

Pletené bačkůrky, rukavičky a čepička - stačí 2x – miminka je moc neumažou. Navíc u malých miminek stačí dát dlouhý rukáv a ten pak přehnout a zastrčit, rukavičky být nemusí.

Zimní overal

Overal na spinkání vel. 62 3x - Pro novorozeně se většinou nepoužívají, mění se to zhruba ve čtvrt roce s příchodem režimu – takže stačí je nakoupit od velikosti 62.

Kalhotky na látkové plenky 2x - Bývají potřeba, i když budete používat papírovky - na tzv. široké balení. V porodnici neonatologové radí nechávat spinkat miminko na boku, ortopedi zase jen na bříšku nebo zádech. A teď si vyberte, že? První kontrola kyčlí bude pravděpodobně již v porodnici, další kontrola na ortopedii je až ve třech týdnech (někde dokonce až v šesti), takže trocha prevence neublíží.

Bryndáček - Dobré jsou ty s igelitem na spodní straně, výborné jsou taková obdélníková „ponča“ s otvorem s rantlem pro krk, ale je to hodně individuální, na jedno miminko je skoro nepotřebujete a na druhé jich spotřebuje spoustu - je to dítě od dítěte jiné. Ale až se batole začne učit jíst samo, tak se budou ještě hodit.

Zimní bunda - Doporučuji pořídit, pokud nebudete používat kombinézu – velikost podle věku v zimě. Stačí bunda, nožičky budou schované ve fusaku. Když bude větší, miminku to vadit nebude a použijete ji i na podzim na první chladnější dny na kalhoty.

Fleeceová bundička – Vlastně je to spíš rozepínací mikinka než bunda, vhodná do autosedačkového fusaku, do kočárku, do šátku apod.

Zimní kombinéza – U půlročního dítěte lze nahradit fusakem do autosedačky, některá miminka kombinézy nosí hodně. POZOR, kombinézy se vždy kupují alespoň o číslo větší!

Rychlozavinovačka – Některá miminka zavinovačku používají docela hodně, některá vůbec, ale rychlozavinovačka je výborná věc. Později se z ní dá odpárat suchý zip a dá se používat jako podložka pod miminko na sedačku nebo na zem.

Deka do kočárku na chladnější dny - dek není nikdy dost

Slabá pokrývka do kočárku na teplé dny - postačí i plínka nebo plenková osuška.

Fusak na zimu - Potřeba bude až na zimu, ale je třeba s ním počítat. Kožešinový je nezničitelný a nádherný, ale výborný je také fleeceový kombinovaný fusak vhodný i do autosedačky i do kočárku.

Co říci závěrem?

Na závěr je třeba podotknout, že lépe je koupit předem méně než více, protože v době, ve které žijeme, je možné dokoupit cokoliv kdykoliv … u nábytku, kočárků a autosedaček je však třeba počítat s delšími dodacími lhůtami, neboť ne všechno zboží mají obchody skladem.

Nebo taky.
Bodycka - 20x
Dupacky - 7x
Overalek na spani - 7x
Tricko - 12x
Cepicky - 3x
Puncosky - 2x
Ponozecky - 8x
Backurky - 3x
Rukavicky - 3x
Sala - 1x
Mikina - 7x
Teplakova soupravicka - 4x
Kalhoty - 4x
Teplacky - 4x
Kombinezka - 2x
Kabatek (bundicka) - 1x
Kratasky - 1x
Vlhcene urbrousky - 19x
Jednorazove pleny (2-5kg) - 1x
Jednorazove pleny (3-6kg) - 4x
Jednorazove pleny (5-9kg) - 6x
Zinky - 4x
Bavlnene osusky - 2x
Frote osusky s kapuckou - 2x
Bavlnene pleny s potiskem - 4x
Bavlnene pleny bile - 15x
Mega sada do postylky (povleceni,vypln,mantinel,drzak na nebesa,nebesa,kapsar,zavinovacka,prosteradlo s volanem)
Povleceni - 2x
Prosteradlo - 3x
Postylka 120x60cm
Podlozka pod prosteradlo - 1x
Kolecka na postylku - 1x
Matrace do postylky (kokos/molitan)
Monitor dechu Nanny
Kojici polstar - 1x
Podlozka na prebalovani - 2x
Podlozky jednorazove - 2x
Spaci pytel - 1x
Letni deka - 1x
Zavinovacka - 1x
Startovaci sada od Aventu - 1x
Nahradni savicky od Aventu - 1x
Ohrivac lahvicek
Odsavacka materskeho mleka
Bryndacky - 4x
Hrebinek,kartacek,teplomer do vody
Dudlik - 2x
Termoobal - 1x
Kartacky na cisteni lahvicek - 1x
Zimni zavinovacka do autosedacky - 1x
Sampon,olejicek,telove mleko,vatove tycinky do usi,mydlo,sprchovy gel,Bepanthen mast
Digitalni teplomer
Detska manikura
Prebalovaci pult na postylku
Retizek na dudlik - 1x
Denicek pro mimi
Fotoalbum pro mimi
Chrastitko na rucicku - 2x
Vibracni hrosik na klipsu do kocarku
Chrastitko - 8x
Plysove zviratko - 3x
Hracka do vody - 3x
Spirala na postylku
Hrazdicka na autosedacku
Hraci mracek s kocickou na postylku
Zimni deka
Zimni fusak
Kocarek Jane Nomad Pro 07
Autosedacka (pujcena)
Lehatko (pujcene)
Vanicka (pujcena)
Nebo:
Zimní" miminko:
Pro první týdny si přichystejte: 4 - 6 bavlněných košilek či triček, 4 bavlněné dupačky, 2 teplé dupačky, 2 noční košilky se zapínáním dole, 2 - 4 ponožky, 2 kombinézy (1 podzimní, 1 zimní), 1 - 2 teplé zimní čepičky + rukavičky, 1 - 2 bavlněné čepičky + rukavičky, 3 - 4 kabátky - mikinky - svetříky. Krém na obličej - proti větru a mrazu.

