Klas. bílé pleny na každodenní použití (ne přebalování)

sovicka_
5. led 2011

Potřebovala bych nakouit pár desítek plenek - na slinty, pod hlavičku nebo jako clona na kočárek, prostě takové to různé použití. Látkovat nemám v plánu, takže na přebalování to nebude (max. jako doplnění pro široké balení). Procházím mimibazar, jsou tam různé bílé pleny za ceny 15-20 kč za kus, jsou to různí výrobci: Dovoz EU, Hybler, Libštátské textilní závody, pak už jsem ani nehledala. Podle obrázku toho moc nevidím - nerozpoznám sílu plenky ani to, jak je ta plenka zakončená, jaký má okraj. Trochu se toho nákupu bojím, abych nekoupila desítky blbých plen.

Neporadíte, kde takové plenky přes internet za rozumnou cenu nakoupit, aby to bylo kvalitní? Jaká značka? A je jedno, jestli to bude 70x70 nebo 80x80?

evcafrank
5. led 2011

rozměr je myslím jedno🙂
hybler jsou tenčí než libštátské, ale pod hlavičku myslím stačí🙂

sovicka_
autor
5. led 2011

@evcafrank děkuju moc za radu. Tak zatím tedy vím, že Libštátské raději než Hybler a asi to bude lepší volba než "Dovoz EU" 🙂

kjajule
5. led 2011

Podle mě rozměr je jedno ale lepší jsou Libštát, Kikko, a já bych nakombinovala plenky s biobavlny a bambusu, mušelínu třeba i froté a biofroté ... ty jsou měkčí ,lépe sajou a celkově jsou velice příjemné 😉
Např . zde mají dost výběr 😉 http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/pleny-c...

sovicka_
autor
5. led 2011

@kjajule taky díky. No jo, ty lepší plenky už jsou zase dražší - a já jich budu kupovat tak 40, asi bych se nedoplatila, když to chci v podstatě jen na utírání a ne na přebal 😀

sovicka_
autor
5. led 2011

... i když toto ještě jde, to je ok 🙂 http://www.branakdetem.cz/latkova-ctvercova-ple...

kjajule
5. led 2011

Myslím že na pusinku ti jich bude v pohodě stačit 20 a neříkám nakupovat vše bio nebo ty drahé ale třeba jedno balení těch lepších plínek třeba pod hlavičku do kočárku nebo do postýlky...mimčo na tom kolikrát leží opravdu celý den a určitě to pro něj bude příjemnější 😉 Zkus se někde v krámě podívat na rozdíl mezi obyč a tou lepší plínkou a uvidíš ten rzdíl sama ...já bych se v těch kikko bambusových plínách nejraději válela sama jak jsou měkoučké 😀

kjajule
5. led 2011

Já jsem částečně látkovala a měl jsem jich cca 60 ks...pro srovnání...
1.kikko bambus super měkoučké a krásně sajou 😉
2.kikko obyčejné měkoučké a sajou bambus ale lepší... 😎
3.libštát oproti kikko tvrdší ale zase lépe drží tvar...
4. hybler oproti kikko jsou jako šmirgl...:-P vubec nebrat po několika vypráních mi přijdou ve srovnání s kikko jako beton... ☹

jajulin
5. led 2011

@sovicka_ já sice v tomto nemám velké zkušenosti, ale používala jsem plenku ke stejnému účelu jako se chystáš Ty a osvědčily se mi Kikko - obyčejné. O plínkách asi hodně napoví gramáž, ale ne všude ji uvádějí.
Myslím, že rozměr je jedno, 70x70 bohatě stačí, ale 40 ks se mi zdá zbytečné. Já měla 10 ks Kikko + 2 ks jiných a celkem v pohodě stačilo. Sice jsem jednu dobu uvažovala o dokoupení dalšího baličku 10 ks, ale nakonec jsme to zvládli bez nich. Ono je to potřeba jen na ty první měsíce. A když by Tvé mimčo třeba hodně blinkalo, tak vždycky můžeš dokoupit další. Tak přeji dobrý výběr 🙂.
A ještě: možná by nebylo špatné zajít do nějakého obchodu, nechat si tam plínky ukázat a pak si ty nejlepší objednat na netu, pokud tam jsou lacinější 🙂. Já za ty Kikko dala tuším 280 Kč, na netu jsou levnější, ale zase je tam poštovné, tak to podle mě vyjde stejně 🙂.

sovicka_
autor
5. led 2011

@kjajule @jajulin já čekám dvojčátka, tak jsem si říkala 20x2 🙂 A pak mi to naskáče a poštovné už se asi vyplatí....

sovicka_
autor
5. led 2011

Kikko bambus - to bude asi tato http://www.branakdetem.cz/bambusove-pleny-kikko... , že?