Dále budete potřebovat: alespoň 2 žínky na mytí obličeje a alespoň 2 žínky jinak barevné na mytí těla. 2 - 3 osušky - které můžete dobře vyvařit, dětské mýdlo, jemný dětský šampon, olejíček, kartáček na vlásky, vatu obvazovou i buničitou (k dostání v lékárně), vatové tyčinky, teploměr (rychloběžku), nůžky na stříhání nehtů, lehátko do vaničky, vaničku, přebalovací podložku, trubičku na "prdíky" (k dostání v lékárně), odsávačka na hleny, vlhčené čistící ubrousky, krém na výměnu plen (bepanthen, zinkový...), líh pro novorozence (na ošetření hojícího se pupíčku - k dostání v lékárně), postýlka, matrace do postýlky, peřinku a polštářek do postýlky (zpočátku velmi slabý polštář nebo plena), 2 povlečení do postýlky, 2 - 3 froté prostěradla, kočárek, deka do kočárku, dle období fusak nebo plymo do kočárku, autosedačka (pokud vlastníte auto), prací prášek pro citlivou pokožku - Lovela nebo jiný určený pro děti, dle svého uvážení dudlík, kojenecká láhev - velká + malá, později hrníček, kartáč na mytí lahví a dudlíků.
Plenky se dnes používají většinou jednorázové, ale pokud byste chtěla z jakéhokoli důvodu používat látkové, budete jich potřebovat asi 40 - 60 kusů a plenkové kalhotky. I přesto, že budete používat jednorázové plenky, obstarejte si alespoň 10 - 15 látkových plen (podložku pod hlavičku, na přebalování, při ublinknutí...)
Nepotřebné, ale usnadňující: chůvička pro dálkový poslech miminka, teploměr do vaničky, kyblík na počáteční koupání, mantinel, nebesa, držák nebes, kojící polštář, polohovací válečky, ohrádka, šátek na nošení miminka, monitor dechu ( hlavně pro nedonošená miminka nebo pro miminka s poruchami dýchání), jednorázové podložky, separační plenky.
Nebo:
Doporučená dětská výbavička Vážené budoucí maminky, čekáte miminko a nevíte co všechno budete potřebovat, pokusíme se vám poradit podle vlastní čerstvé zkušenosti, vše co je tu napsané jsme opravdu potřebovali. Základní výbava: 5 ks kojenecké body vel.56, nebo košilka 20 ks plen při výhradní používání papírových plen 1 ks rychlozavinovačka, 3 ks dupačky samet vel.56 1 ks nůžky na nehty 1 ks plymo do kočárku 1 ks nosní odsávačka 3 ks dupačky bavlna vel.56 1 ks hřebínek+kartáček na vlasy 1 ks deka do kočárku 1 ks teploměr do vody na koupání 2 ks kojenecký kabátek samet vel.56 1 ks vanička na koupání 1 ks anatomické vatové tyč. do uší 1 ks lehátko do vaničky 2 ks kojenecký kabátek bavlna vel.56 3 ks kojenecké lahve+dudlíky 1 ks igelitová plena do postýlky 1 ks termoobal na kojeneckou lahev 2 ks ponožky vel.10 2 ks šidítko 1 ks digitální teploměr 1 ks pouzdro na šidítko 1 ks capáčky 1 ks řetízek na šidítko 1 ks bačkůrky samet 1 ks koupel pro miminko 2 ks čepičky bavlna 1 ks šampon pro miminko 3 ks bryndáky 1 ks tělové mléko 3 ks žínky na koupání 1 ks krém na opruzeniny 6 ks tetra osuška 1 ks prsní vložky pro kojící maminky V zimním období oceníte: 1 ks pytel do kočárku 2 ks punčocháče 1 ks zimní overal 1 ks rukavičky slebé bavlna 2 ks čepičky teplé fleece 1 ks rukavičky teplé fleece Dále je samozřejmě nutný 1 ks kočárek 2 ks froté prostěradlo do postýlky 1 ks postýlka 1 ks peřinka+polštář do postýlky 1 ks matrace do postýlky 2 ks 2 dílné povlečení do postýlky
😉 🙂

alcatko.j
23. led 2008

ty jo, admini me zabijou 😅 😔

Oblečení
Množství záleží na vás, mi jsme pořad blinkali takže jsme měli vetší množství oblečení. Převlékali jsme i pár krát za den. No netřeba to přehánět dětatko rychle roste, tak se nesmíte divit že mu dupačky vydrží třeba měsíc, to jsme pak už koupili troška větší číslo. Velikost se líši podle firmy. Mi jsme měli třeba dupačky 62 a od jiné firmy nám stačili 68.K vybavě potřebujeme asi
4 ks body s dlouhým rukávem
4 ks body s krátkým rukávem
5 ks bavlněné dupačky
2 ks teplejší dupačky
4 ks kabátek
2 ks lehký propínací overal
3 páry bavlněných ponožek, velikost 10

pokud se vaše miminko narodí na jaře nebo v létě

2 ks slabá kojenecká čepička (bavlna, madeira)
1 ks kojenecká čepička (úplet)
1 ks slabý svetřík

pokud se vaše miminko narodí na podzim nebo v zimě

2 ks kojenecká čepička (úplet)
2 ks teplá kojenecká čepička
2 ks teplý svetřík
1 ks teplý propínací overal nebo kalhoty + bundička
2 páry teplých bačkůrek
1 pár slabých rukaviček
1 pár teplých rukaviček

Pleny
Záleží na vás jaké pleny budete používat jestli jenom jednorázové nebo bavlněné, no rozhodne je potřeba mít doma alespoň 20 kusu, bud při odřihnutí, nebo se dá dětatku pod hlavičku. Pri jednorázových je lepši koupit víc baleni, aby se nám pak nestalo že nám nejednou došli pleny. Nám vydržel balík 68 ks tak na týden, při přebalovaní po každém jídlu.
Bavlněných je potřeba mít alespoň 60, a plenkové kalhotky
Rozdíl je jenom v tom že jednorázové jsou pohodlné, jenom se vyhodí zatím co bavlněně se musí prát, vyvárat a žehlit

Na koupáni
vanička
žinka
mýdlo, nebo pěna do koupele
teploměr
šampon
osuška
krém na opruzeniny
kartáček na vlasy
tělové mléko, dětsky olej
jednorázové ubrousky
nůžky na nehty
čtverečky na čištěni uší

Ostatní
peřinka s povlečením
prostěradlo
povlečení do postýlky
fusak
deka
pláštěnka
síť proti hmyzu
nám se osvědčilo i lehátko
dudlík
ohřívač lahví nemusí byt mi jsme ho použili 2 krát a prodali jsme ho
lahev na mléko
kartáček na mytí flašek
nádobu na vyvaraní flašek, nebo sterilizátor
bryndák
autosedačka
přebalovací podložka
lehátko do vane
trubičku na "prdíky" (k dostání v lékárně), odsávačka na hleny, výborná je odsávačka na vysavač Arianna Baby-Vac, je síce dražší, ale je to dobra investice.
60 % líh pro novorozence (na ošetření hojícího se pupíčku - k dostání v lékárně),
prací prášek,mi jsme používali 3 týdni Lovelu, ale jak blinkala tak to nešlo dolu, pak jsme přešli na obyčejný, ale třeba kontrolovat reakci.
Je dobré mít doma alespoň Paralen čípek v případe teploty, to se poraďte ze svým dětským lékařem

kristi
23. led 2008

jezis,to je pako.... 😀 😀 😀 😀 chces je zruinovat???

linda02
23. led 2008

alci 😀 😀

noangel
23. led 2008

tak ted uz vim proc blbne konik, alcatko ho rozbila 🙂

alcatko.j
23. led 2008

Holky 😅

e.k.t
23. led 2008

Fíha toho je, masnžel to ani nepřečte a bude mrtev. ale je fajn že mám vodítko jak na první dítko. myslím že mi hrabe vrše!

alianka
23. led 2008

alci, super seznam, diky moc, je rozhodne nejlepsi na jaky jsem zatim narazila 😉

e.k.t
23. led 2008

a hlavně je super že je odzkoušený

anka.
23. led 2008

Ahoj holky, hlásím se k leopardímu trendu 😀

Co se týče seznamu snažila jsem se sem celej den něco zkopčit, ale pořád mi to blbnulo a teď už je to myslím zbytečný... 😉