sovicka_
autor
5. led 2011

tak jsem si vybrala pro dvě děti toto:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34061177&tab=8 10 ks
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31661535&tab=8 asi 4 ks
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31641622&tab=7 10 ks
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31640736&tab=7 buď jedno nebo dvě balení (škoda, že paní nemá ty bílé - i když ty barevné mají také své kouzlo 🙂)

tím se dostanu na 30 plínek a to by mohlo stačit 🙂

hojda
5. led 2011

Já taky doporučuji plenky Kikko, jsou sice trošku dražší, ale zase opravdu kvalitní a hlavně měkké!!! Většina plínek je jak struhadlo☹((. Super byly ty barevné s bambusem do kočárku a do postýlky na ležení, krásně hebké🙂))) jinak doporučuji max 20 plínek, ale myslím, že třeba 15 by taky mohlo stačit🙂.

sovicka_
autor
5. led 2011

když už mi tu tak krásně radíte, tak využiji 🙂 Paní má v nabídce i tetra osušky Kikko a bambusové osušky Kikko, má tohle nějaký význam kupovat nebo si mám pořídit nějaké normální ručníky (klidně i dětské nebo nějaké měkké), protože je to jedno? Předpokládám, že tetra osuška = velká plena... má utírání v tom nějakou výhodu?

kjajule
5. led 2011

@sovicka_ Myslím že vběr plen je dobrý 😉
A i kusy myslím budou postačujíci 🙂
Já mám tetra osušky dvě jednu obyčejnou s potiskem nevím výrobce...a druhou Kikko bambus využila jsem na utírání po koupeli i na přebalovák když jsem nechtěla dávat jednorázové podložky, docela se ze začátku prodraží ...přeložila jsem na půl a šup na přebalovák 🙂 plenka na půl je malá na muj přebalovák a ta tetra plena je vetší...nechtěla jsem mimčo dávat na tu plastovou podložku jen tak..a záleží co máš za přebalovací podložku...
Jinak na utírání po koupeli je každého na zváženou jestli preferuje tetra osušku nebo froté osušku...
Já to mám půl na půl...mám ráda zlaté střední cesty a taky jsem chtěla vyzkoušet obojí... 😀
Nedám dopustit ani na tetra pleny ani na froté osušky s kapuckou.. 😎

sovicka_
autor
5. led 2011

@kjajule díky moc. Možná to k tomu přihodím, co už....
A ještě jsem tam našla toto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33833102&tab=7 bambusové froté, to jsem taky nikdy neslyšela, je to lepší než ta bavlna? Nebo se to používá zase už spíše při přebalování?

kjajule
5. led 2011

@sovicka_ Nemám osobní zkušenost , ale tato plena se používá spíše jako vkládací plenka do kalhotkových plenek, nebo třeba na tu přebalovací podložku apod...samozřejmě se dá použít i na odříhávání a pod hlavičku ale bude to trochu tlustší, i když měkoučké určitě taky 😉

hojda
5. led 2011

Tak já na přebalovák doporučuju pratelnou přebalovací podložku, ty jednorázové ze záčátku opravdu jen lítají🙂 měla jsem dvě na střídačku a k tomu balík těch jednorázovek, když byly špinavé obě🙂

http://www.latkovky.cz/podlozky-vlozky-do-posty...

sovicka_
autor
5. led 2011

@kjajule dík ještě jednou 🙂 Uf, to mi moc pomohlo tato diskuze, já bych objednala úplně něco jiného - ale takhle mám pocit, že mám takový pěkný výběr a nic moc žádné zbytečnosti....

@hojda taky díky. To je toto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31129359&tab=8 že?
Předpokládám, že i toto by šlo použít: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39204885&tab=2

Ale nakonec se tam dá dát i nějaká obyč plína anebo ta osuška a vyjde to asi nastejno, ne? 🙂

kjajule
5. led 2011

Jak povídá hojda ty jednorázovky jen lítaj...ze začátku jsem vyhazovala i několik podložek denně a to je fakt šílený a v koši to je třikrát vetší jak papírová plínka...fakt hruza...:-P
Takže bych určo doporučovala to zvážit a něco na tu podložku koupit 🙂

jenny73
5. led 2011

Zdravím vás tu! Chci jen za sebe doplnit, že já používám taky Kikka pleny, obyč. 80x80, mám pár s obrázky, na parádu, do kočárku apod..., ale co hlavně...původně jsem měla v plánu látkovat a nakoupila jich mraky, pak jsem si říkala, že to bylo zbytečné. Jenže pak malý onemocněl a šli jsme do nemocnice, kde většinou nedostanete nic a byla jsem za to množství ráda, protože manža jen odvážel špinavé a navážel čisté....po nemocnici to bylo, jako bych látkovala. Takže některé mamince stačí 10 plen, ale myslím, že není na škodu jich mít pár do rezervy z podobných důvodů (samozřejmě pokud máte třeba babičku, která by to vyprala a vyžehlila, tak není potřeba, ale to já neměla.....mně docházely i oblečky, protože malej v nemocnici chytil rotavirus a všechno mi během dne prosrandil......ale to už odbočuju).

kjajule
5. led 2011

@sovicka_ Já právě používala ty tetra plínky, jde použít opravdu cokoliv od plínek po osušky nebo speciální prací podložky 😉

sovicka_
autor
5. led 2011

@jenny73 díky za příspěvek. No já trochu váhám, zda nepřihodit ještě balíček dalších těch 10ti obyčejných (ne těch lux, ale těch s tou nižší gramáží) - a v nejhorším to nechám zabalené a až začnu prodávat po klukách oblečení, tak to třeba prodám. Zase mi pak bude líto kupovat to zvlášť za extra poštovné. Jenže se nechci plenama zahltit, že 😀

@kjajule jasně, díky 🙂 Ještě se na to podívám a zvážím, zda mi budou stačit "obyč" tetra pleny anebo zda bych koupila ty spešl pratelné podložky (přeci jenom je to 3x dražší než dvě tetra pleny a rozdíl podle mě na to přebalování nula nula prd 🙂)

vlckulka
5. led 2011

ahoj, mám plenky Hybler, pravda nejsou zrovna nejlepší, ale nečekaně jsem skončila v nemocnici a už jsem se z ní nedostala až do porodu, takže musel nakupovat manžel a ten kvalitu plen neřešil, prostě šel a koupil 😎 Spíš bych se chtěla vyjádřit k tomu množství - mám dvojčátka, jedna holčička je v pohodě, ale druhá je blinkací, takže u nás jsou plenky v kurzu, mám jich 40, peru tak jednou za tři až čtyři dny a než stihnu vyžehlit předchozí várku prádla, tak už většinou plenky dodělávám. Na přebalování je nepoužívám vůbec. Opravdu hodně záleží na tom, zda je mimi blinkací či ne. Já za sebe říkám, že 30 plínek by mi nestačilo.

sovicka_
autor
5. led 2011

@vlckulka super. Objednám pro jistotu balení navíc, myslím, že mi budou stačit ty obyčejnější.

Takže budu mít 20 obyčejnějších, 10 silnějších, 4 koupím ty s potiskem a 6 bambusových. 2 tetra pleny, 2 Kikko osušky bambusové, 2 prací podložky na přebalování.

vlckulka
5. led 2011

@sovicka_ myslím, že u dvou prcků se ti balení plen navíc rozhodně neztratí 😎 Chtěla jsem více plen proto, abych nemusela stále jen prát a prát, také mám i více oblečení (tedy hlavně domácího), než by jsme možná potřebovali, ale jsem za to ráda.

jenny73
5. led 2011

Já si ještě doplnila výbavu ručníčky z Ikey, jsou to ty nejmenší, bílé, froté a jeden je cca za 9,- Kč 😉

helulela
5. led 2011

Ahoj holky, já teda látkuju, takže budu mít možná trochu zkreslený pohled na věc. Na blinkání (a že teda bylo!) jsem používala obyč čtvercovky 70x70 cm, myslím, že úplně stačí, měla jsem jich asi 30 ks. Pod hlavičku na parádu pár s potiskem. Jestli chcete opravdu kvalitní, ale taky dražší, tak doporučuju Kikko Lux a nebo Kikko bambus, s těma se látkuje, mají podstatně vyšší gramáž, jsou jemnější a savější, bambus obzvlášť.
K přebalovacím podložkám - doma jsem na přebalovák dávala čtvercovku 80x80 cm, prací přebalovací podložka (mám Tots bots) je dobrá na ven, na návštěvy... má nepromokavou vrstvu, což se hodí, když si ji rozbalíte třeba u rodičů na gauči.. 😉

atreides
5. led 2011

@sovicka_ mám Libštátské a spokojenost, kupovala jsem je v Brně vedle Ikei (v tom dětském obchodě, si nevzpomenu na název) balík 20ks za 200 a super jsou z Ikei tady tyto - jedna na parádu a jsou i dobře silné 😉
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0012...

sovicka_
autor
6. led 2011

@atreides díky.... ono to srovnání Libštátské a Kikko se strašně liší, našla jsem diskuze, kde ženské radí to, jiné zase ono, sem tam se do toho připlete ten Hybler.
Už jsem objednala a paní je dokonce z nedaleka, takže pojedu k ní a ty plíny si ošahám.
Nakonec přibírám i tu nepromokavou podložku Poppoliny (dva kusy) a ještě jsem si u paní vybrala takové háčkované dečky do kočárku na léto, moc se mi to líbí, tak to tam u ní taky ošahám 🙂

jasekd
6. led 2011

Ahoj, jako @helulela latkuju, tam bych to resila, ale blinkaci plinky mi stacily fakt obyc. no name. Neni podle me nutne resit rozmer ani gramaz 😉 Jinak tema Kikko se nic nezkazi, mam je i na prebalovani, i kdyz spis pouzivam jiny typ plen nez ctvercovky. Podle me staci par peknych treba s potiskem na kocarek. Malej ma doted GER, blinkani jsme si uzili az az a plen na blinkani jsem mela asi 15, ale je fakt, ze jak latkuju, naplnila jsem pracku vcas a tak mi nedochazely. Prebalovaci podlozku mam Haipa Daipa, nepromokava spodni vrstva, super k doktorovi, na doma staci starej rucnik. Jak tu nekdo psal, ty jednorazove, to je balik odpadu, nikdy jsem ji nepouzivala, ale videla u kamaradek a u Dr.